Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Höglands-OL Annebergs GIF

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höglands-OL Annebergs GIF
Arrangörsorganisation: Annebergs GIF
Datum: tisdag 8 augusti 2017

Öppen motion 1

2 320 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svea EkbladhSol Tranås16:357:08
2Molly BrickarpSol Tranås21:04+4:299:04
3Fredrik MartinssonNässjö OK21:45+5:109:22
4Agnes KindgrenNässjö OK25:10+8:3510:50
5Clara ElonssonIK Vista28:02+11:2712:05
6Siri RehnGränna-Bygdens OK29:07+12:3212:33
7Vilmer HagelbergEksjö SOK29:46+13:1112:49
8Tove JakobssonEksjö SOK31:54+15:1913:45
9Mattias RundgrenSol Tranås32:38+16:0314:03
10Sally FriesKlubblös34:28+17:5314:51
11Pelle JakobssonEksjö SOK35:07+18:3215:08
12Oscar ElonssonIK Vista37:10+20:3516:01
13Tilde NordinAnnebergs GIF44:39+28:0419:14
14Axel FärgAnnebergs GIF1:00:06+43:3125:54
15Felicia SvenssonJönköpings OK1:07:53+51:1829:15
16Göran BerganderEksjö SOK1:27:11+1:10:3637:34
Olof WalfridssonSOK Anebyutgått

Öppen motion 3

2 410 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alex BrickarpSol Tranås21:298:54
2Alfons EnellSol Tranås21:46+0:179:01
3Linda Kindgren- -22:24+0:559:17
4Ulrika BrickarpSol Tranås26:59+5:3011:11
5Alva HagelbergEksjö SOK27:30+6:0111:24
6Bo AnderssonSol Tranås27:34+6:0511:26
7Linda SahlinNässjö OK29:08+7:3912:05
8Veronica SahlinNässjö OK29:19+7:5012:09
9Elliott RehnGränna-Bygdens OK29:38+8:0912:17
10Bengt LifSol Tranås30:31+9:0212:39
11Curt PeterssonSol Tranås33:03+11:3413:42
12Emma LindénVäxjö OK37:28+15:5915:32
13Klara JohanssonSOK Aneby37:56+16:2715:44
14Angelica JohanssonSOK Aneby38:10+16:4115:50
15Felix SvenssonJönköpings OK38:47+17:1816:05
16Ruben QwickEksjö SOK39:37+18:0816:26
17Barbro LudvigssonForserums SOK44:26+22:5718:26
18Dag FranssonSol Tranås49:13+27:4420:25
19Adam NeroNässjö OK49:50+28:2120:40
20Emil ÅslundSol Tranås51:07+29:3821:12
21Monika HolstBodafors OK51:51+30:2221:30
22Ida SwärdEksjö SOK57:35+36:0623:53
23Tilde LennartssonNässjö OK1:09:17+47:4828:44
24Ebba StenhagNässjö OK1:09:30+48:0128:50

Öppen motion 5

3 200 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albert BrickarpSol Tranås32:5510:17
2Agnes DjurstedtEksjö SOK35:36+2:4111:07
3Tilda HagelbergEksjö SOK38:21+5:2611:59
4Cecilia SahlstedtSol Tranås40:27+7:3212:38
5Ola BorgEksjö SOK42:11+9:1613:10
6Kinna ÅslundSol Tranås43:32+10:3713:36
7Felicia FyhrSOK Aneby44:21+11:2613:51
8Charlotte StenhagNässjö OK46:06+13:1114:24
9Simon KarlssonSol Tranås46:54+13:5914:39
10Frida LindénVäxjö OK48:57+16:0215:17
11Smilla LennartssonNässjö OK49:50+16:5515:34
12Anna LennartssonNässjö OK49:56+17:0115:36
13Jenny JakobssonEksjö SOK51:07+18:1215:58
14Karin ErnfridssonOK 64 Torpa56:16+23:2117:35
15Elisabeth WalfridssonSOK Aneby58:55+26:0018:24
16Mikael JanssonForserums SOK59:18+26:2318:31
17Ingrid NorénBoxholm-Mjölby OL1:03:26+30:3119:49
18Birger KlugNässjö OK1:03:27+30:3219:49
19Ann-Marie BirgerssonForserums SOK1:09:33+36:3821:44
Elin EkbladSol Tranåsej godkänd

Öppen motion 6

4 340 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma ErikssonEksjö SOK45:1310:25
2Sixten EkbladhSol Tranås46:05+0:5210:37
3Tommy ErikssonNässjö OK50:08+4:5511:33
4Arne KlintbergEksjö SOK50:31+5:1811:38
5Elisabeth HagelbergEksjö SOK51:44+6:3111:55 Ladda ner rutt i gpx-format
6Niklas ErikssonBodafors OK51:47+6:3411:55
7Susanna DjurstedtEksjö SOK53:01+7:4812:12
8Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK53:54+8:4112:25
9Christer JohanssonEksjö SOK55:13+10:0012:43
10Erik SkoglundSol Tranås57:01+11:4813:08
11Moa SahlstedtSol Tranås57:55+12:4213:20
12Marcus GustafssonKlubblös1:00:53+15:4014:01
13Hans Jörgen HanssonLekeryd-Svarttorps SK1:03:28+18:1514:37
14Staffan JohanssonSol Tranås1:03:45+18:3214:41
15Vera ChiusoleEksjö SOK1:04:53+19:4014:57
16Stefan ÅslundSol Tranås1:04:57+19:4414:57
17Helena KarlssonNässjö OK1:05:32+20:1915:05
18Per-Olof ClaéssonTenhult1:05:41+20:2815:08
19Maxim JohanssonSol Tranås1:08:31+23:1815:47
20Christer FyhrEksjö SOK1:10:59+25:4616:21
21Patrik ReiverAnnebergs GIF1:11:57+26:4416:34
22Camilla RosénAnnebergs GIF1:19:25+34:1218:17
23Albin KjellbergBjörkfors GOIF1:22:02+36:4918:54
Lennart HolstNässjö OKej godkänd
Hanna SkoglundSol Tranåsej godkänd

Öppen motion 7

3 060 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart GustafssonJönköpings OK31:3710:19
2Hampus FyhrSOK Aneby31:55+0:1810:25
3Peter SahlinNässjö OK32:17+0:4010:33
4Lars-Erik SpaakEksjö SOK36:35+4:5811:57
5Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarna38:32+6:5512:35
6Ulf BengtssonSol Tranås38:51+7:1412:41
7Martina JanssonSOK Aneby38:52+7:1512:42
8Christer AnderssonSOK Aneby39:05+7:2812:46
9Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna39:29+7:5212:54
10Bernt KlassonIK Hakarpspojkarna39:30+7:5312:54
11Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna39:51+8:1413:01
12Ann-Christine LööfEksjö SOK39:56+8:1913:03
13Kerstin SegerssonOK 64 Torpa40:30+8:5313:14
14Elin NeckénOK Älme40:35+8:5813:15
15Johan SchagerlindOK Bävern40:36+8:5913:16
16Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL40:43+9:0613:18
17Kjell NeroNässjö OK40:44+9:0713:18
18Monica HenrikssonEksjö SOK41:47+10:1013:39
19Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna43:05+11:2814:04
20Harald HenrikssonLekeryd-Svarttorps SK43:14+11:3714:07
21Anna-Karin Argus-JohanssonSol Tranås43:26+11:4914:11
22Ingemar KyhlbergTenhults SOK43:59+12:2214:22
23Tommy OlaussonSOK Aneby44:20+12:4314:29
24Helena AnderssonSOK Aneby44:48+13:1114:38
25Åsa Flink-SvenssonNässjö OK45:47+14:1014:57
26Hans HjelmSOK Aneby45:48+14:1114:58
27Hans SamuelssonOK 64 Torpa47:38+16:0115:33
28Monika HjellströmGränna-Bygdens OK49:35+17:5816:12
29Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna50:54+19:1716:38
30Per UlfsboSol Tranås51:03+19:2616:40
31Ingela KlintbergEksjö SOK51:46+20:0916:55
32Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL52:25+20:4817:07
33Sven KäckSol Tranås52:48+21:1117:15
34Vivianne LindstamSol Tranås55:22+23:4518:05
35Håkan AxelssonSol Tranås56:00+24:2318:18
36Rohnny AnderssonForserums SOK57:11+25:3418:41
37Marika HallOK Bävern58:23+26:4619:04
38Göran JanssonGränna-Bygdens OK1:00:07+28:3019:38
39Gunnar AnderssonIK Vista1:01:03+29:2619:57
40Anna HertinIK Hakarpspojkarna1:01:18+29:4120:01
41Susanne BerganderEksjö SOK1:03:10+31:3320:38
42Karl-Gerhard RamdeSOK Aneby1:04:19+32:4221:01
43Lars SonnertSol Tranås1:05:07+33:3021:16
44Ola GustafssonSOK Aneby1:05:56+34:1921:32
45Kerstin GunnarssonKlubblös1:06:18+34:4121:40
46Rune GunnarssonNässjö OK1:06:23+34:4621:41
47Mats BirgerssonForserums SOK1:07:53+36:1622:11
48Kjell LarssonSol Tranås1:13:27+41:5024:00
49Gerd LindholmSol Tranås1:14:04+42:2724:12
Rickard JakobssonEksjö SOKej godkänd
Lotta FischerströmSol Tranåsej godkänd
Ann-Katrin LarssonMålilla OKutgått
Bengt OlssonMarkbygdens OKutgått

Öppen motion 8

4 660 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo JakobssonEksjö SOK36:507:54
2Andreas EkbladhSol Tranås36:51+0:017:54
3Victor ThörnkvistSol Tranås37:23+0:338:01
4Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna38:35+1:458:16
5Hugo DjurstedtEksjö SOK39:06+2:168:23
6Mats JohanssonSol Tranås40:57+4:078:47
7Stefan ErikssonIK Hakarpspojkarna42:23+5:339:05
8Anders YngveIK Hakarpspojkarna42:24+5:349:05
9Stefan DjurstedtEksjö SOK42:51+6:019:11
10Mikael HallOK Bävern43:16+6:269:17
11Isak HertinIK Hakarpspojkarna43:31+6:419:20
12Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF44:21+7:319:31
13Fanny SundbladEksjö SOK44:32+7:429:33
14Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL44:40+7:509:35
15Cecilia BerganderEksjö SOK45:52+9:029:50
15Moa SvenssonNässjö OK45:52+9:029:50
17Göran CarnanderIK Hakarpspojkarna46:52+10:0210:03
18Mattias RehnGränna-Bygdens OK47:52+11:0210:16
19Lovisa NordSol Tranås51:32+14:4211:03
20Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna51:45+14:5511:06
21Lennart LarssonJönköpings OK53:06+16:1611:23
22Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL54:23+17:3311:40
23Jari HuttunenSOK Aneby54:27+17:3711:41
24Johan BlomgrenSOK Aneby55:00+18:1011:48
25Karin ÖhlinSOK Aneby56:44+19:5412:10
26Marie NordSol Tranås59:23+22:3312:44
27Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF1:00:04+23:1412:53
28Patric MolinBoxholm-Mjölby OL1:00:10+23:2012:54
29Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL1:00:55+24:0513:04
30Johan SjödinForserum1:01:28+24:3813:11
31Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL1:03:02+26:1213:31
32Bo HenrikssonSOK Aneby1:04:19+27:2913:48
33Stina ErikssonJönköpings OK1:04:33+27:4313:51
34Henrik JohanssonSOK Aneby1:05:46+28:5614:06
35Boo NordinSol Tranås1:07:26+30:3614:28
36Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL1:08:23+31:3314:40
37Lina LudvigssonEksjö SOK1:09:13+32:2314:51
38Aleksander SamuelssonOK 64 Torpa1:10:35+33:4515:08
39Patrik PerssonEksjö SOK1:11:21+34:3115:18
40Marcus SkoglundSol Tranås1:11:56+35:0615:26
41Lennart ErikssonSol Tranås1:12:14+35:2415:30
42Liza JohanssonSol Tranås1:18:42+41:5216:53
43Leif JohanssonSol Tranås1:18:46+41:5616:54
44Joakim KjellbergBjörkfors GOIF1:23:58+47:0818:01
45Geirulf FlaaAnnebergs GIF1:25:24+48:3418:19
Jonas SoldiniEksjö SOKej godkänd
Jakob WolframEksjö SOKej godkänd
Helena SandbergIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Öppen motion 9

7 340 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid NordIK Hakarpspojkarna46:106:17
2Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna46:39+0:296:21
3Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna47:48+1:386:30
4Lucas SundbladEksjö SOK48:59+2:496:40
5Andreas BerganderEksjö SOK51:16+5:066:59
6Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna52:15+6:057:07
7Oskar GustafssonCentrum OK54:47+8:377:27
8Fredrik SvenssonJönköpings OK1:00:35+14:258:15
9Simon NilssonEksjö SOK1:01:55+15:458:26
10Anders MolinBoxholm-Mjölby OL1:02:40+16:308:32
11Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna1:05:40+19:308:56
12Albin TengvallBoxholm-Mjölby OL1:07:37+21:279:12
13Simon LennermoNässjö OK1:08:17+22:079:18
14Jakob BremerBoxholm-Mjölby OL1:09:00+22:509:24
15Gustav KlassonKlubblös1:19:59+33:4910:53
16Philip HjellströmGränna-Bygdens OK1:21:57+35:4711:09
17Anton PeterssonKlubblös1:24:52+38:4211:33
18Markus KleinBjörkfors GOIF1:36:58+50:4813:12
19Johan CastenssonEksjö SOK1:41:36+55:2613:50
20Joakim AssarssonIdrottsveteranerna1:41:42+55:3213:51
Andreas GyllingKlubblösej godkänd
Oscar MolinBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser