Officiell resultatlista för VOL Ånge

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VOL Ånge
Arrangörsorganisation: Ånge OK
Datum: torsdag 6 juli 2017

H Lång

2 800 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats FröbergOK Linné17:216:11
2Sven Erik SundinSelånger SOK23:53+6:328:31
3Sten Åke VedinSelånger SOK24:33+7:128:46
4Inge HultmanKovlands IF25:53+8:329:14
5Karl-Erik NorlingSundsvalls OK26:40+9:199:31
6Björn AbelssonSundsvalls OK29:19+11:5810:28
7Lars-Peter JohnssonSelånger SOK29:56+12:3510:41
8Jon FlordalLjusdals OK30:16+12:5510:48
9Gaston HådénTimrå SOK32:02+14:4111:26
10Ingmar SöderströmSundsvalls OK33:16+15:5511:52
11Peter LorentzsonSundsvalls OK37:37+20:1613:26
12Kjell ErikssonVK Uvarna38:39+21:1813:48
13Håkan EnerudTimrå SOK39:50+22:2914:13
14Gunnar MellinTimrå SOK44:50+27:2916:00
15Anders SundbergSelånger SOK45:56+28:3516:24
Sören JanssonSundsvalls OKej godkänd
Winn BjörklundSundsvalls OKej godkänd

D Lång

2 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christina FlordalLjusdals OK36:0112:51
2Inger LorentzsonSundsvalls OK43:00+6:5915:21
3Heléne CardellTimrå SOK43:59+7:5815:42
4Elvy PeterssonSundsvalls OK44:28+8:2715:52
5Margareta NobornSundsvalls OK46:22+10:2116:33
Ulla HellmanSundsvalls OKej godkänd
Inger PåhlssonÅnge OKej godkänd

H Kort

2 500 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björnar OlssonForsa OK26:5810:47
2Lars-Göran ForsTimrå SOK32:51+5:5313:08
3Ove PeterssonSundsvalls OK38:11+11:1315:16
4Kjell AnderssonSundsvalls OK38:36+11:3815:26
5Bengt LarssonKovlands IF41:09+14:1116:27
6Bo ÖstbergTimrå SOK41:20+14:2216:32
7Bert-Erik BergströmVK Uvarna43:15+16:1717:18
8Roland LundqvistTimrå SOK43:36+16:3817:26
9Bernt KårbergTimrå SOK44:12+17:1417:40
10Clas-Åke NybergTimrå SOK46:00+19:0218:24
11Olle NäslundSelånger SOK51:02+24:0420:24
12Gunnar HellmanSundsvalls OK1:04:48+37:5025:55
Gunnar JonssonKovlands IFej godkänd
Nils Erik HellgrenKovlands IFej godkänd

D Kort

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja-Lisa BergströmSelånger SOK39:2115:44
Kristina NorlingSundsvalls OKej godkänd
Kerstin BrunnSundsvalls OKej godkänd

Promenad

1 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Laila NäslundSelånger SOK23:5414:56
2Gun NybergTimrå SOK25:16+1:2215:47
3Hjördis FridlundKovlands IF27:05+3:1116:55
4Rune FridlundKovlands IF33:29+9:3520:55
5Jan RydfjällSundsvalls OK36:46+12:5222:58
Yngve LarssonKovlands IFej godkänd
Siv EngströmKovlands IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser