*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Bruksleden TM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bruksleden TM
Arrangörsorganisation: Fagersta OK
Datum: lördag 5 augusti 2017

Damer 42km

42 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Camilla Ahlberg- -4:28:406:23
2Åsa BergmanVästerås LK4:32:24+3:446:29
3Marita ErikssonAvesta4:59:44+31:047:08
Matilda Bertlin- -utgått
Fia MooreDublinutgått
Linda DoktárNorra Stockholm Enduranceej start
Laila ÖjefeltBorlängeej start

Herrar 42km

42 000 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sebastian AldénAvesta OK3:58:075:40
2Roger CarlssonVästerås LK4:07:47+9:405:53
3Mattias ÄnstgårdAvesta OK4:12:27+14:206:00
4Simon BjurénSågmyra SK4:40:43+42:366:41
5Anders ÄlvegranVästerås SOK4:44:38+46:316:46
6Jimmy KoivistoNorbergs OK4:47:39+49:326:50
7Jonas WincentIFK Sala5:16:27+1:18:207:32
8Anders GidevallSundsvall5:19:33+1:21:267:36
9Tobias Källberg- -5:29:13+1:31:067:50
10Bo JohanssonVästerås LK5:30:49+1:32:427:52
11Stefan Olsson- -5:32:27+1:34:207:54
12Jens AnderssonFagersta5:32:59+1:34:527:55
13Stefan HedbergHedemora5:47:30+1:49:238:16
14David PetterssonBjörsbo5:49:59+1:51:528:19
Patrik KarlkvistKärrgruvans IFutgått
Senad SuhonjicVästerås LKutgått
Christer BerggrenSalaej start
Johan Holmberg- -ej start
Krister LindBorlängeej start
Anders LöthgrenArbogaej start
Jonas VikströmKöping-Kolsva OKej start

Damer 21km

21 000 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jessica MoverareIKJ Haninge1:59:455:42
2Ann-Kristin LundinVästerfärnebo AIK2:09:58+10:136:11
3Pia JohanssonNorbergs OK2:10:58+11:136:14
4Rebecka Tulkiewicz- -2:21:35+21:506:44
5Lena BäckmanFagersta2:21:59+22:146:45
6Carolina JohanssonFagersta2:27:55+28:107:02
7Jessie AhlkvistFagersta2:33:25+33:407:18
8Lina BäckströmNorbergs OK2:42:35+42:507:44
9Jenny Georgsson BruslingFagersta2:42:42+42:577:44
10Ilse WichertsSträngnäs2:48:05+48:208:00
11Regina LundellNorberg2:52:20+52:358:12
12Cecilia SjöholmSundbybergs IK Skidor2:53:56+54:118:16
13Linda Holmberg- -2:56:52+57:078:25
14Marie LindhNorbergs OK3:16:59+1:17:149:22
15Marika OrreVasa3:17:15+1:17:309:23
Lisa AlmquistFagersta Södra IK Skidorej start
Nina Slipare BäckströmSkrikboej start

Herrar 21km

21 000 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas AnderssonKisa SK1:51:415:19
2Niklas JörgensenUpnor1:59:40+7:595:41
3Fredrik BaerNorbergs OK2:01:01+9:205:45
4Per ÅgrenEnköping2:01:50+10:095:48
5Johan KlingbergAB Karl Hedin2:09:38+17:576:10
6Mårten SnickareSundbybergs IK Skidor2:18:13+26:326:34
7Anders BjörklundVästerås2:19:59+28:186:39
8Mikael Jernlöf- -2:20:00+28:196:40
9Mattias BolinderTäby2:20:12+28:316:40
10Dennis Lindholm- -2:20:15+28:346:40
11Niklas AlmquistFagersta Södra IK Skidor2:27:59+36:187:02
12Martin OlssonFagersta Södra IK Skidor2:28:00+36:197:02
13Viktor Törner- -2:30:12+38:317:09
14Henrik Lindh- -2:37:36+45:557:30
15Sammy Holm- -2:41:30+49:497:41
16Jan-Åke HolmKrylbo OK2:42:38+50:577:44
17Magnus SandbergNorberg2:42:40+50:597:44
18Peter AnderssonSala2:48:32+56:518:01
19Ludvig BylundFagersta OK2:59:54+1:08:138:34
20Jan KamisFagersta3:25:45+1:34:049:47
Håkan PetterssonOK Djerfutgått
Joel BäckströmSkrikboej start
Ola BäckströmSkrikboej start
Ronny KarlssonHedemoraej start
Joachim SundstedtFagerstaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser