Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOFs Sommarserie

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOFs Sommarserie
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / Mölndal Outdoor IF
Datum: torsdag 17 augusti 2017

Svart

50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Heino OllinSävedalens AIK43:26
2Magnus CarlstedtSävedalens AIK44:10+0:44
3Amanda ClaessonSävedalens AIK44:39+1:13
4Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK44:47+1:21
5Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK45:22+1:56
6Karl LevinSävedalens AIK48:21+4:55
7Albin PetterssonOK Tisaren50:03+6:37
8Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK51:26+8:00
9Albin ClaessonSävedalens AIK53:13+9:47
10Johan AntonssonOK Löftan53:33+10:07
11Gustav ÖstlingOK Skogshjortarna55:04+11:38
12Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb55:45+12:19
13Björn GrothKungälvs OK56:25+12:59
14Emma BacklundSävedalens AIK57:34+14:08
15Ola WallinderGöteborg-Majorna OK58:49+15:23
16Laila B HöglundFK Herkules59:01+15:35
17Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb59:10+15:44
18Henrik NordholmSävedalens AIK59:17+15:51
19Calle StenbergOK Skogshjortarna59:28+16:02
20Lilian ForsgrenOK Tisaren59:57+16:31
21Rikard PentonenIFK Göteborg1:01:06+17:40
22John GabrielssonSävedalens AIK1:01:46+18:20
23Laust SörensenGöteborg-Majorna OK1:05:23+21:57
24Ulf BörjessonGöteborg-Majorna OK1:05:27+22:01
25Kirsi NurmiIFK Göteborg1:05:49+22:23
26Martin AhlqvistFrölunda OL1:06:04+22:38
27Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OK1:06:55+23:29
28Tobias AnderssonGöteborgs SK1:06:57+23:31
29Christer BorgGöteborg-Majorna OK1:08:49+25:23 Ladda ner rutt i gpx-format
30Jan JohanssonKlubblös1:09:06+25:40
31Bengt MattssonTolereds Allmänna IK1:09:14+25:48
32David AndréGöteborg-Majorna OK1:10:28+27:02
33Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK1:10:39+27:13
34Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK1:10:53+27:27
35Nadia El-CharifTolered-Utby Ol-klubb1:11:32+28:06
36Anders SpånérGöteborg-Majorna OK1:13:08+29:42
37Lotta FalkGöteborg-Majorna OK1:14:01+30:35
37Patrik FalkGöteborg-Majorna OK1:14:01+30:35
39Albert JohannessonGöteborg-Majorna OK1:14:02+30:36
40Martin SykGöteborgs SK1:15:40+32:14
41Magnus ForsbergFK Herkules1:23:10+39:44
42Johan WettergrenIK Uven1:24:54+41:28
43Åsa BrusehedFK Herkules1:33:10+49:44
44Håkan EggertIF Hagen1:38:49+55:23
45Maria PollMölndal Outdoor IF1:41:58+58:32
46Arvid WikströmGöteborgs SK1:47:08+1:03:42
47Edo DrenthHelsingborgs SOK1:48:47+1:05:21
48Jan SveideFrölunda OL2:54:20+2:10:54
Linda MartinssonIF Marin Västutgått
Jan JohanssonFrölunda OLutgått

Röd

31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Erik HogedalGöteborg-Majorna OK28:17
2Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK30:23+2:06
3Victor LeClaireFK Herkules37:18+9:01
4Stig LarssonGöteborg-Majorna OK40:37+12:20
5David GabrielssonSävedalens AIK42:20+14:03
6Stefan SjöblomFrölunda OL43:13+14:56
7Per-Martin JohanssonIF Rigor44:36+16:19
8Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK48:14+19:57
9Jonas SvedbergTibro OK48:50+20:33
10Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK49:00+20:43
11Per PerssonFK Herkules50:28+22:11
12Daniel TorstenssonGöteborgs SK54:05+25:48
13Stefan EkströmIK Uven55:12+26:55
14Frida PerssonFK Herkules55:27+27:10
15Björn LindbladSävedalens AIK1:02:16+33:59
16Emma SkantzFK Herkules1:03:13+34:56
17Annika HogedalGöteborg-Majorna OK1:04:13+35:56
18Tom Axel EkenstråleFK Herkules1:04:25+36:08
19Julia LindbladSävedalens AIK1:04:59+36:42
20Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK1:06:26+38:09
21Hannes PerssonFK Herkules1:09:30+41:13
22Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:09:40+41:23
23Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb1:12:44+44:27
24Lars TorstenssonGöteborgs SK1:14:44+46:27
25Tuuli SaariFK Herkules1:15:52+47:35
26Christer WestbergIFK Göteborg1:16:10+47:53
27Jörgen AnderssonMalmö OK1:27:51+59:34
28Liselotte RybergFK Herkules1:33:02+1:04:45
29Peter GergelyFK Herkules1:33:18+1:05:01
30Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK2:22:25+1:54:08
Johanna FridhagenGöteborg-Majorna OKutgått

Gul/Orange

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Emil LindbladSävedalens AIK30:33
2Selma PerssonFK Herkules32:23+1:50
3Jonas NiltonFK Herkules41:41+11:08
4Johan Wall JungbjerGöteborgs SK58:08+27:35
5Sofia EklundIFK Göteborg59:43+29:10
6Rune JungbjerGöteborgs SK1:00:23+29:50
7Emil AugustssonGöteborgs SK1:09:56+39:23
8Emma EkenstråleFK Herkules1:11:18+40:45
9Amanda PehrsonGöteborg-Majorna OK1:31:13+1:00:40
10Ellika GrothKungälvs OK1:33:25+1:02:52
Rune JungbjerGöteborgs SKutgått
Kerstin LindbladSävedalens AIKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser