Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOFs Sommarserie

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOFs Sommarserie
Arrangörsorganisationer: Frölunda OL / Göteborgs Orienteringsförbund
Datum: torsdag 10 augusti 2017

Svart-Lång

6 300 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK56:108:54
2Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK1:00:02+3:529:31
3Gustav BoquistIK Uven1:00:26+4:169:35
4Martin AhlbergerHestra IF1:01:03+4:539:41
5Rasmus LarssonOK Alehof1:03:30+7:2010:04
6Albin ThunbergOK Alehof1:09:56+13:4611:06
7Anders HöijeGöteborg-Majorna OK1:10:06+13:5611:07
8Magnus HomannOK Orinto1:11:41+15:3111:22
9Erik HogedalGöteborg-Majorna OK1:13:26+17:1611:39
10Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK1:14:04+17:5411:45
11Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK1:15:44+19:3412:01
12Johan NilssonSävedalens AIK1:20:18+24:0812:44
13Anders ArfwedsonFrölunda OL1:28:01+31:5113:58
14Peter AugustssonGöteborgs SK1:30:45+34:3514:24
15Peter FlemsjöFrölunda OL1:37:19+41:0915:26
16David AndréGöteborg-Majorna OK1:39:56+43:4615:51
17Daniel NybergMölndal Outdoor IF1:43:44+47:3416:27
18Martin SykGöteborgs SK1:47:54+51:4417:07
19Sven-Olof HermanssonTolered-Utby Ol-klubb1:56:59+1:00:4918:34
Tobias AnderssonGöteborgs SKej godkänd
Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Linnéa BäckströmHestra IFej godkänd
Per GustavssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Henrik BrusSävedalens AIKej godkänd
Johan WettergrenIK Uvenej godkänd
Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Tobias JohanssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Joakim EliassonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Rasmus ArfwedsonFrölunda OLej godkänd
Henrik UndelandIFK Göteborgej godkänd
Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OKutgått

Svart-Mellan

4 000 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robert HallbergIK Uven45:3811:24
2Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK47:51+2:1311:57
3Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK49:00+3:2212:15
4Bengt MattssonTolereds Allmänna IK49:44+4:0612:26
5Anders JägrydSkåneslättens OL49:56+4:1812:29
6Anton KastrupFK Herkules50:17+4:3912:34
7Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb51:12+5:3412:48
8Mats AnderssonOK Skogshjortarna51:30+5:5212:52
9Pär MoqvistLerums SOK51:59+6:2112:59
10Erik BernérusSävedalens AIK53:38+8:0013:24
11Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK55:00+9:2213:45
12Per SkogbergGöteborg-Majorna OK56:16+10:3814:04
13Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK56:43+11:0514:10
14Anders RybergMölndal Outdoor IF57:10+11:3214:17
15Jakob GunnarssonLerums SOK57:26+11:4814:21
16Per-Åke BastestadTolered-Utby Ol-klubb57:31+11:5314:22
17Stefan SjöblomFrölunda OL58:47+13:0914:41
18Göran StuhlhoferOK Landehof59:39+14:0114:54
19Andreas KarlssonSävedalens AIK59:55+14:1714:58
20Lena CarlssonSävedalens AIK59:56+14:1814:59
21Magnus PåhlmanGöteborg-Majorna OK1:01:16+15:3815:19
22Hanna WesterbergKlubblös1:01:46+16:0815:26
23Jonas JerlinFrölunda OL1:03:52+18:1415:58
24Erik HulthénMölndal Outdoor IF1:05:32+19:5416:23
25Jan Petter HansenIL Gular1:06:03+20:2516:30
26Oscar RenbergSävedalens AIK1:07:19+21:4116:49
27Daniel TorstenssonGöteborgs SK1:07:25+21:4716:51
28Mikael NömmIFK Göteborg1:07:56+22:1816:59
29Håkan BerndtssonFrölunda OL1:09:57+24:1917:29
30Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:13:57+28:1918:29
31Tuuli SaariFK Herkules1:15:36+29:5818:54
32Malin LammFrölunda OL1:15:49+30:1118:57
33Lennart AnderssonGöteborgs SK1:15:58+30:2018:59
34Lennart VamlingFrölunda OL1:17:04+31:2619:16
35Peter GergelyFK Herkules1:24:34+38:5621:08
36Zebastian ArfwedsonFrölunda OL1:24:39+39:0121:09
37Karin ÅkesdotterIFK Göteborg1:25:07+39:2921:16
38Mattias BrännströmFK Herkules1:33:49+48:1123:27
39Jan SveideIF Hagen1:37:29+51:5124:22
40Lars TorstenssonGöteborgs SK1:43:26+57:4825:51
Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Dan JohanssonFjärås AIKej godkänd
Linda GunnarssonLerums SOKej godkänd
Elin SkogbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Håkan EggertIF Hagenej godkänd
Mattis HallbergIK Uvenej godkänd
Robert CummingGöteborgs SKej godkänd
Jens KaminskyGöteborg-Majorna OKej godkänd
Ulf BörjessonGöteborg-Majorna OKutgått

Gul/Orange

2 200 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kevin LarssonKlubblös21:069:35
2Emil LindbladSävedalens AIK21:57+0:519:58
3Elsa MoqvistLerums SOK24:22+3:1611:04
4Elvira RamleSjövalla FK25:18+4:1211:29
5Anette LundborgKungälvs OK33:17+12:1115:07
6Kajsa HomannOK Orinto33:26+12:2015:11
7Johanna HulthénMölndal Outdoor IF35:23+14:1716:05
8Gabriel AntonelliFrölunda OL36:12+15:0616:27
9Karin JägrydSkåneslättens OL42:22+21:1619:15
10Kerstin LindbladSävedalens AIK47:21+26:1521:31
11Rune JungbjerGöteborgs SK1:08:31+47:2531:08
12Clara AntonelliFrölunda OL1:10:39+49:3332:06
13Erik KlerforsFK Herkules1:17:30+56:2435:13
14Lena KlerforsFK Herkules1:17:35+56:2935:15
15Maria AntonelliFrölunda OL1:21:28+1:00:2237:01
16Anna AntonelliFrölunda OL1:21:30+1:00:2437:02
Viktor BerndtssonFrölunda OLutgått

Svart-Kort

2 400 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Victor BeischerIK Uven33:3914:01
2Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb41:05+7:2617:07
3Marcus LammFrölunda OL45:10+11:3118:49
4Isa EnvallIK Hakarpspojkarna51:17+17:3821:22
5Joanna MalmkvistSävedalens AIK54:28+20:4922:41
6Sofia PåhlmanGöteborg-Majorna OK55:36+21:5723:10
7Peter RamleSjövalla FK1:10:18+36:3929:17
8Annika HogedalGöteborg-Majorna OK1:14:42+41:0331:07
9Jane McpheatFK Herkules1:18:23+44:4432:39
10Nina KastrupFK Herkules1:19:53+46:1433:17
11Anna BeischerIK Uven1:23:25+49:4634:45
12Mohsin NosratiniaFK Herkules1:32:41+59:0238:37
Oscar LundborgKungälvs OKej godkänd
Maria VamlingFrölunda OLej godkänd
Björn LindbladSävedalens AIKej godkänd
Julia LindbladSävedalens AIKej godkänd
Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Maria PollMölndal Outdoor IFej godkänd
Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Rickard BerndtssonFrölunda OLej godkänd
Lars RenbergAstraZeneca IF Mölndalej godkänd
Michael AnderssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Alexandre AntonelliVÄSTRA FRÖLUNDAej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser