Officiell resultatlista för Kretsmästerskap, SV Skåne

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kretsmästerskap, SV Skåne
Arrangörsorganisation: Malmö OK
Datum: torsdag 17 augusti 2017

D21

7 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pia OlssonOK Pan-Kristianstad51:027:17
2Pim HedbergOK Pan-Kristianstad56:58+5:568:08
3Åsa AxénMotala AIF O-lag58:24+7:228:20
4Ronja ArvidssonMalmö OK1:12:52+21:5010:24
5Petra EklundLunds OK1:23:23+32:2111:54
Evelina EkelundMalmö OKutgått

H21

8 725 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonathan GunnarssonMalmö OK54:476:16
2Daniel HellbergLunds OK1:09:01+14:147:54
3Erik MellerstadKlubblös1:11:02+16:158:08
Simon LarssonOK Kontinentutgått
Adam SegerslättSkåneslättens O-löpareutgått

D20

5 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tova HermodssonLunds OK52:519:26
2Linn LindblomMalmö OK1:04:53+12:0211:35

D16

4 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes LindblomMalmö OK37:317:58
2Elin HugossonLunds OK47:22+9:5110:04
3Tina LjungqvistLunds OK56:48+19:1712:05

H16

5 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl ÅsLunds OK40:287:13
2Johan VinbladLunds OK43:23+2:557:44
3Adam LindblomMalmö OK45:25+4:578:06
Allan HedbergLunds OKej start

D14

4 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa HeydenLunds OK38:199:00
2Hanna LarssonYstads OK46:17+7:5810:53
Elsa EricssonLunds OKej start
Selma LarssonLunds OKej start

H14

4 250 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix GustafssonLunds OK34:168:03
2Alfred AhltinMalmö OK34:34+0:188:08
3Isak AnderssonLunds OK34:59+0:438:13
4Magnus LundsgaardOK Kontinent1:44:48+1:10:3224:39
Erik GottmoOK Kontinentej start
Lucas TreldalOK Kontinentej start

DH12

2 250 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnéa BjärbyFrosta OK21:189:28
2Emil AnderssonLunds OK24:49+3:3111:01
3Viktor AhltinMalmö OK25:34+4:1611:21

D10

2 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liv LundsgaardOK Kontinent37:1916:35
2Saga ChristensenSkåneslättens O-löpare45:07+7:4820:03

D35

6 075 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna ModinLunds OK1:03:2010:25
2Sandra SörensenOK Kontinent1:09:16+5:5611:24
3Christina OlssonSkåneslättens O-löpare1:09:17+5:5711:24
4Anna BjärbyFrosta OK1:14:38+11:1812:17
5Line LundsgaardOK Kontinent1:14:59+11:3912:20
6Maria SvenssonLunds OK1:24:34+21:1413:55
7Ann-Louise JohanssonMalmö OK1:44:45+41:2517:14
Marlene BjärehedMalmö OKej start

H35

7 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mantas ZalagaSkåneslättens O-löpare1:00:218:37
2Linus MalmstenMalmö OK1:06:38+6:179:31
3Erik ÅsLunds OK1:06:39+6:189:31
4Fredrik Kryh ÖbergMalmö OK1:07:44+7:239:40
5Mikael NilssonLunds OK1:08:04+7:439:43
6Peter BengtslinLunds OK1:09:24+9:039:54

D45

4 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna LjungqvistLunds OK43:329:15
2Kristina SpångbergLunds OK50:56+7:2410:50
3Ingela AnderssonLunds OK57:25+13:5312:12
4Karin JägrydSkåneslättens O-löpare1:10:10+26:3814:55
Jenny GustafssonLunds OKej godkänd
Åsa EricssonLunds OKej start
Jenny VinbladLunds OKej start

H45

6 075 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik HugossonLunds OK40:486:42
2Tomas VensrydEslövs FK43:29+2:417:09
3Anders JägrydSkåneslättens O-löpare46:48+6:007:42
4Fabian LjungqvistLunds OK47:58+7:107:53
5Håkan GrubbMalmö OK49:07+8:198:05
6Robert BertilssonLunds OK52:28+11:408:38
7Örjan LarssonLunds OK52:43+11:558:40
8Jens SörvikKlubblös56:26+15:389:17
9Pär RingströmMalmö OK1:19:10+38:2213:01
Mårten SpanneMalmö OKej godkänd
Anders EricssonLunds OKutgått
Anders HeydenLunds OKutgått
Pontus GustavssonOK Kontinentej start

D55

4 250 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lotta LinseforsLunds OK36:298:35
2Anne UddEslövs FK40:46+4:179:35
3Christina SegerslättSkåneslättens O-löpare48:15+11:4611:21
4Ann-Kristin SjöströmLunds OK51:42+15:1312:09
5Lotta HanssonOK Kontinent54:11+17:4212:44
6Aina JeppssonLunds OK55:30+19:0113:03

H55

5 600 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter HedbergLunds OK38:176:50
2Johnny NimvikLunds OK43:31+5:147:46
3Gert PetterssonLunds OK49:10+10:538:46
4Benjamin ViebkeMalmö OK50:09+11:528:57
5Sten SegerslättSkåneslättens O-löpare55:57+17:409:59
6Anders JohanssonLunds OK56:33+18:1610:05
7Leif KarlssonOK Kontinent1:09:00+30:4312:19
8Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad1:09:37+31:2012:25
9Rolf SpångbergLunds OK1:50:14+1:11:5719:41

D65

3 425 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gudrun NilssonLunds OK37:4611:01
2Torill SvendsenFrosta OK49:57+12:1114:35
3Margareta SjöbergLunds OK57:05+19:1916:40
4Britt BülowMalmö OK1:04:41+26:5518:53
5Gun SvenssonRehns Bandyklubb1:07:53+30:0719:49
6Lena PerssonMalmö OK1:15:00+37:1421:53

H65

4 700 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif SandgrenFrosta OK37:177:55
2Jan JönssonMalmö OK45:47+8:309:44
3Lars-Ivar SvenssonRehns Bandyklubb47:32+10:1510:06
4Janne LindholmFrosta OK50:21+13:0410:42
5Christer JönssonLunds OK50:44+13:2710:47
6Gert OlssonSkåneslättens O-löpare53:15+15:5811:19
7Leif KarlssonFrosta OK53:17+16:0011:20
8Håkan NilssonMalmö OK53:49+16:3211:27
9Lars JohanssonMalmö OK57:53+20:3612:18
10Anders YngveOK Kontinent1:07:48+30:3114:25
11Nils-Erik BondessonFrosta OK1:10:59+33:4215:06
12Sven-Erik PerssonFrosta OK1:15:59+38:4216:10
Benkt AnderssonFrosta OKutgått

H75

3 425 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune BergLunds OK40:0911:43
2Håkan BrostMalmö OK50:43+10:3414:48
3Gert OlssonMalmö OK1:02:01+21:5218:06
4Bertil KollénMalmö OK1:40:37+1:00:2829:22
Bertil ErikssonMalmö OKej start
Ingemar TuressonMalmö OKej start

Öppen motion 3

2 850 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin VensrydEslövs Friluftsklubb31:3311:04
2Robert lindblomLunds OK35:31+3:5812:27
3Flor VillafuerteLunds OK48:03+16:3016:51
Tuva ChristensenSkåneslättens O-löpareej start

Öppen motion 5

3 425 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
2Per StenEslövs Friluftsklubb40:43+40:4311:53
3Kajsa KarlssonOK Kontinent43:40+43:4012:44
4Henrik EklundLunds OK49:13+49:1314:22
5Stein ÖstbyMalmö OK51:44+51:4415:06
6Christer LjungqvistLunds OK1:21:09+1:21:0923:41
Bengt LarssonYstads OKfullföljt
Karin JohanssonLunds OKutgått

Öppen motion 8

5 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif LarsenKlubblös42:197:33
2Hans PerssonAndrarums IF49:15+6:568:47

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser