Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gemensamt KM-dag / Tjustmästerskap

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gemensamt KM-dag / Tjustmästerskap
Arrangörsorganisation: Hammarkinds OK
Datum: lördag 19 augusti 2017

A, 6800 m. svart

6 820 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rickard IngessonLunds OK1:00:598:56
2Richard OlovssonGamleby OK1:10:54+9:5510:23
3Aron ÖstangårdGamleby OK1:14:27+13:2810:54
4Fabian ValleriusGamleby OK1:17:59+17:0011:26
5Thomas JohanssonGamleby OK1:19:32+18:3311:39
6Rolf E JohanssonVästerviks OK1:32:48+31:4913:36
7Lars HolmgrenGamleby OK1:57:30+56:3117:13
Petter ValleriusGamleby OKutgått
Christer ÖbergGamleby OKutgått

B, 5400 m. svart

5 400 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin LindforsBjörkfors GOIF55:3010:16
2Andreas HellgrenHammarkinds OK57:54+2:2410:43
3Markus KleinBjörkfors GOIF1:07:32+12:0212:30
4Anna JohanssonAnkarsrums OK1:08:18+12:4812:38
5Kristian SamuelssonBjörkfors GOIF1:09:41+14:1112:54
6Sofie SvenssonBjörkfors GOIF1:14:20+18:5013:45
7Albin PetterssonHammarkinds OK1:18:09+22:3914:28
8Lars-Åke KullbergBjörkfors GOIF1:20:09+24:3914:50
9Torgny JohanssonBjörkfors GOIF1:21:24+25:5415:04
10Joakim KjellbergBjörkfors GOIF1:27:38+32:0816:13
11Johan FlyxénHammarkinds OK1:28:35+33:0516:24
12Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF1:31:57+36:2717:01
Lovisa JohanssonVästerviks OKej godkänd
Peter KjellbergerHammarkinds OKej godkänd

C, 4100 m. blå

4 050 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna KullbergBjörkfors GOIF56:1513:53
2Susanne GranGamleby OK1:00:07+3:5214:50
3Ingemar PerssonGamleby OK1:01:50+5:3515:16
4Anders PetterssonVästerviks OK1:05:00+8:4516:02
5Lennart PetterssonBjörkfors GOIF1:05:37+9:2216:12
6Kjell HolmströmBjörkfors GOIF1:16:37+20:2218:55
7Hans SöderbergGamleby OK1:17:51+21:3619:13
8Stig JonssonBjörkfors GOIF1:22:31+26:1620:22
9Pia ÖstangårdGamleby OK1:27:21+31:0621:34
10Lars EkholmBjörkfors GOIF1:33:48+37:3323:09
11Ann-Sofie OlovssonGamleby OK1:34:32+38:1723:20
12Jan JohanssonGamleby OK1:35:05+38:5023:28
Maria LangVästerviks OKej godkänd
Katja StrandbergGamleby OKej godkänd
Lina LiljeholmAnkarsrums OKutgått

D,. 3300 m. blå

3 230 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent GranqvistVästerviks OK35:1110:53
2Lena PerssonGamleby OK45:16+10:0514:00
3Kjell JohanssonAnkarsrums OK46:28+11:1714:23
4Johnny GustafssonGamleby OK46:45+11:3414:28
5Hans-Åke ChristianssonGamleby OK1:07:24+32:1320:52
6Lennart SturessonVästerviks OK1:09:53+34:4221:38
7GunBritt SvenssonVästerviks OK1:10:32+35:2121:50
8Margareta SvenssonAnkarsrums OK1:16:13+41:0223:35
9Inger PetterssonBjörkfors GOIF1:28:04+52:5327:15
10Gunnel ChristianssonGamleby OK1:29:10+53:5927:36
11Kicki SanderBjörkfors GOIF1:30:42+55:3128:04
12Inger AlmgrenGamleby OK1:40:27+1:05:1631:05
13Ulla-Karin JohanssonAnkarsrums OK1:52:05+1:16:5434:42
Lars KarlssonGamleby OKej godkänd
Monica EkholmBjörkfors GOIFej godkänd
Lena SandahlGamleby OKutgått
Britt-Marie BjörklundVästerviks OKutgått
Yvonne JohanssonGamleby OKutgått
Anders SvenssonAnkarsrums OKutgått
Åke BorgerAnkarsrums OKej start

E. 4200 m. röd

4 280 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen AskbrinkHammarkinds OK58:4913:44
2Anders BockgårdHammarkinds OK1:00:10+1:2114:03
3Anders KlingHammarkinds OK1:04:29+5:4015:03

F. 3500 m. röd

3 550 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove ValleriusGamleby OK29:058:11
2Isak LiljeholmGamleby OK32:48+3:439:14
3Tuva ÖstangårdGamleby OK36:04+6:5910:09
4Carl ÖbergGamleby OK39:17+10:1211:03
5Hanna StalebrantGamleby OK47:35+18:3013:24
6Pernilla ÖsterströmHammarkinds OK53:32+24:2715:04
7Ellen OlovssonGamleby OK56:01+26:5615:46
8Hannes DegermanGamleby OK58:50+29:4516:34
9Meja BergerAnkarsrums OK1:01:27+32:2217:18
10Tove StrandbergGamleby OK1:05:53+36:4818:33
11Lina EngstrandHammarkinds OK1:10:52+41:4719:57
12Mikaela JohanssonVästerviks OK1:17:45+48:4021:54
13Stodell HansGamleby OK1:29:04+59:5925:05
14Åke HermanssonHammarkinds OK2:04:55+1:35:5035:11
Hanna ÖbergGamleby OKej godkänd
Sivert UrbergHammarkinds OKej start

G. 3500 m. gul

3 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip LindqvistBjörkfors GOIF34:119:44
2Gustaf KullbergBjörkfors GOIF36:23+2:1210:21
3Mia LindforsBjörkfors GOIF42:10+7:5912:00
4Albin KjellbergBjörkfors GOIF44:32+10:2112:41
5Anja SvenssonGamleby OK48:18+14:0713:45
6Tyra StalebrantGamleby OK48:36+14:2513:50
Samuel KleinBjörkfors GOIFej start
Christina SvenssonBjörkfors GOIFej start

H. 3200 m. vit

3 190 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker ÖsterströmHammarkinds OK33:3810:32
2Ellen LindforsBjörkfors GOIF33:56+0:1810:38
3Ida EkholmBjörkfors GOIF36:33+2:5511:27
4Edwin FlyxénHammarkinds OK38:21+4:4312:01
5Moa TingströmHammarkinds OK38:28+4:5012:03
6Vidar PihlGamleby OK39:31+5:5312:23

I. 3100 m. grön

3 140 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl KullbergBjörkfors GOIF34:3811:01
2Alva LindforsBjörkfors GOIF36:17+1:3911:33
3Molly ValleriusGamleby OK41:43+7:0513:17
4Katie SamuelssonBjörkfors GOIF45:55+11:1714:37
5Mattias StrandbergGamleby OK47:18+12:4015:03
Agnes OlovssonGamleby OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser