Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Västkuststafetten, individuella öppna klasser

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Västkuststafetten, individuella öppna klasser
Arrangörsorganisation: IFK Göteborg Orientering
Datum: lördag 7 april 2018

Öppen motion 1

1 370 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsie HördegårdhIFK Göteborg Orientering13:4210:00
2Hedvig GrahnIFK Göteborg Orientering13:47+0:0510:03
3Ester NielsenOK Skogshjortarna17:40+3:5812:53
4Melker MartnerIFK Göteborg Orientering18:22+4:4013:24
5Viktor SamorLerums SOK18:25+4:4313:26
5Herman EngIFK Göteborg Orientering18:25+4:4313:26
7Vera LindbergIFK Göteborg Orientering21:13+7:3115:29
8Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK21:18+7:3615:32
9Ludvig AxenborgGöteborg-Majorna OK21:42+8:0015:50
10Svante LindbergIFK Göteborg Orientering22:45+9:0316:36
11Alexander LindellOK Alehof23:17+9:3516:59
12Wilton FrelekTolered-Utby Ol-klubb23:48+10:0617:22
13Melvin FrelekTolered-Utby Ol-klubb23:52+10:1017:25
14David ErikssonTolered-Utby Ol-klubb35:25+21:4325:51
15Sven LarssonGöteborgs SK49:30+35:4836:07
16Alma DavidssonGöteborg-Majorna OK53:47+40:0539:15
Henning AndreassonOK Skogshjortarnaej godkänd

Öppen motion 3

1 870 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara AnderssonVänersborgs SK21:4211:36
2Ellen NormanSävedalens AIK22:08+0:2611:50
3Agnes MårildGöteborgs SK29:45+8:0315:54
4Marie MårildGöteborgs SK29:56+8:1416:00
5Ebba BogeOK Alehof30:16+8:3416:11
6Hjalmar JohanssonOK Alehof30:30+8:4816:18
7Alva KullmanOK Alehof30:37+8:5516:22
8Elvira ÅhlundVänersborgs SK31:10+9:2816:40
9Axel JarlNAIS Orienteringsklubb32:23+10:4117:19
10Marina ProninaFK Åsen32:55+11:1317:36
11Jesper RandåkerSjövalla FK36:48+15:0619:40
12Linda Randåker BokedalSjövalla FK36:53+15:1119:43

Öppen motion 5

3 050 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronny AnderssonOK Skogshjortarna42:2513:54
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna43:37+1:1214:18
3Fredrik KörleOK Landehof46:02+3:3715:05
4Kristina ÅhlundVänersborgs SK47:09+4:4415:27
5Håkan EggertIF Hagen47:59+5:3415:43
6Maria WidmarkIF Hagen48:06+5:4115:46
7Henrik OlssonMölndal Outdoor IF51:42+9:1716:57
8Anneli TholénOK Skogshjortarna51:58+9:3317:02
9Zebastian ArfwedsonFrölunda OL52:58+10:3317:21
10Lena TornéusSävedalens AIK54:44+12:1917:56
11Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK56:10+13:4518:24
12Anette FritzsonHjobygdens OK56:15+13:5018:26
13Johan LarssonIK Uven57:24+14:5918:49
14Anna DavidssonKlubblös1:01:08+18:4320:02
15Susanne BerganderEksjö SOK1:03:49+21:2420:55
16Britt-Marie CoxnerLerums SOK1:03:52+21:2720:56
17Stanley TaivulaKliubblös1:04:13+21:4821:03
18Frida LyxellGöteborg-Majorna OK1:05:21+22:5621:25
19Christine LundOK Skogshjortarna1:06:02+23:3721:39
20Jonas LarssonDegerfors OK1:07:45+25:2022:12
21Vide EneljungIFK Göteborg Orientering1:11:13+28:4823:20
22Lovisa Bjerke EinarssonKlubblös1:12:18+29:5323:42
23Marita LarssonMarkbygdens OK1:14:43+32:1824:29
24Primus HäggbomTolered-Utby Ol-klubb1:15:54+33:2924:53
25Valter DrejmoOK Landehof1:20:01+37:3626:14
26Charlotte DrejmoOK Landehof1:20:07+37:4226:16
27Albin SvenssonFK Herkules1:22:49+40:2427:09
28Marie-louise PerssonFK Herkules1:23:40+41:1527:25
29Camilla OlssonMölndal Outdoor IF1:34:27+52:0230:58
30Daniel EdebroKlubblös1:42:20+59:5533:33
31Lars-Olof RönnqvistOK Löftan1:42:52+1:00:2733:43
Kristin IvarssonKlubblösej godkänd
Anders WestfeldtGöteborg-Majorna OKej godkänd

Öppen motion 7

3 590 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia EbermarkSävedalens AIK39:5511:07
2Anna LövgärdOK Alehof42:43+2:4811:53
3Carl-Henry AnderssonOK Orinto43:14+3:1912:02
4Kent ErikssonLerums SOK43:49+3:5412:12
5Joanna MalmkvistSävedalens AIK44:24+4:2912:22
6Yves GänssingerGöteborg-Majorna OK45:05+5:1012:33
7Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb45:07+5:1212:34
8Håkan B SamorLerums SOK46:00+6:0512:48
9Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK46:25+6:3012:55
10Christina SüdhoffBrattås CK46:52+6:5713:03
11Mikael FjällborgStenungsunds OK48:07+8:1213:24
12Torbjörn WikströmOK Orinto49:03+9:0813:39
13Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK49:12+9:1713:42
14Dan WidercrantzOK Skärmen49:21+9:2613:44
15Stefan NormanSävedalens AIK49:52+9:5713:53
16Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK50:53+10:5814:10
17Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb51:58+12:0314:28
18Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK52:26+12:3114:36
19Lennart SturessonVästerviks OK54:40+14:4515:13
20Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK56:40+16:4515:47
21Helena LarssonHestra IF58:34+18:3916:18
22Kajsa NormanSävedalens AIK58:40+18:4516:20
23Lotta KarlssonKungälvs OK59:00+19:0516:26
24Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb59:27+19:3216:33
25Malin PerssonOK Denseln1:00:20+20:2516:48
26Gunilla AxelssonSävedalens AIK1:00:32+20:3716:51
27Niclas NygrenFrölunda OL1:01:30+21:3517:07
28Emelie RönnborgIK Uven1:04:18+24:2317:54
29Klara SäfstenMölndal Outdoor IF1:04:41+24:4618:01
30Kurt EkbergOK Orinto1:06:30+26:3518:31
31Kent IvarssonOK Skogshjortarna1:06:54+26:5918:38
32Carl-Gunnar FridolfssonOK Gränsen1:11:21+31:2619:52
33Tove EneljungIFK Göteborg Orientering1:21:45+41:5022:46
34Anna GrahnIK Uven1:22:26+42:3122:57
35Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK1:27:18+47:2324:19
36Marie-Louise LarssonLerums SOK1:27:39+47:4424:24
37Anna BeischerIK Uven1:29:47+49:5225:00
38Tommy PedersenKlubblös1:37:26+57:3127:08
39Petty CartemoIK Uven1:41:54+1:01:5928:23
Klara WallinderGöteborg-Majorna OKej godkänd
Krister AlfredssonOK Orintoej godkänd
Lars RenbergAstraZeneca IF Mölndalej godkänd
Annika BechtelFK Friskus-Varbergej godkänd
Oskar SvarfvarSjövalla FKej godkänd
Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Klas FredrikssonGöteborg-Majorna OKej start
Jonas NielsenOK Skogshjortarnaej start

Öppen motion 8

4 620 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Willy FjällborgStenungsunds OK39:578:38
2Josefine KristianssonTrollhättans SOK44:00+4:039:31
3Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK44:46+4:499:41
4Martin HjertbergHestra IF45:24+5:279:49
5Kent KlassonHestra IF45:38+5:419:52
6Tove PetterssonOK Roxen45:53+5:569:55
7Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna46:44+6:4710:06
8Christer BorgGöteborg-Majorna OK48:20+8:2310:27
9Anders ArfwedsonFrölunda OL48:45+8:4810:33
10Erik BengtssonFK Åsen49:53+9:5610:47
11Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna50:15+10:1810:52
12Klara JohanssonVästvärmlands OK52:04+12:0711:16
13Hans JöregensenKlöubblös53:54+13:5711:40
14Marcus KempeSävedalens AIK54:32+14:3511:48
15Stellan BondessonKlubblös55:05+15:0811:55
16Anders RybergMölndal Outdoor IF57:21+17:2412:24
17Linda HedenblomSjövalla FK58:25+18:2812:38
18Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK59:05+19:0812:47
19Claes DavidssonGöteborg-Majorna OK1:00:55+20:5813:11
20Karolina MelkstamLerums SOK1:03:15+23:1813:41
21Phil ConwayGuildford Orienteers1:03:26+23:2913:43
22Anders FrelekFK Åsen1:03:55+23:5813:50
23Henrik MelkstamLerums SOK1:08:02+28:0514:43
24Robert EneljungIFK Göteborg Orientering1:08:28+28:3114:49
25Pernilla HanssonKlubblös1:09:29+29:3215:02
26Frida AnderssonIK Uven1:10:14+30:1715:12
27Nina DjerfLerums SOK1:12:18+32:2115:38
28Anna ÅhlinHelsingborgs SOK1:12:38+32:4115:43
29Patrick DjerfLerums SOK1:12:43+32:4615:44
30Gabriella JarlNAIS Orienteringsklubb1:14:02+34:0516:01
31Agnes RamleGöteborg-Majorna OK1:15:04+35:0716:14
32Mats KågesonGöteborg-Majorna OK1:15:19+35:2216:18
33Peter WissöLerums SOK1:18:44+38:4717:02
34Mari KraftIK Uven1:19:03+39:0617:06
35Jan GrahnIK Uven1:20:05+40:0817:20
36Maria PollMölndal Outdoor IF1:24:15+44:1818:14
37August BjälemarkGöteborg-Majorna OK1:26:54+46:5718:48
Gustav HolmquistGöteborg-Majorna OKej godkänd
Stefan L JohanssonKungälvs OKej godkänd
Ingrid SøgaardIF Marin Västej godkänd

Öppen motion 9

5 730 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering34:225:59
2Kevin StåhlOK Hammaren43:28+9:067:35
3Jonas LundgrenStora Tuna OK49:18+14:568:36
4Erik HanssonBredareds IF52:53+18:319:13
5Herman RosénGöteborg-Majorna OK53:40+19:189:21
6Ulf BörjessonGöteborg-Majorna OK1:01:00+26:3810:38
7Erik AderstedtKungälvs OK1:01:14+26:5210:41
8Erik LösethFalköpings AIK OK1:01:55+27:3310:48
9Jimmy PetterssonIFK Göteborg Orientering1:03:10+28:4811:01
10Klas ÅströmMölndal Outdoor IF1:04:28+30:0611:15
11Peter AugustssonGöteborgs SK1:05:38+31:1611:27
12Sarah PerssonOK Denseln1:05:45+31:2311:28
13Laust SörensenGöteborg-Majorna OK1:06:09+31:4711:32
14Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK1:08:01+33:3911:52
15Hugo PerssonOK Denseln1:08:02+33:4011:52
16Martin KarlssonKungälvs OK1:13:06+38:4412:45
17Fredrik EnbergHalmstad OK1:23:02+48:4014:29
18Jacob EnbergHalmstad OK1:24:32+50:1014:45
19Jan BergmanOK Kåre1:25:56+51:3414:59
Adam ConwayGuildford Orienteersej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser