Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för FM Medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: FM Medel
Arrangörsorganisationer: IF Thor / Långhundra IF
Datum: torsdag 24 augusti 2017

H20

4 080 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bobby BrahmLånghundra IF35:028:35
2Karl BrahmLånghundra IF47:55+12:5311:44
3Alexander AlnessLånghundra IF1:05:24+30:2216:01

D16

3 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa HambäckLånghundra IF38:4512:04
2Lovisa WigertzLånghundra IF40:58+2:1312:45

H16

3 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel Leijon ThorellLånghundra IF30:019:21
2Arvid UmegårdLånghundra IF32:06+2:0510:00

D14

2 840 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes WeissLånghundra IF37:5213:20
2Ella ServinLånghundra IF47:19+9:2716:39
3Fanny CedstedtLånghundra IF53:48+15:5618:56
4Sara SundqvistLånghundra IF55:34+17:4219:33
5Junia WinningeLånghundra IF1:01:02+23:1021:29

H14

2 840 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin NilssonLånghundra IF21:057:25
2Albin WarvelinLånghundra IF51:10+30:0518:00

D12

2 040 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isabel UnnerudLånghundra IF51:1325:06
2Olivia UnnerudLånghundra IF57:05+5:5227:58
3Ida WarvelinLånghundra IF58:05+6:5228:28
4Nora Svedin JakobssonLånghundra IF1:24:06+32:5341:13

H12

2 040 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Love UmegårdLånghundra IF46:3722:51

H40

4 080 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klas BirgerssonLånghundra IF48:3611:54
2Fredrik NilssonLånghundra IF50:00+1:2412:15
3Daniel UnnerudLånghundra IF54:03+5:2713:14
4Patrik ServinLånghundra IF58:00+9:2414:12
5Mats WarvelinLånghundra IF1:02:44+14:0815:22
6Erik JonssonLånghundra IF1:35:13+46:3723:20

D45

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva CedstedtLånghundra IF1:15:31
Johanna WeissLånghundra IFej godkänd

H50

3 210 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven WigertzLånghundra IF32:2710:06
2Mats LundinLånghundra IF32:37+0:1010:09
3Johan JakobssonLånghundra IF34:12+1:4510:39
4Magnus JohanssonLånghundra IF35:37+3:1011:05
5Per BrahmLånghundra IF57:24+24:5717:52

D55

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria TibellLånghundra IF1:00:08
2Annette WigertzLånghundra IF1:19:42+19:34

H60

3 210 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torsten PetterssonLånghundra IF37:3111:41
2Lars LandströmLånghundra IF41:54+4:2313:03
3Tommy HöglundLånghundra IF1:02:55+25:2419:36

D70

3 210 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta KlangLånghundra IF57:0317:46
Gun-Inger SahlbergLånghundra IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser