Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veckotur Bönan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veckotur Bönan
Arrangörsorganisation: Gävle OK
Datum: onsdag 23 augusti 2017

Bana A

7 300 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent OlssonSödertälje-Nykvarn OF51:397:04
2Lasse JanssonGävle OK1:02:34+10:558:34
3Erik DalqvistStorviks IF1:07:24+15:459:13
4Felix SilverGävle OK1:08:46+17:079:25
5Martin MeleckýStora Tuna OK1:09:36+17:579:32
6Lars LindgrenOK Ödmården1:09:44+18:059:33
7Erik HanssonHärnösands OK1:10:43+19:049:41
8Jonatan SöderbergGävle OK1:21:22+29:4311:08
9Jonas UllerKlubblös1:21:44+30:0511:11
10Mikael PerssonGävle OK1:27:40+36:0112:00
11Mats LindströmIF Minken1:28:02+36:2312:03
12Tobias StenälvValbo AIF1:58:07+1:06:2816:10
13Nicolas LavigneGävle OK2:09:19+1:17:4017:42

Bana B

4 900 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob SjöbergGävle OK49:0210:00
2Klas BacklundGävle OK49:23+0:2110:04
3Thomas WikgrenKlubblös49:55+0:5310:11
4Fredrik WikstenGävle OK52:21+3:1910:41
5Jenny BacklundGävle OK55:17+6:1511:16
6Rolf LundbergOK Ödmården55:19+6:1711:17
7Mats HemströmGävle OK55:58+6:5611:25
8Niklas NorlingOK Ödmården57:19+8:1711:41
9Ann-Sofi KarlssonGävle OK57:55+8:5311:49
10Janne AnderssonGävle OK59:46+10:4412:11
11Torbjörn BlomValbo AIF1:01:42+12:4012:35
12Krister SegerqvistGävle OK1:01:54+12:5212:37
13Anders BygrenGävle OK1:02:13+13:1112:41
14Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK1:02:35+13:3312:46
15Ingela ErikssonGävle OK1:03:06+14:0412:52
16Jenny JohanssonValbo AIF1:05:44+16:4213:24
17Mikael LiljeGävle OK1:13:28+24:2614:59
18Sara ÅbomGävle OK1:21:35+32:3316:38
19Göran HedmanValbo AIF1:22:45+33:4316:53
20Noa StenälvValbo AIF1:37:42+48:4019:56

Bana C

3 600 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma LiljeGävle OK40:0211:07
2Alfred LiljeströmGävle OK46:14+6:1212:50
3Mats CarlssonOK Ödmården48:28+8:2613:27
4Joel OvenValbo AIF49:04+9:0213:37
5Monica BomanGävle OK50:34+10:3214:02
6Rolf KullaValbo AIF52:05+12:0314:28
7Hans Erik ErikssonGävle OK53:36+13:3414:53
8Anna-Lena TynongGävle OK54:32+14:3015:08
9Anders EkGävle OK54:58+14:5615:16
10Tomas FalkSkutskärs OK55:28+15:2615:24
11Göran NilssonValbo AIF55:44+15:4215:28
12Helena HemströmGävle OK56:16+16:1415:37
13Kurt JonassonSkutskärs OK56:47+16:4515:46
14Katarina BabanStorviks IF57:14+17:1215:53
15Stig OvelandValbo AIF58:33+18:3116:15
16Rasmus SöderbergGävle OK1:00:09+20:0716:42
17Annika GillgrenGävle OK1:01:30+21:2817:05
18Mikael SilverGävle OK1:03:53+23:5117:44
19Stig-Göran MårtenssonGävle OK1:04:06+24:0417:48
20Sven-Åke WindahlGävle OK1:06:24+26:2218:26
21Lars-Erik LiljeströmGävle OK1:09:31+29:2919:18
22Per-Åke NilssonGävle OK1:13:02+33:0020:17
23Rafael SaersGävle OK1:13:35+33:3320:26
24Maja ÅströmOK Ödmården1:14:58+34:5620:49
25Magnus MejyrGävle OK1:18:53+38:5121:54
26Bengt PerssonGävle OK1:19:22+39:2022:02
Axel HejdenbergGävle OKej godkänd
Lena ÅbomGävle OKej godkänd
Emma ÅhmanLånghundra IFej godkänd
Elke Wilke GunterTierps SOKutgått

Bana D

4 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer StrandbergGävle OK45:2210:33
Morgon AlfredssonGävle OKej godkänd
Max AlfredssonGävle OKej godkänd
Ellen WikstenGävle OKej godkänd
Robin HaargmanStrömsbroej godkänd
Charlotte HaargmanPargas IFutgått

Bana E

2 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anette EngströmValbo AIF29:0712:39
2Otto GrundestamGävle OK38:40+9:3316:48
3Irina NilssonGävle OK48:14+19:0720:58

MTBOA

10 900 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan StridhValbo AIF1:00:535:35
2Steven HaleOK Kåre1:01:01+0:085:35
3Dan NorinGävle OK1:01:41+0:485:39
4Torbjörn BlomValbo AIF1:07:13+6:206:10
5Isak BerggrenGävle OK1:10:20+9:276:27
6Lennarth KarlssonValbo AIF1:13:31+12:386:44
7Mona ÅkermanValbo AIF1:24:50+23:577:46
8Anna BerggrenGävle OK1:29:19+28:268:11

MTBOB

6 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin ForsslundGävle OK55:428:11
2Göran BäckKlubblös1:03:52+8:109:23
3Kjell ErikssonKlubblös1:07:03+11:219:51
4Linnea PerssonValbo AIF1:15:40+19:5811:07
5Maria NorinGävle OK1:16:37+20:5511:16
Hugo LavigneGävle OKej godkänd
Mathilda KarlssonValbo AIFej godkänd
Alfred LiljeströmGävle OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser