Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öppet kretsmästerskap

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öppet kretsmästerskap
Arrangörsorganisation: OK Skogsstjärnan
Datum: lördag 19 augusti 2017

H21

6 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erk WidmarkIF Hagen49:188:12

H20

6 010 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David RisbergKils OK41:096:50
2Ola HoltbringOK Amne51:18+10:098:32

D18

5 070 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan40:468:02

H18

6 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Oscar StombergIF Hagenej godkänd

H16

5 070 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton KarlssonMariestads FK36:117:08

H14

3 960 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan25:546:32
2Hugo BremerMariestads FK45:10+19:1611:24

H12

2 550 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas OlssonOK Amne23:239:10
2Petter RybergMariestads FK26:29+3:0610:23

D10

1 980 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa BremerMariestads FK25:3012:52

H10

1 980 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilmer RybergMariestads FK17:218:45
2Nils ÖbergOK Skogsstjärnan25:02+7:4112:38
3Leo ÖbergOK Skogsstjärnan25:07+7:4612:41

D45

3 960 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna StombergIF Hagen41:2910:28

H45

6 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mika TolonenOK Amne51:508:37

D50

3 960 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria SkogsbergMariestads FK34:148:38
2Maria WidmarkIF Hagen37:41+3:279:30

H50

5 070 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter JarlTibro OK33:556:41

H55

5 070 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Håkan EggertIF Hagenej godkänd
Stefan StombergIF Hagenej start

D60

2 940 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger WesterbergIF Hagen27:519:28
2Britt-Marie AnderssonOK Amne38:41+10:5013:09
3Elise JohanssonFalköpings AIK OK53:16+25:2518:07

H65

3 960 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders KäckMariestads FK37:209:25
2Stig JohanssonFalköpings AIK OK39:18+1:589:55
3Ingvar AnderssonOK Amne51:00+13:4012:52

D70

2 380 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bibbi AppelgrenMariestads FK31:4613:20
2Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan32:25+0:3913:37

H70

3 960 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan44:3911:16
2Evert JohanssonOK Amne48:14+3:3512:10
3Lars-Erik NilssonMariestads FK48:46+4:0712:18
4Bengtåke AnderssonOK Amne50:46+6:0712:49
5Jan-Olof AnderssonMariestads FK1:11:09+26:3017:58

D75

2 380 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgit KarlssonMariestads FK37:0615:35
2Anne-Catrine PerssonMariestads FK37:18+0:1215:40

H75

2 940 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig BengtssonOK Amne44:1515:03

H80

2 380 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell PerssonMariestads FK40:5517:11

U2

1 980 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton JohanssonOK Amne42:3821:31

Öppen motion 3

2 550 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas OlssonOK Amne32:0912:36
2Lars FribergMariestads FK35:24+3:1513:52
3Hanna BremerMariestads FK42:09+10:0016:31
4Ida HoltbringOK Amne49:16+17:0719:19
5Lilian BjörkIF Hagen51:04+18:5520:01
Tommy HoltbringOK Amneej godkänd

Oppen motion 5

3 960 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Kajsa StrandellIF Hagenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser