Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM Finspångs SOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM Finspångs SOK
Arrangörsorganisation: Finspångs SOK
Datum: onsdag 13 september 2017

D21

5 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia AldénFinspångs SOK1:02:2212:13
2Malin AxFinspångs SOK1:02:44+0:2212:18

H21

7 630 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl WalheimÄrla IF56:367:25
2Eric RosanderFinspångs SOK58:50+2:147:42
3Joakim GustafssonFinspångs SOK1:14:25+17:499:45
4Johan WänströmFinspångs SOK1:17:28+20:5210:09
Oskar PeterssonFinspångs SOKej start

H16

5 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel KindåkerFinspångs SOK1:23:5016:26
Martin KvillengFinspångs SOKej godkänd
Edvin WaldfeltFinspångs SOKej start

D14

3 850 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jensine SvenssonFinspångs SOK33:208:39
2Sofie VindFinspångs SOK36:13+2:539:24
3Maja HarryssonFinspångs SOK37:59+4:399:51
4Alice JohanssonFinspångs SOK42:00+8:4010:54
5Sara WänströmFinspångs SOK42:19+8:5910:59
6Evelin GummessonFinspångs SOK52:40+19:2013:40
7Linda SvenssonFinspångs SOK55:35+22:1514:26
8Veronika KvillengFinspångs SOK1:00:58+27:3815:50

H14

3 850 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof EkmanFinspångs SOK34:088:51
2Elmer WaldfeltFinspångs SOK44:40+10:3211:36
3Pontus ÖstemarFinspångs SOK1:03:16+29:0816:25

D12

2 990 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida ErnstssonFinspångs SOK34:1911:28
2Elsa PetterssonFinspångs SOK36:31+2:1212:12
3Josefine NilssonFinspångs SOK38:14+3:5512:47
4Cornelia LarssonFinspångs SOK43:28+9:0914:32
5Moa GöhlFinspångs SOK44:31+10:1214:53
6Johanna LinellFinspångs SOK54:44+20:2518:18
7Agnes CarlssonFinspångs SOK56:12+21:5318:47

H12

2 990 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rikard HellgrenFinspångs SOK30:0410:03
2Melker WaldfeltFinspångs SOK37:27+7:2312:31

D10

2 350 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma EngströmFinspångs SOK19:468:24

H10

2 350 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Emil ÖstemarFinspångs SOKej godkänd

D40

5 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva GöhlFinspångs SOK53:0210:23
2Karolina HellgrenFinspångs SOK1:04:30+11:2812:38

H40

6 240 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik GöhlFinspångs SOK50:528:09
2Jesper WaldfeltFinspångs SOK1:09:13+18:2111:05

H45

6 240 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar NilssonFinspångs SOK52:128:21
2Erik ErnstssonFinspångs SOK54:31+2:198:44
3Mats NilssonFinspångs SOK1:05:59+13:4710:34
4Mats EkmanFinspångs SOK1:18:15+26:0312:32

D50

4 180 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnel SundbergFinspångs SOK58:1513:56
2Anneli WiklundFinspångs SOK1:00:23+2:0814:26

H50

5 100 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Benny LindgrenFinspångs SOKej start

H60

5 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats AnderssonFinspångs SOK57:3111:16
2Mats RosanderFinspångs SOK58:06+0:3511:23

D70

3 110 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina LindmanFinspångs SOK59:2919:07

D75

3 110 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Britten PerssonFinspångs SOKej godkänd

U1

2 060 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin GöhlFinspångs SOK21:2910:25
2Hugo RylanderFinspångs SOK34:05+12:3616:32
3Ebbe KällholmFinspångs SOK38:31+17:0218:41
4Ted RogbjerFinspångs SOK46:18+24:4922:28
5Holger WänströmFinspångs SOK53:40+32:1126:03
Ammy ÖstemarFinspångs SOKej start
Johanna RylanderFinspångs SOKej start
Ella JohanssonFinspångs SOKej start

Öppen motion 1

2 350 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thea KällholmFinspångs SOK25:2910:50
2Alfred PetterssonFinspångs SOK26:05+0:3611:05
3Alexander LarssonFinspångs SOK29:15+3:4612:26
4Rashmeen DoowaFinspångs SOK1:16:53+51:2432:42
Johanna HäggFinspångs SOKej start

Öppen motion 3

2 990 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva LindgrenFinspångs SOK47:2715:52
2Martin ÖstemarFinspångs SOK50:52+3:2517:00
3Hans GummessonFinspångs SOK56:56+9:2919:02
Rikard BoströmFinspångs SOKej start

Öppen motion 5

3 850 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1LiseLott GummessonFinspångs SOK1:17:5520:14
1Elias AxelssonFinspångs SOK55:0114:17
2Berit MartinssonFinspångs SOK1:22:35+4:4021:27

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser