Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOFs Sommarserie

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOFs Sommarserie
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / Kungälvs OK
Datum: onsdag 5 juli 2017

Svart

4 320 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin ThunbergOK Alehof29:346:50
2Magnus CarlstedtSävedalens AIK32:37+3:037:33
3Johan LidströmOK Linné34:46+5:128:02
4Rasmus ArfwedsonFrölunda OL35:15+5:418:09
5Frida BrogrenSävedalens AIK36:05+6:318:21
6Erik HogedalGöteborg-Majorna OK37:00+7:268:33
7Jimmy BirklinMalungs OK Skogsmårdarna38:06+8:328:49
8Jonas AxelssonLerums SOK38:19+8:458:52
9Victor AxbomOK Landehof38:24+8:508:53
10Tobias JohanssonOK Skogshjortarna39:07+9:339:03
11Jonas LauriFK Herkules39:13+9:399:04
12Lovisa LemanGöteborgs SK40:14+10:409:18
13Viktor LyxellGöteborg-Majorna OK42:32+12:589:50
14Anders ArfwedsonFrölunda OL42:59+13:259:56
15Tobias AnderssonGöteborgs SK43:43+14:0910:07
16Gustav ÖstlingOK Skogshjortarna44:23+14:4910:16
17Jolanta KolosinskaGöteborg-Majorna OK44:38+15:0410:19
18Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK44:50+15:1610:22
19Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK45:41+16:0710:34
20Kent ErikssonLerums SOK46:10+16:3610:41
21Klara DjerfLerums SOK46:13+16:3910:41
22Emma DjerfLerums SOK46:41+17:0710:48
23Joakim HanssonHindås46:47+17:1310:49
24Henrik PetterssonGustavsbergs OK48:36+19:0211:15
25Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK49:24+19:5011:26
26Magnus AlinderSjövalla FK49:57+20:2311:33
27Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK50:16+20:4211:38
27Lisa BörnstedtKungälvs OK50:16+20:4211:38
29Per-Åke BastestadTolered-Utby Ol-klubb51:09+21:3511:50
30Mattias LauriFK Herkules52:25+22:5112:08
31Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK53:01+23:2712:16
32Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb53:24+23:5012:21
33Pär JohanssonOK Alehof56:02+26:2812:58
34Magnus PåhlmanGöteborg-Majorna OK56:03+26:2912:58
35Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb58:05+28:3113:26
36Andreas KarlssonSävedalens AIK58:16+28:4213:29
37Pernilla HanssonHindås59:07+29:3313:41
38Linda GunnarssonLerums SOK59:26+29:5213:45
39Linda WetterKungälvs OK1:01:36+32:0214:15
40Maja GunnarssonLerums SOK1:02:23+32:4914:26
41Margareta HofflanderGöteborg-Majorna OK1:02:27+32:5314:27
42Daniel TorstenssonGöteborgs SK1:02:33+32:5914:28
43Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK1:04:29+34:5514:55
44Mikael NömmIFK Göteborg1:06:02+36:2815:17
45Torben ÖsterlundGöteborgs SK1:08:15+38:4115:47
46Maria NordvallOK Kolmården1:08:23+38:4915:49
47Anders MohlinIK Stern1:14:58+45:2417:21
48Annika HogedalGöteborg-Majorna OK1:15:36+46:0217:30
49Lars TorstenssonGöteborgs SK1:19:40+50:0618:26
50Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:19:55+50:2118:29
51Mats HanssonOK Alehof1:24:49+55:1519:38
Per-Martin JohanssonIF Rigorej godkänd
Björn AhlnérGöteborg-Majorna OKej godkänd
Bill AnderssonI 15 IFej godkänd
Simon LarssonSävedalens AIKej godkänd
Anders SpånérGöteborg-Majorna OKej godkänd
Jon JonssonGöteborgs SKej godkänd
Lennart AnderssonGöteborgs SKej godkänd
Agnes SpånérGöteborg-Majorna OKej start
Sofia PåhlmanGöteborg-Majorna OKej start

Röd

2 950 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eleonora AlinderSjövalla FK24:428:22
2Fredrik LundeOK Gipen29:49+5:0710:06
3Andreas BernérusGöteborg29:52+5:1010:07
4Erik SlättOK Alehof31:02+6:2010:31
5Erik BernérusSävedalens AIK31:25+6:4310:38
6Erik JohanssonOK Alehof31:43+7:0110:45
7Victor BeischerIK Uven32:05+7:2310:52
8Oscar LundborgKungälvs OK32:07+7:2510:53
9Izabell BirklinOK Kåre35:53+11:1112:09
10Charlotte WikströmSävedalens AIK36:36+11:5412:24
11Frida LyxellGöteborg-Majorna OK37:26+12:4412:41
12Anette LundborgKungälvs OK37:58+13:1612:52
13Alfred JohanssonOK Alehof39:01+14:1913:13
14Jane McpheatFK Herkules41:43+17:0114:08
15Karin ÅkesdotterIFK Göteborg42:09+17:2714:17
16Cecilia KarlssonGöteborgs SK42:22+17:4014:21
17Anna BeischerIK Uven46:12+21:3015:39
18Marita FinderupGöteborg-Majorna OK48:07+23:2516:18
Annika JohanssonOK Alehofej godkänd
Linda DanielssonLerums SOKej godkänd
Frida WallentinFlodaej start

Gul/Orange

2 800 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fabian AlinderSjövalla FK23:438:28
2Linus AlinderSjövalla FK29:58+6:1510:42
3Elin AxelssonLerums SOK30:45+7:0210:58
4Maja AxelssonLerums SOK31:07+7:2411:06
5Doris IkoTäby OK35:00+11:1712:30
6Axel SlättOK Alehof40:11+16:2814:21
7Alma BirklinOK Kåre41:53+18:1014:57
8Felix JohanssonOK Alehof42:21+18:3815:07
9Hjalmar JohanssonOK Alehof44:16+20:3315:48
10Elias LauriFK Herkules1:04:31+40:4823:02
11Lillemor HallinOK Landehof1:18:31+54:4828:02
Erik LauriFK Herkulesej godkänd
Tage KinellIFK Göteborgej start
Adrian BergqvistOK Alehofej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser