Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Avslutningssprint Västervikslägret 2017

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Avslutningssprint Västervikslägret 2017
Arrangörsorganisation: Västerviks OK
Datum: fredag 30 juni 2017

Gul D

2 050 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice HallOK Bävern16:508:12
2Felicia GustafssonOK Njudung17:30+0:408:32
3Hilda PeterssonVäxjö OK18:18+1:288:55
4Elvira SkobeKalmar OK18:28+1:389:00
5Lea FribergOK Vivill19:31+2:419:31
6Frida LindénVäxjö OK19:36+2:469:33
7Jenny JanssonTenhults SOK19:49+2:599:40
8Agnes HertzTenhults SOK20:00+3:109:45
9Emelie BägebyOK Vivill20:12+3:229:51
10Linn BjörneldKalmar OK22:42+5:5211:04
11Klara HultbergSOK Viljan24:29+7:3911:56
Clara AdolfssonAnderstorps OKej godkänd
Filippa BraunVäxjö OKej godkänd
Julia AbajiEksjö SOKej start

Gul H

2 380 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Victor HörnquistAnderstorps OK16:216:52
2Olle PetersénOK Njudung18:27+2:067:45
3Carl ÖbergGamleby OK18:30+2:097:46
4Hugo HedströmOK Bävern19:51+3:308:20
5Hjalmar FolkestadAnderstorps OK21:02+4:418:50
6Emil KreutnerSOK Viljan21:47+5:269:09
7Matti JohanssonOK Njudung22:01+5:409:15
8Wilhelm KarmetunOK Njudung24:30+8:0910:17
9Lukas BergforsSOK Viljan26:49+10:2811:16
Ludvig Cullin LindgrenKalmar OKutom tävlan
Elias ThunbergOK Vivillej start

Orange D

2 710 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina LindSOK Viljan18:516:57
2Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna19:01+0:107:01
3Hanna ÖbergGamleby OK19:34+0:437:13
4Tove ValleriusGamleby OK20:27+1:367:32
5Maja LindénVäxjö OK22:07+3:168:09
6Stina AnderssonAnderstorps OK22:12+3:218:11
7Nora AnderssonOK Norrvirdarna22:47+3:568:24
8Elin RahmOK Norrvirdarna23:11+4:208:33
9Martina NiklassonVäxjö OK23:26+4:358:38
10Asta TörnkvistAnderstorps OK24:03+5:128:52
11Ellen OlovssonGamleby OK25:37+6:469:27
12Vendela SturekSOK Viljan26:15+7:249:41
13Bella PalmqvistIFK Sävsjö28:30+9:3910:30
14Emma RindstigSOK Viljan28:38+9:4710:33
15Linnea SkobeKalmar OK30:57+12:0611:25
Judith LundqvistKalmar OKej godkänd

Orange H

3 070 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak HagbergKalmar OK19:306:21
2Fabian ValleriusGamleby OK20:21+0:516:37
3Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna20:27+0:576:39
4Filip BrolingBredaryds SOK20:29+0:596:40
5Edvin StrandbergKalmar OK20:44+1:146:45
6Hugo UnossonKalmar OK20:52+1:226:47
7Isak LiljeholmGamleby OK21:07+1:376:52
8Theo LövdahlSOK Viljan21:09+1:396:53
9Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna21:35+2:057:01
10Olle ErlandssonSOK Viljan24:20+4:507:55
11Jonathan KonradssonKalmar OK24:45+5:158:03
12Alexander GustafssonOK Njudung24:48+5:188:04
13Hannes DegermanGamleby OK26:33+7:038:38
14Filip JennerstrandOK Njudung28:36+9:069:18
15Markus LjungqvistKexholms SK30:44+11:1410:00
Olle EkbringKexholms SKej godkänd
Adrian SkobeKalmar OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser