*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Veteranorientering VO

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteranorientering VO
Arrangörsorganisation: Västerviks OK
Datum: onsdag 21 juni 2017

Långa

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kent GranqvistVästerviks OK39:35
2Ulric SvenssonVimmerby OK42:30+2:55
3Åke BorgerAnkarsrums OK49:49+10:14
4Olof HjortvidVästerviks OK50:19+10:44
5H-G KarmstigAnkarsrums OK52:59+13:24
6Jan-Ulf KarlssonMålilla OK59:09+19:34
7Göran FredricsonMålilla OK59:14+19:39
8Bo EklundVimmerby OK1:03:13+23:38
9Stig JonssonKisa SK1:40:29+1:00:54
Arne LarsenVästerviks OKej godkänd
Lennart SturessonVästerviks OKej start

Mellan

22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Evert FranssonVimmerby OK37:54
2Bo JohanssonMålilla OK38:55+1:01
3Kerstin ErikssonKisa SK41:58+4:04
4Gunnar SöderholmVimmerby OK42:24+4:30
5Hans-Åke ChristianssonGamleby OK43:02+5:08
6Lars KarlssonGamleby OK43:41+5:47
7Åke BjörklundVästerviks OK49:16+11:22
8Annika SandströmVimmerby OK49:25+11:31
9Roland SkyttKisa SK49:59+12:05
10Anders HallgrenAnkarsrums OK55:05+17:11
11Gun-Britt SvenssonVästerviks OK55:06+17:12
12Göran AlmgrenGamleby OK55:36+17:42
13Lena SandahlGamleby OK55:59+18:05
14Anne-Marie RobertssonMålilla OK58:04+20:10
15Börje KarlssonVimmerby OK58:12+20:18
16Eivor PetterssonGamleby OK58:26+20:32
17Britt-Marie BjörklundVästerviks OK59:21+21:27
18Sören MarmelidGamleby OK59:57+22:03
19Janeric AnderssonBjörkfors GOIF1:00:50+22:56
20Kicki SanderBjörkfors GOIF1:12:49+34:55
Marianne BergVimmerby OKej godkänd
Stig KarlssonKisa SKej godkänd

Korta

15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gunilla SävenstrandHultsfreds OK34:43
2Arne SävenstrandHultsfreds OK37:49+3:06
3Håkan B SvenssonVästerviks OK38:51+4:08
4Stig AnderssonVimmerby OK40:30+5:47
5Inger AlmgrenGamleby OK41:57+7:14
6Lennart KarlssonHultsfreds OK42:02+7:19
7Gunnel ChristianssonGamleby OK42:55+8:12
8Hans-Åke OlssonHultsfreds OK43:06+8:23
9Inga-Britt JohanssonHultsfreds OK48:48+14:05
10Gunvald BruceAnkarsrums OK51:42+16:59
11Åke KarlssonBjörkfors GOIF53:01+18:18
12Lennart FridellGamleby OK57:14+22:31
13Gunnar EnbergMålilla OK1:01:08+26:25
14Allan SvenssonKisa SK1:02:55+28:12
15Liane RinghBjörkfors GOIF1:14:08+39:25
Elisabeth HjortvidVästerviks OKej start
John PaulinKisa SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser