Officiell resultatlista för Veteran-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL
Arrangörsorganisation: OK Gränsen
Datum: torsdag 3 augusti 2017

Damer Kort

2 100 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Yvonne Hyltse-EckertIKHP27:3813:09
2Carina WennblomJönköpings OK28:16+0:3813:27
3Janet TenlidJönköpings OK29:14+1:3613:55
4Kristina JohanssonMullsjö SOK31:30+3:5215:00
5Gerd WallinJönköpings OK33:48+6:1016:05
6Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg34:41+7:0316:30
7Ingrid KullmanOK Alehof37:44+10:0617:58
8Eva RybergJönköpings OK40:52+13:1419:27
9Karin ClaessonJönköpings OK41:11+13:3319:36
10Monica KammenhedJönköpings OK56:04+28:2626:41
11Marie-Louise PeterssonJönköpings OK56:05+28:2726:42
12Gunnel LarssonIK Vista56:06+28:2826:42
Yvonne LiljelandVaggeryds SOKej godkänd
Anita HolmqvistIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Herrar Kort

2 100 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agne PerssonTenhults SOK21:5610:26
2Carl-Axel MalmbergTenhults SOK23:18+1:2211:05
3Johan SternerBottnaryds IF25:27+3:3112:07
4Kenneth GattmalmJönköpings OK25:34+3:3812:10
5Björn RybergJönköpings OK25:44+3:4812:15
6Rolf EskilssonJönköpings OK26:02+4:0612:23
7Per LarssonJönköpings OK27:16+5:2012:59
8Kurt ErikssonKFUM27:55+5:5913:17
9Bernt EmanuelssonSkillingaryds FK28:13+6:1713:26
10Jan WennerbergIF Hallby SOK28:40+6:4413:39
11Gunnar JohanssonTenhults SOK29:24+7:2814:00
12Stellan CardellKFUM29:56+8:0014:15
13Hans BredhIK Hakarpspojkarna29:58+8:0214:16
14Eskil FolkelidTenhults SOK30:26+8:3014:29
15Carl-Johan StillströmTenhults SOK31:12+9:1614:51
16Weine CarlssonIK Hakarpspojkarna31:24+9:2814:57
17Kjell HolmqvistIK Hakarpspojkarna31:42+9:4615:05
18Ingemar IvarssonBottnaryds IF31:55+9:5915:11
19Åke RommedahlJönköpings OK32:08+10:1215:18
20Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna32:49+10:5315:37
21Stig WikströmTenhults SOK34:19+12:2316:20
22Gösta LindblomÖlmstads IS34:41+12:4516:30
23Åke JohanssonTenhults SOK35:21+13:2516:50
24Sören BråhnJönköpings OK37:32+15:3617:52
25Bo CarlströmJönköpings OK37:41+15:4517:56
26Sture FilipssonSkillingaryds FK38:08+16:1218:09
27John-Erik ErikssonJönköpings OK43:26+21:3020:40
28Lennart RunströmKFUM44:30+22:3421:11
29Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK51:07+29:1124:20
30Bengt CarlheimKFUM52:12+30:1624:51
31Willy ElvinMullsjö SOK54:35+32:3925:59
32Alf LarssonIK Vista1:26:19+1:04:2341:06

Damer Mellan

3 000 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna30:1210:04
2Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna34:39+4:2711:33
3Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK36:21+6:0912:07
4Ann-Britt LingforsIF Hallby SOK38:53+8:4112:57
5Ann-Britt BjörnlingerIK Vista40:59+10:4713:39
6Monica BråhnJönköpings OK42:43+12:3114:14
7Vega SlottnerJönköpings OK42:59+12:4714:19
8Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK45:15+15:0315:05
9Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK46:03+15:5115:21
10Kerstin GustafssonOK Gränsen46:13+16:0115:24
11Gunnel ÖhlundFalköpings AIK OK56:43+26:3118:54
12Kerstin ElfÖlmstads IS1:16:58+46:4625:39

Herrar Mellan

3 000 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK29:099:43
2Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna30:06+0:5710:02
3Ingemar GustafssonBottnaryds IF30:39+1:3010:13
4Gunnar AntonssonJönköpings OK31:12+2:0310:24
5Börje AnderssonIKHP31:24+2:1510:28
6Erland LingJönköpings OK32:08+2:5910:42
7Bengt SörensenJönköpings OK32:17+3:0810:45
8Ingemar GustavssonVaggeryds SOK32:47+3:3810:55
9Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarna33:05+3:5611:01
10Lars WürsigJönköpings OK33:52+4:4311:17
11Jan GustavssonIK Vista34:54+5:4511:38
12Torbjörn BlomqvistJönköpings OK36:08+6:5912:02
13Per-Olof NilssonJönköpings OK36:13+7:0412:04
14Bernt EkfeldtVaggeryds SOK36:47+7:3812:15
15Bertil ÖhlundFalköpings AIK OK37:26+8:1712:28
16Agne RybeckVaggeryds SOK37:35+8:2612:31
17Berndt TenlidJönköpings OK38:07+8:5812:42
18Rune AhlanderJönköpings OK39:05+9:5613:01
19Rolf JonassonJönköpings OK39:29+10:2013:09
20Anders FrönellIK Hakarpspojkarna39:40+10:3113:13
21Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna40:08+10:5913:22
22Ingemar EmilssonVaggeryds SOK40:12+11:0313:24
23Lennart KarlströmTenhults SOK40:14+11:0513:24
24Bengt BengtssonSkillingaryds FK40:54+11:4513:38
25Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK42:07+12:5814:02
26Arne LarssonIK Vista42:53+13:4414:17
27Lennart KammenhedJönköpings OK45:03+15:5415:01
28Gunnar GrönkvistBottnaryds IF46:37+17:2815:32
Leo KullmanOK Alehofej godkänd
Rolf LindhJönköpings OKej godkänd
Gunnar EckertIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Öppen Mellan

3 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim SvenssonIK Hakarpspojkarna45:3515:11

Damer Lång

4 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Katarina SjöholmMullsjö SOK50:5112:06
2Monica MartinssonOK Tranan51:53+1:0212:21
3Lena SternerBottnaryds IF55:21+4:3013:10

Herrar Lång

4 200 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kurt SvenssonIKHP31:057:24
2Ulf PalmérUlricehamns OK33:53+2:488:04
3Thomas SjöholmMullsjö SOK35:06+4:018:21
4Lars GustafssonOK Gränsen38:39+7:349:12
5Stellan AhnströmForserums SOK41:55+10:509:58
6Hans-Åke ArnessonBottnaryds IF42:11+11:0610:02
7Hans TrofastTenhults SOK44:33+13:2810:36
8Kjell MartinssonOK Tranan45:37+14:3210:51
9Gunnar AnderssonIK Vista47:04+15:5911:12
10Klas BjörkIK Hakarpspojkarna47:54+16:4911:24
11Lars FranssonBottnaryds IF51:10+20:0512:10
12Sören KarlssonMullsjö SOK53:23+22:1812:42
13Harald HenrikssonLekeryd-Svarttorps SK56:08+25:0313:21
14Hans LingforsIF Hallby SOK56:33+25:2813:27
15Gunnar WallinJönköpings OK57:25+26:2013:40
16Per GranevikJönköpings OK58:39+27:3413:57
17Bo EklöfIKHP1:00:35+29:3014:25
Sven Erik SjöholmMullsjö SOKej godkänd
Sven-Olof PetterssonMullsjö SOKej godkänd

Öppen Lång

4 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarna33:127:54
2Erik BovalliusJärfälla OK43:37+10:2510:23

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser