Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för BAD-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: BAD-OL
Arrangörsorganisation: Oskarströms OK
Datum: onsdag 12 juli 2017

Falkenbergs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Peter BadenfeltH50 (2)ej godkänd

FK Finn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Joel RydströmH21 (10)44:14+5:549:33

Halmstad

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Stig JohanssonÖppen motion 5 (11)1:13:08+34:3923:04

Halmstad OK

31 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Ernie BroströmH70 (2)39:5214:59
1Yngve KihlbergH50 (2)44:3312:32
1Lotta KihlbergD50 (1)58:4020:57
1Casper GunnarssonH12 (3)27:4410:40
1Björn KarlssonH21 (10)38:208:16
1Emma PerssonD10 (1)29:2412:30
1Frej GaudenzH10 (1)41:5217:48
1Matilda NilssonD16 (1)56:5917:51
1Hugo OskarssonH16 (1)55:5516:56
1Martin JohanssonH40 (3)48:2712:12
1Klara PerssonD21 (3)43:4012:01
1Ella NilssonD12 (1)1:21:3631:23
2Nils Wallentin TärkH21 (10)41:45+3:259:01
2Axel MagnussonÖppen motion 1 (4)1:16:35+5:57
2Gabriel EkströmH12 (3)1:08:03+40:1926:10
3Jan KarlssonÖppen motion 8 (7)54:14+6:5513:27
3Rickard NilssonÖppen motion 5 (11)48:16+9:4715:13
4Loke AgmarkenH21 (10)47:01+8:4110:09
4Emil AlexanderssonÖppen motion 8 (7)55:14+7:5513:42
6Kristina PerssonÖppen motion 5 (11)56:19+17:5017:45
6Ulrik MagnussonH21 (10)51:12+12:5211:03
7Lars DavidssonH21 (10)54:47+16:2711:49
8Peter-Paul GaudenzÖppen motion 5 (11)1:06:52+28:2321:05
8Erik SjöbergH21 (10)55:38+17:1812:00
9Lena KarlssonÖppen motion 5 (11)1:09:29+31:0021:55Ladda ner rutt i gpx-format
9Kennet HorvathH21 (10)1:07:05+28:4514:29
10Oscar WestH21 (10)1:13:00+34:4015:46
Helena GaudenzÖppen motion 5 (11)ej godkänd
Maria PeterssonD40 (2)ej godkänd
Love GaudenzH12 (3)ej godkänd
Therese EkströmD21 (3)ej godkänd
Karin KarlssonD21 (3)ej start

OK Lindéna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Sylvia KarlssonD40 (2)44:5313:56
5Stefan GunnarssonH21 (10)50:25+12:0510:53

OK Nackhe

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jonathan RundqvistH14 (1)41:1113:38
2Lars EdbergH40 (3)1:07:19+18:5216:57
2Johanna RundqvistD21 (3)45:47+2:0712:36
5Mikael OskarssonÖppen motion 5 (11)53:25+14:5616:51
6Matilda RundqvistÖppen motion 8 (7)1:23:14+35:5520:39
Karin RundqvistÖppen motion 8 (7)ej godkänd
Håkan RundqvistH40 (3)ej godkänd

OK Pan-Kristianstad

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Bo UllmanH70 (2)51:41+11:4919:25
4Gunnel UllmanÖppen motion 1 (4)1:23:30+12:52

OK Ravinen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Staffan KjellmanÖppen motion 8 (7)47:1911:44

OK Reftele

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Katarina Westin-KarlssonÖppen motion 5 (11)53:05+14:3616:44
7Karin HelmiusÖppen motion 5 (11)57:57+19:2818:16

OK Tisaren

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Mats JohanssonÖppen motion 8 (7)50:27+3:0812:31

Oskarströms OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Edvin NilssonÖppen motion 1 (4)1:10:38
1Anders SettergrenÖppen motion 5 (11)38:2912:08
2Martin ErikssonÖppen motion 5 (11)45:37+7:0814:23
3Mustafa IbrahimÖppen motion 1 (4)1:22:04+11:26
5Roger DjupsjöÖppen motion 8 (7)59:01+11:4214:38

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser