Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOFs Sommarserie

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOFs Sommarserie
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / Sävedalens AIK
Datum: onsdag 19 juli 2017

Svart

6 930 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin AhlbergerHestra IF45:576:37
2Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna48:27+2:306:59
3Marcus MillegårdSävedalens AIK48:56+2:597:03
4Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK49:27+3:307:08
5Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK51:00+5:037:21
6Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK52:06+6:097:31
7Arvid VågIFK Göteborg52:37+6:407:35
8Jonas MerzGöteborg-Majorna OK53:31+7:347:43
9Sergey FedatsenkaSävedalens AIK55:40+9:438:01
10Albin ThunbergOK Alehof56:56+10:598:12
11Albin ClaessonSävedalens AIK57:46+11:498:20
12Mattis HallbergIK Uven1:01:44+15:478:54
13Johan LidströmOK Linné1:01:51+15:548:55
14Joakim AntonssonOK Löftan1:03:05+17:089:06
15Jesper NilssonUlricehamns OK1:03:22+17:259:08
16Amilia BjörklundSävedalens AIK1:05:13+19:169:24
17Anders HöijeGöteborg-Majorna OK1:05:16+19:199:25
18Anna NärhiIFK Göteborg1:05:48+19:519:29
19Emil AxelssonLerums SOK1:06:10+20:139:32
20Rikard PentonenIFK Göteborg1:06:59+21:029:39
21Gustav BoquistIK Uven1:07:24+21:279:43
22Axel BlomFrölunda OL1:09:35+23:3810:02
23Maria MagnussonSävedalens AIK1:10:22+24:2510:09
24Douglas Fransson LeeOK Alehof1:11:15+25:1810:16
25Johan BlickOK Alehof1:11:30+25:3310:19
26Anton KarlssonOK Kullingshof1:11:32+25:3510:19
27Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK1:12:31+26:3410:27
28Tobias JohanssonOK Skogshjortarna1:13:20+27:2310:34
29Hugo ThunbergOK Alehof1:14:10+28:1310:42
30Stefan FalemoMölndal Outdoor IF1:14:21+28:2410:43
31Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:14:47+28:5010:47
32Laila B HöglundFK Herkules1:15:29+29:3210:53
33Knut Jostein SaetnanFossum IF1:15:42+29:4510:55
34Christer BorgGöteborg-Majorna OK1:16:59+31:0211:06
35Klara DjerfLerums SOK1:17:42+31:4511:12
36Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK1:17:45+31:4811:13
37Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK1:18:21+32:2411:18
38Richard BlomFrölunda OL1:20:16+34:1911:34
39Klara PålssonSävedalens AIK1:20:25+34:2811:36
40Lovisa LemanGöteborgs SK1:21:40+35:4311:47
41Tobias AnderssonGöteborgs SK1:21:50+35:5311:48
42Sven-Olof HermanssonTolered-Utby Ol-klubb1:22:07+36:1011:50
43Albert JohannessonGöteborg-Majorna OK1:22:54+36:5711:57
44Anders JägrydSkåneslättens OL1:25:44+39:4712:22
45Erik LauriFK Herkules1:26:59+41:0212:33
46Magnus PåhlmanGöteborg-Majorna OK1:27:30+41:3312:37
47Robert SundströmFK Friskus-Varberg1:28:12+42:1512:43
48Anders KindbomIF Hagen1:28:38+42:4112:47
49Joakim HanssonKlubblös1:32:17+46:2013:18
50Felix FalkGöteborg-Majorna OK1:32:30+46:3313:20
51Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OK1:34:20+48:2313:36
52Pernilla HanssonKlubblös1:36:00+50:0313:51
53Emelie LorénOK Landehof1:38:05+52:0814:09
54Henrik PetterssonGustavsbergs OK1:42:05+56:0814:43
55Magnus AlinderSjövalla FK1:48:45+1:02:4815:41
Hanna ÅbergOK Landehofej godkänd
Magnus KarlssonOK Landehofej godkänd
Frida AnderssonIK Uvenej godkänd
Lucyna DrewniowskaGöteborg-Majorna OKej godkänd
Karin ÅkesdotterIFK Göteborgej godkänd
Emma DjerfLerums SOKej godkänd
Jonas RutbergIK Sternej godkänd
Jennie AnderssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Jonas LauriFK Herkulesej start
Daniel NetzIFK Göteborgej start
John PerssonIFK Göteborgej start
Pål SchmidtFrölunda OLej start
Lina StrandGöteborg-Majorna OKej start

Röd

4 830 m, 86 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias AhnoffGöteborg-Majorna OK45:029:19
2Per NordholmSävedalens AIK47:40+2:389:52
3Henrik NordholmSävedalens AIK47:53+2:519:54
4Nils GrimbeckSävedalens AIK48:39+3:3710:04
5John GabrielssonSävedalens AIK48:50+3:4810:06
6Jonas SalénUlricehamns OK49:42+4:4010:17
7Eleonora AlinderSjövalla FK49:51+4:4910:19
8Carl-Henry AnderssonOK Orinto52:02+7:0010:46
9Andreas KarlssonSävedalens AIK52:50+7:4810:56
10Andrew LagoGöteborg-Majorna OK53:31+8:2911:04
11Peter GrimbeckSävedalens AIK55:38+10:3611:31
12Magnus Ö BernhedSävedalens AIK55:51+10:4911:33
13Stig LarssonGöteborg-Majorna OK56:22+11:2011:40
14Mark UbbinkSävedalens AIK56:55+11:5311:47
15Bengt MattssonTolereds Allmänna IK58:13+13:1112:03
16Erik BlickOK Alehof58:14+13:1212:03
17Oscar RenbergSävedalens AIK58:21+13:1912:04
18Hanna DjerfLerums SOK58:30+13:2812:06
19Oskar VigrenSävedalens AIK58:39+13:3712:08
20Ulf BörjessonGöteborg-Majorna OK58:42+13:4012:09
21Jonas AxelssonLerums SOK59:13+14:1112:15
22Anders BjörklundSävedalens AIK59:48+14:4612:22
23Lisa GustafssonSävedalens AIK1:00:04+15:0212:26
24Emma BacklundSävedalens AIK1:00:21+15:1912:29
25Erik BernérusSävedalens AIK1:00:34+15:3212:32
26Stefan MillegårdSävedalens AIK1:01:13+16:1112:40
27Sten BlomströmIK Stern1:01:27+16:2512:43
28Andreas BernérusGöteborg1:01:37+16:3512:45
29Kajsa VetterströmTormestorps IF1:02:22+17:2012:54
30Sara LorénOK Landehof1:02:45+17:4312:59
31Emma KindbomIF Hagen1:03:54+18:5213:13
32Nina DjerfLerums SOK1:04:06+19:0413:16
33Jonas SvedbergTibro OK1:05:18+20:1613:31
34Madeleine AttforsSävedalens AIK1:06:16+21:1413:43
35Phil MullinsSjövalla FK1:06:34+21:3213:46
36Maria WidmarkIF Hagen1:07:04+22:0213:53
37Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK1:09:06+24:0414:18
38Torbjörn WikströmOK Orinto1:09:43+24:4114:26
39Tova LarssonLerums SOK1:10:02+25:0014:29
40Isabella LagoGöteborg-Majorna OK1:10:10+25:0814:31
41Gustaf BergquistSjövalla FK1:10:31+25:2914:35
42Emma SilvergrundLerums SOK1:10:52+25:5014:40
43Patrick DjerfLerums SOK1:10:55+25:5314:40
44Lennart AlmströmIK Stern1:11:10+26:0814:44
45Kurt EkbergOK Orinto1:11:16+26:1414:45
46Hanna WesterbergV. Frölunda1:13:40+28:3815:15
47Julia LindbladSävedalens AIK1:14:23+29:2115:24
48Örjan AhnoffKlubblös1:15:34+30:3215:38
48Mikael NömmIFK Göteborg1:15:34+30:3215:38
50Erik SparrevikLerums SOK1:18:10+33:0816:11
51Annika AasaIK Uven1:18:11+33:0916:11
52Jan SveideIF Hagen1:18:27+33:2516:14
53Marie Englund- -1:19:11+34:0916:23
54Peter AspIFK Göteborg1:21:46+36:4416:55
55Maria NordvallOK Kolmården1:22:00+36:5816:58
56Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK1:22:44+37:4217:07
57Håkan EggertIF Hagen1:23:16+38:1417:14
58Monica KnutssonSävedalens AIK1:23:40+38:3817:19
59Linda DanielssonLerums SOK1:23:52+38:5017:21
60Daniel TorstenssonGöteborgs SK1:25:34+40:3217:42
61Sofia PåhlmanGöteborg-Majorna OK1:26:12+41:1017:50
62Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb1:30:46+45:4418:47
63Lars TorstenssonGöteborgs SK1:34:47+49:4519:37
64Jörgen AnderssonMalmö OK1:35:17+50:1519:43
65Birk Felland SaetnanFossum IF1:37:53+52:5120:15
66Karin BergquistSjövalla FK1:41:07+56:0520:56
67Mari HjeltMölndal Outdoor IF1:41:41+56:3921:03
68Jill ÅgrenGöteborg-Majorna OK1:46:24+1:01:2222:01
Lillemor HallinOK Landehofej godkänd
Ola SteneborgOK Orintoej godkänd
Tom Axel EkenstråleFK Herkulesej godkänd
Emma RenbergSävedalens AIKej godkänd
Jane McpheatFK Herkulesej godkänd
Torben ÖsterlundGöteborgs SKej godkänd
Jakob AspIFK Göteborgej godkänd
Ann ChihaniFK Herkulesej godkänd
Anette BernhedSävedalens AIKej godkänd
Simon Lindhénklubblösej godkänd
Thomas AttforsSävedalens AIKej godkänd
Gunilla AxelssonSävedalens AIKej godkänd
Patrik FalkGöteborg-Majorna OKej godkänd
Mattias LauriFK Herkulesej godkänd
Peter Sävingerklubblösej godkänd
Hanna BoquistIK Uvenutgått
Lennart AnderssonGöteborgs SKutgått
Pertti HeedOK Orintoutgått
Maria AspIFK Göteborgej start
Olivia AspIFK Göteborgej start
Lisa BörnstedtKungälvs OKej start
David GabrielssonSävedalens AIKej start
Maria GustafssonSävedalens AIKej start
Henrik HvoslefIK Sternej start
Kristina LarssonGöteborg-Majorna OKej start
Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OKej start
Björn LindbladSävedalens AIKej start
Ulla LindheIK Sternej start
Albin SchmidtFrölunda OLej start

Gul/Orange

2 390 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fabian AlinderSjövalla FK22:349:26
2Emil LindbladSävedalens AIK30:56+8:2212:56
3Filip LemanGöteborgs SK31:14+8:4013:04
4Sara SvenssonTibro OK31:58+9:2413:22
5Maja AxelssonLerums SOK34:41+12:0714:30
6Elin AxelssonLerums SOK34:42+12:0814:31
7Ingemar CarlssonSävedalens AIK34:58+12:2414:37
8Erik SjöbergTibro OK37:26+14:5215:39
9Lennart GustavssonIK Uven41:04+18:3017:10
10Linus AlinderSjövalla FK41:27+18:5317:20
11Marie-Louise LarssonLerums SOK43:58+21:2418:23
12Sylvia ÅgrenOK Linné44:02+21:2818:25
13Ask Felland SætnanFossum IF45:31+22:5719:02
14Sofia EklundIFK Göteborg45:42+23:0819:07
15Ann GrimbeckSävedalens AIK45:53+23:1919:11
16Nadja AhnoffGöteborg-Majorna OK46:31+23:5719:27
17Lisa AhnoffGöteborg-Majorna OK46:37+24:0319:30
18Conny VernerssonOK Orinto47:59+25:2520:04
19Martin LarssonLerums SOK49:50+27:1620:51
20Lars KarlssonOK Gränsen55:37+33:0323:16
21Ida KarlssonOK Gränsen56:02+33:2823:26
22Kerstin LindbladSävedalens AIK58:36+36:0224:31
23Inga GustavssonIK Uven1:13:38+51:0430:48
24Caroline BernérusGöteborg1:18:26+55:5232:49
25Marianne HöglundFK Herkules1:24:08+1:01:3435:12
Emma EkenstråleFK Herkulesej godkänd
Agneta LeclaireFK Herkulesej godkänd
Elias LauriFK Herkulesej godkänd
Karin JägrydSkåneslättens OLej godkänd
Axel GrimbeckSävedalens AIKej start
Lisa HedströmGöteborg-Majorna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser