Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för BAD-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: BAD-OL
Arrangörsorganisation: Oskarströms OK
Datum: onsdag 12 juli 2017

D21

3 630 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara PerssonHalmstad OK43:4012:01
2Johanna RundqvistOK Nackhe45:47+2:0712:36
Therese EkströmHalmstad OKej godkänd
Karin KarlssonHalmstad OKej start

H21

4 630 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn KarlssonHalmstad OK38:208:16
2Nils Wallentin TärkHalmstad OK41:45+3:259:01
3Joel RydströmFK Finn44:14+5:549:33
4Loke AgmarkenHalmstad OK47:01+8:4110:09
5Stefan GunnarssonOK Lindéna50:25+12:0510:53
6Ulrik MagnussonHalmstad OK51:12+12:5211:03
7Lars DavidssonHalmstad OK54:47+16:2711:49
8Erik SjöbergHalmstad OK55:38+17:1812:00
9Kennet HorvathHalmstad OK1:07:05+28:4514:29
10Oscar WestHalmstad OK1:13:00+34:4015:46

D16

3 190 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda NilssonHalmstad OK56:5917:51

H16

3 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo OskarssonHalmstad OK55:5516:56

H14

3 020 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonathan RundqvistOK Nackhe41:1113:38

D12

2 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella NilssonHalmstad OK1:21:3631:23

H12

2 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper GunnarssonHalmstad OK27:4410:40
2Gabriel EkströmHalmstad OK1:08:03+40:1926:10
Love GaudenzHalmstad OKej godkänd

D10

2 350 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma PerssonHalmstad OK29:2412:30

H10

2 350 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frej GaudenzHalmstad OK41:5217:48

D40

3 220 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sylvia KarlssonOK Lindéna44:5313:56
Maria PeterssonHalmstad OKej godkänd

H40

3 970 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin JohanssonHalmstad OK48:2712:12
2Lars EdbergOK Nackhe1:07:19+18:5216:57
Håkan RundqvistOK Nackheej godkänd

D50

2 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta KihlbergHalmstad OK58:4020:57

H50

3 550 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yngve KihlbergHalmstad OK44:3312:32
Peter BadenfeltFalkenbergs OKej godkänd

H70

2 660 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ernie BroströmHalmstad OK39:5214:59
2Bo UllmanOK Pan-Kristianstad51:41+11:4919:25

Öppen motion 1

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin NilssonOskarströms OK1:10:38
2Axel MagnussonHalmstad OK1:16:35+5:57
3Mustafa IbrahimOskarströms OK1:22:04+11:26
4Gunnel UllmanOK Pan-Kristianstad1:23:30+12:52

Öppen motion 5

3 170 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SettergrenOskarströms OK38:2912:08
2Martin ErikssonOskarströms OK45:37+7:0814:23
3Rickard NilssonHalmstad OK48:16+9:4715:13
4Katarina Westin-KarlssonOK Reftele53:05+14:3616:44
5Mikael OskarssonOK Nackhe53:25+14:5616:51
6Kristina PerssonHalmstad OK56:19+17:5017:45
7Karin HelmiusOK Reftele57:57+19:2818:16
8Peter-Paul GaudenzHalmstad OK1:06:52+28:2321:05
9Lena KarlssonHalmstad OK1:09:29+31:0021:55 Ladda ner rutt i gpx-format
10Stig JohanssonHalmstad1:13:08+34:3923:04
Helena GaudenzHalmstad OKej godkänd

Öppen motion 8

4 030 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Staffan KjellmanOK Ravinen47:1911:44
2Mats JohanssonOK Tisaren50:27+3:0812:31
3Jan KarlssonHalmstad OK54:14+6:5513:27
4Emil AlexanderssonHalmstad OK55:14+7:5513:42
5Roger DjupsjöOskarströms OK59:01+11:4214:38
6Matilda RundqvistOK Nackhe1:23:14+35:5520:39
Karin RundqvistOK Nackheej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser