Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 5-kvällars, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 5-kvällars, etapp 1
Arrangörsorganisation: Ryda SK
Datum: tisdag 4 juli 2017

Öppen motion 1

1 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liv YdrénRyda SK11:557:56
2Cornelia BerglundLidköpings VSK13:57+2:029:18
3Sebastian JonssonLidköpings VSK14:14+2:199:29
4Sara YdrenRyda SK16:49+4:5411:12
5Emilia MellegårdLidköpings VSK17:28+5:3311:38
6Arne SvahnFrämmestads IK19:13+7:1812:48
7Freja IvermarkVästerås SOK20:26+8:3113:37
8Evelina LindgrenLidköpings VSK43:21+31:2628:54
9Astrid LindgrenLidköpings VSK43:25+31:3028:56
10Inger SvenssonLidköpings VSK44:37+32:4229:44

Öppen motion 3

2 900 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon FredrikssonKlubblös32:4811:18
2Conny SvahnFrämmestads IK34:22+1:3411:51
3Sara LindgrenLidköpings VSK35:51+3:0312:21
4Ronny RundbladFrämmestads IK36:22+3:3412:32
5Magnus FredrikssonKlubblös38:02+5:1413:06
6Johan AnderssonIK Gandvik48:06+15:1816:35
7Anneli AnderssonIK Gandvik48:12+15:2416:37
Jessika ErixonOK Kullingshofej godkänd
Ingrid JessenFrämmestads IKej godkänd

Öppen motion 7

3 100 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin AnderssonRyda SK30:249:48
2Andreas JohanssonFrämmestads IK35:22+4:5811:24
3Ida JohanssonFrämmestads IK38:21+7:5712:22
4Rebecka RundbladFrämmestads IK38:26+8:0212:23
5Conny ErixonOK Kullingshof40:00+9:3612:54
6Andreas JonssonLidköpings VSK40:16+9:5212:59
7Robert JessenFrämmestads IK40:38+10:1413:06
8Ove BranellRyda SK41:11+10:4713:17
9Elisabeth BranellRyda SK41:29+11:0513:22
10Carl-Erik FogelstrandRyda SK44:21+13:5714:18
11Tove ErikssonRyda SK44:29+14:0514:20
12Sofi AnderssonIK Gandvik49:14+18:5015:52
13Carina WallgrenIstrums SK49:26+19:0215:56
14Per-Ola JohnssonOK Kullingshof49:32+19:0815:58
15Kristina LarssonOK Klyftamo51:57+21:3316:45
16Frida KjellmanLidköpings VSK52:05+21:4116:48
17Martin AnderssonIK Gandvik52:08+21:4416:49
18Rune PetterssonFrämmestads IK53:22+22:5817:12
19Hans AnderssonIK Gandvik57:25+27:0118:31
20Folke DahlénLidköpings VSK58:30+28:0618:52
21Johanna AnderssonRyda SK59:13+28:4919:06
22Anders SwedinLidköpings VSK1:00:36+30:1219:32
23Bert ThorssonRyda SK1:01:36+31:1219:52
24Maria SanderiLidköpings VSK1:04:06+33:4220:40
25Berith IvehagFrämmestads IK1:04:52+34:2820:55
26Annika SvärdhagenLidköpings VSK1:05:07+34:4321:00
27Elin SvärdhagenLidköpings VSK1:05:45+35:2121:12
28Birgitta KarlsonRyda SK1:12:24+42:0023:21
29Lennart KarlsonLidköpings VSK1:12:46+42:2223:28
30Ingrid TengelandIK Gandvik1:15:25+45:0124:19
Bror PalgrimVänersborgs SKej godkänd

Öppen motion 8

3 900 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrika RundbladFrämmestads IK42:1910:51
2Håkan SanderiLidköpings VSK44:55+2:3611:31
3Tobias KarlssonRyda SK45:46+3:2711:44
4Ida PetterssonFrämmestads IK46:13+3:5411:51
5Linn ErikssonRyda SK47:40+5:2112:13
6Oskar KarlsonLidköpings VSK54:27+12:0813:57
7Niclas KjellmanLidköpings VSK59:35+17:1615:16
8Anna JohanssonFrämmestads IK1:00:40+18:2115:33
9Alva SvärdhagenLidköpings VSK1:03:55+21:3616:23
10Peter AnderssonOK Klyftamo1:06:00+23:4116:55
11Göran BladOK Kullingshof1:08:25+26:0617:32
12Peter SvenssonIK Gandvik1:10:40+28:2118:07
13Torbjörn Peter VikstrandOK Klyftamo1:24:08+41:4921:34
14Ulrika GöhleIK Gandvik2:01:00+1:18:4131:01
Andreas SvärdhagenLidköpings VSKej godkänd
Oskar DalströmOK Klyftamoej godkänd

Öppen motion 9

6 000 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna ÖbergOK Linné39:316:35
2Björn ÖbergRyda SK41:34+2:036:55
3Pontus JohanssonOK Kullingshof56:24+16:539:24
4Filip IvermarkVästerås SOK59:52+20:219:58
5Andreas BranellRyda SK1:00:31+21:0010:05
6Tobias ErixonOK Kullingshof1:00:57+21:2610:09
7Mattihas KjellFrämmestads IK1:01:25+21:5410:14
8Elin JohanssonFrämmestads IK1:10:16+30:4511:42
9Mikael PetterssonIK Gandvik1:13:23+33:5212:13
10Gustav SvärdhagenLidköpings VSK1:19:03+39:3213:10
11Mattias BerglundLidköpings VSK1:19:18+39:4713:13
12Kristina PatrikssonOK Klyftamo1:20:12+40:4113:22
13Jan-Otto AnderssonLidköpings VSK1:22:09+42:3813:41
Mikael PalgrimVänersborgs SKej godkänd
Tommy StenkvistRyda SKej godkänd
Janingvar JohanssonLidköpings VSKej godkänd
Nils GustavssonLidköpings VSKej godkänd
Mikael MellegårdLidköpings VSKej godkänd
Hampus AnderssonLidköpings VSKej godkänd
Johan KällIK Gandvikej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser