Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öppet KM Medeldistans Tibro OK, Hjobygdens OK, IF Hagen, SOK Träff, OK P4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öppet KM Medeldistans Tibro OK, Hjobygdens OK, IF Hagen, SOK Träff, OK P4
Arrangörsorganisation: OK P4
Datum: tisdag 27 juni 2017

Bana 1

2 120 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfons WesterberghRasbo IK25:3912:05
2Agnes JohanssonIF Hagen26:50+1:1112:39
3Emma AhlénIF Hagen27:53+2:1413:09

Bana 2

3 160 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tord StrandbySOK Träff39:2312:27
2Linus AhlénIF Hagen43:11+3:4813:39
3Liam JohanssonIF Hagen52:02+12:3916:27
4Marie StrandbySOK Träff59:51+20:2818:56
5Tomas ElfTibro OK1:26:30+47:0727:22
Liselotte LarssonTibro OKej start

Bana 3

2 480 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rolf EinarssonIF Hagen36:3214:43
2Catarina KarlssonSOK Träff44:32+8:0017:57
3Marite ÅkerströmSOK Träff45:43+9:1118:26
4Elias WesterberghRasbo IK46:11+9:3918:37
5Bengt ÅkerströmSOK Träff48:59+12:2719:45
6Roland KarlssonSOK Träff1:06:03+29:3126:37

Bana 4

3 380 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell JohanssonIF Hagen41:2312:14
2Nina GumaeliusTibro OK42:47+1:2412:39
3Anna StombergIF Hagen44:46+3:2313:14
4Maria WidmarkIF Hagen49:57+8:3414:46
5Lena ReisenIF Hagen56:02+14:3916:34
6Yasmin JohanssonTibro OK1:26:54+45:3125:42
7Lucy LouTibro OK1:30:44+49:2126:50
Anna LarssonIF Hagenej godkänd
Pernilla OlssonSkåneslättens OLej start

Bana 5

4 510 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan TörnrothHestra IF32:557:17
2Niclas TjernlundSkåneslättens OL37:34+4:398:19
3Jenny WesterberghRasbo IK45:18+12:2310:02
4Thomas LjungqvistTibro OK48:17+15:2210:42
5Peter BrämersonTibro OK48:23+15:2810:43
6Joachim FribergC.E.Colivenc50:42+17:4711:14
7Sören LarssonTibro OK51:33+18:3811:25
8Nina AhlénIF Hagen53:19+20:2411:49
9Greger AhlénIF Hagen55:15+22:2012:15
10Alicia FribergC.E.Colivenc55:47+22:5212:22
11Svante AndrénTibro OK1:00:58+28:0313:31
12Karin AnderssonIF Hagen1:01:33+28:3813:38
13Emil LarssonTibro OK1:01:50+28:5513:42
14JOACIM AhnheimTibro OK1:16:15+43:2016:54
15Erik GullbrandIF Hagen1:18:14+45:1917:20
16Björn SvenssonTibro OK1:21:14+48:1918:00
Filip KarlssonIF Hagenej start

Bana 6

3 360 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Owe TörnrothHjobygdens OK38:5911:36
2Eva Rabe MagnussonIF Hagen41:33+2:3412:21
3Bertil KarlssonHjobygdens OK47:15+8:1614:03
4Håkan OlssonHjobygdens OK52:28+13:2915:36
5Bernhard GrenaboHjobygdens OK56:09+17:1016:42
6Hans TuvessonIF Hagen58:12+19:1317:19
7Lennart JakobssonTibro OK1:02:03+23:0418:28
Uno MagnussonIF Hagenej godkänd
Bo KlamfeltTibro OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser