Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Finding Lights (Motions-OL)

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Finding Lights (Motions-OL)
Arrangörsorganisation: OK Skogshjortarna
Datum: tisdag 17 oktober 2017

Öppen motion 1

1 700 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders BerglundOK Skogshjortarna23:3013:49
2Lukas LarssonOK Skogshjortarna24:53+1:2314:38
3Ebba EbrelenOK Skogshjortarna25:50+2:2015:11
4Benjamin JohanssonKlubblös25:54+2:2415:14
5Singne SvanKlubblös26:05+2:3515:20
6Oscar WärnOK Skogshjortarna26:11+2:4115:24
7Hugo FogelbergOK Skogshjortarna26:39+3:0915:40
8Bertil JohanssonOK Skogshjortarna26:44+3:1415:43
9Gullveig SöderströmOK Skogshjortarna27:45+4:1516:19
10Hanna LövgrenOK Skogshjortarna29:44+6:1417:29
11Arvid BjörnstamKlubblös30:23+6:5317:52
12Sven TholénOK Skogshjortarna31:22+7:5218:27
13Harriet AnderssonOK Skogshjortarna32:12+8:4218:56
14Annie SchröderOK Skogshjortarna32:18+8:4819:00
15Barbro AnderssonOK Skogshjortarna33:28+9:5819:41
16Lukas HarryssonOK Skogshjortarna1:06:35+43:0539:10

Öppen motion 3

2 700 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristian GustafssonOK Skogshjortarna23:348:43
2Lucas EliassonKlubblös25:05+1:319:17
3Jeremia EliassonOK Skogshjortarna25:09+1:359:18
4Stina ThernOK Skogshjortarna25:32+1:589:27
5Klara EbelenOK Skogshjortarna25:38+2:049:29
6Viktor HedströmKlubblös25:41+2:079:30
7Frida LövgrenOK Skogshjortarna26:24+2:509:46
8Ronny AnderssonOK Skogshjortarna26:38+3:049:51
9Stina IngehageOK Skogshjortarna28:50+5:1610:40
10Carina StenbergOK Skogshjortarna29:54+6:2011:04
11Claes SöderströmOK Skogshjortarna31:25+7:5111:38
12Frida ÖhrvallOK Skogshjortarna31:31+7:5711:40
13Valentin ÅsénOK Skogshjortarna32:24+8:5012:00
14Olof TholénOK Skogshjortarna33:17+9:4312:19
15Nellie EngdahlOK Skogshjortarna33:26+9:5212:22
16Calle WärnOK Skogshjortarna33:28+9:5412:23
16Johan EngdahlOK Skogshjortarna33:28+9:5412:23
18Monica IvarssonOK Skogshjortarna35:04+11:3012:59
19Maria Wallin JohanssonOK Skogshjortarna42:49+19:1515:51
20Barbro BörjessonOK Skogshjortarna45:29+21:5516:50
21Emma HagbergOK Skogshjortarna46:38+23:0417:16
22Christina PalmKlubblös49:39+26:0518:23
22Nabila YasinOK Skogshjortarna49:39+26:0518:23
24Ida AlmKlubblös53:31+29:5719:49
25Ester AronstamOK Skogshjortarna53:35+30:0119:50
Elsa SöderströmKlubblösej godkänd
Albin SchröderOK Skogshjortarnaej godkänd
Isac HjerpeOK Skogshjortarnaej godkänd
Vilma LövgrenKlubblösutgått

Öppen motion 5

3 700 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig Hedström24:036:30
2Erik JohanssonOK Skogshjortarna25:11+1:086:48
3Noel BengtssonOK Skogshjortarna26:52+2:497:15
4Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna27:36+3:337:27
5Jhohan SchröderOK Skogshjortarna28:44+4:417:45
6Lars JohanssonOK Skogshjortarna29:52+5:498:04
7Kalle JohanssonOK Skogshjortarna30:09+6:068:08
8Ted LiivrandOK Skogshjortarna30:53+6:508:20
9Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK30:57+6:548:21
10Ann Warma LaasOK Skogshjortarna31:33+7:308:31
11Gunilla FredmanOK Skogshjortarna31:40+7:378:33
12Lars BjörkingOK Skogshjortarna31:47+7:448:35
13Sven Åke KarlssonKlubblös33:24+9:219:01
14Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna34:18+10:159:16
15Åke GatelidOK Skogshjortarna35:12+11:099:30
16Ann-Sofie EngdahlOK Skogshjortarna36:07+12:049:45
17Lennart HålsjöOK Skogshjortarna36:53+12:509:58
18Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK36:56+12:539:58
19Frida AhlinOK Skogshjortarna38:01+13:5810:16
20Linnea StenbaekOK Skogshjortarna39:44+15:4110:44
21Per FredrikssonOK Skogshjortarna41:56+17:5311:20
22Moa BengtssonOK Skogshjortarna42:10+18:0711:23
22Magnus BertilssonOK Skogshjortarna42:10+18:0711:23
24Josefine ÖhrvallOK Skogshjortarna47:02+22:5912:42
25Linda SävenstrandOK Kullingshof47:06+23:0312:43
26Eleonor StenbaekOK Skogshjortarna47:29+23:2612:50
27Signe NygårdOK Skogshjortarna1:00:04+36:0116:14
28Johanna StrömbergOK Skogshjortarna1:11:03+47:0019:12
Karin ThernOK Skogshjortarnaej godkänd
Lisa CagnerOK Skogshjortarnaej godkänd
Emil JhoanssonKlubblösej godkänd

Öppen motion 7

4 700 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gary LarssonOK Skogshjortarna27:135:47
2Mikael JohanssonOK Skogshjortarna31:22+4:096:40
3Björn ÅsénOK Skogshjortarna31:43+4:306:44
4Christer BorgGöteborg-Majorna OK31:52+4:396:46
5Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OK32:15+5:026:51
6Andreas EklundGöteborg-Majorna OK32:42+5:296:57
7Andres LaasOK Skogshjortarna32:49+5:366:58
8Andreas JonssonOK Skogshjortarna37:00+9:477:52
9Marcus RibbingKlubblös37:01+9:487:52
10Gustav HarrysonOK Skogshjortarna37:36+10:238:00
11Tommy WedlinLerums SOK37:58+10:458:04
12Sebastian SundbergKlubblös38:09+10:568:07
13Suzy LarssonOK Skogshjortarna40:06+12:538:31
14Hans VokseppOK Skogshjortarna43:49+16:369:19
15Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna43:50+16:379:19
16Johan SandingOK Skogshjortarna48:26+21:1310:18
17Mia JodalGöteborg-Majorna OK3:08:29+2:41:1640:06
Peter AronssonKlubblösej godkänd
Max JönssonKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser