Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Västerbottens 3-dagars, etapp 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Västerbottens 3-dagars
Arrangörsorganisationer: IFK Umeå / Umedalens IF
Datum: fredag 8 juni 2018 - söndag 10 juni 2018

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)

Skogslöparna

44 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Torgny NäslundH50 (22)37:099:14
1Ida PaulerD10 (33)15:147:07
1Liam HälldalH12 (50)15:156:13
2Hans NordströmÖppen motion 6 (16)51:31+12:5710:10
2Karin ArvidssonD40 (35)38:06+7:2510:35
2Marcus NilssonH14 (48)22:14+2:146:54
2Louise WoxlinÖppen motion 5 (94)30:09+3:459:21
2Peter WoxlinH40 (39)35:18+1:167:33
3Birgitta StrandbergD60 (9)46:22+5:4516:40
3Elsa WoxlinU1 (27)16:13+1:3110:00
3Sverker RytterstedtÖppen motion 6 (16)53:39+15:0510:36Ladda ner rutt i gpx-format
3Emma PerboU2 (36)30:26+5:0714:13
3Oskar ForsbergH40 (39)37:02+3:007:55
4Ture ForsbergH10 (37)19:27+1:339:05
4Sally ArvidssonU1 (27)16:15+1:3310:01
4Ulla Britt SundinD65 (15)1:09:28+25:2924:59
4Leif StrandbergH60 (18)37:38+6:5710:43
4Jonas HälldalH40 (39)38:12+4:108:10
4Martin NilssonH12 (50)17:10+1:557:00
5Mikael NilssonH50 (22)52:02+14:5312:56
5Sixten PerssonH14 (48)26:24+6:248:11
5Amelie JosefssonD16 (23)40:52+13:4911:15
5Börje PaulerH21 Elit (49)40:04+4:296:44
5Lennart StrandbergH60 (18)39:09+8:2811:09
6Helena ForsbergD21 Elit (23)50:56+8:229:26
6Signe ForsbergD12 (59)22:12+4:429:03
7Stefan SjölundH21 Elit (49)42:57+7:227:13
7Jonatan HälldalH14 (48)28:00+8:008:41
7Stina PerssonD10 (33)29:51+14:3713:56
8Per-Johan JosefssonÖppen motion 8 (55)48:14+10:5710:19
9Per SundinH65 (28)48:34+12:5013:50
9Alice RytterstedtD14 (48)31:46+8:109:51
9Benjamin NäslundH21 Elit (49)44:55+9:207:32
10Viktor ÖhmanH14 (48)32:03+12:039:57
10Tindra RytterstedtD12 (59)26:12+8:4210:41
10Kristofer ÖhmanH45 (33)44:22+12:4811:02
10Jonas ByströmH21 Elit (49)48:30+12:558:09
10Alva PerboD14 (48)34:34+10:5810:44
11Hanna WoxlinD12 (59)27:59+10:2911:25
11Kristina PerboÖppen motion 5 (94)39:15+12:5112:11
13Filip NordströmH14 (48)40:54+20:5412:42
14Felix ÖhmanH12 (50)33:55+18:4013:50
14Anton StrandbergH21 Elit (49)53:25+17:508:58
15Susanne BylundÖppen motion 5 (94)45:14+18:5014:02
Erik ÖsterbergH17-20 Kort (1)ej start
Karin PerssonD40 (35)ej start
Liv PaulerD12 (59)ej start
Mattias PerssonH40 (39)ej start
Jenny ÖhmanÖppen motion 6 (16)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser