Officiell resultatlista för Trekvällars, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Trekvällars
Arrangörsorganisation: OK Ravinen
Datum: måndag 3 juli 2017 - onsdag 5 juli 2017

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

D21

4 150 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara SjökvistJärla Orientering32:037:43
2Irina NybergAlfta-Ösa OK33:24+1:218:02
3Linda SjögrenKamrat och IF KIF34:58+2:558:25
4Amanda BerggrenTullinge SK35:35+3:328:34
5Carolin SvenssonHaninge SOK35:36+3:338:34
6Sofia PerssonSnättringe SK38:09+6:069:11
7Maria Von SchmalenséeAttunda OK39:49+7:469:35
8Maria AnderssonKamrat och IF KIF41:05+9:029:53
9Jennifer WargTumba-Mälarhöjden OK46:01+13:5811:05
10Ida GawellIFK Lidingö SOK51:50+19:4712:29
11Hanna SöderbergSkarpnäcks OL59:01+26:5814:13
12Anna TidermanSnättringe SK1:02:28+30:2515:03

H21

5 150 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle BoströmJärla Orientering28:425:34
2Anders HedmanIFK Lidingö SOK31:29+2:476:06
3Markus AdolfssonTullinge SK31:43+3:016:09
4Oskar MalmbergIFK Umeå31:58+3:166:12
5Johan HöijOK Linné32:36+3:546:19
6Leonas MockunasHellas Orientering32:37+3:556:19
7Mats TroengOK Linné32:54+4:126:23
8Ulf TroengOK Linné33:45+5:036:33
9Christoffer SchönningJärfälla OK34:33+5:516:42
10Andrew QuinIFK Lidingö SOK35:20+6:386:51
11Jonas KjällCentrum OK36:14+7:327:02
12Harri KarlssonJärla Orientering36:34+7:527:06
13Niklas WraneSöders-Tyresö38:19+9:377:26
14Andreas NordforsStora Tuna OK38:45+10:037:31
15Ulrik ImbergOK Linné39:33+10:517:40
16Mattias JohanssonKamrat och IF KIF39:40+10:587:42
17Sverker LenasCentrum OK40:08+11:267:47
18Johan LindqvistTäby OK40:28+11:467:51
19Aleksandr ManoilovJärfälla OK45:18+16:368:47
20Christoffer Andersson CedmertIFK Lidingö SOK45:23+16:418:48
21Anders PlattJärla Orientering45:45+17:038:53
22Magnus KarlssonCentrum OK50:10+21:289:44
Simon MarteliusAttunda OKej start
Dan WesterJärla Orienteringej start

D21 Kort

4 250 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna NyquistIK Uven45:4810:46
2Linnea BörjarsCentrum OK47:47+1:5911:14
3Amanda KarlssonCentrum OK54:32+8:4412:49
4Channa LönneTullinge SK58:07+12:1913:40
5Therese PerssonSnättringe SK1:13:05+27:1717:11
Sara JonassonCentrum OKej godkänd
Evelina ChristofferssonOK Roslagenej start
Agnes LundqvistJärfälla OKej start
Maria SchmiterlöwHjobygdens OKej start

H21 Kort

4 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders GranbergOK Klemmingen40:569:37
2Christofer NäsholmÄrla IF48:22+7:2611:22
Emil HåsteenRånäs OKej start
Robert SandbergOK Roslagenej start

H20

5 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor HäggströmSkarpnäcks OL40:487:55
2Egil MorastHaninge SOK44:35+3:478:39
Johan BengtssonSkarpnäcks OLej start
Ludvig Sandahl Järla Orienteringej start

D18

4 150 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella SjöbergTullinge SK35:188:30
2Ella AnderssonOK Södertörn42:47+7:2910:18
3Isa LundqvistJärfälla OK45:06+9:4810:52
4Isabella LagoGöteborg-Majorna OK50:52+15:3412:15
5Inez EklundSkarpnäcks OL58:07+22:4914:00
Moa SjöbergGöteborg-Majorna OKej start
Sofia ZillingOK Södertörnej start

H18

4 150 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar EdvardssonJärfälla OK27:156:33
2Andreas MagnvallOK Södertörn37:58+10:439:08
3Nils BabtistBromma-Vällingby SOK55:30+28:1513:22
4Lukas ArkängTullinge SK1:01:30+34:1514:49
Magnus EricsonJärla Orienteringej start
Simon ÖsterlingOK Södertörnej start

D16

3 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Katarina NorrbyOK Södertörn41:1912:31
2Sofia EdvardssonJärfälla OK42:37+1:1812:54
Agnes EdgrenSkarpnäcks OLej godkänd

H16

3 300 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik Lidström LauriSnättringe SK28:278:37
2Olle KallurOK Ravinen30:01+1:349:05
3Albin LindskogOK Ravinen34:29+6:0210:26
4Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK35:00+6:3310:36
5Alvin CraigOK Ravinen36:25+7:5811:02
6Manne HammarbergJärfälla OK36:53+8:2611:10
7Alexander SchandlOK Södertörn38:16+9:4911:35
8Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby45:38+17:1113:49
9Andreas BorängSnättringe SK54:13+25:4616:25
10Albin HainkeSnättringe SK1:07:18+38:5120:23
John WolgastSnättringe SKej godkänd
Gustav BjörklundIFK Enskedeej start
Lucas FredmanOK Älvsjö-Örbyej start
Isak WestringJärfälla OKej start

D14

2 900 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda GranqvistOK Ravinen30:0810:23
2Tove SjöbergTullinge SK30:16+0:0810:26
3Wilma LeicktTullinge SK30:49+0:4110:37
4Hedda RöstinOK Ravinen31:59+1:5111:01
5Lisa ThunellIFK Lidingö SOK32:33+2:2511:13
6Tilda MårtenssonOK Ravinen34:13+4:0511:47
7Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL34:24+4:1611:51
8Clea WallnäsSundbybergs IK35:40+5:3212:17
9Ester AnderssonOK Södertörn39:31+9:2313:37
10Alicia SchandlOK Södertörn40:55+10:4714:06
11Elin WolgastSnättringe SK54:19+24:1118:43
12Märta SödervallTullinge SK1:08:14+38:0623:31
13Louise LindellGustavsbergs OK1:31:05+1:00:5731:24
Linn OlssonOK Södertörnej start

H14

2 900 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eskil WidehagSundbybergs IK26:529:15
2Wilhelm BergmanTullinge SK28:06+1:149:41
3Teo StruckOK Ravinen31:41+4:4910:55
4Justus ArenanderSkarpnäcks OL34:37+7:4511:56
5Hugo LindskogOK Ravinen36:11+9:1912:28
6Olle ThimbergSöders-Tyresö38:01+11:0913:06
7Oliver HöögOK Motala38:54+12:0213:24
8Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK44:48+17:5615:26
9Måns EdgrenSkarpnäcks OL45:23+18:3115:38
10Mattias HedinSöders-Tyresö51:57+25:0517:54
Axel FribergerJärla Orienteringej start
Filip LindqvistTäby OKej start
Björn RennerOK Södertörnej start
David TörnqvistTullinge SKej start
Viktor ZillingOK Södertörnej start
Max ÖsterlingOK Södertörnej start

D14 Kort

2 425 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martina MäkeläHaninge SOK37:0215:16

H14 Kort

2 425 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Conrad SarbanSkarpnäcks OL32:3013:24
2Felix ArkängTullinge SK50:02+17:3220:37

D12

2 425 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sonja AhlquistJärla Orientering22:329:17
2Wilma MårtenssonOK Ravinen23:21+0:499:37
3Linn De BoussardIFK Enskede25:19+2:4710:26
4Alva Lidström LauriSnättringe SK26:15+3:4310:49
5Tove OlssonOK Södertörn26:56+4:2411:06
6Tuva HolmströmOK Ravinen27:37+5:0511:23
7Sofie LindellGustavsbergs OK27:39+5:0711:24
8Ebba WestringJärfälla OK31:02+8:3012:47
Britta BörjessonJärla Orienteringej godkänd

H12

2 425 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon StridhSkogsluffarnas OK22:179:11
2Svante SandvikAttunda OK22:24+0:079:14
3Elis WiklundVästerås SOK23:08+0:519:32
4Arvid MyrbergerTullinge SK24:28+2:1110:05
5Filip HatlenTullinge SK25:41+3:2410:35
6Filip HöögOK Motala28:46+6:2911:51
7Edvin WollbrandOK Ravinen32:36+10:1913:26
8Gustav LübckeOK Ravinen32:50+10:3313:32
9Pål SödervallTullinge SK45:25+23:0818:43
10Folke KåbergOK Ravinen54:23+32:0622:25

D12 Kort

2 275 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marika MäkeläHaninge SOK47:2720:51

D10

2 275 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Märta AhlquistJärla Orientering19:538:44
2Viola HolmströmOK Ravinen28:22+8:2912:28
3Rebecca CraigOK Ravinen34:10+14:1715:01
4Fanny BergmanTullinge SK38:02+18:0916:43
5Elin TheanderHaninge SOK47:26+27:3320:50
6Alma WesselLänna IF55:02+35:0924:11
Ella LindqvistTäby OKej start
Tova SandgrenBromma-Vällingby SOKej start
Maja ThimbergSöders-Tyresöej start

H10

2 275 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav MyrbergerTullinge SK21:139:19
2Lucas De BoussardIFK Enskede25:02+3:4911:00
3Egon WistedtSundbybergs IK27:35+6:2212:07
4Sven BörjessonJärla Orientering27:55+6:4212:16
5Ruben ArenanderSkarpnäcks OL30:07+8:5413:14
6Alfred WesselLänna IF57:15+36:0225:09
7Botvid SimonssonSundbybergs IK57:45+36:3225:23

D35

4 150 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hana TichovskaSK Praga40:199:42
2Nina De BoussardIFK Enskede41:04+0:459:53
3Emma MartinelleSöders-Tyresö44:13+3:5410:39
4Anna RosnäsIK Stern54:52+14:3313:13

H35

5 150 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin AhlströmIFK Enskede39:497:43
2Peter GranathSnättringe SK40:26+0:377:51
3Guillermo Bossi SilvaRånäs OK40:28+0:397:51
4Kristoffer EdshageCentrum OK40:37+0:487:53
5Johan ForsstedtSöders-Tyresö44:19+4:308:36
6Magnus ElwinIFK Enskede46:48+6:599:05
7Linus HolmqvistOK Österåker48:01+8:129:19
8Martin TichovskySK Praga49:51+10:029:40
9Peter SundströmSkogsluffarnas OK1:01:23+21:3411:55
10Cristian FranzénAnkarsrums OK1:21:57+42:0815:54
Erik AntonssonAttunda OKej start
David LarssonLunds OKej start

D40

4 150 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nina ThörnqvistSöders-Tyresö37:569:08
2Elisabeth HovmöllerSöders-Tyresö40:12+2:169:41
3Elin AhlströmIFK Enskede42:54+4:5810:20
4Daniela RennerOK Södertörn44:35+6:3910:44
5Liv SperlingHaninge SOK52:36+14:4012:40
6Michaela LundellOK Österåker54:12+16:1613:03
7Stina BorängSnättringe SK1:15:17+37:2118:08
Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OKej start

H40

4 250 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran ThimbergSöders-Tyresö32:217:36
2Emil AnderssonLänna IF46:48+14:2711:00
3Matz HöögOK Motala57:41+25:2013:34
4Daniel RejmentOK Linné59:46+27:2514:03
5Mikael WallnäsSundbybergs IK1:08:47+36:2616:11
6Per WistedtSundbybergs IK1:22:52+50:3119:29
Tobias GeliusSnättringe SKej start

D45

2 825 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika LundströmSundbybergs IK32:3111:30
2Teija LeppinenIFK Lidingö SOK35:54+3:2312:42
3Åsa BörjessonJärla Orientering36:43+4:1212:59
4Catrin SandelinTumba-Mälarhöjden OK47:20+14:4916:45
5Lisa LeicktTullinge SK47:58+15:2716:58
6Jenny SöderbergJärla Orientering51:45+19:1418:19
7Lisa ÖsterlingOK Södertörn54:36+22:0519:19
8Maria EdvardssonJärfälla OK56:28+23:5719:59
9Clarita LindströmStigfinnarna56:31+24:0020:00

H45

4 100 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK30:557:32
2Mikael NybergHellas Orientering31:49+0:547:45
3Patric De BoussardIFK Enskede34:52+3:578:30
4Jerker ÅbergTumba-Mälarhöjden OK35:00+4:058:32
5Nils EdvardssonJärfälla OK35:07+4:128:33
6Per LembreJärla Orientering36:05+5:108:48
7Mikael TjernbergTumba-Mälarhöjden OK36:08+5:138:48
8Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK37:52+6:579:14
9Mats HainkeSnättringe SK38:34+7:399:24
10Fredrik MorastHaninge SOK41:16+10:2110:03
11Sven BolmbladOK Södertörn42:19+11:2410:19
12Henrik MorastHaninge SOK43:31+12:3610:36
13Gunnar HedinSöders-Tyresö43:55+13:0010:42
14Ronny FalkSundbybergs IK44:36+13:4110:52
15Fredrik AnderssonOK Södertörn45:38+14:4311:07
16Stefan NorinSöders-Tyresö46:00+15:0511:13
17Björn LovangIFK Lidingö SOK48:49+17:5411:54
18Michael AhlquistJärla Orientering50:33+19:3812:19
19Erik SandelinTumba-Mälarhöjden OK50:56+20:0112:25
20Martin StenbackJärfälla OK51:45+20:5012:37
Mattias HolmbergCentrum OKej start
Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OKej start
Martin SigrandOK Södertörnej start

D50

2 825 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica HatlenTullinge SK30:3310:48
2Johanna SundströmJärla Orientering36:31+5:5812:55
3Katarina RingelsOK Klemmingen36:37+6:0412:57
4Annika BjörkrothStockholm Multisport Klubb37:19+6:4613:12
5Ingrid MattssonOK Älvsjö-Örby38:54+8:2113:46
6Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK39:34+9:0114:00
7Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK40:27+9:5414:19
8Eva LenellMälarö SOK46:33+16:0016:28
9Annika SundvallJärla Orientering48:57+18:2417:19
10Kristina KlangHaninge SOK49:58+19:2517:41
11Mari-Helen LidströmSnättringe SK50:50+20:1717:59
12Susanne HarryssonBushflyers ACT53:55+23:2219:05
13Anna PernebyTullinge SK57:28+26:5520:20
14Cecilia WestströmSundbybergs IK59:35+29:0221:05
Anna BacklundOK Södertörnej start
Karin BjörklundIFK Enskedeej start
Carin KihlströmTäby OKej start

H50

3 825 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars Håkan SandvikAttunda OK26:186:52
2Peter RosénAlfta-Ösa OK28:46+2:287:31
3Dan NorinGävle OK29:53+3:357:48
4Stefan LundOK Linné30:48+4:308:03
5Jan CarlssonSöders-Tyresö32:45+6:278:33
6Michael HolmgrenIF Thor34:05+7:478:54
7Erik BerggrenTullinge SK34:17+7:598:57
8Mikael ZetterströmSkarpnäcks OL37:04+10:469:41
9Håkan BrandbergLånghundra IF37:30+11:129:48
10Göran HellgrenOK Södertörn37:37+11:199:50
11Staffan ZillingOK Södertörn38:01+11:439:56
12Jan StridhSkogsluffarnas OK38:50+12:3210:09
13Peter ZetterströmSöders-Tyresö38:57+12:3910:10
14Bo LauriSnättringe SK39:02+12:4410:12
15Kenneth HermanssonSigtuna OK39:25+13:0710:18
16Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK40:22+14:0410:33
17Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK40:47+14:2910:39
18Mats KarlssonTullinge SK43:03+16:4511:15
19Olle SjöforsOK Älme44:21+18:0311:35
20Eric HuijsersHammarby IF OF44:43+18:2511:41
21Leif LundinJärla Orientering46:51+20:3312:14
22Björn NyqvistJärla Orientering46:52+20:3412:15
23Peter LandénGustavsbergs OK54:09+27:5114:09
Gustaf EricsonJärla Orienteringej start
Thomas JanssonOK Roslagenej start
Joakim SkantzeSundbybergs IKej start

D55

2 825 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie MalmborgSöders-Tyresö38:0013:27
2Annika SvenssonSolna OK40:33+2:3314:21
3Nina BejbomUddevalla OK42:16+4:1614:57
4Catrin JohnsonSkogsluffarnas OK42:33+4:3315:03
5Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby43:33+5:3315:24

H55

3 825 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy HolmérVäsby OK29:427:45
2Peter LundbergJärfälla OK30:24+0:427:56
3Björn-Ove PetterssonAttunda OK31:46+2:048:18
4Hans TarandiIFK Lidingö SOK32:14+2:328:25
5Janne NilssonCentrum OK34:24+4:428:59
6Johan PalmgrenTäby OK34:39+4:579:03
7Håkan RolfssonSkarpnäcks OL35:42+6:009:20
8Anders MattssonOK Älvsjö-Örby36:39+6:579:34
9Håkan DahlbäckOK Österåker37:06+7:249:41
10Lars GreilertHaninge SOK37:50+8:089:53
11Lars GerhardssonAttunda OK38:13+8:319:59
12Rolf KarlssonJärla Orientering38:43+9:0110:07
13Dirk HartmannSV Mietraching39:59+10:1710:27
14Björn LönneSkarpnäcks OL40:53+11:1110:41
15Göran EklundSkarpnäcks OL42:18+12:3611:03
15Mats LundinLånghundra IF42:18+12:3611:03
17Per NylundJärfälla OK44:55+15:1311:44
18Stefan SundeliusJärfälla OK45:14+15:3211:49
19Göran IvarezOK Södertörn49:17+19:3512:53
20Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK1:01:22+31:4016:02
Anders LundJärfälla OKej godkänd
Gunnar LangsSkarpnäcks OLej godkänd
Ansgar SimonssonSundbybergs IKej godkänd
Tore EklundSödertälje-Nykvarn OFej start
Anders LindeborgOK Gripej start

D60

2 825 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia-Lena PutkonenTullinge SK42:4615:08
2Margareta LundhSödertälje-Nykvarn OF45:16+2:3016:01
3Susanne HolmbergOK Södertörn47:51+5:0516:56
4Linnea CarlssonSkarpnäcks OL54:51+12:0519:24
5Karin EdströmSkogsluffarnas OK55:45+12:5919:44
6Tanja-Birgit SöderströmSala OK56:01+13:1519:49
7Margareta HallménAttunda OK57:16+14:3020:16
8Kathrin JüniOLG Hondrich1:00:04+17:1821:15
Ann LeesmentMälarö SOKej godkänd
Eva ElnerudSigtuna OKej start
My RönnolsTäby OKej start

H60

3 450 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF28:138:10
2Per Ove WallénTäby OK28:26+0:138:14
3Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL30:46+2:338:55
4Jan  EskilssonHaninge SOK31:00+2:478:59
5Dan KlangHaninge SOK32:27+4:149:24
6Göran DoyleSundbybergs IK32:44+4:319:29
7Ola NyqvistOK Södertörn33:31+5:189:42
8Bengt KärrströmTullinge SK33:37+5:249:44
9Anders KärrströmTullinge SK33:48+5:359:47
10Jan GottfridssonNorbergs OK34:25+6:129:58
11Jan LindgrenOK Södertörn35:41+7:2810:20
12Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK36:18+8:0510:31
13Adrian JüniOLG Hondrich36:23+8:1010:32
14Harald BauerIFK Lidingö SOK36:25+8:1210:33
15Roger LarssonSnättringe SK36:59+8:4610:43
16Torbjörn BergmanSnättringe SK38:18+10:0511:06
17Lars HagrotTäby OK40:10+11:5711:38
18Tommy WendtHellas Orientering45:50+17:3713:17
19Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF47:36+19:2313:47
20Håkan KarlssonMälarö SOK49:19+21:0614:17
21Lars LandströmLånghundra IF49:38+21:2514:23
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start
Mikael ByströmJärfälla OKej start
Lars MongårdSkogsluffarnas OKej start

D65

2 325 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid GraneliHaninge SOK39:4617:06
2Aila HalttunenHaninge SOK42:11+2:2518:08
3Eva FeilSkellefteå OK43:13+3:2718:35
4Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF44:10+4:2418:59
5Gertrud VilhelmssonStigfinnarna51:14+11:2822:02
6Anna BlomgrenTullinge SK56:53+17:0724:27
7Helena KorhonenHaninge SOK57:24+17:3824:41

H65

3 450 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar GardSöders-Tyresö31:309:07
2Tommy LindbergHaninge SOK32:23+0:539:23
3Karl-Erik JohanssonOK Södertörn33:24+1:549:40
4Olof PerssonSnättringe SK34:45+3:1510:04
5Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK38:02+6:3211:01
6Anders LarssonSkarpnäcks OL39:32+8:0211:27
7Åke WansölinSöders-Tyresö39:38+8:0811:29
8Gunnar BejbomUddevalla OK42:03+10:3312:11
8Christer NordströmOK Älvsjö-Örby42:03+10:3312:11
10Göran FriskAttunda OK42:06+10:3612:12
11Stanley MattssonIK Uven44:16+12:4612:49
12Leif JonssonGustavsbergs OK44:49+13:1912:59
13Clas-Göran HerrgårdGustavsbergs OK46:32+15:0213:29
14Per ÖhlundGustavsbergs OK47:05+15:3513:38
15Sven-Inge NylundJärfälla OK48:34+17:0414:04
16Bo WinanderJärfälla OK49:23+17:5314:18
Anders HallménAttunda OKej start
Torbjörn HellquistTullinge SKej start

D70

2 325 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta BillstamJärfälla OK30:4113:11
2Kristina FriskAttunda OK45:35+14:5419:36
3Inger JanssonNynäshamns OK48:10+17:2920:43
4Berit GustavssonSödertälje IF58:03+27:2224:58
Birgitta NylundJärfälla OKej start

H70

2 525 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF24:299:41
2Ingvar SvenssonBjursås OK28:49+4:2011:24
3Leif StrandbergGustavsbergs OK32:09+7:4012:43
4Jan BojlingSolna OK36:45+12:1614:33
5Leif NordinAttunda OK36:46+12:1714:33
6Rune RådeströmSnättringe SK38:45+14:1615:20
7Göran LarboAttunda OK39:41+15:1215:42
8Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö40:14+15:4515:56
9Ronny HedlundOK Södertörn41:47+17:1816:32
10Leif CarlssonSkarpnäcks OL41:48+17:1916:33
11John ÖstlundSundbybergs IK42:07+17:3816:40
12Ulf SkogtjärnOK Linné43:25+18:5617:11
13Björn ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK44:07+19:3817:28
14Jan-Erik WibergJärla Orientering44:41+20:1217:41
15Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben47:34+23:0518:50
16Kjell BergmanStigfinnarna53:39+29:1021:14
17Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF58:16+33:4723:04
18Lars NordinSolna OK1:00:49+36:2024:05
Lars JonassonJärfälla OKej godkänd

D75

2 325 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt ErikssonHammarby IF OF47:4520:32
2Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby48:39+0:5420:55
3Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK50:33+2:4821:44
4Berit LindungerHaninge SOK54:39+6:5423:30
5Gun LarssonHammarby IF OF1:13:39+25:5431:40
Gunvor GranathNynäshamns OKej godkänd

H75

2 525 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo HedlundIFK Enskede37:2214:47
2Staffan ElmhagenSöders-Tyresö41:40+4:1816:30
3Håkan SjökvistSöders-Tyresö44:02+6:4017:26
4Bjarne ErlandssonHammarby IF OF44:17+6:5517:32
5Ulf ÅströmOK Roslagen45:51+8:2918:09
6Stig GustavssonSödertälje IF51:47+14:2520:30
7Reine BorgströmSkogsluffarnas OK53:18+15:5621:06
8Leif HermundstadSnättringe SK56:13+18:5122:15
9Gunnar BramstenSundbybergs IK1:07:44+30:2226:49
Rune ThurénVallentuna-Össeby OLej start

D80

2 325 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba-Lisa FlygarTullinge SK57:1024:35
2Gunnel JunegardOK Södertörn1:05:35+8:2528:12
3Sonja SundellSundbybergs IK1:08:45+11:3529:34
4Ulla-Britta HallJärla Orientering1:17:35+20:2533:22
5Birgitta WestergrenTäby OK2:05:48+1:08:3854:06
Ulla-Britt ÅlebergAttunda OKej godkänd

H80

2 325 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK35:1615:10
2Ulf EskilssonOK Södertörn45:44+10:2819:40
3Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby50:52+15:3621:52
4Erland LjungströmSpårvägens OK54:54+19:3823:36
5Lars Eric DahlstedtIFK Lidingö SOK1:09:20+34:0429:49
6Sten BergstrandSkogsluffarnas OK1:20:51+45:3534:46
Lars LöthmanJärfälla OKej godkänd

H85

2 325 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart WestergrenSöders-Tyresö2:06:1054:15

Inskolning

2 400 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alfred EklundSkogsluffarnas OKfullföljt
Martin HagfjärdSöders-Tyresöfullföljt
Leander SarbanKlubblösfullföljt
Erika IsakssonKlubblösfullföljt
Olof MolanderKlubblösfullföljt
Ivar DahlinSkogsluffarnas OKfullföljt
Erik TheanderHaninge SOKfullföljt
Emil ThimbergSöders-Tyresöfullföljt
Nellie ElvinIFK Enskedefullföljt
Linus NordenbäckKlubblösej godkänd
Ilon HolmströmOK Ravinenej godkänd
Milo HogartJärla Orienteringej godkänd
Irma SahlstedtSöders-Tyresöej start

U1

2 275 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig LjunggrenOK Hammaren21:489:34
2Agnes LübckeOK Ravinen40:00+18:1217:34
3Liam De BoussardIFK Enskede40:21+18:3317:44
Ebba SahlstedtSöders-Tyresöej start

U2

2 275 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eskil MyrbergerTullinge SK35:2615:34
2Emmy TheanderHaninge SOK47:01+11:3520:40

Öppen motion 1

2 275 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK16:547:25
2Greta SandvikAttunda OK25:57+9:0311:24
3Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK30:01+13:0713:11
4Herman SundbergSöders-Tyresö35:45+18:5115:42
5Ebba ForsbergOK Ravinen39:13+22:1917:14
5Mathilda BakSkogsluffarnas OK39:13+22:1917:14
5Agnes FeilSundsvalls OK39:13+22:1917:14
8Clara PrzibillaKlubblös41:23+24:2918:11
9Julia von hauswolfKlubblös50:47+33:5322:19
10Olivia von hauswolfKlubblös50:49+33:5522:20
11Sara HedlundKlubblös54:29+37:3523:56
12Alice IrvelandAttunda OK57:53+40:5925:26
13Amelie DryseliusSkarpnäcks OL1:07:40+50:4629:44
Veronika Bergh PapasikasSkarpnäcks OLej godkänd

Öppen motion 2

3 550 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adam SvenningssonKlubblös34:289:42
2Malte HagfjärdSöders-Tyresö39:46+5:1811:12
Helena RangertIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Öppen motion 3

2 425 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe FeilSundsvalls OK25:0010:18
2Christer AskerblomKlubblös26:30+1:3010:55
3Alva KjellmanOK Ravinen28:56+3:5611:55
4Erik NorinSöders-Tyresö30:31+5:3112:35
5Emelie WestergrenTumba-Mälarhöjden OK32:55+7:5513:34
6Petra NorbergNyköpings OK33:15+8:1513:42
7Klara JunegardTullinge SK34:09+9:0914:04
8Christina SwahnOK Älvsjö-Örby43:09+18:0917:47
9Agneta FranzénSnättringe SK43:16+18:1617:50
10Lena SödervallTullinge SK45:25+20:2518:43
11Christina SälgbladVallentuna-Össeby OL45:28+20:2818:44
12Anna-Clara WistedtSundbybergs IK48:23+23:2319:57
13Alve WistedtSundbybergs IK48:26+23:2619:58
14Tilde MansénSkarpnäcks OL48:32+23:3220:00
15Truls MansénSkarpnäcks OL48:37+23:3720:02
16Anette MörtbergKlubblös49:35+24:3520:26
17Olof AnderssonOK Södertörn51:04+26:0421:03
18Helen NyqvistJärla Orientering54:23+29:2322:25
19Lisa HainkeSnättringe SK57:16+32:1623:36
20Margaretha NylundOK Södertörn1:05:20+40:2026:56

Öppen motion 4

5 175 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik EliassonKlubblös42:518:16
2Axel RönnbergKlubblös45:35+2:448:48
3Malin ThomasdotterStockholm Multisport Klubb50:34+7:439:46
4Kristian LuomaKlubblös51:29+8:389:56
5Anders PerssonJärla Orientering51:54+9:0310:01
6Sebastian AnkargrenKlubblös56:29+13:3810:54
7Lars StenströmKlubblös56:31+13:4010:55
8Hanna ÅbergTumba-Mälarhöjden OK1:00:43+17:5211:43
9Erika TroengOK Linné1:03:57+21:0612:21
10Jan SöderkvistKlubblös1:07:14+24:2312:59
11Caroline KajnäsKlubblös1:11:19+28:2813:46
12Per-Håkan AnderssonIFK Lidingö SOK1:11:25+28:3413:48
13Malin StollKlubblös1:16:30+33:3914:46
14Viktor SkalinKlubblös1:41:36+58:4519:37
Jan RönnbergOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Richard FogelholmEj klubbanslutenej start

Öppen motion 5

2 900 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin NilssonLånghundra IF24:288:26
2Linus ForsbergOK Ravinen34:37+10:0911:56
3Rasmus MörtbergKlubblös34:38+10:1011:56
4Magnus HagfjärdSöders-Tyresö36:49+12:2112:41
5Alexander LindströmSundbybergs IK36:58+12:3012:44
6Malin LignellOK Tisaren40:52+16:2414:05
7Elin StaudteJärla Orientering43:44+19:1615:04
8Ingela ArenanderSkarpnäcks OL45:42+21:1415:45
9Tomas EklundSkogsluffarnas OK45:54+21:2615:49
10Mats HolmgrenIFK Enskede48:18+23:5016:39
11Elisabeth StålhammarTullinge SK48:38+24:1016:46
12Björn StoltOK Ravinen48:46+24:1816:48
13Emma JohnssonCentrum OK49:25+24:5717:02
14Anki LandarvKlubblös49:30+25:0217:04
15Margareta WadinOK Älvsjö-Örby50:15+25:4717:19
16Maggan TärnblomSöders-Tyresö51:12+26:4417:39
17Gunilla ErikssonTullinge SK51:19+26:5117:41
18Sofie MörtbergKlubblös51:30+27:0217:45
19Gunnar LindholmKlubblös52:36+28:0818:08
20Karin AbelSnättringe SK55:01+30:3318:58
21Cecilia WeistrandSödertälje-Nykvarn OF55:25+30:5719:06
22Martin SahlinJärla Orientering56:14+31:4619:23
23Kalle HögbergOK Södertörn57:44+33:1619:54
24Per NybergKlubblös58:52+34:2420:17
25Milo MondiniHellas Orientering58:57+34:2920:19
26Carin MondiniHellas Orientering59:05+34:3720:22
27Emma StremanKlubblös59:41+35:1320:34
27Sabina StremanKlubblös59:41+35:1320:34
29Helena NymanJärfälla OK59:49+35:2120:37
30Nicklas SödervallTullinge SK1:00:01+35:3320:41
31Filip DryseliusSkarpnäcks OL1:00:03+35:3520:42
32Annica HedbergOK Södertörn1:00:28+36:0020:51
33Håkan Hjortzberg-nordlundJärfälla OK1:00:49+36:2120:58
34Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:01:08+36:4021:04
35Mathias DryseliusSkarpnäcks OL1:01:26+36:5821:11
36Kristina SörensenKlubblös1:05:10+40:4222:28
37Robert PuustaOK Älvsjö-Örby1:05:53+41:2522:43
38Saga AnderssonTullinge SK1:08:13+43:4523:31
39Helena BerglindOK Södertörn1:09:08+44:4023:50
40Helen InfeldtKlubblös1:14:25+49:5725:39
41Magdalena Hoffsten-ArkängTullinge SK1:15:43+51:1526:06
42Åsa NylénBromma-Vällingby SOK1:17:36+53:0826:45
43Tommy SvenssonKlubblös1:18:34+54:0627:05
44Miriam NorénIK Uven1:20:45+56:1727:50
45Karin SetterqvistOK Södertörn1:26:33+1:02:0529:50
46Aija SadurskisCentrum OK1:40:55+1:16:2734:47
47Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK1:45:33+1:21:0536:23
Kristina ViinikainenOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Håkan SteenKlubblösej godkänd
Ari SahlstenSkarpnäcks OLej godkänd
Monica SandgrenBromma-Vällingby SOKej godkänd
Anki HolmbergJärla Orienteringej godkänd
Edvin ForsbergOK Ravinenej godkänd
Thomas LundinSundbybergs IKej godkänd
Tiger LandénGustavsbergs OKej start
Elin TörnqvistSnättringe SKej start

Öppen motion 6

5 825 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik FondinHerrljunga SK Skid o OL1:01:4810:36
2Elin Ekblom-BakSkogsluffarnas OK1:09:45+7:5711:58
3Minna SahlstenSkarpnäcks OL1:19:01+17:1313:33
4Joakim CronelövSkarpnäcks OL1:19:03+17:1513:34
5Jessica KarlsenJärfälla OK1:21:15+19:2713:56
6Emelie MalmCentrum OK1:31:47+29:5915:45
7Åsa EdgrenSkarpnäcks OL1:53:18+51:3019:27
8Johanna WallnäsSundbybergs IK2:02:58+1:01:1021:06
9Morgan SkoghKlubblös2:21:41+1:19:5324:19
10Jimmy Andersson MüllerStockholm Multisport Klubb2:37:43+1:35:5527:04
Anders SundellStockholm Multisport Klubbej godkänd

Öppen motion 7

3 450 m, 78 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OF27:418:01
2Hilda MattssonJärla Orientering31:24+3:439:06
3Jesper ErikssonKlubblös32:04+4:239:17
4Carina HallendalIFK Enskede32:39+4:589:27
5Lars SegermanSkarpnäcks OL34:52+7:1110:06
6Stina AndreassonGustavsbergs OK34:59+7:1810:08
7Emelie HolmströmJärla Orientering35:33+7:5210:18
8Maria BrattTullinge SK36:02+8:2110:26
9Anna LarssonSöders-Tyresö37:11+9:3010:46
10Leif MörkforsJärfälla OK38:34+10:5311:10
11Hans HolmbergJärla Orientering39:49+12:0811:32
12Sören AnderssonCentrum OK40:45+13:0411:48
13Ebba LeicktTullinge SK41:03+13:2211:53
14Björn LöfdahlHässleholms OK41:19+13:3811:58 Ladda ner rutt i gpx-format
15Per-Åke ErikssonKlubblös41:50+14:0912:07
16Anders KarlssonTullinge SK42:21+14:4012:16
17Staffan HolmbergSödertälje-Nykvarn OF42:40+14:5912:22
18Fredrik MaxénFMTIS43:12+15:3112:31
19Per StålhammarTullinge SK43:15+15:3412:32
20Martina SundbergIFK Enskede43:28+15:4712:35
21Kjell BengtssonKlubblös43:34+15:5312:37
22Oskar HermanssonHellas Orientering43:56+16:1512:44
23Jacob Hård Af SegerstadOK Södertörn44:23+16:4212:51
24Theres HolmströmOK Ravinen44:52+17:1113:00
25Lars MalmKlubblös45:20+17:3913:08
26Monika HögbergOK Södertörn45:25+17:4413:09
27Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK45:39+17:5813:13
28Karin FriströmTullinge SK46:19+18:3813:25
29Lars EnglundJärla Orientering46:26+18:4513:27
30Eva MolénSkarpnäcks OL47:32+19:5113:46
31Arne LindqvistSödertälje-Nykvarn OF48:37+20:5614:05
32Eva SvanbergJärfälla OK48:47+21:0614:08
33Leif LundquistEnebybergs IF49:38+21:5714:23
34Sven SetterqvistOK Södertörn49:48+22:0714:26
35Claes RennerOK Södertörn50:28+22:4714:37
36Lovisa LarssonTullinge SK51:20+23:3914:52
37Anna-Karin FridmarGustavsbergs OK51:40+23:5914:58
38Ingvar LarssonGustavsbergs OK52:45+25:0415:17
39Elisabeth BengtssonHaninge SOK52:48+25:0715:18
40Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL53:16+25:3515:26
41Gösta GutelandSnättringe SK54:22+26:4115:45
42Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK54:23+26:4215:45
43Meta NordesjöSundbybergs IK54:29+26:4815:47
44Åke AndreassonGustavsbergs OK54:34+26:5315:48
45Carl CarlinSöders-Tyresö55:25+27:4416:03
46Kurt AnderssonEnebybergs IF55:58+28:1716:13
47Claes AnderssonSnättringe SK58:05+30:2416:50
48Daniel HelanderTullinge SK58:34+30:5316:58
49Kerstin LoenbergSkarpnäcks OL58:59+31:1817:05
50Anders StenbackBromma-Vällingby SOK59:15+31:3417:10
51Pierre NyquistIK Uven59:25+31:4417:13
52Ulf RosbergOK Älvsjö-Örby1:00:08+32:2717:25
53Louise NilssonJärfälla OK1:00:47+33:0617:37
54Anna SchandlOK Södertörn1:01:01+33:2017:41
55Anna LindellGustavsbergs OK1:02:13+34:3218:02
56Hanna Von ZweigbergkSundbybergs IK1:02:31+34:5018:07
57Kristina AnderssonOK Södertörn1:02:38+34:5718:09
58Linnéa GranlundTäby OK1:03:22+35:4118:22
59Märta FröjdSnättringe SK1:03:32+35:5118:24
59Anna BerntssonSnättringe SK1:03:32+35:5118:24
61Elisabeth CarlinSöders-Tyresö1:04:27+36:4618:40
62Monika PerssonOK Södertörn1:04:43+37:0218:45
63Dan MattissonHaninge SOK1:04:47+37:0618:46
64Martin ErikssonOK Södertörn1:06:04+38:2319:08
65Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby1:06:49+39:0819:22
66Camilla KarlssonOK Älvsjö-Örby1:06:52+39:1119:22
67Marianne JernbergSöders-Tyresö1:07:53+40:1219:40
68Josef FranzénSnättringe SK1:10:50+43:0920:31
69Ebba NordesjöSundbybergs IK1:11:35+43:5420:44
70Anna MyrbergerTullinge SK1:14:09+46:2821:29
71Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK1:15:47+48:0621:57
Viviann AnderssonSnättringe SKej godkänd
Malin DahlströmTullinge SKej godkänd
Ida WesselLänna IFej godkänd
Luise PrzibillaSundbybergs IKej godkänd
Örjan ArkängTullinge SKej godkänd
Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OLej godkänd
Margareta BerghSkarpnäcks OLej godkänd
Tomas BjörelindJärla Orienteringej start
Johan KarlssonNorbergs OKej start

Öppen motion 8

5 150 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HectorSnättringe SK27:555:25
2David BejbomJärla Orientering30:39+2:445:57
3Sara EskilssonAlfta-Ösa OK35:50+7:556:57
4Ivan KuchmenkoJärla Orientering37:49+9:547:20
5Erik MattssonJärla Orientering39:21+11:267:38
6Anders MansénSkarpnäcks OL39:30+11:357:40
7Johan HedmanSöders-Tyresö40:09+12:147:47
8Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK40:11+12:167:48
9Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK40:23+12:287:50
10Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering42:16+14:218:12
11Donald StaudteJärla Orientering42:26+14:318:14
12Frida HectorSnättringe SK44:27+16:328:37
13Lars SpånbergOK Ravinen46:32+18:379:02
14Sara LundbladTullinge SK47:32+19:379:13
15Anders HedbergOK Södertörn48:44+20:499:27
16Filip MöllerOK Södertörn49:38+21:439:38
17Tina JunegardTullinge SK50:19+22:249:46
18Per WolgastSnättringe SK52:04+24:0910:06
19Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby53:06+25:1110:18
20Gunnar SvanbergJärfälla OK53:32+25:3710:23
21Bengt SvenssonSundbybergs IK53:53+25:5810:27
22Johan ScherlinNyköpings OK54:10+26:1510:31
23Anna LindmarkSkarpnäcks OL55:07+27:1210:42
24Ebbe AdolfssonSundbybergs IK55:59+28:0410:52
25Fredrik NilssonLånghundra IF56:41+28:4611:00
26Mikael MoserKlubblös56:53+28:5811:02
27Sofia BengtssonSundbybergs IK57:13+29:1811:06
28Boel SundbergOK Södertörn58:21+30:2611:19
29Ulf AnderssonHaninge SOK59:15+31:2011:30
30Stefan LindströmSundbybergs IK59:59+32:0411:38
31Jan KihlSundbybergs IK1:00:40+32:4511:46
32Gustaf GergeCentrum OK1:01:48+33:5311:59
33Anders GustafsonKlubblös1:03:14+35:1912:16
34Peter BergmanTullinge SK1:04:34+36:3912:32
35Jennie BlomqvistKlubblös1:06:20+38:2512:52
36Kennet NilssonOK Älvsjö-Örby1:06:36+38:4112:55
37Thierry ReignierJärfälla OK1:11:48+43:5313:56
38Kalle BjörkeSöders-Tyresö1:12:21+44:2614:02
39Frank PelanderSnättringe SK1:12:37+44:4214:06
40Noora KarppinenKlubblös1:12:38+44:4314:06
41Nils EklöwOK Södertörn1:14:37+46:4214:29
42Klaus SiegelGustavsbergs OK1:14:46+46:5114:31
43Massimo MondiniHellas Orientering1:15:04+47:0914:34
44Anders RyrmanCentrum OK1:33:01+1:05:0618:03
Joakim LönnkvistTullinge SKej godkänd
Adam DahlinKlubblösej godkänd
Emma SwärdhKlubblösej godkänd
Jonas PålssonFMTMej godkänd
Måns SöderSkarpnäcks OLej godkänd
Emil AnderssonHaninge SOKej godkänd
Anders BengtssonSundbybergs IKej godkänd
Kristina TedhamreSnättringe SKej godkänd
Rasa PtasekaiteOK Ravinenej start

Öppen motion 9

5 875 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas EdlundMälarö SOK39:216:41
2Joakim IngelssonOK Hammaren39:45+0:246:45
3Andreas HallJärla Orientering39:55+0:346:47
4Stephen CraigOK Ravinen41:10+1:497:00
5Arvid HenrikssonJärla Orientering41:11+1:507:00
6Mattias MillingerJärla Orientering43:12+3:517:21
7Christian HjalmarssonIFK Lidingö SOK43:15+3:547:21
8Anna BachmanIFK Lidingö SOK43:16+3:557:21
9Oskar EdvardssonJärfälla OK44:00+4:397:29
10Anders BoströmTumba-Mälarhöjden OK44:36+5:157:35
11Peter AnderssonSöders-Tyresö45:03+5:427:40
12Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK45:32+6:117:45
13Jonas LundbladTullinge SK47:15+7:548:02
14Magnus BacklundKlubblös47:54+8:338:09
15Sofia LönnkvistTullinge SK47:59+8:388:10
16Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö48:12+8:518:12
17Olov EricsonAlfta-Ösa OK49:02+9:418:20
18Daniel HanssonJärla Orientering49:15+9:548:22
19John HartleySöders-Tyresö50:40+11:198:37
20Jakob AttåsOK Tisaren50:44+11:238:38
21Emma DahlstedtKamrat och IF KIF51:46+12:258:48
22Nils EdvardssonJärfälla OK52:48+13:278:59
23Johnny JunegardTullinge SK54:30+15:099:16
24Anders BrinkmanVandrarringen55:17+15:569:24
25Ola SandénKlubblös55:20+15:599:25
26Claes AnderssonKlubblös55:32+16:119:27
27Erik SwärdhVittjärvs IK57:34+18:139:47
28Lars AnderssonKlubblös59:54+20:3310:11
29Pär HedlundIFK Enskede59:55+20:3410:11
30Rauli KarppinenKlubblös1:11:08+31:4712:06
31Olof LethagenCentrum OK1:24:17+44:5614:20
32Linnea LordKlubblös1:24:19+44:5814:21
33Arne LordKlubblös1:24:25+45:0414:22
34Henrik SpovinKlubblös1:24:42+45:2114:25
35Håkan LindströmOK Södertörn1:34:33+55:1216:05
Per LjungStockholms OKej godkänd
Jo StevensonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

Öppen Motion 10

5 075 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara MöllerOK Södertörn52:2410:19
2Carl-Olof SöderSkarpnäcks OL1:28:43+36:1917:28
3Moritz LubczukKlubblös1:53:19+1:00:5522:19
Marita FreimaneOK Södertörnej godkänd
David EngstedtOK Ravinenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser