Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klubbmästerskap Sprint, Malmö OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Klubbmästerskap Sprint, Malmö OK
Arrangörsorganisation: Malmö OK
Datum: lördag 26 augusti 2017

D21

2 275 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karna ThorssonOrienteringsklubben Linné15:036:36
1Josefine AlbinssonOK Skogsfalken15:036:36
3Agnes LindblomMalmö Orienteringsklubb15:23+0:206:45
4Moa WallenborgOrienteringsklubben Kontinent16:06+1:037:04
5Anna IsgrenMalmö Orienteringsklubb16:07+1:047:05
6Susanne WallenborgOrienteringsklubben Kontinent16:51+1:487:24
7Lina HidåsOrienteringsklubben Kontinent16:54+1:517:25
8Evelina EkelundMalmö Orienteringsklubb18:33+3:308:09
9Nadja SchulerMalmö Orienteringsklubb20:58+5:559:12
10Galina SemenovaKlubblös21:15+6:129:20
11Sofie HavängMalmö Orienteringsklubb22:32+7:299:54
12Sara BengtssonMalmö Orienteringsklubb23:41+8:3810:24
Amy FrankMalmö Orienteringsklubbej godkänd

H21

2 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan AspegrenOrienteringsklubben Kontinent14:285:21
2Ulf JungstrandOK Skogsfalken15:32+1:045:45
3Per AspegrenOrienteringsklubben Kontinent15:50+1:225:51
4Markus ThysellOrienteringsklubben Kontinent20:15+5:477:30
5Patrik AnderssonOrienteringsklubben Kontinent27:01+12:3310:00

H16

1 975 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam LindblomMalmö Orienteringsklubb10:415:24
2Samuel PerssonMalmö Orienteringsklubb14:54+4:137:32

H14

1 775 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred AhltinMalmö Orienteringsklubb10:015:38
2Viktor AhltinMalmö Orienteringsklubb11:56+1:556:43
3Tova LevinssonMalmö Orienteringsklubb12:47+2:467:12
4Magnus LundsgaardOrienteringsklubben Kontinent21:55+11:5412:20
5Isak ThysellOrienteringsklubben Kontinent22:30+12:2912:40
Love PerssonMalmö Orienteringsklubbej godkänd
Jonathan PalmingerMalmö Orienteringsklubbej start

D10

1 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1My WallenborgOrienteringsklubben Kontinent10:507:13
2Emilia CederquistMalmö Orienteringsklubb11:10+0:207:26
3Liv LundsgaardOrienteringsklubben Kontinent16:19+5:2910:52

D35

1 975 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marlene BjärehedMalmö Orienteringsklubb12:056:07
2Sara PalmingerMalmö Orienteringsklubb13:18+1:136:44
3Line LundsgaardOrienteringsklubben Kontinent14:55+2:507:33
4Jenny LindblomMalmö Orienteringsklubb17:22+5:178:47
5Therese HavängMalmö Orienteringsklubb19:44+7:399:59
6Maria CederquistMalmö Orienteringsklubb23:50+11:4512:04

H35

2 275 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonathan GunnarssonMalmö Orienteringsklubb11:405:07
2Linus MalmstenMalmö Orienteringsklubb14:19+2:396:17
3Magnus JonassonMalmö Orienteringsklubb16:55+5:157:26
4Johan CederquistMalmö Orienteringsklubb28:55+17:1512:42

D45

1 775 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingela LevinssonMalmö Orienteringsklubb11:506:40
2Lotta MagnussonMalmö Orienteringsklubb17:28+5:389:50
3Lena MagnussonMalmö Orienteringsklubb23:19+11:2913:08

H45

1 975 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Staffan AhltinMalmö Orienteringsklubb11:005:34
2Magnus WallenborgOrienteringsklubben Kontinent11:30+0:305:49
3Björn MöllerOrienteringsklubben Kontinent12:20+1:206:14
4Roger KlotzMalmö Orienteringsklubb13:07+2:076:38
5Stefan MagnussonMalmö Orienteringsklubb18:29+7:299:21

D55

1 450 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lollo NybergOrienteringsklubben Kontinent10:457:24
2Lotta HanssonOrienteringsklubben Kontinent11:27+0:427:53
3Kerstin NilssonMalmö Orienteringsklubb18:23+7:3812:40
4Christel HanssonOrienteringsklubben Kontinent21:19+10:3414:42
5Annika JohanssonMalmö Orienteringsklubb43:37+32:5230:04

H55

1 775 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan NybergOrienteringsklubben Kontinent12:006:45
2Bo PaxbyMalmö Orienteringsklubb14:07+2:077:57
3Alf WestessonOrienteringsklubben Kontinent14:11+2:117:59
4Anders HanssonOrienteringsklubben Kontinent14:24+2:248:06
5Stein ØstbyMalmö Orienteringsklubb15:50+3:508:55
6Leif KarlssonOrienteringsklubben Kontinent17:39+5:399:56
7Anders YngveOrienteringsklubben Kontinent20:11+8:1111:22
Lars-Göran NilssonMalmö Orienteringsklubbej start

D65

1 275 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Berit SchannongMalmö Orienteringsklubb12:279:45
2Lisbeth LindebergMalmö Orienteringsklubb14:17+1:5011:12
3Britt BülowMalmö Orienteringsklubb16:53+4:2613:14
4Lena PerssonMalmö Orienteringsklubb18:27+6:0014:28
5Gunnel NilssonMalmö Orienteringsklubb25:56+13:2920:20
Margareta KristenssonMalmö Orienteringsklubbej start

H65

1 525 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt BergmanLunds Orienteringsklubb11:587:50
2Mats HåkanssonMalmö Orienteringsklubb14:16+2:189:21
3Kaare HanssonMalmö Orienteringsklubb15:30+3:3210:09
4Håkan NilssonMalmö Orienteringsklubb16:20+4:2210:42
5Bo BülowMalmö Orienteringsklubb25:39+13:4116:49

H75

1 450 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Benny JohanssonMalmö Orienteringsklubb12:348:40
2Håkan BrostMalmö Orienteringsklubb14:06+1:329:43
3Bertil KollénMalmö Orienteringsklubb17:07+4:3311:48
4Lennart NilssonMalmö Orienteringsklubb18:00+5:2612:24
5Ingemar TuressonMalmö Orienteringsklubb19:19+6:4513:19

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser