Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vännäs OK Motionsorientering 2017:10 Överboda

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vännäs OK Motionsorientering 2017:10 Överboda
Arrangörsorganisation: Vännäs OK
Datum: måndag 21 augusti 2017

Öppen motion 1

1 600 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lova JonssonVännäs OK23:2614:38
2Ida BrodinVännäs OK31:18+7:5219:33
3Molly WänströmVännäs OK34:00+10:3421:15
4Gustav StålnackeVännäs OK39:09+15:4324:28
5Nils GöranssonVännäs OK41:27+18:0125:54
6Greta BergstrandVännäs OK47:20+23:5429:35
7Lilly BergstrandVännäs OK47:24+23:5829:37
8Emmy GöranssonVännäs OK48:34+25:0830:21
9Agnes WallbergVännäs OK48:57+25:3130:35
10Nelly JonsonVännäs OK48:58+25:3230:36
11Isak OlofssonVännäs OK55:17+31:5134:33

Öppen motion 2

2 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktoria GrenVännäs OK52:0322:37
2John RenlundVännäs OK53:36+1:3323:18
3Vilja FalckVännäs OK53:51+1:4823:24
4Klara FalckVännäs OK54:22+2:1923:38

Öppen motion 3

3 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joar MattssonVännäs OK45:2713:22
2Edvin StrömbergVännäs OK56:06+10:3916:30
3Oskar WallbergVännäs OK1:11:14+25:4720:57
4Eda FranssonVännäs OK1:12:25+26:5821:17
5Daniel AnderssonUmeå OK1:17:56+32:2922:55
6Hardy PaulssonUmeå OK1:18:54+33:2723:12

Öppen motion 5

4 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rolf KonradssonUmedalens IF38:569:44
2Fredrik NilbrinkVännäs OK39:35+0:399:53
3Lukas BorgemoIFK Umeå39:37+0:419:54
4Magnus HägglundUmeå OK41:06+2:1010:16
5Lars ÖstVännäs OK47:48+8:5211:57
6Hanna GeorgssonVännäs OK48:40+9:4412:10
7Erland JonssonVännäs OK54:32+15:3613:38
8Ida GeorgssonVännäs OK54:33+15:3713:38
9Vesa SärkiojaKlubblös54:45+15:4913:41
10Gunilla RosénStöcksjö IS57:54+18:5814:28

Öppen motion 9

5 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin BjörnuddIFK Umeå41:387:26
2Hans-Erik CarlborgIFK Umeå51:39+10:019:13
3Gunnar KalénVännäs OK55:32+13:549:55
4Tove NorénVännäs OK1:02:25+20:4711:08
5Simon LidestavWilhelmina OK1:02:39+21:0111:11
6Ester LaudonVännäs OK1:12:00+30:2212:51
7Kristina FridmanVännäs OK1:13:24+31:4613:06
8Christoffer JohanssonVännäs OK1:18:55+37:1714:05
9Alma LaudonVännäs OK1:19:58+38:2014:16
Hjalmar LaudonVännäs OKutgått
Vega LaudonVännäs OKutgått
Ulf LindströmVännäs OKutgått
Jens RundbergVännäs OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser