Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Konsultkampen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Konsultkampen
Arrangörsorganisation: IFK Lidingö SOK
Datum: tisdag 20 juni 2017

Bana A

6 430 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar GustafssonTyrens43:026:41
2Oskar MalmbergSweco43:11+0:096:42
3Hector HainesSweco43:17+0:156:43
4Ivan ForsgrenÅF45:29+2:277:04
5Johan EdenhamnHIFAB45:54+2:527:08
6Christoffer Winander SchönningWSP46:39+3:377:15
7Zdenek LiscinskyProjektbyrån Stockholm AB46:58+3:567:18
8Pontus JohanssonWSP47:35+4:337:24
9Martin LarboWSP48:29+5:277:32
10Pontus GilleÅF48:59+5:577:37
11Henrik ErikssonGolder50:00+6:587:46
12Jonas GidingELU53:44+10:428:21
13Simon TeikeBergab53:56+10:548:23
14Magnus BergmanSweco54:00+10:588:23
15Torbjörn ArvidssonTrafikverket54:05+11:038:24
16Carolin SvenssonEurolandscape54:17+11:158:26
17Magnus YngvessonRamböll54:48+11:468:31
18Åke SvenssonTyrens1:00:08+17:069:21
19Jacob SvenssonTrafikverket1:03:01+19:599:48
20Peter ÅmanTyrens1:04:01+20:599:57
21Giedrius VidzikauskasSweco1:09:22+26:2010:47
22Thomas AnderssonAtkins1:09:35+26:3310:49
23Lotten SandénTyrens1:10:20+27:1810:56
24Elin PramlidSweco1:12:54+29:5211:20
25Per NylundRamböll1:16:01+32:5911:49
26Elias ProkofievAtkins1:16:40+33:3811:55
27Björn LönneÅF1:18:03+35:0112:08
28Erik NylundRamböll1:18:45+35:4312:14
29Göran DoyleLantmäteriet1:21:05+38:0312:36
Fredrik AntevikBergabej godkänd

Bana B

4 450 m, 74 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob EngGolder27:306:10
2Anna BachmanÅF31:04+3:346:58
3Hans TarandiSweco33:45+6:157:35
4Johan HofstedtELU33:49+6:197:35
5Kjell AlmgrenÅF34:45+7:157:48
6Anders LindeborgProjektbyrån Stockholm AB36:43+9:138:15
7Louise GöthforsGolder37:04+9:348:19
8Esbjörn Eriksson LångströmTrafikverket37:44+10:148:28
9Mårten AxelssonÅF40:00+12:308:59
10Michael GranqvistBjerking41:51+14:219:24
11Mikael YngvessonSigma Civil42:46+15:169:36
12Marianne CarlbergHIFAB43:41+16:119:48
13Anders ForsbergLantmäteriet44:45+17:1510:03
14Anders BengtssonELU45:53+18:2310:18
15Lenka Zatlouka IovaProjektbyrån Stockholm AB46:47+19:1710:30
16Jon SundbergSweco47:44+20:1410:43
17Agnes LundqvistAtkins48:27+20:5710:53
18Göran LundqvistAtkins49:10+21:4011:02
19Jörgen TheanderGolder49:16+21:4611:04
20Kristoffer RistinmaaBergab49:28+21:5811:06
21Carina DoyleLantmäteriet49:29+21:5911:07
22Helena KöningssonSigma Civil49:54+22:2411:12
23Lovisa OnsbringBergab50:18+22:4811:18
24Leif LundinAtkins51:07+23:3711:29
25Elin LarssonÅF51:20+23:5011:32
26Karin LindstenGolder51:22+23:5211:32
27Lars VestmanBergab51:53+24:2311:39
28Ida HofstedtELU53:51+26:2112:06
29Anna NystedtWSP54:17+26:4712:11
30Nils RisbergWSP54:18+26:4812:12
31Magnus ForshällenINCOORD54:30+27:0012:14
32Jan DahlbergSweco55:14+27:4412:24
33Märit NordlundSweco56:45+29:1512:45
34Anette BrunanderTrafikverket57:01+29:3112:48
35Kristina LarssonTrafikverket57:20+29:5012:53
36Björn IsraelssonELU58:34+31:0413:09
37Felix ErikssonELU1:01:58+34:2813:55
38Torbjörn WrighedTrafikverket1:03:56+36:2614:22
39Emilie MalmBjerking1:04:03+36:3314:23
40Olof SandénTyrens1:07:35+40:0515:11
41Gustaf HofstedtELU1:08:33+41:0315:24
42Lars MalmBjerking1:09:06+41:3615:31
43Per LidhBergab1:09:42+42:1215:39
44Erik JonssonBjerking1:11:14+43:4416:00
45Maximilian RosellSweco1:13:50+46:2016:35
46Erica ÖsterlundBergab1:14:59+47:2916:51
47Gustaf LissWSP1:17:13+49:4317:21
48Oscar WicksellRamböll1:17:24+49:5417:23
49Peter MöllerProjektbyrån Stockholm AB1:20:20+52:5018:03
50Andrea JonssonBjerking1:21:53+54:2318:24
51Helen ÅhmanINCOORD1:22:47+55:1718:36
52Lars LundbergÅF1:22:48+55:1818:36
53Kim SärmanÅF1:23:15+55:4518:42
54Lina FärjeTyrens1:23:35+56:0518:46
55David MalmströmBergab1:24:52+57:2219:04
56Anna SwahnWSP1:28:14+1:00:4419:49
57Andreas LarsdalenSweco1:30:36+1:03:0620:21
58Erik ArnérITERIO1:32:12+1:04:4220:43
59Adam EngströmBergab1:35:22+1:07:5221:25
60Eric HöjerSweco1:36:51+1:09:2121:45
61Joakim SirénSweco1:37:16+1:09:4621:51
62Emma ForsbergSweco1:37:36+1:10:0621:55
63Kim NilssonSweco1:41:50+1:14:2022:53
64Pär BågeITERIO1:45:05+1:17:3523:36
65Elise FahlgrenBergab1:45:17+1:17:4723:39
66Viktor BodinSweco1:54:34+1:27:0425:44
67Dejan PijetlovicSweco1:58:01+1:30:3126:31
68Fredrik StenströmWSP2:16:32+1:49:0230:40
69Rikard FogelholmWSP2:33:11+2:05:4134:25
Ulrika PetterssonSwecoej godkänd
Joakim AnderssonÅFej godkänd
Mikael SvenssonHIFABej godkänd
Love Stalås HörnstenBjerkingej godkänd
Ann GranqvistRamböllej godkänd

Bana C

3 410 m, 66 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda GranqvistRamböll27:318:04
2Peter SandströmProjektbyrån Stockholm AB33:59+6:289:57
3Jonas EklundELU35:52+8:2110:31
4Peter GrafströmELU36:10+8:3910:36
5Isa LundqvistAtkins36:36+9:0510:43
6Patrik EliassonEurolandscape39:32+12:0111:35
7Nadia LarssonELU39:59+12:2811:43
8Pia BoudrieProjektbyrån Stockholm AB40:43+13:1211:56
9Lars CederusWSP41:30+13:5912:10
10Hans RosénLantmäteriet42:46+15:1512:32
11Gustav NilssonELU42:56+15:2512:35
12Patrik HagströmGolder44:54+17:2313:10
13Tomas WidellELU45:28+17:5713:20
14Malin JakobssonWSP45:39+18:0813:23
15Henning HolmströmGolder46:53+19:2213:44
16Hampus SundbergSweco48:01+20:3014:04
17Mikael AlménLantmäteriet49:23+21:5214:28
18Susanna BöösGolder50:47+23:1614:53
19Natascha MarxmeierÅF51:17+23:4615:02
20Jesper PerssonSweco52:00+24:2915:14
21Johan RoempkeELU52:32+25:0115:24
22Jonas NygrenGolder52:51+25:2015:29
23Ulf AleniusTyrens53:35+26:0415:42
24Elisabeth BengtssonSweco53:38+26:0715:43
25Samuel BrudeforsBergab56:28+28:5716:33
26Arvid HofgaardÅF56:43+29:1216:37
27Hans JohanssonBjerking57:26+29:5516:50
28Per-Lennart KarlssonRamböll58:27+30:5617:08
29Fanny NordinBergab58:53+31:2217:16
30Roger StalåsBjerking59:04+31:3317:19
31Martina PotucekBergab59:18+31:4717:23
32Joen LundgrenBergab59:20+31:4917:23
33Göran NorströmWSP1:02:45+35:1418:24
34Magnus KusoffskyRamböll1:03:20+35:4918:34
35Viktoria Wramsmyr ÖgrenRamböll1:07:34+40:0319:48
36Robin LandhSweco1:10:35+43:0420:41
37Matilda UlénSweco1:11:11+43:4020:52
38Dan JohanssonPassarella AB1:11:21+43:5020:55
39Emil HenrikssonSweco1:11:49+44:1821:03
40Gunlög PeterssonRamböll1:12:31+45:0021:15
41Sandra NorénELU1:15:03+47:3222:00
42Barbro CederusWSP1:16:37+49:0622:28
43Christoffer JohanssonELU1:17:10+49:3922:37
44Allan KvarzellELU1:17:15+49:4422:39
45Jan WernerHIFAB1:19:19+51:4823:15
46Gabriel KvarzellELU1:20:20+52:4923:33
47Emilia NilssonELU1:21:04+53:3323:46
48Chrstina BlackwellWSP1:21:19+53:4823:50
49Kajsa HenrikssonSweco1:21:36+54:0523:55
50Dag StenkvistTrafikverket1:22:38+55:0724:13
51Fredrik ResareELU1:22:53+55:2224:18
52Susanne RöingELU1:23:03+55:3224:21
53Paul IngvarssonÅF1:27:34+1:00:0325:40
54Rikard LundborgÅF1:28:19+1:00:4825:53
55Thomas SvedinProjektbyrån Stockholm AB1:29:34+1:02:0326:15
56Cilla ÅkerströmHIFAB1:32:49+1:05:1827:13
57Stuart RumbelowHIFAB1:33:17+1:05:4627:21
58Johannes ErlandssonAtkins1:35:06+1:07:3527:53
59Karin TörnblomBergab1:38:33+1:11:0228:54
Linda PeräläinenRamböllej godkänd
Caesar KardanRamböllej godkänd
Ibrahim al-ZubaidiRamböllej godkänd
Saba SahriariRamböllej godkänd
Frida AnderssonRamböllej godkänd
Farid AshoryBjerkingej godkänd
Anna JacobssonTyrensej godkänd

Bana D

2 070 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Madeleine HedlundSweco28:3913:50
2Saioa Ibarrola BarandikaSweco28:46+0:0713:53
3Marianna SvanbergSweco28:54+0:1513:57
3Anna CarlqvistSweco28:54+0:1513:57
5Åsa KledzikHIFAB41:41+13:0220:08
6Ulrika Adlerz-LindHIFAB41:43+13:0420:09
7Eva WoojärvHIFAB42:27+13:4820:30
8Tomas EscrivaSweco48:39+20:0023:30
9Minna JersenuisSweco48:42+20:0323:31
Mikaela SjökvistÅFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser