Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarserien

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarserien
Arrangörsorganisation: Tumba-Mälarhöjden OK
Datum: torsdag 27 juli 2017

C

3 900 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Per LjungStockholms OK35:29
2Tommy HolmerVästby ok35:30+0:01
3Maria JonssonTullinge SK35:51+0:22
4Hans SundqvistTullinge SK37:30+2:01
5Emma DahlstedtKamrat och IF KIF37:46+2:17
6Amanda KarlssonCentrum OK38:52+3:23
7Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF41:04+5:35
8Bengt KärrströmTullinge SK42:18+6:49
9Sofia LauriJärla Orientering43:44+8:15
10Ingemar LarssonTullinge SK44:34+9:05
11Mikael Måse-44:55+9:26
12Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL45:14+9:45
13Maria AnderssonKamrat och IF KIF45:25+9:56
14Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK46:02+10:33
15Karin AlmgrenSöders-Tyresö46:33+11:04
16Mikael SundqvistTullinge SK46:52+11:23
17Ulf ÖrnbergTumba-Mälarhöjden OK47:27+11:58
18Börje LenasSkogsluffarnas OK47:30+12:01
19Anna-Karin SundqvistTullinge SK48:16+12:47
20Carl-Johan RoubertFK Finn48:22+12:53
21Katarina RingelsOK Klemmingen48:36+13:07
22Anders GezeliusOK Ravinen49:22+13:53
23Stefan SundellJärla Orientering49:44+14:15
24Göran AnderssonEnebybergs IF51:10+15:41
25Kjell HolmbergOK Södertörn52:28+16:59
26Bo NorbäckTullinge SK53:24+17:55
27Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö54:15+18:46
28Christer HedinIFK Enskede54:25+18:56
29Hans HolgerssonOK Måsen54:43+19:14
30Bengt  AnderssonSöders Tyresö55:52+20:23
31Tord JanssonSödertälje-Nykvarn OF56:26+20:57
32Bo HedlundIFK Enskede57:45+22:16
33Reine BorgströmSkogsluffarnas OK1:01:06+25:37
34Sven-Erik AmrenSnättringe SK1:01:10+25:41
35Lars CedérusSnättringe SK1:01:26+25:57
36Staffan ElmhagenSöders-Tyresö1:03:36+28:07
37Harriet Tiderman SäfwenbergTumba-Mälarhöjden OK1:03:46+28:17
38Paulina Hermansson-1:04:23+28:54
39Lars SegerqvistSkarpnäcks OL1:04:51+29:22
40Leif LundquistEnebybergs IF1:06:28+30:59
41Olle ArmanNyköpings OK1:08:13+32:44
42Kjell BengtssonTullinge SK1:10:44+35:15
43Helena KorhonenHaninge SOK1:11:12+35:43
44Ulf NordinSnättringe SK1:14:42+39:13
45Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:17:39+42:10
46Ingrid GraneliHaninge SOK1:19:31+44:02
Carina ÅgrenTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser