Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran OL
Arrangörsorganisation: IK Uven
Datum: torsdag 24 augusti 2017

Kort

2 100 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gösta GrahnGöteborgs SK35:2416:51
2Kent CarlgrenOK Skogshjortarna44:33+9:0921:12
3Barbro AnderssonOK Skogshjortarna45:40+10:1621:44
4Barbro VallinKungälvs OK53:03+17:3925:15
5Gullveig SöderströmOK Skogshjortarna55:52+20:2826:36
6Gösta CederinGöteborg-Majorna OK1:01:03+25:3929:04
7Gull-Britt GrönbergKungälvs OK1:03:54+28:3030:25
8Inga GustavssonIK Uven1:05:53+30:2931:22
9Inger GreenSjövalla FK1:11:01+35:3733:49
10Inga PerssonOK Skogshjortarna1:11:11+35:4733:53
11Lilian SamuelssonKungälvs OK1:11:51+36:2734:12
12Marianne GrahnGöteborgs SK1:16:01+40:3736:11
13Ragnar BewertGråbo1:23:18+47:5439:40
14Lillemor HallinOK Landehof1:24:42+49:1840:20
15Magnar ErvikIK Stern1:26:06+50:4241:00

Mellan

3 230 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent KardellLjungskile FK36:1811:14
2Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK37:04+0:4611:28
3Sofia GrahnHestra IF41:36+5:1812:52
4Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb43:22+7:0413:25
5Andre AlexanderssonKungälvs OK46:02+9:4414:15
6Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK51:54+15:3616:04
7Britt-Marie GrönroosOK Alehof53:37+17:1916:35
8Lars-Erik SällOK Alehof53:50+17:3216:40
9Jack GrönroosOK Alehof54:50+18:3216:58
10Britt RangertIK Ymer54:58+18:4017:01
11Magne HagströmFrölunda OL55:06+18:4817:03
12Christina SchedwinIK Stern55:29+19:1117:10
13Ronny AnderssonOK Skogshjortarna56:47+20:2917:34
14Eva TörnBlomSjövalla FK57:12+20:5417:42
15Clas BörjessonIK Uven57:13+20:5517:42
16Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK57:27+21:0917:47
17Nisse KarlssonSävedalens AIK57:59+21:4117:57
18My EngströmLerums SOK58:18+22:0018:02
19Ulla LindheIK Stern59:45+23:2718:29
20Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK1:00:47+24:2918:49
21Lennart KarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:04:01+27:4319:49
22Bertil HermanssonStenungsunds OK1:04:19+28:0119:54
23Ingrid HermanssonIK Ymer1:05:13+28:5520:11
24Christer JohanssonOK Orinto1:06:01+29:4320:26
25Roland BrandshageSävedalens AIK1:07:21+31:0320:51
26Eva IsakssonOK Skogshjortarna1:07:56+31:3821:01
27Eva BlomströmIK Stern1:08:25+32:0721:10
28Gösta MalmerIF Marin Väst1:11:14+34:5622:03
29Claes SöderströmOK Skogshjortarna1:11:37+35:1922:10
30Barbro BörjessonOK Skogshjortarna1:11:53+35:3522:15
31Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK1:16:24+40:0623:39
32Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK1:16:26+40:0823:39
33Kurt FredrixonOK Skogshjortarna1:18:15+41:5724:13
34Tommy PedersenIFK Hindås1:18:45+42:2724:22
35Claes GreenSjövalla FK1:31:19+55:0128:16
36Inga-Lisa AxenborgGöteborg-Majorna OK1:34:18+58:0029:11
37Björn AhlnérGöteborg-Majorna OK1:35:43+59:2529:38
Inger ErnstsonOK Skogshjortarnaej godkänd
Conny VernerssonOK Orintoej godkänd
Stanley MattssonIK Uvenej godkänd

Lång

4 220 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine CarlssonIFK Göteborg42:4310:07
2Kalle JohanssonOK Skogshjortarna45:42+2:5910:49
3Carl-Henry AnderssonOK Orinto46:03+3:2010:54
4Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK48:34+5:5111:30
5Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK49:07+6:2411:38
6Sören SvenssonSjövalla FK49:43+7:0011:46
7Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb49:56+7:1311:49
8Mats EricssonOK Skogshjortarna53:22+10:3912:38
9Ted LiivrandOK Skogshjortarna55:50+13:0713:13
10Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK56:15+13:3213:19
11Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna56:26+13:4313:22
12Torbjörn WikströmOK Orinto1:01:26+18:4314:33
13Göran BengtssonTockarps IK1:01:53+19:1014:39
14Solveig HedenblomSjövalla FK1:02:02+19:1914:41
15Åke GatelidOK Skogshjortarna1:02:33+19:5014:49
16Maria NordvallOK Kolmården1:03:12+20:2914:58
17Sten BlomströmIK Stern1:03:31+20:4815:03
18Lennart AlmströmIK Stern1:05:14+22:3115:27
19Kurt EkbergOK Orinto1:05:17+22:3415:28
20Anders BerglundOK Skogshjortarna1:05:41+22:5815:33
21Mats KågesonGöteborg-Majorna OK1:05:54+23:1115:36
22Kjell JeppsonIF Rigor1:06:50+24:0715:50 Ladda ner rutt i gpx-format
23Björn EngströmLerums SOK1:09:15+26:3216:24
24Jukka RankanenSjövalla FK1:12:37+29:5417:12
Elin CarlssonGöteborg-Majorna OKej godkänd

Stig

1 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna48:5025:42
2Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK49:44+0:5426:10
3Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK1:09:21+20:3136:30
4Roland AasaIK Uven1:10:50+22:0037:16
Kerstin OlaussonStenungsunds OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser