Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öppet KM Sprint Tibro,Hjo,Hagen,Träff,OKP4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öppet KM Sprint Tibro,Hjo,Hagen,Träff,OKP4
Arrangörsorganisation: Tibro OK
Datum: måndag 26 juni 2017

Bana1 Lätt 1700m

1 470 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva BjörkTrollhättans SOK7:555:23
2Alfons WesterberghRasbo IK9:38+1:436:33
3Agnes JohanssonIF Hagen11:24+3:297:45
4Oliver EdvardssonHjobygdens OK17:24+9:2911:50
5Theodor GärbergHjobygdens OK17:28+9:3311:52

Bana2 Svår 2100m

2 110 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna AlsiöIF Hagen15:497:29
2Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK16:33+0:447:50
3Erik Gullbrandvacant16:58+1:098:02
4Bo Klamfeltvacant17:12+1:238:09
5Inger WesterbergIF Hagen17:55+2:068:29
6Liam JohanssonIF Hagen18:42+2:538:51
7Lennart JakobssonTibro OK20:00+4:119:28
8Gunnar HejdenbergMotala AIF OL20:55+5:069:54
9Annika Brämersonvacant21:28+5:3910:10
10Conny Hallbergvacant23:02+7:1310:54
11Berit Klamfeltvacant23:33+7:4411:09
12Thomas HenryssonTibro OK23:59+8:1011:21
13Ingemar HolmbergIF Hagen25:24+9:3512:02
14Gisela LöfvingTibro OK26:34+10:4512:35
15Gunilla JohanssonOK Skogsstjärnan27:59+12:1013:15
16Gunnar BrystHjobygdens OK28:50+13:0113:39
17Birgitta Augustssonvacant30:21+14:3214:23
18Karin B. Andersson IF Hagen30:28+14:3914:26
19Lilian Björk  IF Hagen32:23+16:3415:20

Bana3 Svår 2900m

2 880 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan TörnrothHestra IF14:395:05
2Niclas TjernlundSkåneslättens OL14:43+0:045:06
3Brent GodmanGotlands Bro OK15:17+0:385:18
4Carl Holmbergvacant16:16+1:375:38
5Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan17:11+2:325:57
6Emil LarssonTibro OK17:33+2:546:05
7Joachim FribergC.E.Colivenc18:10+3:316:18
8Susanne Wiklund BjörkTrollhättans SOK18:41+4:026:29
9Lars Holmbergvacant19:03+4:246:36
10Joakim Gustafssonvacant19:27+4:486:45
10Anna LarssonIF Hagen19:27+4:486:45
12Pernilla OlssonSkåneslättens OL19:36+4:576:48
13Thomas LjungqvistTibro OK20:46+6:077:12
14Sören LarssonTibro OK20:53+6:147:15
15Per CarlssonIF Hagen21:15+6:367:22
16Anna Olssonvacant23:18+8:398:05
17Lena ReisenIF Hagen23:23+8:448:07
18Kjell JohanssonIF Hagen24:07+9:288:22
19Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK24:26+9:478:29
20Håkan OlssonHjobygdens OK24:28+9:498:29
21Sofia Gumaeliusvacant24:40+10:018:33
22Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK25:26+10:478:49
23Elias WesterberghRasbo IK25:50+11:118:58
24Martina LöfvingTibro OK25:52+11:138:58
25Stefan Karlsson AlsiöIF Hagen26:17+11:389:07
26Owe TörnrothHjobygdens OK27:06+12:279:24
27Sofia JanssonHjobygdens OK29:45+15:0610:19
28Lucy LouTibro OK32:21+17:4211:13
Bertil KarlssonHjobygdens OKej godkänd
Alicia FribergC.E.Colivencej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser