Officiell resultatlista för Sommarserien

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarserien
Arrangörsorganisation: Tumba-Mälarhöjden OK
Datum: torsdag 27 juli 2017

A

7 600 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle BoströmJärla Orientering49:436:32
2Harri KarlssonJärla Orientering54:58+5:157:13
3David BejbomJärla Orientering59:25+9:427:49
4Oskar SvenssonFinspångs SOK1:00:39+10:567:58
5Sverker LenasCentrum OK1:00:40+10:577:58
6Sara SjökvistJärla Orientering1:02:00+12:178:09
7Dan WesterJärla Orientering1:03:10+13:278:18
8David MellinSundbybergs IK1:03:51+14:088:24
9Erik BoströmJärla Orientering1:06:15+16:328:43
10Anders BoströmTumba-Mälarhöjden OK1:06:41+16:588:46
11Niklas WraneSöders-Tyresö1:07:32+17:498:53
12Tobias GeliusSnättringe SK1:10:37+20:549:17
13Simon MellinSundbybergs IK1:11:15+21:329:22
14Fredrik BjernulfSundbybergs IK1:12:41+22:589:33
15Daniel RejmentOK Linné1:19:58+30:1510:31
16Andreas EdlundMälarö SOK1:20:05+30:2210:32
17Linus RisplingCentrum OK1:20:09+30:2610:32
18Hanna KorhonenOK Ravinen1:23:44+34:0111:01
19Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF1:27:15+37:3211:28
20Åsa MårsellTumba-Mälarhöjden OK1:31:06+41:2311:59
21Kjell ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK1:31:12+41:2912:00
22Jan GlevénJärla Orientering1:40:25+50:4213:12
23Anders WinaldHellas Orientering2:29:03+1:39:2019:36
Mattias BerglundBromma-Vällingby SOKej godkänd

B

4 900 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
2Casper GidingKamrat och IF KIF31:26+1:03:396:24
3Emil LauriKamrat och IF KIF33:40+1:05:536:52
4Robert WallstenTullinge SK34:32+1:06:457:02
5Mattias JohanssonKamrat och IF KIF35:09+1:07:227:10
6Lars LönnkvistTullinge SK37:52+1:10:057:43
7Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK39:17+1:11:308:01
8Stina HaraldssonJärla Orientering39:59+1:12:128:09
9Zdenek LiscinskyTullinge SK41:02+1:13:158:22
10Mats ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK42:33+1:14:468:41
11Hugo FlordalSnättringe SK42:42+1:14:558:42
12Ausrine KutkaiteIFK Lidingö SOK44:30+1:16:439:04
13Martin GranqvistKamrat och IF KIF44:51+1:17:049:09
14Ruben HilanderTumba Mälarhöjden46:41+1:18:549:31
15Rickard  AnderssonTullinge SK49:25+1:21:3810:05
16Linus EricsonSödertälje-Nykvarn OF50:38+1:22:5110:20
17Göran NilssonSnättringe SK50:44+1:22:5710:21
18Kasper FranssonOK Ravinen51:09+1:23:2210:26
19Per-Ove MelinderTullinge SK51:42+1:23:5510:33
20Kristoffer HylanderTumba-Mälarhöjden OK51:58+1:24:1110:36
21Björn LinderGustavsbergs OK53:00+1:25:1310:48
22Mats WindstedtFredrikshovs IF53:46+1:25:5910:58
23Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK54:16+1:26:2911:04
24Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK55:55+1:28:0811:24
25Anders HedbergSnättringe SK56:52+1:29:0511:36
26Jennie BlomkvistCentrum OK1:03:16+1:35:2912:54
27Jörn RiisOK Pan Århus1:04:01+1:36:1413:03
28Lenka ZatloukalovaTullinge SK1:08:13+1:40:2613:55
29Per LinderADelsö IF1:10:17+1:42:3014:20
30Cristian FranzénAnkarsrums OK1:10:33+1:42:4614:23
31Mattias HenrikssonCentrum OK1:13:19+1:45:3214:57
32Kurt MaxéSundbybergs IK1:24:31+1:56:4417:14
Torkel SkogmanSkogsluffarnas OKfullföljt
Hannah BrusSnättringe SKej godkänd
Bo AnderssonJärla Orienteringej godkänd
Johanna LönnkvistTullinge SKej godkänd

C

3 900 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per LjungStockholms OK35:299:05
2Tommy HolmerVästby ok35:30+0:019:06
3Maria JonssonTullinge SK35:51+0:229:11
4Hans SundqvistTullinge SK37:30+2:019:36
5Emma DahlstedtKamrat och IF KIF37:46+2:179:41
6Amanda KarlssonCentrum OK38:52+3:239:57
7Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF41:04+5:3510:31
8Bengt KärrströmTullinge SK42:18+6:4910:50
9Sofia LauriJärla Orientering43:44+8:1511:12
10Ingemar LarssonTullinge SK44:34+9:0511:25
11Mikael Måse-44:55+9:2611:31
12Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL45:14+9:4511:35
13Maria AnderssonKamrat och IF KIF45:25+9:5611:38
14Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK46:02+10:3311:48
15Karin AlmgrenSöders-Tyresö46:33+11:0411:56
16Mikael SundqvistTullinge SK46:52+11:2312:01
17Ulf ÖrnbergTumba-Mälarhöjden OK47:27+11:5812:10
18Börje LenasSkogsluffarnas OK47:30+12:0112:10
19Anna-Karin SundqvistTullinge SK48:16+12:4712:22
20Carl-Johan RoubertFK Finn48:22+12:5312:24
21Katarina RingelsOK Klemmingen48:36+13:0712:27
22Anders GezeliusOK Ravinen49:22+13:5312:39
23Stefan SundellJärla Orientering49:44+14:1512:45
24Göran AnderssonEnebybergs IF51:10+15:4113:07
25Kjell HolmbergOK Södertörn52:28+16:5913:27
26Bo NorbäckTullinge SK53:24+17:5513:41
27Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö54:15+18:4613:54
28Christer HedinIFK Enskede54:25+18:5613:57
29Hans HolgerssonOK Måsen54:43+19:1414:01
30Bengt  AnderssonSöders Tyresö55:52+20:2314:19
31Tord JanssonSödertälje-Nykvarn OF56:26+20:5714:28
32Bo HedlundIFK Enskede57:45+22:1614:48
33Reine BorgströmSkogsluffarnas OK1:01:06+25:3715:40
34Sven-Erik AmrenSnättringe SK1:01:10+25:4115:41
35Lars CedérusSnättringe SK1:01:26+25:5715:45
36Staffan ElmhagenSöders-Tyresö1:03:36+28:0716:18
37Harriet Tiderman SäfwenbergTumba-Mälarhöjden OK1:03:46+28:1716:21
38Paulina Hermansson-1:04:23+28:5416:30
39Lars SegerqvistSkarpnäcks OL1:04:51+29:2216:37
40Leif LundquistEnebybergs IF1:06:28+30:5917:02
41Olle ArmanNyköpings OK1:08:13+32:4417:29
42Kjell BengtssonTullinge SK1:10:44+35:1518:08
43Helena KorhonenHaninge SOK1:11:12+35:4318:15
44Ulf NordinSnättringe SK1:14:42+39:1319:09
45Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:17:39+42:1019:54
46Ingrid GraneliHaninge SOK1:19:31+44:0220:23
Carina ÅgrenTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

D

2 600 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena SundqvistTullinge SK31:1412:00
2Håkan SjökvistSöders-Tyresö32:23+1:0912:27
2Daniel HelanderTullinge SK32:23+1:0912:27
4Stig ThorssonSödertälje-Nykvarn OF33:29+2:1512:52
5Emil HelanderTullinge SK36:45+5:3114:08
6Kristin AndréeJärla Orientering37:30+6:1614:25
7Leif ThorssonOK Grip37:56+6:4214:35
8Maria KärrströmTullinge SK39:15+8:0115:05
9Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK39:51+8:3715:19
10Vivianne HolgerssonOK Måsen42:09+10:5516:12
11Hans GustavssonNyköpings OK42:13+10:5916:14
12Anna BlomgrenTullinge SK44:33+13:1917:08
13Rolf LöfqvistSöders-Tyresö44:39+13:2517:10
14Bo EklundIF Thor45:19+14:0517:25
15Christer Askerblom-47:32+16:1818:16
16Martin ErikssonOK Södertörn48:32+17:1818:40
17Gunnar ErikssonSödertälje IF49:47+18:3319:08
18Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby50:15+19:0119:19
19Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby50:58+19:4419:36
20Britt ErikssonHammarby IF OF51:00+19:4619:36
21Jan LarssonTullinge SK58:30+27:1622:30
22Olof SunessonStockholms poliens orienteringsförening1:02:14+31:0023:56
23Göran GrimvallTäby OK1:02:26+31:1224:00
24Torsten LundborgHammarby IF OF1:05:49+34:3525:18
25Ingvar JanssonSundbybergs IK1:07:47+36:3326:04
26Olle NygrenOK Södertörn1:15:44+44:3029:07
27Ebba-Lisa FlygarTullinge SK1:16:37+45:2329:28
Birgitta WestergrenTäby OKej godkänd
Lennart WestergrenSöders-Tyresöej godkänd
Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Jan BrundellSolna OKej godkänd
Gynnar  Nyström-ej godkänd
Berit LindungerHaninge SOKej godkänd

E

4 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pär DahlströmTullinge SK59:3712:25

F

3 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kim ÖrnbergTumba-Mälarhöjden OK35:0311:18
2Jonas Esbjörnssonklubblös47:28+12:2515:18
3Katarina WåhlinTullinge SK56:24+21:2118:11
4Marika SkantzeJärla Orientering56:48+21:4518:19
5Tore AhlinHellas Orientering1:04:13+29:1020:42
6Anders EjewallSnättringe SK1:10:34+35:3122:45
7Ingvar Oskarsson-1:31:03+56:0029:22
Richard GuneeTMOKej godkänd
Lydia HylanderTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

G

2 200 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK24:0410:56
2Karin nilsson-39:04+15:0017:45
3Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK43:04+19:0019:34
4Blenda Lenas-43:43+19:3919:52
5Peter AnderssonSöders-Tyresö45:57+21:5320:53
6Sara AlmgrenSöders-Tyresö45:59+21:5520:54
7Mats JonssonBromma-Vällingby SOK47:01+22:5721:22
8Joel Linder LinnersjöGustavsbergs OK50:36+26:3222:59
8Axel Linder LinnersjöGustavsbergs OK50:36+26:3222:59
10Teodor  LauriJärla Orientering53:05+29:0124:07
11Viggo MårsellTumba-Mälarhöjden OK54:54+30:5024:57
12Matilda FlordalSnättringe SK56:53+32:4925:51
13Ellen FlordalSnättringe SK58:49+34:4526:44
14Eva BrundellSolna OK1:00:13+36:0927:22
15Ulla-Britt ÅlebergAttunda OK1:08:35+44:3131:10

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser