Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Höglands-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höglands-OL
Arrangörsorganisation: Nässjö OK
Datum: tisdag 18 juli 2017

Öppen motion 1

2 310 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix SvenssonJönköpings OK23:4210:15
2Elliott RehnGränna-Bygdens OK24:14+0:3210:29
3Agnes KindgrenNässjö OK24:32+0:5010:37
4Elias LindströmRonneby OK24:37+0:5510:39
5Angelica FyhrSOK Aneby26:10+2:2811:19
6Noah GöthEksjö SOK28:46+5:0412:27
7Tilde BrickarpSol Tranås31:05+7:2313:27
8Pelle JakobssonEksjö SOK33:59+10:1714:42
9Siri RehnGränna-Bygdens OK35:03+11:2115:10
10Kaisa RehnGränna-Bygdens OK35:06+11:2415:11
11Wilma PorlingForserums SOK38:51+15:0916:49
12Mattias RundgrenSol Tranås38:52+15:1016:49
13Olof WalfridssonSOK Aneby42:54+19:1218:34
14Tove JakobssonEksjö SOK43:04+19:2218:38
15Frida SkoglundUlricehamns OK52:14+28:3222:36
16Elsa HallOK Bävern53:08+29:2623:00
17Elin ForsénJönköpings OK55:32+31:5024:02
18Elias ForseénJönköpings OK57:20+33:3824:49
Hannes HolmbergOK Gränsenej godkänd

Öppen motion 3

3 290 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda KindgrenNässjö OK30:299:15
2Sandra LingIK Hakarpspojkarna34:53+4:2410:36
3Ragnar BjörnlingerIK Vista39:32+9:0312:00
4Louise HalvarsssonNässjö OK52:06+21:3715:50
5Britt-Marie HalvardssonNässjö OK52:08+21:3915:50
6Malin FlaaAnnebergs GIF53:02+22:3316:07
7Lisa FlaaAnnebergs GIF53:03+22:3416:07
8Molly BrickarpSol Tranås1:02:35+32:0619:01
9Ulrika BrickarpSol Tranås1:02:36+32:0719:01
10Barbro LudvigssonForserums SOK1:06:40+36:1120:15
11Emma LindénVäxjö OK1:09:15+38:4621:02
12Thomas PoschSol Tranås1:09:30+39:0121:07
Julia AbajiEksjö SOKej godkänd
Otto NilssonLinköpings OKej godkänd

Öppen motion 5

3 220 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie KrantzSOK Aneby35:1410:56
2Alice HallOK Bävern36:27+1:1311:19
3Felicia FyhrSOK Aneby36:42+1:2811:23
4Geirulf FlaaAnnebergs GIF39:52+4:3812:22
5Frida LindénVäxjö OK41:50+6:3612:59
6Jenny JakobssonEksjö SOK43:45+8:3113:35
7Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK45:24+10:1014:05
8Christer FyhrEksjö SOK46:11+10:5714:20
9Patrik ReiverBodafors OK46:19+11:0514:23
10Liza JohanssonSol Tranås46:23+11:0914:24
11Christer SkoglundUlricehamns OK48:44+13:3015:08
12Ingrid NorénBoxholm-Mjölby OL57:50+22:3617:57
13May-Sofie OlssonForserums SOK58:06+22:5218:02
14Elisabeth WalfridssonSOK Aneby1:23:42+48:2825:59
Thea Nordin AbajiEksjö SOKej godkänd
Ulla LingJönköpings OKutgått

Öppen motion 6

4 360 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna30:407:02
2Erik LingIK Hakarpspojkarna37:31+6:518:36
3Robin ÖhrnOK Bävern42:04+11:249:38
4Albert BrickarpSol Tranås43:23+12:439:57
5Adam SkoglundUlricehamns OK43:40+13:0010:00
6Karin ÖhlinSOK Aneby46:10+15:3010:35
7Emil LingIK Hakarpspojkarna47:31+16:5110:53
8Anders LingIK Hakarpspojkarna47:43+17:0310:56
9Hans Jörgen HanssonLekeryd-Svarttorps SK50:04+19:2411:28
10Martina JanssonSOK Aneby51:41+21:0111:51
11Pelle HöglundEksjö SOK54:09+23:2912:25
12Isak SkoglundUlricehamns OK1:05:24+34:4415:00
Marcus ForsénJönköpings OKej godkänd

Öppen motion 7

3 080 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran DehlinAnnebergs GIF26:198:32
2Agnes DjurstedtEksjö SOK26:26+0:078:34
3Richard JakobssonEksjö SOK28:06+1:479:07
4Åke EckerbomIFK Sävsjö28:53+2:349:22
5Sarah LindströmRonneby OK29:45+3:269:39
6Håkan HammarinAnnebergs GIF30:03+3:449:45
7Christer AnderssonSOK Aneby32:08+5:4910:25
8Anna-Karin Argus-JohanssonSol Tranås33:07+6:4810:45
9Lennart HolstNässjö OK34:43+8:2411:16
10Håkan LöfgrenEksjö SOK35:13+8:5411:26
11Kerstin SegerssonOK 64 Torpa35:51+9:3211:38
12Ingemar KyhlbergTenhults SOK36:12+9:5311:45
13Elin PoschJönköpings OK37:21+11:0212:07
14Bengt LifSol Tranås37:28+11:0912:09
15Pontus LöfströmJönköpings OK37:48+11:2912:16
16Helene LöfströmJönköpings OK37:53+11:3412:17
17Helena AnderssonSOK Aneby38:23+12:0412:27
18Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL38:45+12:2612:34
19Bernt KlassonIK Hakarpspojkarna38:53+12:3412:37
20Lina LudvigssonEksjö SOK39:14+12:5512:44
21Monika HjellströmGränna-Bygdens OK40:53+14:3413:16
22Gunvor ArbinAnnebergs GIF41:17+14:5813:24
23Kirsten BjörnlingerIK Vista41:18+14:5913:24
24Harald HenrikssonLekeryd-Svarttorps SK41:52+15:3313:35
25Bengt OlssonMarkbygdens OK43:15+16:5614:02
26Bo AnderssonSol Tranås43:26+17:0714:06
27Erland LingJönköpings OK43:43+17:2414:11
28Alf OlssonForserums SOK43:46+17:2714:12
29Karin ErnfridssonOK 64 Torpa46:03+19:4414:57
30Marika HallOK Bävern46:28+20:0915:05
31Elise JohanssonNässjö OK47:44+21:2515:29
32Göran JanssonGränna-Bygdens OK47:57+21:3815:34
33Rohnny AnderssonForserums SOK48:55+22:3615:52
34Ola GustafssonSOK Aneby50:32+24:1316:24
35Rolf JonassonJönköpings OK54:08+27:4917:34
36Sven-Olof LundinSol Tranås56:34+30:1518:21
37Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK56:44+30:2518:25
38Anders LarssonGränna-Bygdens OK59:31+33:1219:19
39Liselott SigbyIK Vista59:39+33:2019:22
40Tore JohanssonSOK Aneby1:02:06+35:4720:09

Öppen motion 8

4 750 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak EklundIK Hakarpspojkarna31:266:37
2Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna31:37+0:116:39
3Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna33:39+2:137:05
4Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna33:57+2:317:08
5Hugo DjurstedtEksjö SOK34:31+3:057:16
6Anders YngveIK Hakarpspojkarna36:39+5:137:42
7Emma LingIK Hakarpspojkarna37:01+5:357:47
7Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna37:01+5:357:47
9Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna39:19+7:538:16
10Jari HuttunenSOK Aneby39:45+8:198:22
11Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna41:41+10:158:46
12Alma GustafssonSOK Aneby41:46+10:208:47
13Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna41:52+10:268:48
14Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OL43:52+12:269:14
15Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna45:27+14:019:34
16Mikael HallOK Bävern46:27+15:019:46
17Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna46:29+15:039:47
18Arne KlintbergEksjö SOK46:33+15:079:48
19Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL47:11+15:459:56
20Erik StillemarkIF Hallby SOK48:00+16:3410:06
21Christer JohanssonEksjö SOK49:00+17:3410:18
22Helena SandbergHuskvarna49:55+18:2910:30
23Klara HöglundEksjö SOK50:04+18:3810:32
24Mats HolmbergOK Gränsen50:20+18:5410:35
25Marie NordSol Tranås51:12+19:4610:46
26Per BjörnlingerIK Vista54:53+23:2711:33
27Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL55:08+23:4211:36
28Monica HenrikssonEksjö SOK55:58+24:3211:46
29Stellan AhnströmForserums SOK57:11+25:4512:02
30Staffan JohanssonSol Tranås58:08+26:4212:14
31Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL1:00:29+29:0312:44
32Mikael SvenssonAnnebergs GIF1:02:10+30:4413:05
33Catarina CarlqvistSnättringe SK1:02:11+30:4513:05
34Maxim JohanssonSol Tranås1:06:33+35:0714:00
35Leif JohanssonSol Tranås1:06:40+35:1414:02
36Tommy OlaussonSOK Aneby1:17:37+46:1116:20
Karin BjörnlingerIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Öppen motion 9

6 930 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar SvärdKlubblös42:076:04
2Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna44:43+2:366:27
3Jonas EggerIKHP47:44+5:376:53
4Lucas SundbladEksjö SOK48:51+6:447:02
5Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna49:03+6:567:04
6Fredrik RosénJönköpings OK49:04+6:577:04
7Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna49:28+7:217:08
8Arvid NordIK Hakarpspojkarna49:32+7:257:08
9Torgny LindströmRonneby OK51:18+9:117:24
10Arvid ClaessonJönköpings OK51:49+9:427:28
11Lennart SöderbergIKHP52:29+10:227:34
12Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna53:09+11:027:40
13Magnus ClaessonJönköpings OK55:53+13:468:03
14Fredrik SvenssonJönköpings OK55:59+13:528:04
15Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna56:07+14:008:05
16Lars LundströmIF Hallby SOK57:12+15:058:15
17Hugo JakobssonEksjö SOK58:52+16:458:29
18Oscar ClaessonJönköpings OK1:01:14+19:078:50
19Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL1:02:43+20:369:03
20Tarjei NickalaisenOK Silsand1:02:58+20:519:05
21Albin TengvallBoxholm-Mjölby OL1:04:22+22:159:17
22Lisa HolerEksjö SOK1:05:06+22:599:23
23Klas FriborgJönköpings OK1:07:31+25:249:44
24Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna1:08:58+26:519:57
25Göran NordSol Tranås1:09:29+27:2210:01
26Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna1:12:01+29:5410:23
27Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarna1:12:56+30:4910:31
28Johan LöfströmJönköpings OK1:14:39+32:3210:46
29Mattias RehnGränna-Bygdens OK1:14:50+32:4310:47
30Adam LöfströmJönköpings OK1:15:29+33:2210:53
31Anton PetterssonKlubblös1:15:51+33:4410:56
32Joakim AssarssonIK Sisu1:29:21+47:1412:53
Linda NordinEksjö SOKej godkänd
Martin HederskogIFK Umeåutom tävlan

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser