Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Magrasprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Magrasprinten
Arrangörsorganisation: OK Kullingshof
Datum: tisdag 8 augusti 2017

D14

2 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma PetterssonOK Kullingshof24:0210:00
2Isabelle JarnelidOK Kullingshof27:18+3:1611:22

H14

2 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas LarssonOK Skogshjortarna13:355:39
Anton LundOK Skogshjortarnaej godkänd

D12

1 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes IvarssonOK Skogshjortarna15:528:21
2Josefin HöggärdeOK Kullingshof26:38+10:4614:01

D10

1 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella PetterssonOK Kullingshof16:2410:15
2Meja PetterssonOK Kullingshof17:00+0:3610:37
3Hilda LanevikKlubblös21:00+4:3613:07
4Issabel KnutssonOK Kullingshof27:37+11:1317:15
5Sigrid EdensnävKlubblös28:34+12:1017:51
6Linn JunforsOK Skogshjortarna29:28+13:0418:25
Ida IvarssonOK Skogshjortarnautgått

H10

1 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin HögjärdeKlubblös25:3315:58
2Jakob HögjärdeKlubblös27:24+1:5117:07
3Waldemar HaraldssonKlubblös28:35+3:0217:51

Öppen motion 5

2 400 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna NordlöfKlubblös19:128:00
2Alma JohanssonKlubblös20:06+0:548:22
3Ted LiivrandOK Skogshjortarna20:22+1:108:29
4Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna20:34+1:228:34
5Lars JohanssonOK Skogshjortarna20:58+1:468:44
6Ann Warma LaasOK Skogshjortarna22:30+3:189:22
7Åsa PetterssonOK Kullingshof22:45+3:339:28
8Bertil JohanssonOK Skogshjortarna23:23+4:119:44
9Emil JohanssonKlubblös23:32+4:209:48
10Björn SjöqvistKlubblös24:00+4:4810:00
11Kurt FredrixonOK Skogshjortarna24:55+5:4310:22
12Per-Ola JohnssonOK Kullingshof26:21+7:0910:58
13Stefan KnutssonOK Kullingshof28:23+9:1111:49
14Cecilia JunforsOK Skogshjortarna28:37+9:2511:55
15Ronny AnderssonOK Skogshjortarna28:46+9:3411:59
16Linda SävenstrandKlubblös29:20+10:0812:13
17Melker WarfvingeKlubblös29:41+10:2912:22
18Anna KällsmyrOK Kullingshof29:55+10:4312:27
19Kent CarlgrenOK Skogshjortarna33:31+14:1913:57
20Maria VallinKlubblös36:08+16:5615:03
21Christine LundOK Skogshjortarna44:29+25:1718:32
22Melvin LundOK Skogshjortarna44:39+25:2718:36
23Kerstin SvenssonOK Kullingshof57:28+38:1623:56
Monica IvarssonOK Skogshjortarnautgått

Öppen motion 7

2 800 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan IvarssonOK Kullingshof15:255:30
2Benjamin EdlundHestra IF15:28+0:035:31
3Lukas LarssonOK Skogshjortarna17:33+2:086:16
4Gary LarssonOK Skogshjortarna17:36+2:116:17
5Mikael JohanssonOK Skogshjortarna17:48+2:236:21
6Andres LaasOK Skogshjortarna19:39+4:147:01
7Hans SvenssonOK Kullingshof19:58+4:337:07
8Jimmy LanevikOK Kullingshof20:37+5:127:21
9Therése IvarssonOK Skogshjortarna20:44+5:197:24
10Tomas KarlssonOK Skogshjortarna21:27+6:027:39
11Kjell EinarssonOK Skogshjortarna21:33+6:087:41
12Conny ErixonOK Kullingshof21:52+6:277:48
13Ingvar IvarssonOK Kullingshof22:08+6:437:54
14Sara IvarssonOK Kullingshof23:14+7:498:17
15Torbjörn PetterssonOK Kullingshof23:37+8:128:26
16Lennart HålsjöOK Skogshjortarna23:53+8:288:31
17Kalle JohanssonOK Skogshjortarna23:56+8:318:32
18Suzy LarssonOK Skogshjortarna24:35+9:108:46
19Sara MelinGöteborg-Majorna OK26:00+10:359:17
20Göran BladOK Kullingshof27:22+11:579:46
21Carina IvarssonOK Kullingshof28:12+12:4710:04
22Kristian GustafssonOK Skogshjortarna29:28+14:0310:31
23Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna31:08+15:4311:07
24Stefan IsakssonOK Kullingshof31:58+16:3311:25
25Per JunforsOK Skogshjortarna33:21+17:5611:54
26Anders LundOK Skogshjortarna33:33+18:0811:58
27Kent IvarssonOK Skogshjortarna35:26+20:0112:39
Sofia SjögrenOK Kullingshofej godkänd
Jesper SjögrenHestra IFej godkänd
Ingemar ÖbergKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser