Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MtbO, DM, medel, Småland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MtbO, DM, medel, Småland
Arrangörsorganisation: SOK Viljan
Datum: lördag 9 september 2017

D21

8 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina SvenssonBredaryds SOK1:09:268:10
2Johanna JonssonSOK Aneby1:11:41+2:158:26
3Katarina LeanderVäxjö OK1:17:34+8:089:07

H21

9 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bernt KarlssonOK Reftele1:52:3311:29
Jens SkoogVäxjö OKej godkänd
Andreas KällmingSOK Anebyutgått

D17-20

7 400 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Lovisa BlomgrenSOK Anebyej start

H14

4 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor LundqvistNybro OK46:149:26
2Olle ErlandssonSOK Viljan46:47+0:339:32
3Johan HanssonSOK Viljan51:22+5:0810:28
4William ElfstrandSOK Viljan1:09:14+23:0014:07

H12

3 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton KarlssonFK Finn56:2014:26

D40

7 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK1:10:299:31
2Ulrika GustafssonIK Vista1:22:51+12:2211:11

H40

8 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amalia ErlandssonSOK Viljan1:25:1110:01
1Andreas BerggrenVäxjö AIS1:02:337:21
2Patrik LundqvistNybro OK1:11:25+8:528:24
3Thomas JohanssonGamleby OK1:24:00+21:279:52
Mikael JohanssonVärend GN OLej godkänd
Per-Ola ThuressonOK Tylöskogej start
Torbjörn LindgrenNAIS OKej start

D50

6 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica KollbergEksjö SOK55:258:31
2Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK1:05:18+9:5310:02
3Katarina Westin-KarlssonOK Reftele1:05:19+9:5410:02
4Ingrid SvenssonFinspångs SOK1:06:42+11:1710:15
5Anneli KarlssonFK Finn1:33:10+37:4514:20
6Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK1:44:28+49:0316:04
Görel SkoogVäxjö OKej start

H50

7 400 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma RindstigSOK Viljan 46:256:16
1Mikael GustafssonIK Vista47:316:25
2Tuva NylundBredaryds SOK53:57+7:327:17
2Stefan KollbergEksjö SOK48:30+0:596:33
3Kenneth SvenssonFinspångs SOK52:12+4:417:03
4Thomas PeterssonNAIS OK52:27+4:567:05
5Gunnar NilssonFinspångs SOK53:08+5:377:10
6Ulf RindstigÅlems OK53:20+5:497:12
7Mats NylundBredaryds SOK55:52+8:217:32
8Johan HanssonJönköpings OK58:48+11:177:56
9Anders PetterssonVästerviks OK1:03:22+15:518:33
Håkan KarlssonFK Finnej godkänd
Håkan SvenssonIK Vistaej start
Clas LöfqvistOK Njudungej start
Johan BlomgrenSOK Anebyej start

D60

5 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunvor ArbinAnnebergs GIF1:13:3712:28
2Margareta SvenssonAnkarsrums OK1:35:48+22:1116:14

H60

6 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Åke SjökvistVärend GN OL58:138:57
1Stefan ArbinAnnebergs GIF51:407:56
2Stefan OlssonÅlems Ok51:58+0:187:59
2Anders SvenssonAnkarsrums OK1:26:55+28:4213:22
3Leif AhlstrandIF Hallby SOK59:50+8:109:12
4Peter JoelssonÅlems OK1:04:54+13:149:59
5Lars-Gunnar SkoogVäxjö OK1:06:22+14:4210:12
6Thomas AlmqvistVästerviks OK1:06:26+14:4610:13
7Göran SvenssonSkillingaryds FK1:08:48+17:0810:35
8Bo JohanssonOk Stigen1:17:13+25:3311:52
Kjell JohanssonAnkarsrums OKej start

Öppen motion 1

5 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin LundqvistNybro OK1:21:3916:19
2Vilgot TyrbergSOK Viljan1:23:12+1:3316:38
3Alfred TyrbergSOK Viljan1:23:21+1:4216:40

Öppen motion 5

6 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna GustavssonKlubblös1:24:2513:50
2Ulf LundbergKalmar OK1:24:35+0:1013:51
3Jessica SandqvistKlubblös1:43:43+19:1817:00
4Susann GustafssonKlubblös1:43:46+19:2117:00

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser