Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Skatås

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Skatås
Arrangörsorganisation: IK Stern
Datum: onsdag 30 augusti 2017

Bredareds IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Erik HanssonÖppen motion 7 (44)28:32+4:258:37

Frölunda OL

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Håkan BerndtssonÖppen motion 7 (44)35:45+11:3810:48
Peter FlemsjöÖppen motion 7 (44)ej godkänd
Ulrika JohannessonÖppen motion 3 (18)ej godkänd
Martina WessbergÖppen motion 3 (18)ej godkänd

Göteborg-Majorna OK

21 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Malin AnderssonÖppen motion 3 (18)34:0711:24
2Laust SörensenÖppen motion 6 (19)42:53+2:198:02
3Anders SpaakÖppen motion 5 (33)41:26+10:3813:04
3Gustav HolmquistÖppen motion 6 (19)47:23+6:498:53
10Febe JacobssonÖppen motion 3 (18)1:04:02+29:5521:24
11Freja NilssonÖppen motion 3 (18)1:17:54+43:4726:03
12Johanna FridhagenÖppen motion 5 (33)49:57+19:0915:45
13Ann-Louise EliassonÖppen motion 5 (33)52:19+21:3116:30
13Magnus CarlssonÖppen motion 7 (44)33:45+9:3810:11
16Cecilia AldebertÖppen motion 5 (33)59:07+28:1918:38
18Peter SävingerÖppen motion 7 (44)36:20+12:1310:58
19Robert SvenssonÖppen motion 7 (44)36:37+12:3011:03
22Sofi DahlinÖppen motion 5 (33)1:08:42+37:5421:40
25Gerd Pålsson BergÖppen motion 5 (33)1:29:14+58:2628:08
28Stig DahlgrenÖppen motion 5 (33)1:34:27+1:03:3929:47
34Emma HolmbergÖppen motion 7 (44)46:11+22:0413:57
35Angelica AfzeliusÖppen motion 7 (44)48:02+23:5514:30Ladda ner rutt i gpx-format
42Jenny BengtssonÖppen motion 7 (44)1:17:18+53:1123:21
Karin BorggrenÖppen motion 6 (19)ej godkänd
Anna SörenssonÖppen motion 3 (18)ej godkänd
Johan SörenssonÖppen motion 3 (18)ej godkänd

Göteborgs SK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Tobias AnderssonÖppen motion 7 (44)28:09+4:028:30
8Rune JungbjerÖppen motion 3 (18)57:04+22:5719:05
8Martin SykÖppen motion 7 (44)30:03+5:569:04
10Mikael JungbjerÖppen motion 7 (44)30:39+6:329:15
25Lennart AnderssonÖppen motion 7 (44)39:32+15:2511:56

Helsingborgs SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
37Edo DrenthÖppen motion 7 (44)53:28+29:2116:09

Hjobygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Elin TörnrothÖppen motion 7 (44)34:21+10:1410:22

Hässleholms OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Erik NordqvistÖppen motion 7 (44)28:24+4:178:34

IFK Göteborg

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Jakob LjungqvistÖppen motion 5 (33)30:489:42
7Karolina LundinÖppen motion 3 (18)50:19+16:1216:49
12Samuel FermÖppen motion 6 (19)1:07:04+26:3012:34
14Anna LjungkvistÖppen motion 5 (33)53:34+22:4616:53
18Henrik SahlbergÖppen motion 5 (33)1:03:53+33:0520:09
19Per RobertssonÖppen motion 5 (33)1:05:06+34:1820:32
Ingalill FermÖppen motion 3 (18)ej godkänd

IK Stern

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Jonas RutbergÖppen motion 6 (19)1:02:36+22:0211:44

IK Uven

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
43Anna BeischerÖppen motion 7 (44)1:31:26+1:07:1927:37

Kils OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Erik KvarnströmÖppen motion 7 (44)34:01+9:5410:16

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2David AnderssonÖppen motion 3 (18)35:59+1:5212:02

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Hanna OlssonÖppen motion 3 (18)41:00+6:5313:42

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Linnea WinbroÖppen motion 3 (18)42:52+8:4514:20

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Anna VasellÖppen motion 3 (18)48:12+14:0516:07

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Emma VasellÖppen motion 3 (18)48:21+14:1416:10

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Amanda AnderssonÖppen motion 3 (18)57:33+23:2619:14

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Igor InsanicÖppen motion 3 (18)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Karin HaaseÖppen motion 3 (18)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Johan HanssonÖppen motion 5 (33)37:04+6:1611:41

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Hanna SvenssonÖppen motion 5 (33)43:12+12:2413:37

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Hugo LindbladÖppen motion 5 (33)43:14+12:2613:38

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Ina SomneÖppen motion 5 (33)44:12+13:2413:56

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Simon LIndénÖppen motion 5 (33)45:51+15:0314:27

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Sebastian CarbolÖppen motion 5 (33)46:08+15:2014:33

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Johan SimonssonÖppen motion 5 (33)46:38+15:5014:42

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Kristian ThörnblomÖppen motion 5 (33)46:43+15:5514:44

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Malin JohnssonÖppen motion 5 (33)57:59+27:1118:17

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
17Linda JACOBSSONÖppen motion 5 (33)59:42+28:5418:49

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Caroline SvenssonÖppen motion 5 (33)1:05:41+34:5320:43

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Mia EdvinssonÖppen motion 5 (33)1:22:24+51:3625:59

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Mats BergÖppen motion 5 (33)1:29:01+58:1328:04

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
26Ylva LorentzonÖppen motion 5 (33)1:33:27+1:02:3929:28

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Katarina LorentzonÖppen motion 5 (33)1:33:30+1:02:4229:29

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Niklas SonessonÖppen motion 5 (33)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Jonas BomanÖppen motion 5 (33)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Anna EnquistÖppen motion 5 (33)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Linin LorenzÖppen motion 5 (33)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Erik BerggrenÖppen motion 6 (19)48:16+7:429:03

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Johan KarlssonÖppen motion 6 (19)50:14+9:409:25

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Gustav OlanderÖppen motion 6 (19)55:11+14:3710:21

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Hanna VidarssonÖppen motion 6 (19)57:25+16:5110:46

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
13Anders LöfvingÖppen motion 6 (19)1:08:04+27:3012:46

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
14Lina DahlbergÖppen motion 6 (19)1:08:05+27:3112:46

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Rikard BerleÖppen motion 6 (19)1:08:08+27:3412:46

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Malin ErikssonÖppen motion 6 (19)1:08:11+27:3712:47

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Pille Strauss-RaatsÖppen motion 6 (19)utgått

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Fredrik KjörlingÖppen motion 6 (19)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Alexander MittonÖppen motion 6 (19)utgått

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Erik WeimanÖppen motion 7 (44)28:14+4:078:31

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Joakim HanssonÖppen motion 7 (44)30:13+6:069:07

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Stefan MadjarÖppen motion 7 (44)30:42+6:359:16

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
12John LennbyÖppen motion 7 (44)31:44+7:379:35

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
22Johan NilssonÖppen motion 7 (44)38:15+14:0811:33

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
27Gustav AlbertssonÖppen motion 7 (44)39:40+15:3311:59

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
28Liv TörnqvistÖppen motion 7 (44)39:59+15:5212:04

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
32David GustafssonÖppen motion 7 (44)42:40+18:3312:53

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
33Maja BjuggrenÖppen motion 7 (44)43:22+19:1513:06

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
38Andreas WestlundÖppen motion 7 (44)1:02:58+38:5119:01

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
39Oscar LidströmÖppen motion 7 (44)1:06:57+42:5020:13

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
40Mathias NirvanderÖppen motion 7 (44)1:07:01+42:5420:14

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
41Mikaela LagerforsÖppen motion 7 (44)1:07:07+43:0020:16

Lerums SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Fredrik BistedtÖppen motion 6 (19)57:13+16:3910:44
20Susanne CoxÖppen motion 7 (44)37:15+13:0811:15
26Emma SilvergrundÖppen motion 7 (44)39:38+15:3111:58
31Mats KarestrandÖppen motion 7 (44)42:28+18:2112:49

Ljungskile FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
15Kent KardellÖppen motion 7 (44)34:11+10:0410:19

Lustens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
29Måns DahlströmÖppen motion 7 (44)40:29+16:2212:13

Lycksele IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
30Elin KarlssonÖppen motion 7 (44)41:15+17:0812:27

Malmö OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Jörgen AnderssonÖppen motion 6 (19)ej godkänd

Nyköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
24Pär GustavssonÖppen motion 7 (44)39:26+15:1911:54

OK Kullingshof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anton KarlssonÖppen motion 7 (44)24:077:17

OK Skogshjortarna

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Karl LarssonÖppen motion 7 (44)28:24+4:178:34
11Mats G AnderssonÖppen motion 6 (19)1:06:26+25:5212:27
36Lars-Åke JohanssonÖppen motion 7 (44)49:38+25:3114:59

Ryda SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Kristin SkaarÖppen motion 6 (19)40:347:36

Sjövalla FK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
21Ingalill MullinsÖppen motion 5 (33)1:07:51+37:0321:24
21Phil MullinsÖppen motion 7 (44)37:45+13:3811:24

Sävedalens AIK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Erik LindgrenÖppen motion 7 (44)27:11+3:048:12

Tibro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Emilia HenryssonÖppen motion 6 (19)51:52+11:189:43

Tolered-Utby Ol-klubb

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
23Johan LarssonÖppen motion 7 (44)38:18+14:1111:34
Carl-Gustaf CarlssonÖppen motion 5 (33)ej godkänd

Åmåls OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Matilda SvenssonÖppen motion 5 (33)43:08+12:2013:36

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser