Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 3+3 i Sälen, medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 3+3 i Sälen, medeldistans
Arrangörsorganisation: Malungs OK Skogsmårdarna
Datum: söndag 1 juli 2012

D21 Elit

5 010 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva JurenikovaDomnarvets GOIF33:096:37
2Malin Leijon-LindOK Kolmården34:03+0:546:47
3Petra BaljeuLeksands OK34:18+1:096:50
4Elin A SkantzeJärla Orientering35:05+1:567:00
5My WestlundOK Tyr36:30+3:217:17
6Maria NordströmGävle OK37:00+3:517:23
7Linda TakeOK Tyr37:02+3:537:23
8Sofia HolmgårdKils OK37:15+4:067:26
9Magdalena OlssonIFK Moras OK37:29+4:207:28
10Sofia AdolfssonIFK Lidingös Skid o OK37:47+4:387:32
11Karin PerssonHagaby GOIF38:24+5:157:39
12Matilda AnderssonOK Kåre38:26+5:177:40
13Olga RieznychenkoIFK Moras OK39:05+5:567:48
14Eva ElfvingDomnarvets GOIF39:09+6:007:48
15Benita HanssonHagaby GOIF39:36+6:277:54
16Elin WinbladHagaby GOIF40:13+7:048:01
17Emma ClaessonStora Tuna OK40:29+7:208:04
18Anna-Karin MattssonSkattkärrs IF41:07+7:588:12
19Linnea SundströmOK Renen41:19+8:108:14
20Emelie HolmströmJärla Orientering41:38+8:298:18
20Charlotte LindkvistLeksands OK41:38+8:298:18
22Sara JohanssonGöteborg-Majorna OK41:46+8:378:20
23Linnéa WikingOK Kåre42:30+9:218:28
24Johanna LindbergDomnarvets GOIF42:36+9:278:30
25Anna-Karin Dovåker-LissLeksands OK43:26+10:178:40
26Lisa RönnolsOK Linné43:29+10:208:40
27Elisa ElstnerOK Linné43:31+10:228:41
28Ida LindkvistLeksands OK43:32+10:238:41
29Sara RappIFK Moras OK43:39+10:308:42
30Madelene AllmungsLeksands OK43:55+10:468:45
31Stina JanssonJärla Orientering44:05+10:568:47
32Frida GustafssonIFK Göteborg44:33+11:248:53
33Ida HyvönenSkattkärrs IF44:58+11:498:58
34Marie SpångmyrLeksands OK45:42+12:339:07
35Sofia LevinOK Tyr46:03+12:549:11
36Jennie PetterssonHagaby GOIF46:17+13:089:14
37Karin E. GustafssonHagaby GOIF47:02+13:539:23
38Ingela ErikssonGävle OK47:59+14:509:34
39Christine SisellGävle OK48:14+15:059:37
40Linn BjurströmDomnarvets GOIF49:31+16:229:53
41Maria BoisLeksands OK50:41+17:3210:06
42Kristin EdvardsenGöteborg-Majorna OK51:41+18:3210:18
43Sandra Karlsson-BierfeldtÄrla IF54:28+21:1910:52
44Jill JohanssonSundsvalls OK54:33+21:2410:53
45Annika LundströmSundbybergs IK58:09+25:0011:36
Linn GrällsOK Kåreej godkänd
Hanna JohanssonSkattkärrs IFej godkänd
Frida EmanuelssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Sofia LundbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Linnea PaulerSkogslöparnaej start
Ingela AlvmyrenHalmstad OKej start
Emma JohanssonDomnarvets GOIFej start
Jenny ErikssonOK Kåreej start
Lovisa LarssonHagaby GOIFej start

H21 Elit

5 890 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per BrolundOK Denseln33:235:40
2Gustav NordströmGävle OK33:24+0:015:40
3Johan NordlundLeksands OK33:28+0:055:40
4Martin HärbergJärla Orientering34:06+0:435:47
5Hans BrolundOK Denseln34:22+0:595:50
6Fredrik EdénOK Kåre34:26+1:035:50
7Mathias HallménAttunda OK34:31+1:085:51
8Rikard ClaessonStora Tuna OK35:10+1:475:58
9Mats RöjgårdOK Kolmården35:25+2:026:00
10Jakob EnmarkGävle OK35:26+2:036:00
11Niklas OlofssonHelsingborgs SOK35:29+2:066:01
12Erik Ivarsson SandbergOK Denseln35:41+2:186:03
13Magnus PalmGöteborg-Majorna OK35:52+2:296:05
14Matti LiukkonenRajamäen Rykmentti36:17+2:546:09
15Simon HodlerIFK Moras OK36:27+3:046:11
16Peter HemmyrJärla Orientering36:31+3:086:11
17Erik PetterssonOK Denseln36:38+3:156:13
18Ivan ForsgrenOK Tisaren36:44+3:216:14
19Erik MartinssonLinköpings OK36:45+3:226:14
20Lasse JanssonGävle OK36:48+3:256:14
21Karl-Johan WestbergIFK Moras OK36:56+3:336:16
22Karl LevinSävedalens AIK37:21+3:586:20
23Rickard BörjessonHestra IF37:24+4:016:20
24Hans PerssonGävle OK37:25+4:026:21
25Johan WikströmOK Tyr37:49+4:266:25
26Johan HameliusOK Linné37:57+4:346:26
27Erik FernlundSäterbygdens OK37:59+4:366:26
28Per EklöfKFUM Örebro OK38:03+4:406:27
29Emil SvenskStora Tuna OK38:17+4:546:29
30Pyry NiemiRajamäen Rykmentti38:34+5:116:32
31Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna38:49+5:266:35
32Kristian DahlströmIFK Moras OK39:34+6:116:43
33Hannu-Pekka PukemaRajamäen Rykmentti39:45+6:226:44
34Johan AhlströmVästerås SOK39:55+6:326:46
35Johan PerssonHagaby GOIF40:07+6:446:48
36Joel FrancénTjällmo-Godegårds OK40:27+7:046:52
37Johan IsraelssonStora Tuna OK40:31+7:086:52
38Håkan SvenssonBredaryds SOK40:36+7:136:53
39John OskarssonHagaby GOIF41:26+8:037:02
40Erik PetterssonOK Linné41:45+8:227:05
41Tobias KarlssonHagaby GOIF42:06+8:437:08
42Rickard EricssonOK Tyr42:11+8:487:09
43Anders ÖsterlundVästerås SOK43:02+9:397:18
44Erik DahlqvistStorviks IF43:06+9:437:19
45Sebastian MånssonHagaby GOIF44:02+10:397:28
46Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK44:23+11:007:32
47Per HolmIFK Moras OK44:51+11:287:36
48Emil LauriIFK Lidingös Skid o OK45:07+11:447:39
49Oscar AnderssonStora Tuna OK45:47+12:247:46
50Mikael AxinHagaby GOIF45:57+12:347:48
51Erik SisellGävle OK46:39+13:167:55
52Mattias HenrikssonCentrum OK59:36+26:1310:07
Björn ArvidssonStora Tuna OKej godkänd
Fredrik LarssonHagaby GOIFej godkänd
David RüedlingerLeksands OKej godkänd
Oskar DanielsAttunda OKej godkänd
Andreas PetersonHagaby GOIFej godkänd
Erik ErikssonIFK Moras OKej start
Anders HedbergGöteborg-Majorna OKej start
Viktor LindbergOK Roslagenej start
Artem PanchenkoIFK Moras OKej start
Anders ReimertzEksjö SOKej start
Markus JohanssonIFK Göteborgej start
Jan TroengOK Linnéej start
David LingforsOK Linnéej start

D20 Elit

4 220 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sanna MinkkinenRajamäen Rykmentti40:159:32
2Anna GunnarsIFK Moras OK48:18+8:0311:26
3Erika HugosonNässjö OK56:47+16:3213:27
Stina BergHelsingborgs SOKej godkänd

H20 Elit

4 830 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik MattssonOK Kåre28:295:53
2Linus EricsonSödertälje-Nykvarn OF31:13+2:446:27
3Erik BomanGävle OK31:21+2:526:29
4Love SintringHagaby GOIF32:11+3:426:39
5Mats HalvarssonFjärås AIK33:41+5:126:58
6Erik JanssonKFUM Örebro OK37:05+8:367:40
7Anton HallorOK Tisaren37:07+8:387:41
8Albin SjöhedGävle OK39:14+10:458:07
9Fredrik ForsbergTullinge SK41:01+12:328:29
10Jonathan AnderssonStora Tuna OK42:33+14:048:48
11Johan GunnarsIFK Moras OK45:34+17:059:26
12Nils DahlqvistStorviks IF50:11+21:4210:23
13Otso SeppäläRajamäen Rykmentti53:52+25:2311:09
Jonas LundgrenLinköpings OKej godkänd

D18 Elit

3 550 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida KallurOK Ravinen28:127:56
2Moa SvenssonNässjö OK31:37+3:258:54
3Agnes LeoBredaryds SOK31:59+3:479:00
4Tove ForshällenAttunda OK32:10+3:589:03
5Alice HugossonSundsvalls OK33:04+4:529:18
6Marika SuominenRajamäen Rykmentti33:48+5:369:31
7Sirkku MinkkinenRajamäen Rykmentti34:26+6:149:41
8Elina Von KrusenstiernaOK Kåre34:34+6:229:44
9Frida LövgrenIFK Moras OK36:40+8:2810:19
10Katarina JohanssonSundsvalls OK36:57+8:4510:24
11Maria AnderssonVästerbergslagens OL37:06+8:5410:27
12Veronica LindgrenOK Skogshjortarna37:20+9:0810:30
13Julia AdolfssonOK Kåre37:47+9:3510:38
14Agnes Leffler-RosendahlOK Renen38:12+10:0010:45
15Jorunn LindströmSundsvalls OK43:04+14:5212:07
16Matilda MartinssonFalkenbergs OK43:41+15:2912:18
17Lovisa NilssonOK Linné44:12+16:0012:27
18Tina SelinHägglunds IoFK46:38+18:2613:08
19Lovisa ÖstmanAvesta OK58:32+30:2016:29
Joséphine RegnellVäxjö OKej godkänd
Hanna BerglundOK Kåreej start
Linnéa EngstedtTullinge SKej start
Frida BrogrenKungälvs OKej start

H18 Elit

4 220 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik KarlssonMålilla OK25:546:08
2Emil GranqvistOK Ravinen26:16+0:226:13
3Fredrik AhnlénOK Hammaren26:34+0:406:17
4Jens RönnolsTäby OK27:25+1:316:29
5Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF29:40+3:467:01
6Kevin StåhlJärbo OK29:52+3:587:04
7Kasper WestmanVästerås SOK29:57+4:037:05
8Asbjørn OlsenLøten OL31:17+5:237:24
9David HectorSnättringe SK31:42+5:487:30
10Martin EricsonOK Tyr31:55+6:017:33
11Victor FlingmarkUddevalla OK32:46+6:527:45
12Fredrik RegbornHagaby GOIF33:03+7:097:49
12Miika KoskinenRajamäen Rykmentti33:03+7:097:49
12Gustav HinderTolered-Utby Ol-klubb33:03+7:097:49
15Simon KappelGotlands Bro OK33:55+8:018:02
16Kristoffer HolmströmVästerbergslagens OL35:22+9:288:22
17Jefta LangerakJärfälla OK37:45+11:518:56
18Johannes KnutasAttunda OK38:57+13:039:13
19Emil WippJärla Orientering39:06+13:129:15
20Jonatan HöjlindIFK Moras OK40:27+14:339:35
21Johan SöderlundLeksands OK41:44+15:509:53
Henrik AnderssonBredaryds SOKej godkänd
Jonas RinnbäckOK Ravinenej start

D21

3 610 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina ScholsAlfta-Ösa OK32:599:08
2Johanna MaxénStora Tuna OK34:33+1:349:34
3Sofie PeterssonHelsingborgs SOK34:40+1:419:36
4Emma Pihl SkoogOK Linné36:41+3:4210:09
5Anna HammarbergSundsvalls OK37:16+4:1710:19
6Nina SmestadLøten OL38:06+5:0710:33
7Sara NiemiRajamäen Rykmentti39:41+6:4210:59
8Therese LarssonOK Kroppefjäll40:50+7:5111:18
9Michelle JohanssonOK Tyr41:29+8:3011:29
10Britt-Marie ErlandssonStigsökarna42:32+9:3311:46
11Kajsa AxinHagaby GOIF42:37+9:3811:48
12Catarina CuibeKFUM Örebro OK46:10+13:1112:47
13Elisabeth HalvarssonKFUM Örebro OK53:44+20:4514:53
14Sofie KarlssonKFUM Örebro OK54:24+21:2515:04
15Linnea NilssonOK Linné1:02:48+29:4917:23
16Martina MorellOK Kåre1:09:42+36:4319:18
Lina BerglundJärfälla OKej start
Elin ErikssonVästerås SOKej start

H21

4 830 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon SjöhedGävle OK32:406:45
2Fredric GustafssonJönköpings OK35:50+3:107:25
3Simon LennermoNässjö OK35:55+3:157:26
4Jens ÖströmOK Tyr36:40+4:007:35
5Jonas WallinVänersborgs SK38:47+6:078:01
6Marcus AnderssonKFUM Örebro OK39:21+6:418:08
7Gjermund OlsenNTNUI40:00+7:208:16
8Anders Södersten-DahlgrenFilipstads OK41:37+8:578:36
9Peter LöfåsStora Tuna OK42:30+9:508:47
10Johan AllardTjällmo-Godegårds OK44:46+12:069:16
11Thomas AnderssonVästerås SOK45:38+12:589:26
12Mattias ÅgrenCentrum OK46:25+13:459:36
13Samuel TegmyrOK Djerf46:36+13:569:38
14Endre SaevigLøten OL47:22+14:429:48
15Mikael LarssonSkattkärrs IF48:52+16:1210:07
16Björn KarlssonRehns BK49:07+16:2710:10
17Martin SedströmKFUM Örebro OK49:24+16:4410:13
18Pierre SchambergerCentrum OK52:02+19:2210:46
19Måns LennermoNässjö OK52:19+19:3910:49
20Anton MarmelidHelsingborgs SOK55:49+23:0911:33
Björn BylundIFK Enskedeej godkänd
Stefan IvarssonSundsvalls OKej godkänd
David ErikssonHagaby GOIFej godkänd
Juha TolonenRajamäen Rykmenttiej start
Niclas ErikssonOK Kåreej start
Simen SmestadBækkelagets SKej start
Stig ErlandssonStigsökarnaej start

D21 Kort

3 610 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia LauriIFK Lidingös Skid o OK43:0311:55

D20

3 420 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna ClarinIF Rigor34:1310:00
2Lisa AnderssonOK Enen37:57+3:4411:05
3Malin JohanssonSundsvalls OK38:45+4:3211:19
4Anna ÅhlinHelsingborgs SOK41:07+6:5412:01
Lina JohanssonSkattkärrs IFej godkänd
Minna SahlstenSkarpnäcks OLej start

H20

3 610 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik ToomingasSundsvalls OK34:109:27
Erik BerglundSkarpnäcks OLej start
Björn MarkfjärdAvesta OKej start
Niklas OlssonIFK Moras OKej start

D18

3 420 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina CarlqvistOK Djerf33:209:44
2Erika MickelsonAvesta OK35:52+2:3210:29
3Louise WinqvistOK Djerf37:55+4:3511:05

H18

3 610 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin VidfeltLindebygdens OK38:3010:39
2Joakim RamsellLeksands OK42:01+3:3111:38
3David TorstenssonVästerås SOK42:05+3:3511:39
4Jesper AhlbinJärfälla OK48:48+10:1813:31
5Per-Erik FredbergKorsnäs IF OK52:04+13:3414:25

D16

3 570 m, 79 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andrea SvenssonFinspångs SOK24:376:53
2Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna27:35+2:587:43
3Ebba EkmanOK Tyr27:51+3:147:48
4Fredrika von EssenOK Linné28:05+3:287:51
5Elin BergströmOK Vargen28:16+3:397:55
6Emma HelmerssonVandrarringen28:38+4:018:01
7Isabel SalénOK Renen28:52+4:158:05
8Matilda ErikssonVästerbergslagens OL28:55+4:188:05
9Elin CarlssonTormestorps IF28:56+4:198:06
10Fanny AsketunOK Roxen29:06+4:298:09
11Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF29:08+4:318:09
12Ellen SarenmarkLeksands OK29:10+4:338:10
13Magdalena van de VoordeTullinge SK29:19+4:428:12
14Emma BrännebyOK Kolmården29:20+4:438:12
15Karin HållHJS-Vansbro OK29:26+4:498:14
16Ebba PegestamOK Ravinen29:29+4:528:15
17Märta Ransjö-ZanderOK Tyr29:32+4:558:16
17Sanna StenholmKils OK29:32+4:558:16
19Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF29:33+4:568:16
20Kajsa MattssonOK Kåre29:37+5:008:17
21Olivia NymanVänersborgs SK29:47+5:108:20
22Tyra KleijnSödertälje-Nykvarn OF30:16+5:398:28
23Jenny LindbergVandrarringen30:33+5:568:33
24Hanna GustavssonOK Tyr30:40+6:038:35
24Emma ForsbergOK Kåre30:40+6:038:35
26Nelly CarlssonTormestorps IF30:45+6:088:36
27Johanna HenrikssonJärbo OK30:56+6:198:39
28Hanna KorhonenHaninge SOK30:58+6:218:40
28Matilda DammvikStora Tuna OK30:58+6:218:40
30Magdalena MosslindVandrarringen31:00+6:238:41
31Frida JohanssonLinköpings OK31:56+7:198:56
32Julia ErikssonOK Kolmården32:24+7:479:04
33Elin JohanssonFinspångs SOK32:28+7:519:05
34Maja EngesLeksands OK32:57+8:209:13
35Kristin BomanGävle OK33:07+8:309:16
36Signe Leffler-RosendahlOK Renen33:14+8:379:18
37Elin LindbergOK Djerf33:33+8:569:23
38Ellinor VejlensVisborgs OK33:46+9:099:27
39Alice TörnlundOK Södertörn33:47+9:109:27
40Emma GraasOK Linné33:53+9:169:29
41Lina FredrikssonKorsnäs IF OK33:54+9:179:29
41Märta BerggrenOK Kolmården33:54+9:179:29
43Johanna HanssonBoxholm-Mjölby OL33:56+9:199:30
44Frida JonssonAlfta-Ösa OK34:01+9:249:31
45Sophie NilssonHjärnarps GH OL34:06+9:299:33
46Kajsa JohanssonSkattkärrs IF34:07+9:309:33
47Linda MellanderSundsvalls OK34:20+9:439:37
48Emma SundvallJärla Orientering34:22+9:459:37
49Cecilia WinqvistOK Djerf34:49+10:129:45
50Ellen ForsgrenForsa OK35:05+10:289:49
51Linnéa AnderssonBredaryds SOK35:18+10:419:53
52Signe MagnussenSkattkärrs IF35:21+10:449:54
53Annabella TolonenRajamäen Rykmentti35:38+11:019:58
54Petra GunnarsdotterTenhults SOK35:39+11:029:59
55Hanna BarkegrenStora Tuna OK36:39+12:0210:15
56Ida NordlundPiteå IF40:53+16:1611:27
57Linnea GustafssonOK Gynge41:47+17:1011:42
58Luiza DarLänna IF42:32+17:5511:54
59Fanny RostöRånäs OK42:37+18:0011:56
60Erika AhlqvistOK Tyr42:41+18:0411:57
61Linnea NordbergBergnäsets AIK42:43+18:0611:57
62Jennifer AnderssonHaninge SOK42:46+18:0911:58
62Emelie GranbergPiteå IF42:46+18:0911:58
64Elin KindlundhAlfta-Ösa OK43:36+18:5912:12
65Malin MiltonBoxholm-Mjölby OL43:52+19:1512:17
66Frida ForsbergTullinge SK44:15+19:3812:23
67Caroline JohanssonSundsvalls OK44:23+19:4612:25
68Petra OlejnikSOK Viljan46:39+22:0213:04
69Klara AndénSödertälje-Nykvarn OF50:08+25:3114:02
70Olivia KvarnlöfOK Roslagen50:57+26:2014:16
71Sara BrolinOK Roslagen50:59+26:2214:16
72Linda BrolinOK Roslagen51:07+26:3014:19
73Carolina NealisLänna IF51:11+26:3414:20
74Elin MokvistLänna IF51:17+26:4014:21
Mai Ly SorriGOIF Tjalveej godkänd
Sigrid HolmgrenOK Renenej godkänd
Stine Frogner TømmervoldHamar OKej godkänd
Sara TynongTullinge SKej godkänd
Martina SallstedtOK Södertörnej godkänd
Mirabella TolonenRajamäen Rykmenttiej start
Ronja BjörklundBjursås OKej start
Cecilia BomanLustens OKej start
Sara GunnarssonOK Älgenej start
Stina GuståsLinköpings OKej start
Jessica HallqvistMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Elin JohanssonSkattkärrs IFej start
Sara JönssonHässleholms OKej start
Alva KarlssonSnättringe SKej start
Emma LindellLinköpings OKej start
Nathalie LybertOK Ravinenej start
Elsa RajalaTullinge SKej start
Rebecca RieschelOK Roxenej start
Tova StålVästerbergslagens OLej start
Stina SvedevallOK Roxenej start
Hanna SöderbergSkarpnäcks OLej start
Sanna WassbrinkVK Uvarnaej start
Stina ÅströmSundsvalls OKej start

H16

4 000 m, 97 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Harald LarssonHagaby GOIF24:136:03
2Nils GumaeliusWaxholms OK24:20+0:076:05
3Oskar SandbergSäterbygdens OK24:25+0:126:06
4Fredrik LevinSvaide Roma SOK24:36+0:236:09
5Fredrik PerssonDomnarvets GOIF25:06+0:536:16
6Emil ThellsénOK Roxen25:38+1:256:24
7Per LindmanFinspångs SOK26:07+1:546:31
8Tom CampbellLustens OK26:23+2:106:35
9Anton NilssonUmeå OK26:24+2:116:36
10Filip HahneInsjöns IF OK26:26+2:136:36
11Olle HanssonOK Roxen26:28+2:156:37
12André AnderssonVästerbergslagens OL26:29+2:166:37
13Joel EinarssonTormestorps IF26:30+2:176:37
14Johan NordinSundsvalls OK26:32+2:196:38
15Oscar SundlöfSundsvalls OK26:40+2:276:40
16Jonas KallhaugeSnättringe SK26:43+2:306:40
17Albin LillieströmOK Roxen26:49+2:366:42
18Ville JohanssonOK Kolmården26:54+2:416:43
19Oskar LeinonenOK Kolmården26:57+2:446:44
20Niklas SundqvistTullinge SK27:07+2:546:46
21Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg27:08+2:556:47
22Albin BergkvistBjursås OK27:19+3:066:49
23Oscar WestinVittjärvs IK27:20+3:076:50
24Isak LangerakJärfälla OK27:22+3:096:50
25Mattias JohanssonStångenäs AIS27:33+3:206:53
26Felix ClassonRånäs OK27:35+3:226:53
27Egil SimesOK Tyr27:37+3:246:54
28Oskar LindqvistSävedalens AIK27:41+3:286:55
29Sven EngströmLinköpings OK27:46+3:336:56
30Karl EngesAttunda OK27:54+3:416:58
31Joakim StåhlJärbo OK28:21+4:087:05
32Gabriel HöjlindIFK Moras OK28:33+4:207:08
33Elias OlofssonOK Nolaskogsarna28:58+4:457:14
34David SvenssonSkåneslättens OL29:22+5:097:20
35Mathias Myrefelt NorlingerSkarpnäcks OL29:28+5:157:22
36Viktor JanrikBromma-Vällingby SOK29:37+5:247:24
37Joel BohmanRånäs OK29:54+5:417:28
38Oscar BjörneklettVästerås SOK30:05+5:527:31
39Alexander HörnquistHägglunds IoFK30:19+6:067:34
40Simon HectorSnättringe SK30:45+6:327:41
41Henrik EklundVäxjö OK30:57+6:447:44
42Joakim SkärlénHaninge SOK31:24+7:117:51
43Adrian DahlströmÅmåls OK31:27+7:147:51
44Robin SvennbergDegerfors OK31:31+7:187:52
45Felix KarsboAlfta-Ösa OK31:38+7:257:54
46Sebastian SvenssonFinspångs SOK31:56+7:437:59
47Heino OllinSävedalens AIK31:58+7:457:59
47Sixten JonssonOK Linné31:58+7:457:59
49Emanuel UrdalBoxholm-Mjölby OL32:02+7:498:00
49Sagar JoonSnättringe SK32:02+7:498:00
51Elias EnglundOK Södertörn32:05+7:528:01
52Adam ThellsénOK Roxen32:06+7:538:01
52Oscar ÖqvistBergnäsets AIK32:06+7:538:01
54Albin SelerudOK Kolmården32:07+7:548:01
55Jakob BremerBoxholm-Mjölby OL32:08+7:558:02
56Adam ArthurssonJärfälla OK32:09+7:568:02
57David DahlVisborgs OK32:10+7:578:02
58Daniel DuhlboIFK Moras OK32:14+8:018:03
59Ludwig BergfalkJärfälla OK32:15+8:028:03
60Nils HenrikssonSeskarö IF32:23+8:108:05
61Lukas EvebornOK Roxen33:04+8:518:16
62Johan EklundVäxjö OK33:06+8:538:16
63Olle NilssonOK Linné33:15+9:028:18
64Arvid PerssonTäby OK33:17+9:048:19
65Jacob TorstenssonVästerås SOK33:22+9:098:20
66Nils BremerBoxholm-Mjölby OL33:47+9:348:26
67Emil SjööVästerviks OK33:55+9:428:28
68Lukas DanielssonVästerbergslagens OL34:04+9:518:31
69Robin KarlssonTormestorps IF34:15+10:028:33
70Erik HanssonHärnösands OK34:19+10:068:34
71Lars SjöbomNjurunda OK34:52+10:398:43
72Pontus Kullin AlfredssonOK Tyr35:19+11:068:49
73Tomi MinkkinenRajamäen Rykmentti35:20+11:078:50
74Erik EngstedtTullinge SK35:23+11:108:50
75Amadeus HanssonGotlands Bro OK35:25+11:128:51
75Viktor DjerfVästerbergslagens OL35:25+11:128:51
77Axel LindbergSvaide Roma SOK35:31+11:188:52
78Johan GustafssonOK Tyr35:49+11:368:57
79Erik HållströmGävle OK36:09+11:569:02
80Johan StenströmLinköpings OK36:16+12:039:04
81Simon ÖsterlundVästerås SOK36:22+12:099:05
82Henrik SparrIFK Moras OK38:21+14:089:35
83Jesper JissbackeGävle OK39:37+15:249:54
84Josef LandénSöderhamns OK39:43+15:309:55
85Oscar SjöbergVästerbergslagens OL40:17+16:0410:04
86Axel ForshällenAttunda OK40:35+16:2210:08
87Johannes BjörklundNjurunda OK41:20+17:0710:20
88Nicklas DeWittLänna IF50:16+26:0312:34
89Lars OlovssonRehns BK1:00:41+36:2815:10
90Donnie FredrikssonSöderhamns OK1:02:09+37:5615:32
91Elias FredrikssonSöderhamns OK1:02:13+38:0015:33
Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Hampus AhlOK Tisarenej godkänd
Andreas HultqvistTullinge SKej godkänd
Martin LundbergAttunda OKej godkänd
Simon RuneforsVäxjö OKej godkänd
Noak SanderbergÅmåls OKej godkänd
Joel PetterssonTullinge SKej start
Simon AlheimTullinge SKej start
Markus BerglundSkarpnäcks OLej start
Jonathan EnvallTullinge SKej start
Anton GumaeliusWaxholms OKej start
Jonatan GöranssonSkarpnäcks OLej start
Felix HellgrenOK Ravinenej start
Henrik JohanssonUmeå OKej start
Axel MartinNjurunda OKej start
Jonathan MoenIK Vikings OKej start
Martin NilssonSnättringe SKej start
Andreas SandbergSundsvalls OKej start
Oscar WibergJärla Orienteringej start
Alexander WiklundFinspångs SOKej start

D16 Kort

3 230 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lovisa LundquistLinköpings OKej start
Linnea AxelssonFinspångs SOKej start

H16 Kort

3 270 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yngve RahlénOK Ravinen42:3913:02
Oskar StrömbergAvesta OKej start

D14

3 230 m, 90 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna HugossonSundsvalls OK21:216:36
2Hanna HänströmTäby OK22:07+0:466:50
3Anine LomeHamar OK22:09+0:486:51
4Fanni Jauhojärvi MarkussenAsker SK22:43+1:227:01
5Malin NymanOK Tyr22:52+1:317:04
6Amanda KarlssonOK Ravinen23:18+1:577:12
7Sofia WestinVittjärvs IK23:19+1:587:13
8Amelia SkalbergBredaryds SOK23:23+2:027:14
8Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre23:23+2:027:14
10Gabriella BerganderEksjö SOK23:35+2:147:18
11Synne StrandLierbygda O-lag23:37+2:167:18
12Elin Ransjö-ZanderOK Tyr23:39+2:187:19
13Jonna ForsOK Grip23:45+2:247:21
14Sofia ErikssonStora Tuna OK23:46+2:257:21
15Saga SanderOK Milan23:54+2:337:23
16Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK23:58+2:377:25
17Tone AlbrektssonOK Ravinen24:01+2:407:26
18Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna24:09+2:487:28
19Ronja JungåkerKorsnäs IF OK24:11+2:507:29
19Lovisa MartinssonOK Tyr24:11+2:507:29
21Stina NordinSundsvalls OK24:12+2:517:29
22Sarah PerssonOK Denseln24:15+2:547:30
23Sanna SjödénÄlvdalens IF OK24:17+2:567:31
24Vilma KarlssonSnättringe SK24:20+2:597:32
25Anna JönssonTormestorps IF24:24+3:037:33
26Hanna E TuoremaaVittjärvs IK24:38+3:177:37
27Carolina OlssonÄlvdalens IF OK24:41+3:207:38
28Emma PetterssonOK Roxen24:42+3:217:38
29Matilda MelénOK Kåre24:50+3:297:41
30Ellen FrostOK Roslagen25:08+3:477:46
31Rebecca WaldenfjordJärfälla OK25:09+3:487:47
32Lisa DammvikStora Tuna OK25:14+3:537:48
33Sophia BjörnlingerIK Vista25:25+4:047:52
34Emmy FredrikssonKorsnäs IF OK25:28+4:077:53
35Elsa AnderssonBredaryds SOK25:33+4:127:54
36Frida FredrikssonKorsnäs IF OK25:39+4:187:56
37Lisa BerggrenOK Kolmården25:40+4:197:56
38Emilia ÖstlundOK Kolmården25:44+4:237:58
38Jenny WegebroUmeå OK25:44+4:237:58
40Lova KlasérKorsnäs IF OK25:54+4:338:01
41Fanny SundbladEksjö SOK26:12+4:518:06
42Lova EvebornOK Roxen26:13+4:528:06
43Tora WesterbergOK Kolmården26:16+4:558:07
44Emma S JohanssonLinköpings OK26:26+5:058:11
45Mirjam DalénSala OK26:45+5:248:16
46Emma BergmanOK Tyr27:07+5:468:23
47Erica OlssonOK Djerf27:10+5:498:24
48Sofie PerssonHärlövs IF27:28+6:078:30
48Stina LindbergOK Djerf27:28+6:078:30
50Alma LaudonVännäs OK27:30+6:098:30
51Cecilia DjerfVästerbergslagens OL27:31+6:108:31
52Lydia JohanssonUmeå OK27:37+6:168:33
53Nora HallJärla Orientering27:38+6:178:33
54Frida PetersonÄlvdalens IF OK27:54+6:338:38
55Johanna GuståsLinköpings OK27:57+6:368:39
56Kristina TedhamreSnättringe SK28:03+6:428:41
57Klara LjunggrenLinköpings OK28:21+7:008:46
58Nellie HenrikssonTormestorps IF28:26+7:058:48
59Sarah MagnussonLinköpings OK28:30+7:098:49
60Linnea SahlinOK Vildhussen28:52+7:318:56
61Magdalena Mixter-SchönningssonÖstersunds OK28:55+7:348:57
62Ebba LeicktTullinge SK28:56+7:358:57
63Ellen BromanOK Roslagen29:01+7:408:59
64Alma SarenmarkLeksands OK29:09+7:489:01
65Erika DuhlboIFK Moras OK29:23+8:029:05
66Siri HjärtbergJärfälla OK29:42+8:219:11
67Maja MosslindVandrarringen30:06+8:459:19
68Elin LundgrenVittjärvs IK30:25+9:049:25
69Sara ErikssonIFK Moras OK30:29+9:089:26
70Maja WelanderOK Djerf30:41+9:209:29
71Sofia ÖstermanVänersborgs SK30:47+9:269:31
72Amanda HalvarsonLeksands OK31:08+9:479:38
73Elin HållHJS-Vansbro OK31:58+10:379:53
74Moa WestbladOK Ravinen32:17+10:569:59
75Ida MiltonBoxholm-Mjölby OL32:54+11:3310:11
76Tilda AnderssonOK Ravinen33:28+12:0710:21
77Victoria AsketunOK Roxen36:06+14:4511:10
78Anna LampinenSelånger SOK40:55+19:3412:40
78Elin NilssonVK Uvarna40:55+19:3412:40
80Emilia RieschelOK Roxen41:09+19:4812:44
81Moa HillTumba-Mälarhöjden OK41:11+19:5012:45
82Amanda BlomdahlTullinge SK41:40+20:1912:53
83Johanna LundkvistOK Vargen44:38+23:1713:49
84Elin NordlundPiteå IF46:16+24:5514:19
Jenny PerersKorsnäs IF OKej godkänd
Hanna JohanssonSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Emmy AlbinssonJärfälla OKej godkänd
Emma FalkOK Gripej godkänd
Ida HamnerOK Ravinenej godkänd
Astrid HenrikssonJärla Orienteringej godkänd
Sanna FasthBoxholm-Mjölby OLej start
Astrid EinarssonTormestorps IFej start
Rebecca FahlgrenVittjärvs IKej start
Wilma GilleOK Roslagenej start
Linda GustafssonOK Tyrej start
Sandra HaneOK Tyrej start
Elsa HolmgårdKils OKej start
Ann JohanssonSundsvalls OKej start
Agnes LundqvistJärfälla OKej start
Freya RichterÖstersunds OKej start
Ebba SöderlundTormestorps IFej start

H14

3 270 m, 90 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon ImarkTullinge SK18:485:44
2August MollénOK Denseln19:59+1:116:06
3Isac Von KrusenstiernaOK Kåre20:26+1:386:14
4Olle JosarpFK Friskus-Varberg21:16+2:286:30
5Victor ImarkTullinge SK21:33+2:456:35
5henning sjökvistStora Tuna OK21:33+2:456:35
7Robin SalénOK Renen21:59+3:116:43
8Anton OlivestamVimmerby OK22:02+3:146:44
9Filip TrofastBredaryds SOK22:06+3:186:45
10Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna22:08+3:206:46
11Viktor BarkegrenStora Tuna OK22:18+3:306:49
12Jakob HöstHjärnarps GH OL22:54+4:067:00
13Johan WehlinSkogspojkarnas OK23:18+4:307:07
14Albin AnderssonOK Ravinen23:24+4:367:09
15Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna23:25+4:377:09
16Albin MånssonVäxjö OK23:30+4:427:11
17Albin AnderssonTullinge SK23:32+4:447:11
18Isak HertinVästerviks OK23:33+4:457:12
19Axel JutterströmIFK Moras OK23:36+4:487:13
20Pontus LindblomOK Roxen23:37+4:497:13
21Rikard HolmströmVästerbergslagens OL23:38+4:507:13
22Viktor ÖstergrenVäxjö OK23:40+4:527:14
23Egil MorastHaninge SOK23:43+4:557:15
24Benjamin LangerakJärfälla OK23:45+4:577:15
24Oskar EngesAttunda OK23:45+4:577:15
24Gustav MalmströmGOIF Tjalve23:45+4:577:15
27Hugo LillieströmOK Roxen23:51+5:037:17
28Fredrik NorlinIFK Moras OK24:03+5:157:21
29Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK24:12+5:247:24
30Christopher WilestedtAttunda OK24:15+5:277:24
31Oscar LangVästerviks OK24:17+5:297:25
32Nils OrbertAttunda OK24:22+5:347:27
33Gustav ÖhgrenKarlsbyhedens IK24:38+5:507:31
34Georg EklöwOK Södertörn24:45+5:577:34
35Axel LindebergVästerviks OK24:57+6:097:37
36Joel KarnehedOK Roxen25:10+6:227:41
37André LindgrenOK Ravinen25:18+6:307:44
38Jesper WikmanOK Nolaskogsarna25:26+6:387:46
39Oskar EdvardssonJärfälla OK25:27+6:397:46
40Rasmus WickbomVittjärvs IK25:44+6:567:52
41Olle GrywenzOK Linné25:45+6:577:52
41Viktor StrandOK Linné25:45+6:577:52
43Johan LindmanFinspångs SOK25:48+7:007:53
44Edvin NordströmTäby OK25:51+7:037:54
45Axel KudinoffOK Södertörn25:58+7:107:56
46Pontus ThörnRånäs OK26:06+7:187:58
47Axel EnglundSundsvalls OK26:26+7:388:05
47Lukas HellgrenOK Ravinen26:26+7:388:05
49Hugo ThorellOK Ravinen26:27+7:398:05
50Viktor WohlgemuthOK Ravinen26:36+7:488:08
50Hannes BergenfurIK Vikings OK26:36+7:488:08
52Axel HalvarssonOK Kroppefjäll26:47+7:598:11
53Hannes SvahnOK Ravinen26:51+8:038:12
54Vidar PerssonTäby OK26:52+8:048:12
54Adam HedbergOK Södertörn26:52+8:048:12
56Erik HerneOK Ravinen27:00+8:128:15
57Lukas ArkängTullinge SK27:03+8:158:16
58Axel GranqvistOK Ravinen27:04+8:168:16
59Oskar ForsbergTullinge SK27:39+8:518:27
60Johan PerssonOK Österåker28:00+9:128:33
61Jonas NorlinIFK Moras OK29:01+10:138:52
62Dan ÖsterlundVästerås SOK29:06+10:188:53
63Samuel HöjlindIFK Moras OK29:21+10:338:58
64Johan EdenhamnLänna IF29:56+11:089:09
65Martin GranbergPiteå IF30:00+11:129:10
66Simon DahlbergOK Nolaskogsarna30:54+12:069:26
67Simon SjöbergVästerbergslagens OL31:28+12:409:37
68Olle HedmanIF Hagen31:59+13:119:46
69Lukas KarsboAlfta-Ösa OK32:22+13:349:53
70David JansonJärfälla OK32:25+13:379:54
71Carl HolmbergIF Hagen32:28+13:409:55
72Gustav StålVästerbergslagens OL34:02+15:1410:24
73Martin StorkampSundsvalls OK39:36+20:4812:06
74Byron PalmHJS-Vansbro OK39:58+21:1012:13
75Calle NilssonJärfälla OK41:55+23:0712:49
76Oskar AnderssonOK Linné42:23+23:3512:57
77Oriku RandongkirHällefors OK43:04+24:1613:10
78Jakob AlfredssonAttunda OK48:44+29:5614:54
79Gustav LidmarSnättringe SK57:28+38:4017:34
Jesper SvenskStora Tuna OKej godkänd
Christian RedtzerAttunda OKej godkänd
David LevinSvaide Roma SOKej godkänd
Linus BacklundOK Södertörnej godkänd
Hugo LindbärgOK Södertörnej godkänd
Hugo DalhammerOK Roxenej godkänd
Albin EmlénVittjärvs IKej godkänd
Karl FredrikssonKorsnäs IF OKej godkänd
Hampus NorrbyJärfälla OKej godkänd
Adam SegerslättSkåneslättens OLej godkänd
Simon TörnqvistOK Ravinenej godkänd
Johan BengtssonSkarpnäcks OLej start
Emil EngesLeksands OKej start
Gustav EngmanOK Denselnej start
Viktor HäggströmSkarpnäcks OLej start
Tobias KarlssonSnättringe SKej start
Albin LagerNässjö OKej start
Gustav NymanVänersborgs SKej start
David RisbergSkattkärrs IFej start
Robert SandinJärla Orienteringej start
Oscar SundbaumVittjärvs IKej start

D14 Kort

2 760 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea WahlströmOK Djerf45:3716:31

H14 Kort

2 760 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Jakob NäslundOK Roslagenej godkänd
Petter GunnarssonOK Älgenej start

D12

2 760 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Katrin SjödénÄlvdalens IF OK18:306:42
2Frida JohanssonOK Djerf21:03+2:337:37
3Johanna Källvik-LeufvénÅmåls OK21:10+2:407:40
4Tilde BacklundOK Södertörn21:47+3:177:53
5Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK21:48+3:187:53
6Lotte Jauhojärvi MarkussenAsker SK22:11+3:418:02
7Tilda ÖstbergStora Tuna OK22:26+3:568:07
8Selma GumaeliusWaxholms OK22:53+4:238:17
9Erika Källvik-LeufvénÅmåls OK25:50+7:209:21
10Ella BrandshageIK Jarl Rättvik26:17+7:479:31
11Emelie BrudinIFK Moras OK26:21+7:519:32
12Karolina HolmströmVästerbergslagens OL26:35+8:059:37
13Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF26:39+8:099:39
14Tindra JernströmAvesta OK27:08+8:389:49
15Elin LindbladOK Djerf27:33+9:039:58
16Amanda JanssonOK Djerf27:49+9:1910:04
17Emma RyenHamar OK29:38+11:0810:44
18Elin NorlinIFK Moras OK32:35+14:0511:48
19Moa HjorthDomnarvets GOIF34:41+16:1112:33
20Julia WannerAvesta OK35:53+17:2313:00
21Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna37:39+19:0913:38
22Maja JohanssonSkattkärrs IF41:49+23:1915:09
23Julia ElverlindOK Tranan42:25+23:5515:22
24Maja ErikssonValbo AIF56:12+37:4220:21
Lova BrandshageIK Jarl Rättvikej godkänd
Ella OlssonGrycksbo IF OKej start
Frida HectorSnättringe SKej start

H12

2 760 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor SvenskStora Tuna OK16:536:07
2Rasmus TäckOK Hammaren18:48+1:556:48
3Zeb PalmHJS-Vansbro OK20:29+3:367:25
4Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb21:02+4:097:37
5Leo JohanssonOK Kolmården21:42+4:497:51
6Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö21:45+4:527:52
7Johannes ÖhgrenKarlsbyhedens IK21:46+4:537:53
8Samuel PihlströmOK Landehof22:15+5:228:03
9Oskar VahlbergOK Österåker22:59+6:068:19
10Jakob ThellsénOK Roxen23:10+6:178:23
11Elias BergenfurIK Vikings OK23:32+6:398:31
12Mattias KallhaugeSnättringe SK24:13+7:208:46
13Arvid ErikssonHagaby GOIF24:50+7:578:59
14Victor HanssonJönköpings OK24:53+8:009:00
15Anton HanssonOK Djerf24:59+8:069:03
16Pontus Olofsson-BierfeldtÄrla IF26:05+9:129:27
17Richard TakeOK Tyr26:27+9:349:35
18Mattias IvarezOK Södertörn27:24+10:319:55
19Måns ErikssonÖstersunds OK27:46+10:5310:03
20Even LindaasElverum OK28:03+11:1010:09
21Björn JohanssonSundsvalls OK29:12+12:1910:34
22Casper FalkValbo AIF29:13+12:2010:35
23Johan HolmbergIF Hagen29:37+12:4410:43
24Petter HinderTolered-Utby Ol-klubb29:45+12:5210:46
25Anton HänströmTäby OK29:53+13:0010:49
26Markus ÖsterlundVästerås SOK29:56+13:0310:50
27Martin SkärlénHaninge SOK30:53+14:0011:11
28Viktor BergLeksands OK31:19+14:2611:20
29Per HedmanIF Hagen32:04+15:1111:37
30Daniel StåhlJärbo OK34:02+17:0912:19
31Nils StrandOK Linné35:23+18:3012:49
Adam HahneInsjöns IF OKej godkänd
Jesper LidmarSnättringe SKej start

D12 Kort

2 120 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin BlomkvistOK Tyr23:1410:57

D10

2 120 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma EliassonDomnarvets GOIF16:517:56
2Emma LingJönköpings OK17:14+0:238:07
3Vendela SöderqvistOK Kåre17:15+0:248:08
4Malin Olofsson-BierfeldtÄrla IF18:47+1:568:51
4Alma BirklinOK Kåre18:47+1:568:51
6Elsa NilssonDomnarvets GOIF18:51+2:008:53
7Sanna HedbergOK Södertörn19:01+2:108:58
8Sanna SanderOK Milan19:15+2:249:04
9Lilian PalmHJS-Vansbro OK19:40+2:499:16
10Nora HolmgårdKils OK19:43+2:529:18
11Ida HänströmTäby OK20:39+3:489:44
12Linnea DanielssonVästerbergslagens OL20:42+3:519:45
13Ylva JohanssonOK Djerf21:00+4:099:54
14Hilma BrandshageIK Jarl Rättvik21:28+4:3710:07
15Maja BergqvistKorsnäs IF OK22:53+6:0210:47
16Embla BergströmTäby OK23:34+6:4311:06
17Elin LindbergVandrarringen24:13+7:2211:25
18Rebecca TakeOK Tyr25:12+8:2111:53
19Linnea PerssonValbo AIF26:11+9:2012:21
20Siri WistrandIFK Moras OK29:55+13:0414:06
21Elsa GörasLeksands OK30:21+13:3014:18
22Jonna LindbladOK Djerf32:20+15:2915:15
23Elsa HermanssonIFK Moras OK36:03+19:1217:00
24Malin HjorthDomnarvets GOIF38:33+21:4218:11

H10

2 120 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias ÖstbergStora Tuna OK13:336:23
2Linus TäckOK Hammaren14:43+1:106:56
3Alexander JanssonOK Djerf14:55+1:227:02
4Sverre RöjgårdOK Kolmården16:27+2:547:45
5Emil AhlströmVästerås SOK16:48+3:157:55
6Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK17:19+3:468:10
7Karl GrywenzOK Linné17:20+3:478:10
8Erik LingJönköpings OK17:22+3:498:11
9David MelinOK Rodhen17:46+4:138:22
10Marcus MelénOK Kåre17:54+4:218:26
11Johan HedmanIF Hagen19:14+5:419:04
12Emil StridhValbo AIF19:56+6:239:24
13Jacob ÖstermanVänersborgs SK21:43+8:1010:14
14Arvid AronssonOK Kroppefjäll22:05+8:3210:25
15Gustav MöllerbergValbo AIF22:18+8:4510:31
16Markus HalvarssonLeksands OK22:55+9:2210:48
17Alfred MoenIK Vikings OK25:27+11:5412:00
18Linus JernströmAvesta OK27:45+14:1213:05
19Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens IK28:58+15:2513:39
Isak GarfvéIFK Moras OKej godkänd

D35

3 420 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin EkIFK Moras OK28:398:22
2Eva Singman PalmVästerås SOK30:49+2:109:00
3Anna BerlinKungälvs OK31:06+2:279:05
4Helena BacklundGävle OK32:21+3:429:27
5Jenny JohanssonKFUM Örebro OK33:12+4:339:42
6Martina DahlströmVänersborgs SK33:40+5:019:50
7Sofia CarlssonLindebygdens OK33:45+5:069:52
8Marit SöderqvistOK Kåre36:01+7:2210:31
9Karin MöllerbergValbo AIF37:06+8:2710:50
10Gabriella MelinOK Rodhen41:22+12:4312:05
11Ann-Sofie TäckOK Hammaren43:24+14:4512:41
12Linda NyströmOK Roxen44:48+16:0913:05
13Jenny JohanssonIFK Göteborg46:50+18:1113:41
14Sara LindIF Thor53:04+24:2515:30
15Sara LindgrenLidköpings VSK55:41+27:0216:16
Therese BergqvistKorsnäs IF OKej start
Anna JanssonOK Djerfej start

H35

4 750 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Urban AndréHammarby IF OF32:066:45
2Patrik SöderqvistOK Kåre34:20+2:147:13
3Ola JäderbergLeksands OK34:48+2:427:19
4Magnus KarlssonStorviks IF34:58+2:527:21
5Jonas GustafssonVänersborgs SK35:03+2:577:22
6Pål StenbergVang OL38:54+6:488:11
7Tomas VensrydEslövs FK40:02+7:568:25
8Hansi KrausAvesta OK42:47+10:419:00
9Jörgen AurénIK Vikings OK45:55+13:499:40
10Stellan TäckOK Hammaren49:52+17:4610:29
Pär HöökIFK Moras OKej start
Daniel HägerstrandKungälvs OKej start

D40

3 320 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny NymanVänersborgs SK26:327:59
2Lena HolmerIFK Moras OK27:32+1:008:17
3Anna NordanbroStora Tuna OK30:40+4:089:14
4Anna NygårdVästerås SOK31:00+4:289:20
5Kirsti KringhaugRingerike OL31:44+5:129:33
6Izabell BirklinOK Kåre32:04+5:329:39
7Lotta J-SundbladEksjö SOK32:38+6:069:49
8Ann-Sofie JohanssonUmeå OK33:13+6:4110:00
9Karin AnderssonOK Klyftamo34:02+7:3010:15
10Erica HållHJS-Vansbro OK34:39+8:0710:26
11Susanne LindhAvesta OK34:42+8:1010:27
12Susanna Erikers BrandshageIK Jarl Rättvik36:42+10:1011:03
13Marie-Louise PerssonFK Herkules38:01+11:2911:27
14Lena GumaeliusWaxholms OK38:12+11:4011:30
15Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens IK39:33+13:0111:54
16Maria GustavssonIFK Moras OK40:11+13:3912:06
17Gunilla KarlssonVäxjö OK42:16+15:4412:43
18Kristin RamsellLeksands OK42:49+16:1712:53
19Maria LillieströmOK Roxen44:03+17:3113:16
20Eva-Lill BergenfurIK Vikings OK47:16+20:4414:14
21Maria StrömbergAvesta OK55:12+28:4016:37
22Annika OlssonOK Djerf1:01:31+34:5918:31
Marie LindbladOK Djerfej godkänd
Anna NordinSundsvalls OKej godkänd
Charlotte ÖstermanVänersborgs SKej start
Mona LomeHamar OKej start

H40

4 200 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per JanssonOK Djerf26:006:11
2Sven OlssonKorsnäs IF OK26:28+0:286:18
3Thomas PerssonOK Denseln29:28+3:287:00
4Christer AlmHagaby GOIF30:26+4:267:14
5Magnus EliassonDomnarvets GOIF30:34+4:347:16
6Tomas NormanLeksands OK30:50+4:507:20
7Magnus GörasLeksands OK31:33+5:337:30
8Robert PalmVästerås SOK31:58+5:587:36
8Mats BergenfurIK Vikings OK31:58+5:587:36
10Mats d.y ErikssonHagaby GOIF32:17+6:177:41
11Stefan AronssonKFUM Örebro OK32:33+6:337:45
12Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK32:39+6:397:46
13Per MelinOK Rodhen33:24+7:247:57
14Ingemar StålbergGävle OK33:25+7:257:57
15Henrik LindbladOK Djerf33:47+7:478:02
16Magnus HjorthDomnarvets GOIF33:49+7:498:03
17Magnus TrofastBredaryds SOK33:54+7:548:04
18Peo BergLeksands OK34:38+8:388:14
19Jan-Ove WikingIstrums SK34:45+8:458:16
20Tomas VidfeltLindebygdens OK34:59+8:598:19
21Fredrik N. JanssonVästerbergslagens OL35:09+9:098:22
22Roger TynellRånäs OK35:42+9:428:30
23Torbjörn NilssonStora Tuna OK36:02+10:028:34
24Anders LingJönköpings OK36:06+10:068:35
25Johan LidmarSnättringe SK37:39+11:398:57
26Jan HanssonOK Djerf39:58+13:589:30
27Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb41:00+15:009:45
28Stefan MellanderSundsvalls OK44:01+18:0110:28
29Håkan AhlqvistOK Tyr44:58+18:5810:42
30Mikael SvenssonFK Herkules45:44+19:4410:53
31Pauli SavelaRajamäen Rykmentti48:14+22:1411:29
32Anders KarlssonOK Kåre48:44+22:4411:36
33Nicklas BergströmTäby OK1:01:54+35:5414:44
34Per-Martin SvärdIK Vikings OK1:08:31+42:3116:18
35Peter OlssonOK Djerf1:11:11+45:1116:56
36Thomas MoenIK Vikings OK1:18:33+52:3318:42
Stefan NyströmOK Roxenej godkänd
Johan AlfredssonStora Tuna OKej godkänd
Johan EngesLeksands OKej godkänd
Thomas JosarpFK Friskus-Varbergej start
Stefan WassbrinkVK Uvarnaej start
Anders HvittfeldtIFK Moras OKej start
Niklas HenrikssonTormestorps IFej start
Anders HedbergOK Södertörnej start
Olivier BaechlerOLC SKOG Fribourgej start

D45

3 140 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Weronica MorellOK Kåre27:128:39
2Heli MarjomaaStigsökarna27:35+0:238:47
3Lena RegnellVäxjö OK28:58+1:469:13
4Anna-Maria BackrydLindebygdens OK29:26+2:149:22
5Anna-Lena LindströmSundsvalls OK29:40+2:289:26
6Ulrika ErikssonStora Tuna OK29:59+2:479:32
7Lena NilssonOK Linné30:05+2:539:34
8Anna GundSkattkärrs IF30:40+3:289:45
9Christina HalvarssonOK Kroppefjäll30:42+3:309:46
10Karin SvenskStora Tuna OK30:59+3:479:52
11Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK31:28+4:1610:01
12Monica BomanGävle OK31:45+4:3310:06
13Gunilla KallhaugeSnättringe SK31:47+4:3510:07
14Eva PetersonÄlvdalens IF OK31:57+4:4510:10
15Helena KarlssonNässjö OK32:24+5:1210:19
16Karin Swärd LindbergVandrarringen32:33+5:2110:21
17Anna Von KrusenstiernaOK Kåre32:44+5:3210:25
18Anna BacklundOK Södertörn33:03+5:5110:31
19Lotta RansjöOK Tyr33:08+5:5610:33
20Ragnhild SaevigLøten OL33:14+6:0210:35
21Carina BerganderEksjö SOK33:47+6:3510:45
22Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK33:56+6:4410:48
23Annika BrodinLindebygdens OK34:11+6:5910:53
24Åsa RydellLeksands OK35:50+8:3811:24
25Lotta JungåkerKorsnäs IF OK35:59+8:4711:27
26Gunilla Djuffelt-MartinssonFalkenbergs OK36:32+9:2011:38
27Charlotte JohanssonSkattkärrs IF36:35+9:2311:39
28Anette LantzOK Österåker37:08+9:5611:49
29Helena LundinAvesta OK37:28+10:1611:55
30Catrin JohanssonSundsvalls OK37:42+10:3012:00
31Kristina NilssonIFK Umeå38:18+11:0612:11
32Anki GustafssonSäterbygdens OK38:38+11:2612:18
33Anna-Birgitta GustavssonOK Tylöskog39:10+11:5812:28
34Hana TichovskaSK Praga39:42+12:3012:38
35Ewa HolmbergIF Hagen42:24+15:1213:30
36Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK43:17+16:0513:47
37Lisbet LidmanHJS-Vansbro OK43:45+16:3313:55
38Åsa Flink-SvenssonNässjö OK45:28+18:1614:28
39Elisabeth WestmanVästerås SOK47:55+20:4315:15
40Mia BierfeldtÄrla IF48:55+21:4315:34
41Marie BjörklundEskilstuna OL52:05+24:5316:35
42Ann-Sofi WelanderOK Djerf59:07+31:5518:49
43Marie ForshällenAttunda OK1:00:28+33:1619:15
44Hilde Tvedt RyenHamar OK1:06:30+39:1821:10
45Lotta StålVästerbergslagens OL1:10:26+43:1422:25
Catarina CarlqvistOK Djerfej godkänd
Ingrid AlexanderssonStora Tuna OKej start
Katarina SahlstenSkarpnäcks OLej start

H45

3 950 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola JernströmAvesta OK23:456:00
2Håkan OlofssonÄrla IF27:39+3:547:00
3Per KallhaugeSnättringe SK27:47+4:027:02
4Christer MorellOK Kåre28:03+4:187:06
5Niklas MartinNjurunda OK29:10+5:257:23
5Michael HertinVästerviks OK29:10+5:257:23
7Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb29:30+5:457:28
8Anders DalhammerOK Roxen30:27+6:427:42
9Hans-Erik DanielssonVästerbergslagens OL30:51+7:067:48
10Mikael PalgrimVänersborgs SK30:56+7:117:49
11Rolf JohanssonSundsvalls OK31:07+7:227:52
12Anders KarlssonSnättringe SK31:21+7:367:56
13Anders LillieströmOK Roxen31:26+7:417:57
14Lars HolmgårdKils OK31:51+8:068:03
15Anders JonssonIK Vikings OK31:56+8:118:05
16Per GrywenzOK Linné33:26+9:418:27
17Björn SvenssonOK Djerf33:34+9:498:29
18Johan ÖstbergStora Tuna OK33:52+10:078:34
19Jan ViklundEskilstuna OL34:13+10:288:39
20Mats LundqvistÖstersunds OK34:33+10:488:44
21Dan KarlssonIK Vikings OK34:42+10:578:47
22Mats WilhelmssonFilipstads OK34:49+11:048:48
23Per KällvikÅmåls OK34:56+11:118:50
24Håkan BlomkvistSkattkärrs IF35:11+11:268:54
25Tommy JohanssonStångenäs AIS35:27+11:428:58
26Ola TorstenssonVästerås SOK35:42+11:579:02
27Nils GustavssonLidköpings VSK37:27+13:429:28
28Nils EklöwOK Södertörn37:51+14:069:34
29Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL38:12+14:279:40
30Robert ÖstlundSäterbygdens OK38:22+14:379:42
31Andreas GroteOLC SKOG Fribourg38:28+14:439:44
32Stefan NilssonOK Linné39:19+15:349:57
33Niklas SanderOK Milan39:51+16:0610:05
34Krister RosendahlOK Renen39:52+16:0710:05
35Håkan TräffNAIS Orienteringsklubb41:03+17:1810:23
36Ove NäslundOK Roslagen42:32+18:4710:46
37Patrik ThybeckLindebygdens OK42:48+19:0310:50
38Håkan LindbergOK Djerf44:59+21:1411:23
39Niclas BrandshageIK Jarl Rättvik46:02+22:1711:39
40Leif SkymbergIK Vikings OK46:19+22:3411:43
41Conny GunnarssonOK Älgen46:28+22:4311:45
42Håkan SvahnOK Ravinen48:05+24:2012:10
43Lars HalvarsonLeksands OK48:22+24:3712:14
44Lars-Gunnar JanssonIK Vikings OK48:27+24:4212:15
45Mikael MartinssonFalkenbergs OK50:43+26:5812:50
46Olle JanrikBromma-Vällingby SOK51:06+27:2112:56
47Magnus LundinAvesta OK52:37+28:5213:19
48Jörgen DalénSala OK53:13+29:2813:28
49Anders NorlinIFK Moras OK58:44+34:5914:52
50Bo StrandOK Linné1:08:07+44:2217:14
Magnus JohanssonOK Kolmårdenej godkänd
Ian von EssenOK Linnéej godkänd
Gunnar SkärlénHaninge SOKej godkänd
Mats HedmanIF Hagenej godkänd
Mats OrbertAttunda OKej godkänd
Lars G JohanssonIFK Göteborgej godkänd
Pär StålVästerbergslagens OLej start
Thomas HahneInsjöns IF OKej start

D50

3 130 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britta SahlinVänersborgs SK27:128:41
2Mona BierfeldtÄrla IF28:00+0:488:56
3Eva OskarssonHagaby GOIF31:30+4:1810:03
4Mia GustafssonOK Kåre32:12+5:0010:17
5Karin ForsbergTullinge SK32:13+5:0110:17
6Agneta OlivestamVimmerby OK33:01+5:4910:32
7Kia NordströmTäby OK33:35+6:2310:43
8Eva LindströmAvesta OK33:42+6:3010:46
9Pia FrostIFK Moras OK34:01+6:4910:52
10Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK34:04+6:5210:53
11Lena JanssonGarphyttans IF37:15+10:0311:54
12Maria EmanuelssonDomnarvets GOIF37:20+10:0811:55
13Anna-Karin AdolfssonOK Kåre40:01+12:4912:47
14Carin GustafssonJönköpings OK40:42+13:3013:00
15Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik40:57+13:4513:04
16Rose-Marie HameliusSäterbygdens OK44:07+16:5514:05
17Minna SeirHSOK.dk45:26+18:1414:30
18Inga FredbergKorsnäs IF OK48:05+20:5315:21
19Agneta JohanssonRydboholms SK51:36+24:2416:29
20Karin PerérsKorsnäs IF OK53:49+26:3717:11
21Eva WareniusDalaportens OL58:46+31:3418:46
Ingrid PerssonHagaby GOIFej start

H50

3 750 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per BacklundOK Södertörn24:246:30
2Ulf ErikssonStora Tuna OK26:28+2:047:03
3Stefan NybergAvesta OK26:43+2:197:07
4Lars HolmbergIF Hagen29:59+5:357:59
5Stefan OlofssonOK Gisle30:24+6:008:06
6Jan NordinSundsvalls OK31:26+7:028:22
7Per MelènOK Kåre31:45+7:218:28
8Stein Arne NegårdVang OL31:52+7:288:29
9Lars MattssonOK Kåre31:56+7:328:30
10Leif MarkfjärdAvesta OK32:14+7:508:35
11Per-Arne ForsbergTullinge SK32:15+7:518:36
12Torbjörn SöderlundLeksands OK32:22+7:588:37
13Erik WadmanIFK Moras OK32:51+8:278:45
14Martin TichovskySK Praga33:54+9:309:02
14Per EdenhamnLänna IF33:54+9:309:02
16Bengt HameliusSäterbygdens OK34:16+9:529:08
17Jan-Åke IsraelssonOK Milan34:28+10:049:11
18Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK34:34+10:109:13
19Uno JohanssonSundsvalls OK34:52+10:289:17
20Björn AlpbergAlmby IK35:03+10:399:20
21Kenneth LantzOK Österåker35:14+10:509:23
22Jonas KarlssonOK Tylöskog35:31+11:079:28
23Håkan AlmqvistOK Djerf36:14+11:509:39
24Mats CarlsvärdAlmby IK36:18+11:549:40
25Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK36:30+12:069:44
26Maffe FrostIFK Moras OK36:35+12:119:45
27Leif GustafssonSäterbygdens OK37:05+12:419:53
28John HofossHadeland OL37:44+13:2010:03
29Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK41:57+17:3311:11
30Jan SahlIF Hagen44:49+20:2511:57
31Tore LindaasElverum OK45:26+21:0212:06
32Lars-Olov EricsonOK Djerf46:10+21:4612:18
33Hans WestmanVästerås SOK46:28+22:0412:23
34Håkan SvenssonAlmby IK49:15+24:5113:08
35Åke SvenssonHammarby IF OF50:02+25:3813:20
36Torbjörn JohanssonSundsvalls OK51:45+27:2113:48
37Mats JönssonKorsnäs IF OK1:02:33+38:0916:40
Herman BakkeLøten OLej godkänd
Sören BremerBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Helge RyenHamar OKej godkänd
Sven BörjesonGöteborg-Majorna OKej start
Mats WelanderOK Djerfej start
Trond Ivar TømmervoldHamar OKej start
Pär WestbladOK Ravinenej start
Lars SöderlundTormestorps IFej start
Johan TryggIFK Moras OKej start
Jan NilssonAndrarums IFej start

D55

3 130 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva VoxlinAlfta-Ösa OK28:399:09
2Wenche BjornstadRingsaker OK31:11+2:329:57
3Britt-Marie ForsgrenOK Tisaren34:31+5:5211:01
4Bibbi Siljeblad FahlenEds SK37:39+9:0012:01
5Gunnel AxinHagaby GOIF39:43+11:0412:41
6Päivi NiemiRajamäen Rykmentti40:23+11:4412:54
7Inger WesterbergIF Hagen41:36+12:5713:17
8Evamarie LundahlIF Hagen42:49+14:1013:40
9My RönnolsTäby OK46:43+18:0414:55
10Rønnaug SagbakkenLøten OL49:16+20:3715:44

H55

3 750 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof OlofssonHagaby GOIF30:168:04
2Lars AmbrosiussonIFK Moras OK30:17+0:018:04
3Anders ErikssonIF Hagen33:08+2:528:50
4Paavo YlikiiskiläOK Fryksdalen33:30+3:148:56
5Lars RönnolsTäby OK33:39+3:238:58
6Hans AnderssonVästerbergslagens OL34:00+3:449:04
7Håkan SanderiLidköpings VSK34:20+4:049:09
8Mats SandewallUmeå OK34:54+4:389:18
9Urban LarssonIF Hagen35:05+4:499:21
10Arto NiemiRajamäen Rykmentti35:35+5:199:29
10Jan-Åke SörliklevTrollhättans SOK35:35+5:199:29
12Kjell BomanSöderhamns OK35:46+5:309:32
13Conny SahlinVänersborgs SK35:57+5:419:35
14Jan GustafssonHagaby GOIF36:29+6:139:43
15Kauko ParkkinenRajamäen Rykmentti36:59+6:439:51
16Lars JanlövIF Åland37:29+7:139:59
17Roland NorellSöders-Tyresö37:32+7:1610:00
18Hans EkbergTrollhättans SOK37:38+7:2210:02
19Erik OskarssonHagaby GOIF38:05+7:4910:09
20Alf LarssonHJS-Vansbro OK39:26+9:1010:30
21Svante LindgrenKorsnäs IF OK40:50+10:3410:53
22Christer ForsgrenOK Tisaren40:57+10:4110:55
23Lars DahlqvistStorviks IF41:26+11:1011:02
24Per SalgårdLidköpings VSK41:50+11:3411:09
25Jan SaevigLøten OL42:27+12:1111:19
26Sven-Erik LevinTierps SOK42:54+12:3811:26
27Sven-Erik BrodinOK Tyr43:23+13:0711:34
28Torben SeirHSOK.dk44:14+13:5811:47
29Lars EkbergTrollhättans SOK47:09+16:5312:34
30Anders AlamaaIK Vikings OK47:51+17:3512:45
31Stig LundströmSöderhamns OK47:57+17:4112:47
32Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik48:10+17:5412:50
33Jan LundgrenLinköpings OK50:42+20:2613:31
34Eddie IsraelssonLindebygdens OK56:01+25:4514:56
Mats HastadFellingsbro GOIFej start
Bo EngborgHällefors OKej start
Jan GottfridssonNorbergs OKej start

D60

2 630 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt Linnéa ErikssonSala OK26:5610:14
2Ann-Britt GöranssonAlmby IK29:40+2:4411:16
3Karin JansonOK Fryksdalen29:52+2:5611:21
4Kerstin PalmKjula IF31:45+4:4912:04
5Kerstin LissEskilstuna OL32:31+5:3512:21
6Berith PetterssonVänersborgs SK36:22+9:2613:49
7Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK38:05+11:0914:28
8Meit KruskopfKorsnäs IF OK42:09+15:1316:01
9Maud Göthe-LundgrenLinköpings OK45:48+18:5217:24
10Elisabeth LindholmDomnarvets GOIF53:16+26:2020:15
11Inger Alice EismarkIFK Göteborg1:09:40+42:4426:29

H60

3 320 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lasse KarlssonIFK Moras OK28:348:36
2Ola KarlssonStorviks IF28:48+0:148:40
3Sören VoxlinAlfta-Ösa OK31:11+2:379:23
4Roland WareniusDalaportens OL31:25+2:519:27
5Arve SmestadLøten OL31:34+3:009:30
6Mats HaglundOK Djerf32:02+3:289:38
7Karl Göran WahlströmAlmby IK32:20+3:469:44
8Per IvarssonTrollhättans SOK34:16+5:4210:19 Ladda ner rutt i gpx-format
9Ove ÅbergStorviks IF34:17+5:4310:19
10Bengt StenerhagVästerbergslagens OL35:25+6:5110:40
11Göran LarssonVänersborgs SK35:43+7:0910:45
12Sven LarssonSärna SK36:02+7:2810:51
13Martti SantajokiRajamäen Rykmentti37:53+9:1911:24
14Bo-Göran KarlssonAvesta OK41:02+12:2812:21
15Karl Evert SvenssonIF Hagen41:15+12:4112:25
16Bo JohanssonOK Stigen42:46+14:1212:52
17Bo Christer JanssonHagaby GOIF57:02+28:2817:10
Ulf KjellinOK Hedströmmenej godkänd
Per Erik FogelOK Kåreej godkänd
Göran FredbergKorsnäs IF OKej godkänd
Jarl Erik PalmKjula IFej start

D65

2 630 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK31:0711:49
2Birgitta JohanssonKristinehamns OK32:18+1:1112:16
3Britt-Marie EklöfOK Milan33:41+2:3412:48
4Rosa JohanssonIK Uven38:09+7:0214:30
5Turid SorlienRingsaker OK39:09+8:0214:53
6Pirkko StenerhagVästerbergslagens OL40:37+9:3015:26
7Vivianne HolgerssonOK Måsen41:37+10:3015:49
8Ingrid JanssonSäterbygdens OK41:45+10:3815:52
Vigdis HalvarssonRörbäcksnäs ISej start

H65

3 140 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil HöökVästerbergslagens OL29:309:23
2Ingemar LindblomIFK Göteborg29:57+0:279:32
3Runo JohanssonKristinehamns OK30:01+0:319:33
4Elis ÅbergStorviks IF30:41+1:119:46
5Gunnar LöfkvistBjursås OK31:17+1:479:57
6Kent JohanssonÖrkelljunga FK31:46+2:1610:07
7Olle JohanssonIFK Hedemora OK32:02+2:3210:12
8Jonas LarssonOK Kullingshof33:20+3:5010:36
9Lasse HolmStorviks IF33:53+4:2310:47
10Göran BengtssonTockarps IK34:42+5:1211:03
11Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK34:44+5:1411:03
12Stig LandstorpOK Tor34:45+5:1511:04
13Hans HolgerssonOK Måsen35:09+5:3911:11
14Anders BjörnbergFrölunda OL36:40+7:1011:40
15Jan-Erik WibergJärla Orientering37:29+7:5911:56
16Hans KruskopfKorsnäs IF OK38:18+8:4812:11
17Nils-Erik ErikssonSala OK38:35+9:0512:17
18Östen EklöfOK Milan40:09+10:3912:47
19Erik JohanssonAvesta OK40:21+10:5112:51
20Bo DanmoDomnarvets GOIF40:28+10:5812:53
21Lars TuvessonUlricehamns OK41:34+12:0413:14
22Gunnar HedbergÖstersunds OK42:14+12:4413:27
23Håkon HalvorseElverum OK46:25+16:5514:46
24Erling TällbergStigsökarna53:29+23:5917:01
25Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben58:00+28:3018:28
26Sören AnderssonJärbo OK1:02:51+33:2120:00
Paul Erik GlasbergVästerbergslagens OLej start
Lars Ivar BergmanOK Fjällstigenej start

D70

2 610 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig DillmanHammarby IF OF28:5211:03
2Mariann KjellbergBredareds IF31:12+2:2011:57
3Siv HasselgrundBjursås OK32:54+4:0212:36
4Gunborg WestinLeksands OK34:03+5:1113:02
5Barbro VallinKungälvs OK38:33+9:4114:46
6Britt EricsonHammarby IF OF38:47+9:5514:51
7Ann SjöbergEnebybergs IF40:40+11:4815:34
8Ingalill WestbergSK Trim/Virsbo42:18+13:2616:12
9Eva von HeijneSigtuna OK42:57+14:0516:27
Anna-Britt JohanssonSundsvalls OKej godkänd
Sigrid PetterssonIFK Moras OKej godkänd
Ester MartinssonRörbäcksnäs ISej start

H70

2 970 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl JohanssonIFK Hedemora OK25:148:29
2Ragnar ErikssonOK Hedströmmen27:16+2:029:10
3P-G JanssonSäterbygdens OK30:50+5:3610:22
4Stig ÖsthKorsnäs IF OK30:59+5:4510:25
5Jan JohanssonIFK Hedemora OK31:17+6:0310:31
6Karl-Axel JohanssonIK Uven33:22+8:0811:14
7Ove JohanssonOK Järnbärarna33:47+8:3311:22
8Johnny BrandtHällefors OK36:41+11:2712:21
9Sten von HeijneSigtuna OK36:52+11:3812:24
10Villy MagnussonKils OK37:15+12:0112:32
11Tore ThellsénOK Roxen37:51+12:3712:44
12Kjell LarssonOK Alferna38:33+13:1912:58
13Rolf WestbergSK Trim/Virsbo39:40+14:2613:21
14Kurt ZanderVästerås SK OK39:44+14:3013:22
15Lennart TorstenssonOK Rodhen44:39+19:2515:02
16Alf KjellbergBredareds IF47:52+22:3816:07
17Gunnar MasesIK Jarl Rättvik56:20+31:0618:58
18Rolf Åke JohanssonSundsvalls OK1:05:11+39:5721:56
Hjalmar NordquistOK Järnbärarnaej godkänd
Lars JellvertFellingsbro GOIFej start

D75

2 610 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britta SahlIF Hagen53:4220:34
2Elvy FredinStigsökarna54:27+0:4520:51
Gunilla WickenbergIBM-Klubbenej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Karin RenbergOK Kolmårdenej godkänd

H75

2 930 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils GrannKristinehamns OK36:5912:37
2Holger PerssonOK Eken40:14+3:1513:43
3Gunnar JohanssonFilipstads OK43:47+6:4814:56
4Stig SahlIF Hagen44:35+7:3615:12
5Janne MånssonLeksands OK46:23+9:2415:49
6Bert PerssonFilipstads OK49:57+12:5817:02
7Per SlungaardIdefjordens SK52:08+15:0917:47
8Arne PetterssonIFK Moras OK53:28+16:2918:14
9Arne GustafssonIFK Moras OK1:09:00+32:0123:32
John VallinOK Hedströmmenej start

H80

2 610 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Valter AlamaaIK Vikings OK35:0413:26
2Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK39:14+4:1015:01
3Sven AnderssonOK Stigen41:15+6:1115:48
4Bo SandbergIK Jarl Rättvik42:15+7:1116:11
5Lennart StenbergStigfinnarna44:52+9:4817:11
6Gösta HanssonBromma-Vällingby SOK56:34+21:3021:40
Arne SpetzIFK Brattforsej start

Inskolning

2 130 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Hugo BergenfurIK Vikings OKfullföljt
Maja EliassonDomnarvets GOIFfullföljt
Charlie FasthBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Alvin HenrikssonJönköpings OKfullföljt
Linnea HermanssonIFK Moras OKfullföljt
Nina JutterströmIFK Moras OKfullföljt
Ida KlasérKorsnäs IF OKfullföljt
Joel MasapärsMalungs OK Skogsmårdarnafullföljt
Albin MöllerbergValbo AIFfullföljt
Frida StigssonTrollhättans SOKfullföljt
Jennifer StigssonTrollhättans SOKfullföljt
Albin SvenssonFK Herkulesfullföljt
Isac WadmanIFK Moras OKfullföljt
Emma VahlbergOK Österåkerfullföljt
Emma WahlströmOK Djerffullföljt
Signe ÖhgrenKarlsbyhedens IKfullföljt

U1

2 130 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida GarfvéIFK Moras OK19:149:01
2Hugo PerssonOK Denseln19:18+0:049:03
3Mattias HanssonOK Djerf19:24+0:109:06
4Moa BergqvistKorsnäs IF OK20:34+1:209:39
5Emilia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna21:39+2:2510:09
6Lucas WannerAvesta OK21:57+2:4310:18
7Linus SjödénÄlvdalens IF OK22:29+3:1510:33
8Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK23:05+3:5110:50
9Viktor KarlssonStorviks IF23:38+4:2411:05
10Sofia ElverlindOK Tranan26:09+6:5512:16
11Frida MelinOK Rodhen27:01+7:4712:41
12Moa BirkebaekStora Tuna OK28:46+9:3213:30
13Axel ErikssonStora Tuna OK28:48+9:3413:31
14Melvin FredrikssonKorsnäs IF OK30:42+11:2814:24
15Sofie Karlsson HolmerIFK Moras OK30:51+11:3714:29
16Gaute LindaasElverum OK31:07+11:5314:36
17Emil LingJönköpings OK33:21+14:0715:39
18Sandra LingJönköpings OK33:31+14:1715:44
19Johanna PihlströmOK Landehof33:55+14:4115:55
20August GörasLeksands OK35:47+16:3316:47
21Johanna JonssonMalungs OK Skogsmårdarna39:53+20:3918:43
22Emma MatssonMalungs OK Skogsmårdarna39:55+20:4118:44
23William HofossHadeland OL40:11+20:5718:51
24Selma VensrydEslövs FK44:44+25:3021:00
Mats LindaasElverum OKej godkänd
Klara ErikssonValbo AIFej godkänd

U2

2 120 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin HvittfeldtIFK Moras OK17:338:16
2Per JutterströmIFK Moras OK18:10+0:378:34
3Simon Karlsson HolmerIFK Moras OK18:13+0:408:35
4Rikke StorliHamar OK20:04+2:319:27
5Kamilla LomeHamar OK20:06+2:339:28
6Casper NormanLeksands OK20:12+2:399:31
7Julia DimlingJärfälla OK20:56+3:239:52
8Wilma LekanderOxbergs IF22:01+4:2810:23
9Lucas AhlströmVästerås SOK22:24+4:5110:33
10Maja AhlströmVästerås SOK23:20+5:4711:00
11Alice HelmerssonVandrarringen24:46+7:1311:40
12Arvid JohanssonOK Djerf25:03+7:3011:48
13Edvin VensrydEslövs FK25:12+7:3911:53
14Anja NilssonDomnarvets GOIF25:25+7:5211:59
15Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb25:42+8:0912:07
16Rebecca PhilströmOK Landehof31:08+13:3514:41
17Hanna LundgrenLinköpings OK32:17+14:4415:13
18Klara StrandOK Linné32:46+15:1315:27
Liv NorbergAvesta OKej godkänd

Öppen motion 1

2 120 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik Throgen HedinIFK Moras OK21:069:57
2David ÅkerlindLustens OK26:53+5:4712:40

Öppen motion 3

2 760 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika FasthBoxholm-Mjölby OL21:327:48
2Emilia EngströmAvesta OK22:16+0:448:04
3Linus BorgVästerbergslagens OL22:59+1:278:19
4Hanna KeiserOK Denseln23:18+1:468:26
5Jens FasthBoxholm-Mjölby OL23:45+2:138:36
6Karolina OlssonGrycksbo IF OK24:32+3:008:53
7Monica SjöbergVästerbergslagens OL28:56+7:2410:28
8Eva FredrikssonKorsnäs IF OK29:05+7:3310:32
9Anna FredrikssonKorsnäs IF OK29:11+7:3910:34
10Andreas PhilströmOK Landehof29:59+8:2710:51
11Jan-Erik LarssonKils OK32:22+10:5011:43
12Monica NordlundBjursås OK33:57+12:2512:18
13Maria LindbergValbo AIF34:46+13:1412:35
14Kristina JohanssonOK Djerf34:51+13:1912:37
15Katarina AlheimTullinge SK36:16+14:4413:08
16Hans JohanssonSkattkärrs IF44:35+23:0316:09
17Eva-Lena LandmarkRörbäcksnäs IS46:33+25:0116:51
18Anette EngströmValbo AIF56:10+34:3820:21
19Lena JellvertFellingsbro GOIF1:02:52+41:2022:46
20Erica JohanssonVänersborgs SK1:04:31+42:5923:22
Ayan LingJönköpings OKej godkänd
Rolf KarlssonOK Fjällstigenej godkänd
Anders WahlströmOK Djerfej start

Öppen motion 5

3 230 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas AxinHagaby GOIF23:547:23
2Dumas BenoitIK Vikings OK25:27+1:337:52
3Mikael TaxeOK Tyr26:11+2:178:06
4Jonny HanssonBromma-Vällingby SOK26:14+2:208:07
5Ann Louise KlasérKorsnäs IF OK27:05+3:118:23
6Rolf KullaValbo AIF27:19+3:258:27
7Jonas SjöbergVästerbergslagens OL27:31+3:378:31
8Johan WannerAvesta OK27:45+3:518:35
9Björn NilssonRånäs OK28:01+4:078:40
10Marianne BjörklundBjursås OK28:12+4:188:43
11Lisa KarlssonStorviks IF29:27+5:339:07
12Johan OlssonGrycksbo IF OK30:08+6:149:19
13Thomas KlasérKorsnäs IF OK30:11+6:179:20
14Mats FrostOK Roslagen30:28+6:349:25
15Henrik CarlssonFalun30:29+6:359:26
16Andreas PerssonFalun31:12+7:189:39
17Bo WinqvistOK Djerf31:30+7:369:45
18Stefan OlssonIF Hagen32:01+8:079:54
19Per PetterssonOK Djerf32:10+8:169:57
20Cecilia ForslundOK Kåre32:24+8:3010:01
21Anders HänströmTäby OK33:35+9:4110:23
22Lars DahlströmHJS-Vansbro OK34:20+10:2610:37
23Agneta JonzonSöderhamns OK34:44+10:5010:45
24Eva Pålsson NorlinIFK Moras OK35:54+12:0011:06
25Moa GrällsOK Kåre35:56+12:0211:07
26Birgitta MattssonOK Kåre36:06+12:1211:10
27Caroline ThörnRånäs OK36:39+12:4511:20
28Evonne StrandOK Linné37:00+13:0611:27
29Ulrika VidfeltLindebygdens OK38:15+14:2111:50
30Marika ElverlindOK Tranan40:21+16:2712:29
31Oskar LindhMölndal42:17+18:2313:05
32Helén LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb42:31+18:3713:09
33Maria HjorthDomnarvets GOIF42:44+18:5013:13
34Annelie HermanssonIFK Moras OK45:28+21:3414:04
35Caroline ErikssonOK Djerf47:54+24:0014:49
35Evert KjellgrenOK Djerf47:54+24:0014:49
37Mats AlheimTullinge SK48:54+25:0015:08
38Ramona H-JärnvingAttunda OK50:15+26:2115:33
39Eva Thorsell HanssonOK Djerf50:18+26:2415:34
40Elisabeth AssarssonAvesta OK50:25+26:3115:36
41Carolyn Hansson JärnvingAttunda OK51:29+27:3515:56
42Emil NilssonOK Linne1:05:21+41:2720:13
Annette HalvorsenOK Milanej godkänd
Bengt StarkOK Milanej godkänd
Jesper HanssonBromma-Vällingby SOKej godkänd
Per-Olof BoströmGrangärde OKej start
Ulrika SanderOK Milanej start

Öppen motion 7

2 630 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne ErikssonKFUM Örebro OK22:178:28
2Anna-Lena AnderssonVästerbergslagens OL22:25+0:088:31
3Thomas NilssonStora Tuna OK22:42+0:258:37
4Maria BjörklundBjursås OK22:47+0:308:39
5Elenore AndréSvärdsjö IF22:49+0:328:40
6Magnus ElverlindOK Tranan23:09+0:528:48
7Kristin OlovssonRehns BK23:49+1:329:03
8Lars ÅhlundAlmby IK25:40+3:239:45
9Jenny WåhlinDomnarvets GOIF26:06+3:499:55
10Magnus LindbergVandrarringen26:33+4:1610:05
11Malena AhlströmVästerås SOK27:11+4:5410:20
12Lena HöjlindIFK Moras OK27:21+5:0410:23
13Annika HolmströmVästerbergslagens OL27:31+5:1410:27
14Pernilla BlomRehns BK27:48+5:3110:34
15Anna Karin ForsbergOK Kåre28:31+6:1410:50
16Håkan DuhlboIFK Moras OK28:39+6:2210:53
17Per-Erik BjörklundBjursås OK28:58+6:4111:00
18Bengt BjörndahlAlmby IK29:04+6:4711:03
19Mikael ÅhlundAlmby IK30:03+7:4611:25
20Helena ÅhlinHelsingborgs SOK31:33+9:1611:59
21Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK33:00+10:4312:32
22Lars MosslindVandrarringen35:11+12:5413:22
23Ritva KärkkäinenAvesta OK35:31+13:1413:30
24Kjell JohanssonSkattkärrs IF38:18+16:0114:33
25Erik HaugenRingsaker OK39:20+17:0314:57
26Louise HarkerKFUM Örebro OK40:50+18:3315:31
27Valter FallAlmby IK40:52+18:3515:32
28Gunnel HultqvistIF Hagen41:02+18:4515:36
29Anna WadmanIFK Moras OK42:11+19:5416:02
30Sören HolmbergLeksands OK43:31+21:1416:32
31Annica HedbergOK Södertörn49:15+26:5818:43
32Mariane JernbergSöders-Tyresö51:14+28:5719:28
33Fredrik LarssonSundbybergs IK59:47+37:3022:43

Herr Lång Upplevelsen

9 040 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas WannbergVästerås SOK1:13:338:08

Öppen motion 9

4 200 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan ErikssonGävle OK25:226:02
2Staffan ErikssonStora Tuna OK25:27+0:056:03
3Jörgen HectorSnättringe SK29:06+3:446:55
4Henrik OlofssonHelsingborgs SOK29:26+4:047:00
5Håkan PetterssonOK Djerf32:39+7:177:46
6Erik MolitorKatrineholms OK32:43+7:217:47
7Karolin OhlssonJärla Orientering32:45+7:237:47
8Jerker BomanGävle OK33:06+7:447:52
9Joakim AhlströmVästerås SOK33:37+8:158:00
10Jonas BrånaltFrölunda OL34:13+8:518:08
11Anders VedinSundsvalls OK34:34+9:128:13
12Conny KarlssonÄrla IF34:57+9:358:19
13Örjan SvahnIFK Moras OK35:30+10:088:27
14Hasse ErikssonSälens IF36:44+11:228:44
15Nils ErkersLeksands OK37:40+12:188:58
16Yvonne SjödénÄlvdalens IF OK37:59+12:379:02
17Andreas StrömstedtHJS-Vansbro OK38:19+12:579:07
18Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF38:21+12:599:07
19Stefan LjungbergTumba-Mälarhöjden OK38:26+13:049:09
20Håkan FlingmarkUddevalla OK38:32+13:109:10
21Jenny RöjgårdOK Kolmården38:46+13:249:13
22Stefan StridhValbo AIF39:06+13:449:18
23Mia DammvikStora Tuna OK39:42+14:209:27
24Karl WegerfeltGarphyttans IF40:58+15:369:45
25Peter SjödénÄlvdalens IF OK41:00+15:389:45
26Erik JohanssonUmeå OK41:06+15:449:47
27Peter JanssonIK Jarl Rättvik41:10+15:489:48
28Marika LindahlOK Milan41:14+15:529:49
29Karin ElfvingDomnarvets GOIF41:59+16:379:59
30Sören LövgrenIFK Moras OK42:17+16:5510:04
31Stefan FalkValbo AIF42:24+17:0210:05
32Lotta StigsdotterIF Hagen42:41+17:1910:09
33Henrik LövhammerStenungsunds OK43:07+17:4510:15
34Pia BirkebækStora Tuna OK43:47+18:2510:25
35Per ErikssonVästerbergslagens OL43:50+18:2810:26
36Lina MattssonFalun44:27+19:0510:35
37Lukáš PoláčekCentrum OK45:27+20:0510:49
38Ida HameliusSäterbygdens OK45:38+20:1610:51
39Lena LjungbergTumba-Mälarhöjden OK47:45+22:2311:22
40Andreas WallströmJärbo OK50:06+24:4411:55
41Håkan PerssonValbo AIF52:51+27:2912:35
42Carl Gunnar ForsbergSnättringe SK55:18+29:5613:10
43Ulrika N ErikssonStora Tuna OK57:34+32:1213:42
44Mickael ErikssonValbo AIF1:02:24+37:0214:51
45Niklas KarlssonLustens OK1:07:08+41:4615:59
Ulf CarlssonÄrla IFej godkänd
Marcus OlofssonOK Kolmårdenej start

Dam Lång Upplevelsen

9 040 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin HvittfeldtIFK Moras OK1:12:228:00

Dam Kort Upplevelsen

9 560 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria SingmanKlubblös1:14:357:48
2Josefin KnutasAttunda OK1:48:23+33:4811:20
3Pernilla Knutas LundbladAttunda OK1:49:40+35:0511:28
4Aija SadurskisCentrum OK2:02:20+47:4512:47
Kerstin SundbergOK Kåreej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser