Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Skatås

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Skatås
Arrangörsorganisation: IK Stern
Datum: onsdag 30 augusti 2017

Öppen motion 3

2 990 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin AnderssonGöteborg-Majorna OK34:0711:24
2David AnderssonKlubblös35:59+1:5212:02
3Hanna OlssonKlubblös41:00+6:5313:42
4Linnea WinbroKlubblös42:52+8:4514:20
5Anna VasellKlubblös48:12+14:0516:07
6Emma VasellKlubblös48:21+14:1416:10
7Karolina LundinIFK Göteborg50:19+16:1216:49
8Rune JungbjerGöteborgs SK57:04+22:5719:05
9Amanda AnderssonKlubblös57:33+23:2619:14
10Febe JacobssonGöteborg-Majorna OK1:04:02+29:5521:24
11Freja NilssonGöteborg-Majorna OK1:17:54+43:4726:03
Anna SörenssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Johan SörenssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Ingalill FermIFK Göteborgej godkänd
Ulrika JohannessonFrölunda OLej godkänd
Martina WessbergFrölunda OLej godkänd
Igor InsanicKlubblösej godkänd
Karin HaaseKlubblösej godkänd

Öppen motion 5

3 170 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob LjungqvistIFK Göteborg30:489:42
2Johan HanssonKlubblös37:04+6:1611:41
3Anders SpaakGöteborg-Majorna OK41:26+10:3813:04
4Matilda SvenssonÅmåls OK43:08+12:2013:36
5Hanna SvenssonKlubblös43:12+12:2413:37
6Hugo LindbladKlubblös43:14+12:2613:38
7Ina SomneKlubblös44:12+13:2413:56
8Simon LIndénKlubblös45:51+15:0314:27
9Sebastian CarbolKlubblös46:08+15:2014:33
10Johan SimonssonKlubblös46:38+15:5014:42
11Kristian ThörnblomKlubblös46:43+15:5514:44
12Johanna FridhagenGöteborg-Majorna OK49:57+19:0915:45
13Ann-Louise EliassonGöteborg-Majorna OK52:19+21:3116:30
14Anna LjungkvistIFK Göteborg53:34+22:4616:53
15Malin JohnssonKlubblös57:59+27:1118:17
16Cecilia AldebertGöteborg-Majorna OK59:07+28:1918:38
17Linda JACOBSSONKlubblös59:42+28:5418:49
18Henrik SahlbergIFK Göteborg1:03:53+33:0520:09
19Per RobertssonIFK Göteborg1:05:06+34:1820:32
20Caroline SvenssonKlubblös1:05:41+34:5320:43
21Ingalill MullinsSjövalla FK1:07:51+37:0321:24
22Sofi DahlinGöteborg-Majorna OK1:08:42+37:5421:40
23Mia EdvinssonKlubblös1:22:24+51:3625:59
24Mats BergKlubblös1:29:01+58:1328:04
25Gerd Pålsson BergGöteborg-Majorna OK1:29:14+58:2628:08
26Ylva LorentzonKlubblös1:33:27+1:02:3929:28
27Katarina LorentzonKlubblös1:33:30+1:02:4229:29
28Stig DahlgrenGöteborg-Majorna OK1:34:27+1:03:3929:47
Jonas BomanKlubblösej godkänd
Anna EnquistKlubblösej godkänd
Carl-Gustaf CarlssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Niklas SonessonKlubblösej godkänd
Linin LorenzKlubblösej godkänd

Öppen motion 6

5 330 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristin SkaarRyda SK40:347:36
2Laust SörensenGöteborg-Majorna OK42:53+2:198:02
3Gustav HolmquistGöteborg-Majorna OK47:23+6:498:53
4Erik BerggrenKlubblös48:16+7:429:03
5Johan KarlssonKlubblös50:14+9:409:25
6Emilia HenryssonTibro OK51:52+11:189:43
7Gustav OlanderKlubblös55:11+14:3710:21
8Fredrik BistedtLerums SOK57:13+16:3910:44
9Hanna VidarssonKlubblös57:25+16:5110:46
10Jonas RutbergIK Stern1:02:36+22:0211:44
11Mats G AnderssonOK Skogshjortarna1:06:26+25:5212:27
12Samuel FermIFK Göteborg1:07:04+26:3012:34
13Anders LöfvingKlubblös1:08:04+27:3012:46
14Lina DahlbergKlubblös1:08:05+27:3112:46
15Rikard BerleKlubblös1:08:08+27:3412:46
16Malin ErikssonKlubblös1:08:11+27:3712:47
Karin BorggrenGöteborg-Majorna OKej godkänd
Fredrik KjörlingKlubblösej godkänd
Jörgen AnderssonMalmö OKej godkänd
Pille Strauss-RaatsKlubblösutgått
Alexander MittonKlubblösutgått

Öppen motion 7

3 310 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton KarlssonOK Kullingshof24:077:17
2Erik LindgrenSävedalens AIK27:11+3:048:12
3Tobias AnderssonGöteborgs SK28:09+4:028:30
4Erik WeimanKlubblös28:14+4:078:31
5Karl LarssonOK Skogshjortarna28:24+4:178:34
5Erik NordqvistHässleholms OK28:24+4:178:34
7Erik HanssonBredareds IF28:32+4:258:37
8Martin SykGöteborgs SK30:03+5:569:04
9Joakim HanssonKlubblös30:13+6:069:07
10Mikael JungbjerGöteborgs SK30:39+6:329:15
11Stefan MadjarKlubblös30:42+6:359:16
12John LennbyKlubblös31:44+7:379:35
13Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OK33:45+9:3810:11
14Erik KvarnströmKils OK34:01+9:5410:16
15Kent KardellLjungskile FK34:11+10:0410:19
16Elin TörnrothHjobygdens OK34:21+10:1410:22
17Håkan BerndtssonFrölunda OL35:45+11:3810:48
18Peter SävingerGöteborg-Majorna OK36:20+12:1310:58
19Robert SvenssonGöteborg-Majorna OK36:37+12:3011:03
20Susanne CoxLerums SOK37:15+13:0811:15
21Phil MullinsSjövalla FK37:45+13:3811:24
22Johan NilssonKlubblös38:15+14:0811:33
23Johan LarssonTolered-Utby Ol-klubb38:18+14:1111:34
24Pär GustavssonNyköpings OK39:26+15:1911:54
25Lennart AnderssonGöteborgs SK39:32+15:2511:56
26Emma SilvergrundLerums SOK39:38+15:3111:58
27Gustav AlbertssonKlubblös39:40+15:3311:59
28Liv TörnqvistKlubblös39:59+15:5212:04
29Måns DahlströmLustens OK40:29+16:2212:13
30Elin KarlssonLycksele IF41:15+17:0812:27
31Mats KarestrandLerums SOK42:28+18:2112:49
32David GustafssonKlubblös42:40+18:3312:53
33Maja BjuggrenKlubblös43:22+19:1513:06
34Emma HolmbergGöteborg-Majorna OK46:11+22:0413:57
35Angelica AfzeliusGöteborg-Majorna OK48:02+23:5514:30 Ladda ner rutt i gpx-format
36Lars-Åke JohanssonOK Skogshjortarna49:38+25:3114:59
37Edo DrenthHelsingborgs SOK53:28+29:2116:09
38Andreas WestlundKlubblös1:02:58+38:5119:01
39Oscar LidströmKlubblös1:06:57+42:5020:13
40Mathias NirvanderKlubblös1:07:01+42:5420:14
41Mikaela LagerforsKlubblös1:07:07+43:0020:16
42Jenny BengtssonGöteborg-Majorna OK1:17:18+53:1123:21
43Anna BeischerIK Uven1:31:26+1:07:1927:37
Peter FlemsjöFrölunda OLej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser