Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Poängjakt 6

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Poängjakt 6
Arrangörsorganisation: Trosabygdens OK
Datum: söndag 13 augusti 2017

H1 Svart

3 490 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik WiklundBromma-Vällingby SOK34:349:54
2Henrik BorupTrosabygdens OK39:46+5:1211:23
3Tomas LindgrenTrosabygdens OK46:01+11:2713:11
4Anders RunanderTrosabygdens OK47:28+12:5413:36
5Örjan SahlOK Klemmingen51:27+16:5314:44
6Hans ÖbergOK Hällen55:42+21:0815:57
7Robert HögforsTrosabygdens OK1:01:12+26:3817:32
Bendy WallinTrosabygdens OKej godkänd

D1 Svart

3 490 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa GuterstamTrosabygdens OK37:3410:45
2Linnea NordOK Klemmingen45:24+7:5013:00
3Lena NordTrosabygdens OK49:30+11:5614:11
4Gitte JutvikTrosabygdens OK1:23:22+45:4823:53

D2 Blå

2 950 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britta EklundTrosabygdens OK55:4818:54
2Eva LindellTrosabygdens OK59:42+3:5420:14

H2 Blå

2 950 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan ViklundTrosabygdens OK53:1918:04
2Jan BergquistTrosabygdens OK1:02:06+8:4721:03
3Hans LindgrenTrosabygdens OK1:11:03+17:4424:05
Per LindellTrosabygdens OKej godkänd
Göran EklundTrosabygdens OKej godkänd

D3 Orange

2 510 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida ChrislanTrosabygdens OK54:3021:42
2Gunilla SahlOK Klemmingen1:30:39+36:0936:06
3Elisabet EkbladTrosabygdens OK1:34:29+39:5937:38
4Catarina LindgrenTrosabygdens OK1:38:27+43:5739:13
Inger LindgrenTrosabygdens OKej godkänd
Birgitta WallinTrosabygdens OKej godkänd
Mia ThedvallTrosabygdens OKutgått

H3 Orange

2 510 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle SvanbergTrosabygdens OK2:02:1748:43

D4 Gul

2 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva RehbinderTrosabygdens OK27:0413:23
2Vinja ChrislanTrosabygdens OK34:05+7:0116:52
3Filippa BorupTrosabygdens OK48:59+21:5524:14
4Amanda BergquistTrosabygdens OK50:49+23:4525:09
5Alicia HögforsTrosabygdens OK1:11:41+44:3735:29

H4 Gul

2 020 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilmer ThedvallTrosabygdens OK47:4823:39

H5 Vit

1 510 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan SjödinTrosabygdens OK11:597:56
2André LundvallTrosabygdens OK13:05+1:068:39
3Wilmer ThedvallTrosabygdens OK20:06+8:0713:18
4Tau/ Zack ChrislanTrosabygdens OK30:45+18:4620:21
5Edvin GuterstamTrosabygdens OK40:20+28:2126:42

D5 Vit

1 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alicia HögforsTrosabygdens OK16:5011:08
2Lise-Lott HögforsTrosabygdens OK18:09+1:1912:01
3Anita RunanderTrosabygdens OK23:30+6:4015:33
4Elise ThedvallTrosabygdens OK27:11+10:2118:00
5Rebecka RehbinderTrosabygdens OK31:12+14:2220:39
6Lena GuterstamTrosabygdens OK40:31+23:4126:49

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser