Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomens 5-dagars etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomens 5-dagars etapp 3
Arrangörsorganisation: IK Vista
Datum: torsdag 17 augusti 2017

D16

3 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna35:5110:32
2Alva LoreforsIK Hakarpspojkarna1:14:40+38:4921:57
Maya LjubezIK Hakarpspojkarnaej godkänd

H16

4 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joar HertinIK Hakarpspojkarna39:409:40
2Hampus StockhedenOK Gränsen1:18:29+38:4919:08

D14

2 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olivia GrönkvistJönköpings OK26:379:10
2Frida MouchardIF Hallby SOK36:10+9:3312:28 Ladda ner rutt i gpx-format
3Ella IngströmBottnaryds IF43:37+17:0015:02
4Mira EnellJönköpings OK47:01+20:2416:12
Ida RosjöJönköpings OKej godkänd
Vilda PerssonIK Hakarpspojkarnaej start

H14

3 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon PerssonOK Gränsen1:03:0518:33
Melvin LyckborgBottnaryds IFej godkänd

D12

2 400 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma OlinIK Hakarpspojkarna17:527:26
2Pia EliassonIK Hakarpspojkarna22:23+4:319:19
3Jenny JanssonTenhults SOK24:05+6:1310:02
4Tilda SundkvistOK Gränsen24:27+6:3510:11
5Ida GeorgssonJönköpings OK24:41+6:4910:17
6Moa DahlsonOK Gränsen26:11+8:1910:54
7Adina NilssonIK Vista27:09+9:1711:18
8Ellen LoreforsIK Hakarpspojkarna28:05+10:1311:42
9Hanna SkarstedtTenhults SOK28:21+10:2911:48
10Agnes HertzTenhults SOK32:08+14:1613:23
11Ida KarlssonOK Gränsen43:19+25:2718:02
Vega EnellJönköpings OKej godkänd

H12

2 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viggo WulffOK Gränsen17:327:18
2Felix BlombergIF Hallby SOK28:03+10:3111:41
3Felix FrykfeldtIK Hakarpspojkarna31:47+14:1513:14

D10

2 000 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Hilma TrofastJönköpings OKej start

H10

2 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Måns SandahlIK Hakarpspojkarna13:416:50
2Elliott RehnGränna-Bygdens OK15:37+1:567:48
3Olof HertinIK Hakarpspojkarna19:17+5:369:38
4Hugo JanssonTenhults SOK20:16+6:3510:08
5Rasmus SternerOK Gränsen23:01+9:2011:30
6Oscar FälthTenhults SOK27:15+13:3413:37
Felix SvenssonJönköpings OKej start

Inskolning

1 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lovisa DahlbergJönköpings OKfullföljt
Jens EliassonIK Hakarpspojkarnafullföljt
Stina NilssonIK Vistafullföljt
Edith PalmérJönköpings OKfullföljt
Hanna PalmérJönköpings OKfullföljt
Mollie RosenqvistJönköpings OKfullföljt

U1

2 000 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix SandahlIK Hakarpspojkarna22:2611:13
2Emil SternerOK Gränsen22:27+0:0111:13
3Rasmus AllohGränna-Bygdens OK24:50+2:2412:25
4Måns DjärvJönköpings OK26:32+4:0613:16
5Alma TrofastJönköpings OK26:37+4:1113:18
6Folke BjörklundGränna-Bygdens OK27:23+4:5713:41
7Calle DahlsonOK Gränsen28:58+6:3214:29
8Emil OlinIK Hakarpspojkarna29:09+6:4314:34
9Klara ElonssonIK Vista29:49+7:2314:54
10Elin ForsénJönköpings OK30:30+8:0415:15
11Ines Engström LyckborgBottnaryds IF30:43+8:1715:21
12Ida WintenbyJönköpings OK31:58+9:3215:59
13Lova BeijerJönköpings OK32:21+9:5516:10
14Agnes LundgrenJönköpings OK40:56+18:3020:28

U2

2 400 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viggo NilssonGränna-Bygdens OK24:4510:18
2Selma HedströmTenhults SOK25:59+1:1410:49
3Evelina GomérIK Hakarpspojkarna26:13+1:2810:55
4Siri RehnGränna-Bygdens OK27:05+2:2011:17
5Milton SparrTenhults SOK32:26+7:4113:30
6Rasmus SkoglundGränna-Bygdens OK34:08+9:2314:13
7Tilda SkarstedtTenhults SOK35:12+10:2714:40
8Alfred NilssonIK Vista35:15+10:3014:41
9Emma WulffOK Gränsen35:36+10:5114:50
10Elsa JohnsenJönköpings OK36:44+11:5915:18
11Lisa NilssonIK Vista39:14+14:2916:20
12Anja RydellIF Hallby SOK42:40+17:5517:46
13Olle HedströmTenhults SOK46:23+21:3819:19
14Nike BlombergIF Hallby SOK48:10+23:2520:04
Marita SkarstedtTenhults SOKej godkänd
Philip EliassonIK Hakarpspojkarnaej start

U3

2 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid RydellIF Hallby SOK1:00:4720:57
2Lukas HultOK Gränsen1:18:45+17:5827:09
Samuel GustafssonJönköpings OKej godkänd

ÖM3

3 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias HedströmTenhults SOK38:5611:27
2Sofia EnellJönköpings OK53:14+14:1815:39
3Monica GrönkvistJönköpings OK55:11+16:1516:13
4Anna HertinIK Hakarpspojkarna55:12+16:1616:14
Marie MouchardIF Hallby SOKej godkänd
Kevin KarlssonIF Hallby SOKej godkänd

ÖM5

4 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik StillemarkIF Hallby SOK46:1811:17
2Joel BjörnlingerIK Vista48:15+1:5711:46
3Anna OlinIK Hakarpspojkarna49:22+3:0412:02
4Ulf PerssonBottnaryds IF51:54+5:3612:39
5Björn HertzTenhults SOK1:03:20+17:0215:26
6Hans Jörgen HanssonLekeryd-Svarttorps SK1:04:18+18:0015:40
7Johansson LiselottTenhults SOK1:20:27+34:0919:37
Gustafsson. AnnikaJönköpings OKej godkänd
Lars KarlssonOK Gränsenej godkänd

ÖM6

5 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna58:1710:47
2Mattias StockhedenOK Gränsen1:04:58+6:4112:01
3Bo SöderqvistIK Hakarpspojkarna1:05:50+7:3312:11
4Ylva GunnarsdotterTenhults SOK1:17:37+19:2014:22
5Thomas PerssonOK Gränsen1:20:36+22:1914:55

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser