Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för FOK:s sprintcup Etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: FOK:s sprintcup Etapp 5
Arrangörsorganisation: Falkenbergs OK
Datum: tisdag 20 juni 2017

Herr

2 740 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar JohanssonKarlskrona SOK14:025:07
2Johan BadenfeltFalkenbergs OK14:34+0:325:18
3Claes AnderssonFalkenbergs OK17:49+3:476:30
4Lennart BengtssonFalkenbergs OK18:04+4:026:35
5Mattias KarlssonIK Trenne Ullared18:17+4:156:40
6Martin JohanssonFalkenbergs OK18:21+4:196:41
6Håkan HanssonFalkenbergs OK18:21+4:196:41
8Magnus WallinIK Trenne Ullared18:28+4:266:44
9Johan HagströmFalkenbergs OK18:58+4:566:55
10Hans JensenFalkenbergs OK19:15+5:137:01
11Christoffer YngvessonFalkenbergs OK21:01+6:597:40
12Fredrik BöregårdOK Gläntan Vessigebro21:13+7:117:44
13Mattias AnderssonFalkenbergs OK22:19+8:178:08
14Björn RexfeltFalkenbergs OK22:51+8:498:20
15Martin EricssonFalkenbergs OK25:43+11:419:23
16Peter KjellssonFalkenbergs OK27:53+13:5110:10
17Rune EliassonFalkenbergs OK29:42+15:4010:50
18Kaj JohanssonFalkenbergs OK36:20+22:1813:15
19Hans PetterssonFalkenbergs OK43:54+29:5216:01
Peter BadenfeltFalkenbergs OKej godkänd
P-A JacobssonFalkenbergs OKej godkänd
Peter HagströmFalkenbergs OKej godkänd
Christer NelsénFalkenbergs OKej godkänd

Dam

2 740 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie SöderblomFalkenbergs OK19:427:11
2Amanda JohanssonOK Orion19:57+0:157:16
3Lovisa JohanssonKarlskrona SOK22:16+2:348:07
4Helena HagströmFalkenbergs OK24:12+4:308:49
5Elin CarlssonIK Trenne Ullared24:32+4:508:57
6Camilla StengrenFalkenbergs OK25:10+5:289:11
7Anne JohanssonKarlskrona SOK25:40+5:589:22
8Johanna HenrikssonFalkenbergs OK26:10+6:289:32
9Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared26:54+7:129:49
10Sara ErikssonSimrishamns OK27:07+7:259:53
11Sara SöderblomÄtrans IF27:55+8:1310:11
12Anna HagströmFalkenbergs OK29:52+10:1010:54
13Katharina MyrénIK Trenne Ullared30:38+10:5611:10
14Maria BernanderssonFalkenbergs OK32:40+12:5811:55
15Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared32:47+13:0511:57
16Monica WassFalkenbergs OK41:39+21:5715:12
Frida AnderssonFalkenbergs OKej godkänd
Christina HenrikssonFalkenbergs OKej godkänd
Katarina AnderssonÄtrans IFej godkänd
Moa M_HenningssonIK Trenne Ullaredej godkänd
Alexandra HoffFalkenbergs OKej godkänd

Ungdom

1 380 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viggo WallinIK Trenne Ullared15:3511:17
2Erik RexfeltFalkenbergs OK15:57+0:2211:33
3Fanny HanssonFalkenbergs OK18:32+2:5713:25
4Hugo HasselqvistFalkenbergs OK19:33+3:5814:10
5Nemi HarderFalkenbergs OK24:29+8:5417:44
6Alma SvenssonFalkenbergs OK29:41+14:0621:30
7Isak SvenssonFalkenbergs OK30:10+14:3521:51
Emma WillborgFalkenbergs OKfullföljt

Motion

2 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob NilssonFalkenbergs OK25:1311:43
Stig GustafssonHalmstad OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser