Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL
Arrangörsorganisation: OK Skogshjortarna
Datum: tisdag 19 september 2017

Öppen motion 1

1 800 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor HedströmOK Skogshjortarna16:329:11
2Benjamin JohanssonOK Skogshjortarna20:10+3:3811:12
3Emilia WängrothOK Skogshjortarna25:58+9:2614:25
4Ebba EberlénOK Skogshjortarna26:24+9:5214:40
5Signe SwahnOK Skogshjortarna26:30+9:5814:43
6Daniel AdinKlubblös29:56+13:2416:37
7Doris LindqvistOK Skogshjortarna30:15+13:4316:48
8Isak HjerpeOK Skogshjortarna34:48+18:1619:20
9Lukas HarrissonOK Skogshjortarna34:54+18:2219:23
10Stina ÄngehagenOK Skogshjortarna40:00+23:2822:13
10Sofia ÄngehagenOK Skogshjortarna40:00+23:2822:13
Gabriel LindholmOK Skogshjortarnaej godkänd
Oscar WärnOK Skogshjortarnaej godkänd
Lars BjörkingOK Skogshjortarnaej godkänd

Öppen motion 3

2 000 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melvin LundOK Skogshjortarna29:5014:55
2Anders LundOK Skogshjortarna29:52+0:0214:56
3Calle WärnOK Skogshjortarna39:22+9:3219:41
4Anita AnderssonOK Skogshjortarna42:40+12:5021:20
5Adrian LindholmOK Skogshjortarna43:41+13:5121:50
6Linnea StenbaekOK Skogshjortarna46:42+16:5223:21
7Eleonor StenbaekOK Skogshjortarna47:15+17:2523:37
8Emmy ErikssonOK Skogshjortarna50:25+20:3525:12
9Esther AronstamOK Skogshjortarna1:06:28+36:3833:14
9Karin JanssonOK Skogshjortarna1:06:28+36:3833:14
Frida ÖhrvallOK Skogshjortarnaej godkänd
Lennart HålsjöOK Skogshjortarnaej godkänd
Oscar WärnOK Skogshjortarnaej godkänd
Benjamin JohanssonOK Skogshjortarnautgått

Öppen motion 5

2 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina ThernOK Skogshjortarna25:319:06
2Andreas JonssonOK Skogshjortarna25:42+0:119:10
3Josefin ÖhrvallOK Skogshjortarna29:30+3:5910:32
4Lars JohanssonOK Skogshjortarna29:42+4:1110:36
5Klara EbelenKlubblös37:10+11:3913:16
6Anton LundOK Skogshjortarna40:10+14:3914:20
7Elina FredmanOK Skogshjortarna47:12+21:4116:51
8Sören HaglundOK Kullingshof50:55+25:2418:11
9Fredrik SwahnOK Skogshjortarna52:59+27:2818:55

Öppen motion 7

2 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba TernOK Skogshjortarna22:539:56
2Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna24:02+1:0910:26
3Kalle JohanssonOK Skogshjortarna24:57+2:0410:50
4Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK26:52+3:5911:40
5Ronny AnderssonOK Skogshjortarna27:40+4:4712:01
6Henrik ÖhrvallOK Skogshjortarna29:12+6:1912:41
7Bertil JohanssonOK Skogshjortarna33:39+10:4614:37
8Jens HallgrenOK Skogshjortarna37:09+14:1616:09
9Kurt FredrixonOK Skogshjortarna37:10+14:1716:09
10Christine LundOK Skogshjortarna37:27+14:3416:16
11Barbro AnderssonOK Skogshjortarna48:08+25:1520:55
12Valentin ÅsénOK Skogshjortarna51:55+29:0222:34

Öppen motion 8

3 300 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andres LaasOK Skogshjortarna28:558:45
2Max TholénOK Skogshjortarna30:58+2:039:23
3Ludvig HedströmOK Skogshjortarna31:07+2:129:25
4Karin TernKlubblös31:10+2:159:26
5Tobias WängrothOK Skogshjortarna31:51+2:569:39
6Annica TholénOK Skogshjortarna34:43+5:4810:31
7Tiina LaasOK Skogshjortarna35:45+6:5010:50
8Björn ÅsénOK Skogshjortarna36:05+7:1010:56
9Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna37:17+8:2211:17
10Suzy LarssonOK Skogshjortarna39:16+10:2111:53
11Anders BerglundOK Skogshjortarna39:42+10:4712:01
12Erik JohanssonOK Skogshjortarna40:15+11:2012:11
13Hans LindgrenOK Skogshjortarna41:05+12:1012:26
14Åsa HedströmOK Skogshjortarna41:23+12:2812:32
15Gustav HarrysonOK Skogshjortarna42:15+13:2012:48
16Eva PedersenOK Skogshjortarna42:43+13:4812:56
17Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna44:11+15:1613:23
18Björn EngströmLerums SOK46:13+17:1814:00
19Roger WalderstedtOK Skogshjortarna46:58+18:0314:13
20Isak KällsmyrOK Kullingshof52:43+23:4815:58
21Hans VokseppOK Skogshjortarna58:58+30:0317:52
Ingemar AnderssonOK Skogshjortarnaej godkänd

Öppen motion 9

4 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas LarssonOK Skogshjortarna33:357:08
2Andréas ThernOK Skogshjortarna35:44+2:097:36
3Samuel BökeOK Kullingshof47:35+14:0010:07
4Kjell EinarssonOK Skogshjortarna50:30+16:5510:44
5Gustav JonssonOK Skogshjortarna1:00:04+26:2912:46
6Stefan GustavssonOK Skogshjortarna1:02:12+28:3713:14

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser