Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM
Arrangörsorganisation: Lerums SOK
Datum: tisdag 15 augusti 2017

D16

3 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina SamorLerums SOK27:327:38
2Emma DjerfLerums SOK27:58+0:267:46
3Selma MoqvistLerums SOK32:22+4:508:59
4Tilda MelkstamLerums SOK37:45+10:1310:29
5Tova LarssonLerums SOK37:57+10:2510:32

H16

4 210 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil AxelssonLerums SOK28:326:46
2Sören SturessonLerums SOK29:13+0:416:56
3Jonas AxelssonLerums SOK31:07+2:357:23
4Gabriel SturessonLerums SOK31:29+2:577:28
5Anders NilssonLerums SOK32:08+3:367:37
6Claes HagstrandLerums SOK33:16+4:447:54
7Vilhelm MelkstamLerums SOK35:55+7:238:31
8Johan BlickOK Alehof36:30+7:588:40
9Henrik MelkstamLerums SOK38:18+9:469:05
10Tommy WedlinLerums SOK38:51+10:199:13
11Kent ErikssonLerums SOK41:53+13:219:56
12Lars-Erik AnderssonLerums SOK43:15+14:4310:16
13Håkan B SamorLerums SOK44:27+15:5510:33
14Stefan O JanssonLerums SOK46:38+18:0611:04
15Erik BlickOK Alehof47:31+18:5911:17
16Patrick DjerfLerums SOK50:40+22:0812:02
17Erik SparrevikLerums SOK51:51+23:1912:18
18Mats KarestrandLerums SOK52:30+23:5812:28
19Fredrik BistedtLerums SOK53:10+24:3812:37
20Lars AxviLerums SOK1:01:56+33:2414:42
Jakob GunnarssonLerums SOKej godkänd

H14

3 180 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1William SturessonLerums SOK21:436:49
2Jonas OlandersLerums SOK29:34+7:519:17

D12

2 340 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa MoqvistLerums SOK17:437:34
2Maja HaablaheLerums SOK49:08+31:2520:59
Maja AxelssonLerums SOKej godkänd

H12

2 340 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexander NilssonLerums SOK34:0014:31
2Jakob JönssonLerums SOK43:35+9:3518:37

D10

2 140 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin AxelssonLerums SOK26:2512:20

U1

1 840 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara AlfredssonLerums SOK24:4513:27
2Elsa HaablaheLerums SOK33:17+8:3218:05
3Simon AlfredssonLerums SOK37:24+12:3920:19

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser