Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motiond 5-Dagars

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motiond 5-Dagars
Arrangörsorganisation: Värend GN OL
Datum: onsdag 13 september 2017

Bana 1H

2 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viggo LundbladKlubblös23:4210:18

Bana 2H

3 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars EklundVäxjö OK28:539:37
2Mats HolmVäxjö OK31:58+3:0510:39
3Bo PeterssonLessebo OK33:27+4:3411:09
4Torgny JonssonVäxjö AIS44:02+15:0914:40
Henrik LitsinVäxjö OKej godkänd

Bana 3H

3 700 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias RundgrenVäxjö OK35:169:31
2Jim WilhelmssonKlubblös36:00+0:449:43
3Roger BergvikVäxjö OK36:51+1:359:57
4Kalle LindqvistVäxjö OK40:19+5:0310:53
5Ulf WikellVärend GN OL50:40+15:2413:41
6Gunnar HolmgrenKlubblös1:04:34+29:1817:27
Anders ErikssonIF Hagenej godkänd
Ingemar ErlandssonVäxjö OKej godkänd

Bana 4h

5 100 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon KristofferssonTormestorps IF34:186:43
2Niklas KarlssonVäxjö OK35:25+1:076:56
3Henrik KroksmyrVäxjö OK38:58+4:407:38
4Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg40:59+6:418:02
5John E ErikssonVäxjö OK42:02+7:448:14
6Magnus PorleVäxjö OK47:01+12:439:13
7Bo JohanssonOK Älme49:11+14:539:38
8Micky CarlfalkKlubblös51:22+17:0410:04
9Peter BlomqvistKlubblös51:23+17:0510:04
10Jan KarlssonVäxjö OK51:33+17:1510:06
11Rolf BergqvistBrittatorps TK58:12+23:5411:24
12Joakim WessmanVäxjö OK1:04:39+30:2112:40
13Henrik AnderssonEmmaboda Verda OK1:06:56+32:3813:07
14Christian JonssonVäxjö OK1:14:18+40:0014:34
15Anders GereströmKlubblös1:24:37+50:1916:35

Bana 1D

2 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa KroksmyrVäxjö OK15:476:51
2Karin TideliusKlubblös18:30+2:438:02

Bana 2D

3 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Katarina LenanderVäxjö OK28:439:34
2Gunilla KarlssonVäxjö OK34:09+5:2611:23
3Eva EklundVäxjö OK37:05+8:2212:21
4Anna JohanssonVäxjö OK42:55+14:1214:18
5Evamarie LundahlIF Hagen43:12+14:2914:24
Jenny B AngelingKlubblösej godkänd
Linda BulowKlubblösej godkänd

Bana 3D

3 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa WilhelmssonKlubblös39:5610:47
2Eva NilssonVäxjö OK55:38+15:4215:02
3Margareta WikströmVäxjö AIS1:00:08+20:1216:15

Bana 4D

5 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josephine RegnellVäxjö OK46:339:07
2Stina PerssonEmmaboda Verda OK1:06:54+20:2113:07

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser