Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Njudungs Dag

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Njudungs Dag
Arrangörsorganisation: OK Bävern
Datum: måndag 7 augusti 2017

H21

5 630 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor AntonssonEksjö SOK37:366:40
2Rasmus LundbergOK Bävern45:26+7:508:04
3Johan SandlundOK Njudung48:36+11:008:37
4Robin ÖhrnOK Bävern1:03:47+26:1111:19

H35

5 630 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim KarmetunOK Njudung42:457:35
2Henrik AdolfssonOK Bävern57:17+14:3210:10
3Johan SandlerOK Bävern58:58+16:1310:28
4Mårten VästerdalOK Bävern1:07:41+24:5612:01
5Ola WesterdahlGöteborg-Majorna OK1:08:24+25:3912:08

H17-20

5 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludwig GustavssonOK Bävern51:569:56

H40

5 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael M KarlssonOK Bävern58:0011:06

H45

5 220 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans FranssonOK Njudung39:517:38
2Anders PeterssonOK Njudung48:46+8:559:20
Anders DahlénOK Njudungej godkänd

H16

3 810 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus LundbergOK Bävern26:406:59

H50

3 810 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders SvenssonOK Njudung34:509:08
2Bo HultgrenOK Njudung38:24+3:3410:04
3Jonny JohanssonOK Njudung42:55+8:0511:15
4Per SandlundOK Njudung44:22+9:3211:38
5Geirulf FlaaAnnebergs GIF1:22:50+48:0021:44

H55

3 810 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans ÅkessonIFK Sävsjö37:559:57
2Rune TuressonOK Bävern50:46+12:5113:19

D21

3 810 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma RosénOK Njudung38:4410:09
2Hanna AdolfssonOK Bävern53:12+14:2813:57

H65

3 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter EnglundIFK Sävsjö32:439:54
2Gert WesterdahlOK Bävern36:43+4:0011:07
3Gunnar HolmOK Bävern39:23+6:4011:56
4Åke PerssonOK Bävern48:41+15:5814:45

H70

3 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åke EckerbomIFK Sävsjö35:1710:41
2Stefan G LarssonOK Njudung39:15+3:5811:53
3Bo TuressonOK Bävern39:34+4:1711:59

D16

3 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen TollOK Njudung37:3411:23
2Bella PalmqvistIFK Sävsjö1:08:19+30:4520:42

D35

3 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cecilia KarmetunOK Njudung41:3112:34
2Marika HallOK Bävern47:25+5:5414:22

D45

3 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrica RudbergOK Bävern38:4511:44
2Ulrika RibbholmOK Njudung40:29+1:4412:16
3Jessica ElmerssonOK Bävern40:36+1:5112:18

D55

3 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger EnglundIFK Sävsjö41:0912:28
2Marianne RosgrenOK Njudung49:57+8:4815:08
3Margareta LarssonOK Njudung50:14+9:0515:13
4Ingrid AdolfssonOK Bävern1:06:01+24:5220:00

H14

2 950 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar HultgrenOK Njudung24:348:19
2Alexander GustafssonOK Njudung34:10+9:3611:34
3Filip JennerstrandOK Njudung36:06+11:3212:14
4Linus NorénOK Njudung42:45+18:1114:29
5Olle PetersénOK Njudung1:01:58+37:2421:00
Isak FranssonOK Njudungej godkänd
Aron RudbergOK Bävernej start

H75

2 950 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Allan OlovssonOK Njudung37:1912:38
2Leif JoakimssonIFK Stockaryd47:26+10:0716:04
3Sune JohanssonIFK Stockaryd49:41+12:2216:50
Bernt KarlssonOK Bävernej godkänd

H12

2 630 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matti JohanssonOK Njudung20:287:46
2Max OlssonIFK Sävsjö22:32+2:048:34
3Hugo HedströmOK Bävern23:05+2:378:46
4Wilhelm KarmetunOK Njudung25:59+5:319:52
5Nils LinderIFK Sävsjö29:11+8:4311:05
6Eric AnderssonOK Njudung31:31+11:0311:59

D12

2 630 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice HallOK Bävern20:487:54
2Felicia GustafssonOK Njudung24:15+3:279:13
3Evanna JohanssonOK Njudung24:47+3:599:25

D10

2 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lia FranssonOK Njudung22:109:14
2Elsa HallOK Bävern26:37+4:2711:05
3Tindra DavidssonOK Bävern32:49+10:3913:40

ÖM2

2 630 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan AnderssonOK Njudung23:248:53
2Adam FornanderForserums SOK29:06+5:4211:03
3Åsa ElmerssonIFK Sävsjö31:01+7:3711:47
4Anna GöranssonIFK Sävsjö31:30+8:0611:58
5Jonathan ClaessonEksjö SOK40:26+17:0215:22
6Lisen AnderssonOK Njudung40:32+17:0815:24
7Linnéa ClaessonEksjö SOK40:43+17:1915:28
8Ulrika FranssonOK Njudung1:08:42+45:1826:07
9Jessica MartinssonOK Njudung1:08:52+45:2826:11
Ulf PalmqvistIFK Sävsjöutgått

ÖM4

3 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina LudvigssonEksjö SOK36:5011:09
2Tommy JosefssonOK Njudung48:55+12:0514:49
3Lena JohanssonIFK Sävsjö1:19:14+42:2424:00
4Peter FornanderForserums SOK1:43:39+1:06:4931:24

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser