Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Vännäs OK Motionsorientering 2017:7 Strand

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vännäs OK Motionsorientering 2017:7 Strand
Arrangörsorganisation: Vännäs OK
Datum: måndag 26 juni 2017

Öppen motion 1

1 840 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Alvar OlofssonVännäs OKej godkänd
Elina Lingbro DömstedtUmeå OKej godkänd
Erik Lingbro DömstedtUmeå OKej godkänd
Ida FranssonVännäs OKej godkänd
Moa TimbyUmeå OKej godkänd
Nils GöranssonVännäs OKej godkänd

Öppen motion 6

2 900 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Otto TimbyUmeå OK40:3013:57
2Martin SundqvistUmeå OK43:03+2:3314:50
3Lars ÖstVännäs OK43:49+3:1915:06
4Gunnar TigerUmeå OK46:26+5:5616:00
5Magnus HägglundUmeå OK47:29+6:5916:22
6Caroline EnglinVännäs OK49:54+9:2417:12
7Elina NilssonVännäs OK49:59+9:2917:14
8Elisabet CarlborgVännäs OK50:06+9:3617:16
9Erland Ruben Johannes JonssonVännäs OK54:00+13:3018:37
10Håkan NilssonVännäs OK54:20+13:5018:44
11Mikael UppenbergSK Björnen54:33+14:0318:48
12Anna AhlströmLugnviks IF58:06+17:3620:02
13Jonas NordinIKSU Multisport59:12+18:4220:24
14Vesa SärkiojaTelia IF1:03:06+22:3621:45
15Gunilla RosénStöcksjö IS1:03:10+22:4021:46
16Olle RosénStöcksjö IS1:03:45+23:1521:58
17Åke BerglundHögåkers OK1:09:42+29:1224:02
18Olof ÖrbergStöcksjö IS1:15:11+34:4125:55
19Erika TimbyUmeå OK1:39:03+58:3334:09
Anders JohanssonVännäs OKej godkänd
Kurt AnderssonEnebybergs IFej godkänd
Pär GöranssonVännäs OKej godkänd

Öppen motion 9

5 490 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin BjörnuddIFK Umeå51:209:21
2Pär NorénVännäs OK1:00:29+9:0911:01
3Karl BengtssonSol Tranås1:02:13+10:5311:19
4Stefan GyllenbergLugnviks IF1:07:49+16:2912:21
5Niklas FriesUmeå OK1:08:08+16:4812:24
6Hans-Erik CarlborgIFK Umeå1:10:04+18:4412:45
7Kajsa DahlbergIFK Umeå1:16:56+25:3614:00
8Elisabeth FriesUmeå OK1:23:28+32:0815:12
9Robert WidmarkUmeå OK1:24:27+33:0715:22
10Christoffer JohanssonVännäs OK1:51:04+59:4420:13
11Ove PerssonTelia IF1:53:19+1:01:5920:38
Mats SandewallUmeå OKej godkänd
Ulf LindströmVännäs OKej godkänd
Niklas TimbyUmeå OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser