Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Bruksträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bruksträffen
Arrangörsorganisation: Robertsfors IK
Datum: söndag 3 juni 2018

D21

4 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa OtterbjörkUmeå OK42:309:26
2Susanne RutqvistIFK Umeå44:25+1:559:52
3Klara YngvessonUmeå OK47:02+4:3210:27
4Elina RönnlundIFK Umeå47:47+5:1710:37
5Elisabeth FriesUmeå OK51:23+8:5311:25
6Camilla SjöbergIFK Umeå55:24+12:5412:18
7Åsa BäckstrandUmeå OK56:56+14:2612:39
Julia AnderssonIFK Umeåej godkänd

H21

5 110 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna37:467:23
2Sixten WalheimIFK Umeå38:31+0:457:32
3Mikael LindmarkSkellefteå OK38:47+1:017:35
4Hans PerssonIFK Umeå42:02+4:168:13
5Fredrik ÅhmanIFK Umeå42:40+4:548:20
6Jörgen JohanssonSkellefteå OK42:47+5:018:22
7Jakob OdebladIFK Umeå43:05+5:198:25
8Ulf HägglundSkellefteå OK45:30+7:448:54
9Isak ForsbergHögåkers OK49:06+11:209:36
10Claes LundströmSkellefteå OK59:25+21:3911:37
11Tobias SöderlundSkellefteå OK1:20:01+42:1515:39
Martin ÅkerlundSkellefteå OKej start
Joel SjölanderIFK Umeåej start
Jon AnderssonIFK Umeåej start

D20

3 590 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magdalena NilssonHögåkers OK36:1810:06
2Alma LaudonVännäs OK41:14+4:5611:29
3Louise RamebäckUmeå OK44:16+7:5812:19

D16

3 090 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lea EdvardssonUmeå OK34:3511:11
2Evelina NilssonHögåkers OK43:01+8:2613:55
3Ester LaudonVännäs OK44:50+10:1514:30
4Alva LarssonUmeå OK52:25+17:5016:57
5Nora StaafjordUmeå OK1:02:50+28:1520:20
6Hildur StenlundSkellefteå OK2:04:53+1:30:1840:24

H16

3 390 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob NilssonUmeå OK29:508:48
2Arvid Feil LindmarkSkellefteå OK33:19+3:299:49
3Jesper RamebäckUmeå OK35:08+5:1810:21
4Oskar ÅdahlUmeå OK35:16+5:2610:24
5Isak LundholmUmeå OK36:49+6:5910:51
6Svante SirviöUmeå OK43:08+13:1812:43
7Hannes LindahlSundsvalls OK47:34+17:4414:01

D14

3 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emmy KärrlanderUmedalens IF47:4414:52
2Frida LindmarkRobertsfors IK57:37+9:5317:56
Vilja ÅkerlundSkellefteå OKej start

H14

3 210 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Otto TimbyUmeå OK27:308:34
2Elias LanttoSK Björnen39:18+11:4812:14
3Emil SehlstedtIFK Umeå44:49+17:1913:57
4Adrian WidmarkUmeå OK51:59+24:2916:11
5Linus LundmarkSkellefteå OK1:20:45+53:1525:09
6Max ErikssonSkellefteå OK2:16:20+1:48:5042:28
Arvid JonssonRobertsfors IKej godkänd

D14 Kort

2 810 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba SamuelssonUmeå OK41:1614:41

D12

2 810 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva SirviöUmeå OK26:079:17
2Maja LundholmUmeå OK27:03+0:569:37
3Elina Lingbro DömstedtUmeå OK31:41+5:3411:16
4Saga RydbergUmeå OK32:42+6:3511:38
5Tua RönnlundIFK Umeå34:58+8:5112:26
Lia ErikssonSkellefteå OKej godkänd
Alma LindgrenSkellefteå OKej godkänd
Stina LindmarkRobertsfors IKej godkänd
Ella LindmarkRobertsfors IKej godkänd

H12

2 810 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel SamuelssonUmeå OK30:0810:43
2Olle SehlstedtIFK Umeå35:33+5:2512:39
3Frans PerssonSkellefteå OK36:53+6:4513:07
4Seth NordinLycksele IF38:53+8:4513:50
5Arvid NordinLycksele IF41:41+11:3314:50
6Hugo StenlundSkellefteå OK42:49+12:4115:14
7Isak JohanssonUmeå OK44:19+14:1115:46
Vidar ÅkerlundSkellefteå OKej start

D10

2 470 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba FrendeliusIFK Lidingö SOK39:3916:03

H10

2 470 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo DanielssonLycksele IF21:348:43
2Ted LindmarkRobertsfors IK23:36+2:029:33
3Erik Lingbro DömstedtUmeå OK25:12+3:3810:12
4Oskar JonssonRobertsfors IK26:35+5:0110:45
5Manfred NordinLycksele IF29:11+7:3711:48
6Viggo JohanssonSkellefteå OK31:07+9:3312:35

D40

3 390 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda SandbladUmeå OK47:2914:00
2Jenny RönnlundStöcksjö IS50:05+2:3614:46
3Emma LundholmUmeå OK1:06:23+18:5419:34

H40

3 860 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan RydbergUmeå OK30:467:58
2Andreas LundholmUmeå OK33:31+2:458:40
3Staffan BerglundIFK Umeå35:29+4:439:11 Ladda ner rutt i gpx-format
4Simon NilssonUmeå OK37:34+6:489:43
5Janis BrokersUmeå OK38:49+8:0310:03
6Martin SundqvistUmeå OK44:34+13:4811:32 Ladda ner rutt i gpx-format

H45

3 860 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan KärrlanderUmedalens IF39:3910:16
2Per RönnlundIFK Umeå40:36+0:5710:31
3Jerry LarssonUmeå OK53:57+14:1813:58
4Niklas TimbyUmeå OK1:09:57+30:1818:07

D50

3 090 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Sofie JohanssonUmeå OK33:5510:58
2Inger GuståsLinköpings OK41:06+7:1113:18
3Anna Karin NilssonUmeå OK43:58+10:0314:13
4Chatarina KarlssonUmeå OK1:18:01+44:0625:14
5Maria VredinIFK Umeå1:46:00+1:12:0534:18

H50

3 590 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias LindahlSundsvalls OK31:178:42
2Jan ForsbergHögåkers OK38:38+7:2110:45
3Tomas PerssonSäterbygdens OK49:03+17:4613:39

D55

3 090 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta FriesUmeå OK36:2411:46
2Cecilia HenfridssonUmeå OK41:49+5:2513:31
3Lena SjöströmUmeå OK52:02+15:3816:50
Anita LundmarkIFK Umeåej godkänd

H55

3 590 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clas FriesUmeå OK29:338:13
2Pär NorénVännäs OK31:48+2:158:51
3Anders FriesUmeå OK34:02+4:299:28
4Thomas NorströmSkellefteå OK38:37+9:0410:45
5Vesa SärkiojaUmeå OK2:11:33+1:42:0036:38

D65

2 710 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva FeilSkellefteå OK50:1718:33
Lena StenbergIFK Umeåej godkänd

H65

3 090 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats SandewallUmeå OK45:0514:35
2Börje  LjungbergUmeå OK51:06+6:0116:32
3Björn SandströmUmeå OK56:48+11:4318:22
4Gunnar TigerUmeå OK58:48+13:4319:01

D70

2 310 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Gerd BerglundHögåkers OKej godkänd
Gunilla RosénStöcksjö ISej start

H70

2 710 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torbjörn YttergrenStöcksjö IS33:3112:22
2Berndt StenbergIFK Umeå35:12+1:4112:59
3Mats KlingvallUmeå OK57:32+24:0121:13
4Hardy PaulssonUmeå OK1:37:21+1:03:5035:55 Ladda ner rutt i gpx-format
Olle RosénStöcksjö ISej start

H75

2 710 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo JonssonBolidens SK48:2617:52
2Göran EnkvistSkellefteå OK51:20+2:5418:56
3Daniel AnderssonUmeå OK1:00:19+11:5322:15
4Holger LindLångvikens OK1:01:00+12:3422:30
5Jan-Erik PetterssonHökmarks IF Gnistan1:38:49+50:2336:27
Åke BerglundHögåkers OKej godkänd

H80

2 310 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thorsten JohanssonLångvikens OK53:0622:59
2Gunnar TimnerUmeå OK57:34+4:2824:55
Sven-Erik LundgrenUmeå OKej godkänd

Inskolning

2 410 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Bertil Alatalo BergRobertsfors IKfullföljt
Arvid AndressonKlubblösfullföljt
Hanna OttenUmeå OKfullföljt
Sofia OttenUmeå OKfullföljt

U1

2 410 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Love JohanssonSkellefteå OK22:269:18
2Neo BrokersSK Björnen22:46+0:209:26
3Arvid EngströmRobertsfors IK24:20+1:5410:05
4Ossian NordinLycksele IF25:58+3:3210:46
5Irma BjurdammRobertsfors IK29:15+6:4912:08
6Ruben StenlundSkellefteå OK32:14+9:4813:22
7Siri LindgrenSkellefteå OK37:18+14:5215:28
8Elsa SundqvistUmeå OK37:53+15:2715:43
9Astrid SundqvistUmeå OK38:00+15:3415:46
10Malte EngströmRobertsfors IK55:00+32:3422:49

U2

2 470 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hampus DanielssonLycksele IF33:0713:24
2Eskil Alatalo BergRobertsfors IK42:35+9:2817:14
3Lovisa NilssonHögåkers OK42:52+9:4517:21

Öppen motion 1

2 470 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils BerglundIFK Umeå33:5113:42
2Lo LarssonRobertsfors IK50:48+16:5720:34

Öppen motion 3

2 810 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan NordinLycksele IF36:0512:50
2Åsa GustafssonIFK Umeå43:41+7:3615:32
3Iris ÅgrenIFK Umeå43:43+7:3815:33
4Elin LindgrenSkellefteå OK44:00+7:5515:39
5Anna  LundbergSkellefteå OK44:51+8:4615:57
6Kerstin ErikssonUmedalens IF48:51+12:4617:23
7Ulf SankalaKlubblös1:06:43+30:3823:44
8Jonatan OttenUmeå OK1:15:28+39:2326:51
9Julia OttenUmeå OK1:15:52+39:4726:59
Max ErikssonSkellefteå OKåterbud
Linus LundmarkSkellefteå OKåterbud

Öppen motion 5

3 210 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael SirviöUmeå OK42:1813:10
2Fredrik RagnarssonUmeå OK42:29+0:1113:14 Ladda ner rutt i gpx-format
3Mats LanttoSK Björnen43:58+1:4013:41
4Anna-Lena AxelssonUmeå OK45:40+3:2214:13
5Lisa NoppaUmeå OK49:32+7:1415:25
6Lina SamuelssonUmeå OK51:01+8:4315:53
7Thomas LindgrenSkellefteå OK53:20+11:0216:36
8HENRIK RAMEBÄCKUmeå OK57:54+15:3618:02
9Davis KazaKlubblös1:03:52+21:3419:53
10Ola HolmgrenKlubblös1:05:14+22:5620:19
11Jakob ErikssonUmedalens IF1:11:06+28:4822:08
12Jonna 2017 DeilertSkellefteå OK1:11:10+28:5222:10
13Anita LjungbergUmeå OK1:17:06+34:4824:01
14Isak LidmanUmeå OK1:17:57+35:3924:17
15Jörgen KraghStöcksjö IS1:19:38+37:2024:48
16Maria DanielssonLycksele IF1:22:12+39:5425:36

Öppen motion 7

3 590 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan JohanssonIFK Umeå27:587:47
2Dan ÖhmanUmeå OK46:25+18:2712:55
3Stefan NilssonHögåkers OK46:55+18:5713:04
4Anna HallménUmeå OK51:56+23:5814:27
5Ida JonssonSkellefteå OK52:06+24:0814:30
6Agneta HolmgrenBergnäsets AIK53:48+25:5014:59
7Fredrik HolmgrenBergnäsets AIK1:02:35+34:3717:25
8Stefan ErikssonUmedalens IF1:26:30+58:3224:05
Inge NilssonUmeå OKej godkänd
Ove PerssonUmeå OKej godkänd
Linus HallgrenUmeå OKej godkänd

Öppen motion 8

4 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof MalmbergIFK Umeå39:498:50
2Markus ÅdahlUmeå OK51:17+11:2811:23
3Johan FredrikssonIngen klubb55:36+15:4712:21
4Anna HolmgrenIFK Umeå56:24+16:3512:32
5Tomas NordinLycksele IF1:04:18+24:2914:17
6Robert WidmarkUmeå OK1:04:31+24:4214:20
7Fredrik SamuelssonUmeå OK1:07:04+27:1514:54
8Lars NilssonUmeå OK1:12:42+32:5316:09
9Johan DanielssonLycksele IF1:14:23+34:3416:31
10Erik KärrlanderUmedalens IF1:30:53+51:0420:11
Robert WinterNDSKej godkänd
Per HALLGRENUmeå OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser