Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL
Arrangörsorganisation: OK Skogshjortarna
Datum: tisdag 5 september 2017

Öppen motion 1

1 700 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara EberlenOK Skogshjortarna14:368:35
1Stina ThernOK Skogshjortarna14:368:35
3Patrik FridhOK Skogshjortarna16:01+1:259:25
4Ebba EberlénOK Skogshjortarna16:53+2:179:55
5Benjamin JohanssonOK Skogshjortarna16:57+2:219:58
6Nellie EngdahlOK Skogshjortarna20:46+6:1012:12
7Ann-Sofie EngdahlOK Skogshjortarna20:49+6:1312:14
8Signe SwahnOK Skogshjortarna25:51+11:1515:12
8Emmy ErikssonOK Skogshjortarna25:51+11:1515:12
10Moa LindahlOK Skogshjortarna26:07+11:3115:21
11Emilia WängrothOK Skogshjortarna27:11+12:3515:59
12Gabriel LindholmOK Skogshjortarna29:39+15:0317:26
12Kristian GustafssonOK Skogshjortarna29:39+15:0317:26
14Lucas HarryssonOK Skogshjortarna30:11+15:3517:45

Öppen motion 3

2 000 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina ThernOK Skogshjortarna16:308:15
2Melker WarfvingeOK Skogshjortarna19:19+2:499:39
3Lukas LarssonOK Skogshjortarna19:20+2:509:40
4Patrik FridhOK Skogshjortarna23:22+6:5211:41
5Anders LundOK Skogshjortarna27:27+10:5713:43
6Melvin LundOK Skogshjortarna27:28+10:5813:44
7Albin SchröderOK Skogshjortarna27:52+11:2213:56
8Isak HjerpeOK Skogshjortarna28:17+11:4714:08
9Benjmin JohanssonOK Skogshjortarna29:26+12:5614:43
10Nils TholénOK Skogshjortarna29:29+12:5914:44
11Ebba EberlénOK Skogshjortarna29:31+13:0114:45
12Adrian LindholmOK Skogshjortarna33:35+17:0516:47
13Doris LindqvistOK Skogshjortarna38:00+21:3019:00
14Esther AronstamOK Skogshjortarna38:13+21:4319:06

Öppen motion 5

3 200 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna31:249:48
2Åke GatelidOK Skogshjortarna32:48+1:2410:15
3Eva PedersenOK Skogshjortarna33:02+1:3810:19
4Ted LiivrandOK Skogshjortarna35:51+4:2711:12
5Jens HallgrenOK Skogshjortarna37:09+5:4511:36
6Klara EberlénOK Skogshjortarna38:03+6:3911:53
7Lisa CagnerOK Skogshjortarna38:24+7:0012:00
8Emil Johansson- -38:27+7:0312:00
9Lena SchröderOK Skogshjortarna38:38+7:1412:04
10Eva IsakssonOK Skogshjortarna42:27+11:0313:15
11Per-Ola JohnssonOK Kullingshof43:29+12:0513:35
12Isabelle JarnelidOK Kullingshof49:29+18:0515:27
13Monica IvarssonOK Skogshjortarna50:33+19:0915:47
14Barbro BörjessonOK Skogshjortarna52:55+21:3116:32
Björn Andersson- -ej godkänd

Öppen motion 7

2 100 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas LarssonOK Skogshjortarna14:096:44
2Melker WarfvingeOK Skogshjortarna15:35+1:267:25
3Lennart HålsjöOK Skogshjortarna19:29+5:209:16
4Johan EngdahlOK Skogshjortarna20:59+6:509:59
5Per FredrikssonOK Skogshjortarna21:53+7:4410:25
6Ronny AnderssonOK Skogshjortarna23:56+9:4711:23
7Bertil JohanssonOK Skogshjortarna24:29+10:2011:39
8Gunilla FredmanOK Skogshjortarna24:39+10:3011:44
9Kent CarlgrenOK Skogshjortarna29:41+15:3214:08
10Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna32:55+18:4615:40
11Linda SävenstrandOK Kullingshof43:46+29:3720:50
12Anton LundOK Skogshjortarna45:44+31:3521:46

Öppen motion 8

3 500 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andréas ThernOK Skogshjortarna24:437:03
2Petra WernerssonGöteborg-Majorna OK32:46+8:039:21
3Carl-Henry AnderssonOK Orinto34:00+9:179:42
4Mikael JohanssonOK Skogshjortarna35:03+10:2010:00
5Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK38:17+13:3410:56
6Ingemar AnderssonOK Skogshjortarna38:51+14:0811:06
7Annica TholénOK Skogshjortarna39:03+14:2011:09
8Roger WalderstedtOK Skogshjortarna40:17+15:3411:30
9Kristoffer AhlinOK Skogshjortarna40:38+15:5511:36
10Suzy LarssonOK Skogshjortarna41:47+17:0411:56
11Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK42:53+18:1012:15
12Torbjörn WikströmOK Orinto43:25+18:4212:24
13Stefan IsakssonOK Kullingshof43:35+18:5212:27
14Hans LindgrenOK Skogshjortarna44:01+19:1812:34
15Åsa HedströmOK Skogshjortarna44:23+19:4012:40
16Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna48:21+23:3813:48
17Björn EngströmLerums SOK49:33+24:5014:09
18Kurt FredrixonOK Skogshjortarna51:09+26:2614:36
19Hans VokseppOK Skogshjortarna52:31+27:4815:00
20Gustav HarrysonOK Skogshjortarna53:36+28:5315:18
Lars StrömbergOK Skogshjortarnaej godkänd
Kalle JohanssonOK Skogshjortarnaej godkänd

Öppen motion 9

5 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK33:126:23
2Andres LaasOK Skogshjortarna47:53+14:419:12
3Tobias ErixonOK Kullingshof50:53+17:419:47
4Gustav AnderssonOK Skogshjortarna52:35+19:2310:06
5Samuel BökeOK Kullingshof53:31+20:1910:17
6Tomas KarlssonOK Skogshjortarna56:14+23:0210:48
7Anders LarssonOK Skogshjortarna58:36+25:2411:16

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser