Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mini KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mini KM
Arrangörsorganisation: Järfälla OK
Datum: onsdag 30 augusti 2017

Klasser: Visa alla | Herr | Dam | Lätt

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Herr

2 725 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anton SilierJärfälla OK15:40
2Nils EdvardssonJärfälla OK16:26+0:46
3Benjamin LangerakJärfälla OK18:06+2:26
4Anders BoströmJärfälla OK18:10+2:30
4Manne HammarbergJärfälla OK18:10+2:30
6Robert PedersenJärfälla OK18:33+2:53
7Per NilssonJärfälla OK19:48+4:08
8Magnus LennartssonJärfälla OK20:04+4:24
9Tomas JonssonJärfälla OK20:10+4:30
10Ulf RadlerJärfälla OK20:55+5:15
11Aleksandr ManoilovJärfälla OK20:57+5:17
12Eric RollerJärfälla OK20:59+5:19
13Frank SteinerJärfälla OK21:14+5:34
14Asbjörn GrøvlenJärfälla OK21:56+6:16
15Gunnar SvanbergJärfälla OK22:13+6:33
16Mark ÅkessonJärfälla OK22:59+7:19
17Jesper ÅkessonJärfälla OK23:08+7:28
18Göran LundqvistJärfälla OK23:12+7:32
19Erik NylundJärfälla OK23:17+7:37
20Albin KvarnefalkJärfälla OK23:37+7:57
21Jonatan AndersonJärfälla OK23:38+7:58
22Andreas GrunderJärfälla OK23:42+8:02
23Theodor Karlsson BrabieJärfälla OK24:00+8:20
24Per NylundJärfälla OK24:04+8:24
25Hampus NorrbyJärfälla OK24:26+8:46
26Marcus GrunderJärfälla OK25:10+9:30
27Melker PalmJärfälla OK26:32+10:52
28Kenneth PetterssonJärfälla OK26:42+11:02
29Johan SköldJärfälla OK26:52+11:12
30Henrik HanssonJärfälla OK27:02+11:22
31Henrik AndersonJärfälla OK27:35+11:55
32Stefan SundeliusJärfälla OK27:58+12:18
33Leif MörkforsJärfälla OK28:59+13:19
34Håkan Hjortzberg-nordlundJärfälla OK29:08+13:28
35Oskar NilssonJärfälla OK29:56+14:16
36Anton MörkforsJärfälla OK31:35+15:55
37Anders NissarJärfälla OK31:58+16:18
38Anton WällstedtJärfälla OK33:31+17:51
39Thierry ReignierJärfälla OK33:43+18:03
40Jannick Karlsson BrabieJärfälla OK33:53+18:13
41Andreas FredzellJärfälla OK34:45+19:05
42Lars JonassonJärfälla OK35:28+19:48
43Mikael ByströmJärfälla OK35:40+20:00
44Bo SundénJärfälla OK35:52+20:12
45Bo WinanderJärfälla OK36:00+20:20
46Mikael SvallingJärfälla OK36:43+21:03
47Hans GranholmJärfälla OK36:48+21:08
48Lars PalmqvistJärfälla OK37:52+22:12
49Noah MehreteabJärfälla OK59:07+43:27
Jon SundbergJärfälla OKej godkänd
Jan NettelbjerJärfälla OKej godkänd
Hans LundinJärfälla OKej godkänd
Erik BovalliusJärfälla OKej start
Ola BovalliusJärfälla OKej start
Mikael HedinJärfälla OKej start
Arne KvarnefalkJärfälla OKej start
Jefta LangerakJärfälla OKej start
Anders LundJärfälla OKej start
Johan LundbäckJärfälla OKej start
Mats LundbäckJärfälla OKej start
Lars LöthmanJärfälla OKej start
Isak WestringJärfälla OKej start
Johan WestringJärfälla OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Hallands 3 dagars
Hallands 3 dagars