Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Fjällfemman Höst 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Fjällfemman Höst 3
Arrangörsorganisation: Åre OK
Datum: onsdag 30 augusti 2017

A

5 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Verner ErikssonÅre OK48:039:36
2Björn OlofssonOK Storsjön52:40+4:3710:32
3Lars LarssonÅre OK58:02+9:5911:36
4Adrian JonesÖstersunds OK1:01:46+13:4312:21
5Conny EkstrandOK Älvsjö-Örby1:03:37+15:3412:43
6Axel JonssonDuveds IF1:09:13+21:1013:50
7Fanny JonssonJohnny1:41:46+53:4320:21
8Bengt DahlbergSolvikingarna1:48:54+1:00:5121:46

B

2 900 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Richard RichardssonUndersåkers IF34:5712:03
2Petter LindbergÅrekanotisterna36:20+1:2312:31
3Torulf BäckmanFrösö IF42:06+7:0914:31
4Ulf OlofssonDuveds IF42:19+7:2214:35
5Anders ForsstedtSöders-Tyresö43:19+8:2214:56
6Ulf WölkerUndersåkers IF43:30+8:3315:00
7Emma LundinTeam Extrem44:10+9:1315:13
8Erik GardfallSlussfors IK44:19+9:2215:16
9Ester OlofssonOK Storsjön44:51+9:5415:27
10Åke BengtssonÖstersunds OK45:47+10:5015:47
11Kajsa SilfverdalUllån47:18+12:2116:18
12Gustav SandströmUndersåkers IF47:22+12:2516:20
13Maria PerssonUndersåkers IF47:51+12:5416:30
14Ulla WiklundÅre OK48:10+13:1316:36
15Sebastian DahlströmÅre49:07+14:1016:56
16Anna BjörkÅre49:11+14:1416:57
17Anne AnderssonDuveds IF52:04+17:0717:57
18Robie IslamSOK Knallen58:48+23:5120:16
19Bengt JonssonÖstersunds OK1:07:10+32:1323:09
20Catrin CarlssonÅre OK1:07:23+32:2623:14
21Magdalena HolmnerÅre1:08:07+33:1023:29
22Johannes JacobssonÅre OK1:08:12+33:1523:31
22Anna CarlénÅre1:08:12+33:1523:31
Ove HemmingssonBrunflo IFej godkänd
Henrik IlhamnOK Storsjönej godkänd
Björn ÖstlundJärpens SKej godkänd

C

1 700 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo BerglundÅre OK18:1510:44
2Märta PetterssonÅre SLK19:09+0:5411:15
2Siri PetterssonÅre SLK19:09+0:5411:15
4Joar BäckmanFrösö IF22:01+3:4612:57
5Måns MossfeldtÅre SLK24:59+6:4414:41
6Sander BergÅre SLK25:04+6:4914:44
7Viggo RaittilaDuveds IF25:08+6:5314:47
8Arvid LinderströmUndersåkers IF28:16+10:0116:37
9Pelle ToutinUndersåkers IF28:27+10:1216:44
10Olle LinderströmUndersåkers IF33:49+15:3419:53
11Ylva KristiansenÅre Ridklubb35:30+17:1520:52
12Hampus BernsmedÅre36:53+18:3821:41
13Edit OlofssonOK Storsjön41:51+23:3624:37

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser