Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mini KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mini KM
Arrangörsorganisation: Järfälla OK
Datum: onsdag 30 augusti 2017

Klasser: Visa alla | Herr | Dam | Lätt

Järfälla OK

105 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Stina PedersenLätt (31)12:579:46
1Maria PedersenDam (22)22:208:11
1Anton SilierHerr (52)15:405:44
2Hampus SundbergLätt (31)14:18+1:2110:47
2Nils EdvardssonHerr (52)16:26+0:466:01
2Gunilla ThunstedtDam (22)23:24+1:048:35
3Stella ÖstblomLätt (31)15:07+2:1011:24
3Benjamin LangerakHerr (52)18:06+2:266:38
3Andrea SilierDam (22)24:36+2:169:01
3Ellinor HambergDam (22)24:36+2:169:01
4Anders BoströmHerr (52)18:10+2:306:40
4Manne HammarbergHerr (52)18:10+2:306:40
4Oskar BartschLätt (31)16:06+3:0912:09
5Carl ÖrnebrandLätt (31)16:10+3:1312:12
5Ann RollerDam (22)25:23+3:039:18
6Robert PedersenHerr (52)18:33+2:536:48
6Ellinor BjörklundDam (22)25:25+3:059:19
6Anton BartschLätt (31)16:30+3:3312:27
7Per NilssonHerr (52)19:48+4:087:15
7Tove HammarbergDam (22)25:38+3:189:24
7Oliver BinnbergLätt (31)17:23+4:2613:07
8Erik WällstedtLätt (31)18:19+5:2213:49
8Agnes LundqvistDam (22)26:46+4:269:49
8Magnus LennartssonHerr (52)20:04+4:247:21
9Sara GranholmLätt (31)18:40+5:4314:05
9Tomas JonssonHerr (52)20:10+4:307:24
9Alice HallménDam (22)27:58+5:3810:15
10Ulf RadlerHerr (52)20:55+5:157:40
10Sofia EdvardssonDam (22)28:35+6:1510:29
10Julia PetterssonLätt (31)19:27+6:3014:40
11Aleksandr ManoilovHerr (52)20:57+5:177:41
11Bella PedersenDam (22)28:37+6:1710:30
11Emma AlmLätt (31)20:22+7:2515:22
12Elsa ForsbergLätt (31)22:22+9:2516:52
12Maria EdvardssonDam (22)28:39+6:1910:30
12Eric RollerHerr (52)20:59+5:197:42
13Moa HöökLätt (31)23:28+10:3117:42
13Amanda MörkforsLätt (31)23:28+10:3117:42
13Sara AndersonDam (22)28:51+6:3110:35
13Frank SteinerHerr (52)21:14+5:347:47
14Malin KvarnefalkDam (22)29:28+7:0810:48
14Asbjörn GrøvlenHerr (52)21:56+6:168:02
15Hampus SiljekvistLätt (31)23:37+10:4017:49
15Helena NymanDam (22)30:19+7:5911:07
15Gunnar SvanbergHerr (52)22:13+6:338:09
16Sophia ÖrnebrandLätt (31)23:45+10:4817:55
16Mark ÅkessonHerr (52)22:59+7:198:26
16Teresia WällstedtDam (22)33:20+11:0012:13
17Jesper ÅkessonHerr (52)23:08+7:288:29
17Anne LundmarkDam (22)34:53+12:3312:48
17Edvin BjörklundLätt (31)24:01+11:0418:07
18Samuel StrömbäckLätt (31)24:02+11:0518:08
18Birgitta BillstamDam (22)37:01+14:4113:35
18Göran LundqvistHerr (52)23:12+7:328:30
19Sofia SollenbergLätt (31)24:59+12:0218:51
19Astrid RönnmarkDam (22)49:23+27:0318:07
19Erik NylundHerr (52)23:17+7:378:32
20Simon SiljekvistLätt (31)25:16+12:1919:04
20Ingrid UlfstedtDam (22)50:26+28:0618:30
20Albin KvarnefalkHerr (52)23:37+7:578:40
21Jonatan AndersonHerr (52)23:38+7:588:40
21Catharina Karlsson BrabieLätt (31)25:37+12:4019:20
22John NymanLätt (31)26:28+13:3119:58
22Andreas GrunderHerr (52)23:42+8:028:41
23Ida PetterssonLätt (31)26:37+13:4020:05
23Theodor Karlsson BrabieHerr (52)24:00+8:208:48
24Per NylundHerr (52)24:04+8:248:49
24William JonssonLätt (31)27:17+14:2020:35
25Hampus NorrbyHerr (52)24:26+8:468:57
25David NymanLätt (31)27:34+14:3720:48
26Love SchönningLätt (31)27:51+14:5421:01
26Marcus GrunderHerr (52)25:10+9:309:14
27Justus HedinLätt (31)28:14+15:1721:18
27Melker PalmHerr (52)26:32+10:529:44
28Kenneth PetterssonHerr (52)26:42+11:029:47
28Siri StrömbäckLätt (31)28:21+15:2421:23
29Johan SköldHerr (52)26:52+11:129:51
29Simon AndersonLätt (31)30:03+17:0622:40
30Loke HultqvistLätt (31)41:48+28:5131:32
30Henrik HanssonHerr (52)27:02+11:229:55
31Sune GustafssonLätt (31)43:09+30:1232:33
31Henrik AndersonHerr (52)27:35+11:5510:07
32Stefan SundeliusHerr (52)27:58+12:1810:15
33Leif MörkforsHerr (52)28:59+13:1910:38
34Håkan Hjortzberg-nordlundHerr (52)29:08+13:2810:41
35Oskar NilssonHerr (52)29:56+14:1610:59
36Anton MörkforsHerr (52)31:35+15:5511:35
37Anders NissarHerr (52)31:58+16:1811:43
38Anton WällstedtHerr (52)33:31+17:5112:17
39Thierry ReignierHerr (52)33:43+18:0312:22
40Jannick Karlsson BrabieHerr (52)33:53+18:1312:26
41Andreas FredzellHerr (52)34:45+19:0512:45
42Lars JonassonHerr (52)35:28+19:4813:00
43Mikael ByströmHerr (52)35:40+20:0013:05
44Bo SundénHerr (52)35:52+20:1213:09
45Bo WinanderHerr (52)36:00+20:2013:12
46Mikael SvallingHerr (52)36:43+21:0313:28
47Hans GranholmHerr (52)36:48+21:0813:30
48Lars PalmqvistHerr (52)37:52+22:1213:53
49Noah MehreteabHerr (52)59:07+43:2721:41
Jon SundbergHerr (52)ej godkänd
Jan NettelbjerHerr (52)ej godkänd
Edith KuoskuDam (22)ej godkänd
Hans LundinHerr (52)ej godkänd
Magdalena GrunderDam (22)ej godkänd
Erik BovalliusHerr (52)ej start
Ola BovalliusHerr (52)ej start
Mikael HedinHerr (52)ej start
Arne KvarnefalkHerr (52)ej start
Jefta LangerakHerr (52)ej start
Anders LundHerr (52)ej start
Johan LundbäckHerr (52)ej start
Mats LundbäckHerr (52)ej start
Lars LöthmanHerr (52)ej start
Isak WestringHerr (52)ej start
Johan WestringHerr (52)ej start
Ellinor BergmanDam (22)ej start
Susanne BovalliusDam (22)ej start
Sara HertegrenDam (22)ej start
Anne-li LidmanDam (22)ej start
Petra LundbäckDam (22)ej start
Tova BjörkLätt (31)ej start
Majken HedinLätt (31)ej start
Ebba WestringLätt (31)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Hallands 3 dagars
Orienteringsmagasinet 1 kr
World Maze Race